Krádež v nákupnom centre

13. jan 2023

Dobrý deň. Stala sa taká situácia že som bola s dcérou v nákupnom centre. Dcéra tam ukradla nejakú kozmetiku v hodnote 10€. Je už dospelá. Sbskar nás zobral do nejakej zadnej miestnosti, povedal dcére aby vyložila vrecká. Chvíľu sme cakali, potom prišla polícia, ja ani neviem ci to bola polícia ale povedali že je to len priestupok a dali sme pokutu 20€, dcéra sa podpísala a dali nám aj blok. Dcéra to urobila prvý krát a z tejto situácie som veľmi nešťastná. Bude to mať v budúcnosti pre ňu nejaké následky?? Myslím ci to bude niekde zaznacene a bude sa to s nou tahat celý život......

klarissa25
13. jan 2023

Urobila to raz urobí to znovu, môj názor...hlavne keď je už dospela...

majkabajka321
13. jan 2023

Zápis sa drží na polícii len rok potom sa to iba archivuje no ja keby som bola na tvojom mieste tak tak dcéru zmydlim za tú hanbu že si nesadne týždeň na prdel a bolo by mi jedno že je dospelá 😁 keď je dospelá tak ma vedieť že kradnúť sa nemá

tosomja
13. jan 2023

A prečo brali aj teba, keď dcéra kradla? Nebodaj si jej kryla chrbát...

missdiva
13. jan 2023

@tosomja nikto normalny by podla mna nenechal ist dceru sam. Co mala povedat ty chod s nimi dozadu a ja idem domov?

autor
13. jan 2023

@majkabajka321 dcéra je slušná, bezproblémová, v škole vždy samé jednotky a chvály... Proste skratova situácia... Velmi ju to mrzí a hanbí sa... Bojím sa ze sa to s nou bude vliect celý život

melanta
13. jan 2023

Pozor, mať samé jednotky a vyštudovať školu s červeným diplomom sa nevylučuje potrebe kradnúť. Takže pobavila by som sa s dcérou, prečo to urobila. Akože skratová situácia? Nič také neexistuje. Proste nejaký dôvod mala a treba ho riešiť. A ty sa hlavne ukľudni, nič sa s ňou nikam nepovlečie. O tomto sa nikto nikdy nedozvie, pokiaľ mu to nepoviete. Takže toto ozaj netreba riešiť. Riešiť treba dôvod jej konania a neospravedlňovať ho tým, že to bola skratová situácia.

zzzuska
13. jan 2023

@klarissa25 to ako si prišla na takúto "múdrosť"? Vôbec sa to nemusí zopakovať!

janai1
13. jan 2023

Hej, hej, strašne slušná a bezproblémová keď kradne 😀

teleskop
13. jan 2023

to ta trapi? Nasledky????Netrapi ta co si vychovala?

autor
13. jan 2023

@janai1 stalo sa to prvý krát a bolo to pre ňu dostatočné ponaučenie aby sa to už nestalo

azzflo
13. jan 2023

Urcite to prvy raz neurobila zrovna na nakupe s mamou, nebud naivna. Urcite kvoli tomu nebude mat zniceny zivot, ale treba to riesit, ak je za tym nejaky hlbsi problem

autor
13. jan 2023

@azzflo verím jej že to bolo prvý krát, ponaucila sa ale trápi ju to. Bude mať hanhu na celý život...

luccija
13. jan 2023

Nič z toho mať okrem toho čo mala nebude.Ma málo peňazí, alebo prečo to spravila?Nemôžeš vedieť či nemá nejaké nutkave správanie a nespravila to viac x

teleskop
13. jan 2023

ako vies, co si spravila ako rodic aby sa to uz neopakovalo? to, ze veris? chapes,ze tvoja dcera ma realny problem? Nekradla zradlo, lieky, kradla kozmetiku...vies, ze ma problem? Bola si u odbornika? Presla si to s nou?

dadis
13. jan 2023

Myslim si, ze to nespravila prvykrat, sle prvykrat sa na to doslo. Ako mama je mozes skusit pomoct, lebo ide asi o chorobny stav. Nutkanie, ktoremu nebude vediet sni v buducnosti celit. Musis byt k sebe uprimna, ak uz k tebe nie je uprimna dcera.. Ak by mala 13 a s kamaratkou nieco skusili ukradnut - tak tam moze byt problě chyba vo vychove+puberta+ vplyv skupiny. Ale tvoja dcera je dospela, bola v tom obchode s tebou..a to je velky rozdiel. Urcite sa nenechaj uchlacholit jej recami a svojou vierou, ze mas dceru v poriadku..nemas..ma problem

maribell
13. jan 2023

Jasné, bolo to prvýkrát 👍 .. si myslíš, že by sa snáď priznala: "mama a páni policajti, už kradnem nejaký ten čas, ale až teraz ma pri tom chytili" ??
Práve to, že nekradla osamote, ale s tebou je výkričník - podľa mňa nutkavé správanie.

natyzara
13. jan 2023

tu sa neoplati nic pytat, lebo kazda jedna je tu najinteligentnejsia, najmudrejsia, najlepsie vychovava svoje deti, neomylna a skvela.
@autor netrap sa, nic z toho dcera mat nebude, aj horsie veci sa stavaju

teleskop
13. jan 2023

@natyzara jasne moze ist robit prostitutku...

angela85
13. jan 2023

Nič z toho mať nebude. A to že to spravila, tak nemusí znamenať že to už spravila,alebo sa to bude opakovať. Ale vylúčené to není. Pravdepodobne mala potrebu to ukradnúť, z dôvodu že to veľmi chcela a proste na to nemala peniaze a vedela ,že by ste jej to nekúpili,len dúfam že nie kvôli nejakej stávke. Treba sa s ňou úprimne porozprávať,keď na to nemáte,nech si zoženie brigádu,na takéto sprostosticky,kradnutie není riešenie.

draik
13. jan 2023

Hlavne aby sa to rok nezopakovalo, lebo by už bola trestne stíhaná bez ohľadu na škodu.

kp7333
13. jan 2023

z jedneho priestupku mat nasledky na cely zivot nebude. skor je otazne, aku mala motivaciu kradnut vec za 10 eur. ako to zdovodnila? mala som spoluziaka, ktory na 1.stupni zs kradol ostatnym detom pera, ceruzky, gumy, pravitka. neskor vykradal povaly, garaze a na strednej skole uz ho hladala policia pre vlamacky. podotykam, ze to nebol socialny pripad, mozno diagnoza kleptoman alebo len vychova.

autor
13. jan 2023

@draik a po roku to už nebude nikde zaznamenané?

tosomja
13. jan 2023

@missdiva veď je dospelá, samozrejme že by som ju nechala nech ide sama.

autor
13. jan 2023

@natyzara ja viem ale je to proste hanba na celý život. A trápi ju to, mňa tiež, rodič sa vždy trápi 2-nasobne...

draik
13. jan 2023

V evidencii priestupkov

aylinn
13. jan 2023

Môj strýko takto kradol , tiež asi začal malými hlúposťami , potom drahšie veci , potom mal podmienku na podmienku , potom sa raz v meste pobil a teraz si odpykáva 8 ročný trest. Neviem no hlavne v tomto štáte kde za zabitie je človek na slobode a za gram trávy zabalenom v jointe pomaly 10 rokov. 😄 ja by som jej ani nič nevysvetľovala asi. Ukaz jej tento obrázok

tosomja
13. jan 2023

A čo ju viedlo kradnúť?

vlastnynazor
13. jan 2023

No neviem, ked sa odvazila kradnut pri nakupe s vlastnou mamou, tak moj nazor, ze to neurobila 1.krat.
Alebo zeby volanie o pomoc? A ty si ju videla kradnut, ci len sbs?

joannita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
13. jan 2023

@joannita nám dali pokutu 20€, dcéra podpísala že zaplatila pokutu a išli sme domov. Povedali nám že sa to nesmie rok opakovať inak pôjde pred súd
Len dúfam že keď uplynie rok už to nebude nikde figurovať