Kriza vo vzťahu

allfor
19. jún 2018

Zdravim zacnem asi takto mam 19 rokov s priatelkou sme spolu cca. 6 mesiacov zo zaciatku vsetko bolo ok po asi dvoch mesiacov sme sa zacali hadat kvoli hlupostiam z mojej viny ziarlil som no to je asi normalne vo vztahu ked toho druheho milujete potom asi tak po piatich mesiacov jej zakazali rodicia sa so mnou stretavat z dvovodu toho ze chodila domov uplakana kvoli nasim hadkam tak to ukoncila velmi tazko som to zvladal potom tak po dvoch tyzdnov sme sa dali znova do kopy sme spolu do teraz no stretavame sa potajme pomaly von uz ani chodit nemoze priatelka bude ma 18 rokov ma velmi prisnych rodicov vravela mi ze skusala s nimi prehovorit aby jej dovolili sa stretavat no marne hovori mi ze tam nie je ziadna sanca aby nam spolu dovoli pozna velmi dobre svojich rodicov no napriek tomu sme spolu velmi mi na nej zalezi neviem ako uz dalej je toho vela na mna niekedy mam pocit ze vsetko na mna pada aj depky sa objavuju ukoncit to nechcem prilis ju milujem bol by som rad ak by ste mi niejak poradili velmi si to cennim dakujem vam

0silvia0
19. jún 2018

@marlenka222 evidentne máš malé deti a na svoju mladosť a dospievanie si celkom zabudla... keď tvoje deti budú v puberte a ty sa vytasíš s takýmito predpotopnými názormi, to bude doma porozumenia a rodinnej pohody, máš sa na čo tešiť 😎

tt247
19. jún 2018

@marlenka222 Ku každému veku niečo patrí a veruže k veku 18/19 patrí randenie asi ako párok do rožka v hotdogu. 😀 S takým prístupom ako máš ty sa vychováva sociálny mrzák a rovno poznám dvoch takto vychovaných ľudí a nič dobré im to do života neprinieslo. Mať matku s takými názormi, veruže by sme dobrý vzťah nemali.

mirkavic
19. jún 2018

@allfor ak ti môžem poradiť, žiarlivosťou nič nedosiahneš...iba pokazíš...ver mi...moja teta je extrémna žiarlivka, chlapi od nej doslova utekali nuž s jedným sa prihodilo bábätko a vzali sa...ale ver že chlap je z nej na prášky, večne sa len hádajú, malá je jedno ustráchane dieťatko...tak sa prosím spamätaj a nepodozrievaj ju, lebo už len tým že to robíš jej dávaš dôvod, aby ťa podviedla... nehovorím teraz žeby to aj spravila, ale vedz že pri tvojich žiarlivostných scénach ju tá myšlienka môže chytiť...a to by si nechcel však? Ak ju tak veľmi miluješ, sprav zo seba dobrého chlapa, vcíť sa do nej a skús si predstaviť žeby ti ona robila takéto scény (bolí to však?)..predstav si že máš dcéru a tá by mala za priateľa osobu ako si ty, rád by si si s ním podal ruku a chcel by si od neho vnúčatá alebo by si mu najradšej jednu vrazil za to ako sa správa k tvojej dcére?...Mal si pred ňou nejakú priateľku, ktorá ťa podviedla alebo nechápem prečo ju podozrievaš? Vedz že takýmto spôsobom si nikdy nenájdeš ženu...A nenamýšľaj si že sú jej rodičia prísny, tiež by som bola nešťastná keby mi dcéra chodila domov so slzami v očiach... Vždy sa vcíť do tých druhých a prídeš na všetky svoje otázky... Snáď ti môj príspevok pomohol nad zamyslením sa...prajem všetko dobré a držím palce aby vám to spolu vyšlo, ale HLAVNE NEŽIARLI 😉

anett63
20. jún 2018

@marlenka222 nie nie sú,moji rodičia pochopili,že mám právo na vlastný život a ja si za neho zodpovedam ....váš názor mi prišiel neskutočne staromódny až direktivny. Ale sto ľudí sto chutí.

salfusco
20. jún 2018

Mozno to marlenka ani tak doslovne nemyslela,ako to vyznelo.Len mne ako chlapovi to prislo ozaj zvlastne,preto som to nazval "sekerovanim" Jedna vec je strach a obavy,druha je ponechanie nejakej slobody a samorozhodovania v tom veku.A to nema nic spolocne so zlou výchovou

dominika6
20. jún 2018

@salfusco nie marlenka to myslela presne tak ako to napísala..ale ona si na to spomenie,ked jej na dvere zaklope mladík s ružou v ruke a bude sa kajať 😀..
v 18.ke je baba už dávno po skončení SŚ a možno by sa rodičia divili,že nieje to jej prvý..to len o tomto vedia doma 😀

julka188
20. jún 2018

@dominika6 osemnast rokov maju prevazne maximalne tretiaci na strednej...takze su len ak po zakladnej skole...

salfusco
20. jún 2018

@julka188 tak tak...

dominika6
21. jún 2018

@julka188 15roční nastupujú na strednú,ktroá trvá povedzme 4roky,čiže 15,16,17,18..v 18tich maturuje,čiže končí..a nebudem sa tu hrať na slovíčka komu ako vychádzajú roky..

rybkoava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka0509
23. jún 2018

@marlenka222 urcite nie je chyba mat v 18 priatela. Je to uplne normalne. Existujú dievcata/ ženy, ktore maju priateľa aj skôr a chodia do skoly, potom na vysku, najdu si pracu.... Vztah nemusi automaticky znamenat, ze sa na všetko vykaslu, urcite hned splodia dieta a mama staraj sa... Ale aj keby...samozrejme aspon skolu aby mali skoncenu.. Ved kedysi to bolo uplne normalne... Napriklad moja sestra otehotnela v 19, tesne po maturite. Jej muz chodil do roboty a stavali dom, docasne bývali 3 roky u partnerovych rodicov, ktory mali rodinny dom.. (A? U rodičov byvaju aj niektori 30 roční..) . Teraz maju 40 rokov, deti dospele,obaja synovia studuju na VS., hypotéku vyplatenu, dom, krasnu zahradu, pracu vybornu.. Dôležité je aby bolo to dievca dostatocne inteligentne uvedomovat si dôsledky svojho konania...

0silvia0
23. jún 2018

@dominika6 zle počítaš. V 18-tich sme končili my, ktorí sme chodili na 8-ročnú základnú školu. Dnešné deti, ktoré majú 9-ročnú základnú školu zákonite musia končiť minimálne v 19-tich a neskôr.

dominika6
25. jún 2018

@0silvia0 od 98 ho je zavedena 9.r.skolska .dochadzka..bavime sa o konkretnej slecne..

0silvia0
25. jún 2018

@dominika6 no tak si to ešte raz prerátaj... keď nastupujú 15-roční na strednú, tak končia 19-roční a nie ako píšeš ty že baba má v 18-tich dávno po skončení sš. No nemá...

salfusco
25. jún 2018

@dominika6 nehadaj sa,silvia ma pravdu

nikitta17
25. jún 2018

@0silvia0 nie nemas celkom pravdu 😉 pretoze mozu koncit a maturovat aj v 18tich a mat 19 napr az v auguste čiže PO maturite aj ked normslne chodis 9rocnu zakladku cize vacsina konci v 19 ale aj 18

salfusco
25. jún 2018

@nikitta17 sa tu hrate na slovicka...potom sa da argumentovat,ze aj ked ma po maturite,tak do konca augusta je aj tak stale ziakom skoly...je rozdiel ak sa napise toto a je rozdiel,ak sa napise,ze v 18 tich maturuju a koncia

lindusss2016
25. jún 2018

@nikitta17 ale tato konkretna este len bude mat 18, cize ma momentalne 17 a urcite nema davno po ss. Proste je to dieta zijuce so svojimi rodicmi, ktore ich ma pocuvat.
Ale teda ked uz slovickarime, nikto v 18 nema po strednej DAVNO.

nikitta17
25. jún 2018

@salfusco na slovicka sa tu zacal hrat niekto iny a nie ja, ja pisem len o tom, ze nemusi vyslovene maturocat v 19tich pretoze to pravda nie je

@lindusss2016 nepisala som o tejto konkretnej, ale vseobecne a ano to je pravda, ze davno ju za sebou urcite nema

0silvia0
25. jún 2018

@nikitta17 jééj super, to je zábava so slovíčkami a s augustovými termínmi narodenia. Fakt na dnešný večer nič lepšie si neviem predstaviť. A ja pridám ešte jedno slovíčkarenie nech to stojí za to! Ty si zasa začala spomínať zrazu maturitu a doteraz sa tu spomínalo len skončenie sš. Ak dotyčný/á nejde ihneď pracovať, tak skončenie sš sa počíta do 31. 8. ako píše @salfusco ... Takže ešte nejaké slovíčka na prekrútenie tu dnes máme nech nie je nuda? 😂😂

nikitta17
25. jún 2018

@0silvia0 nebudem sa hrat na slovicka, pretoze tu bola jedna hlupost napisana niekym, ze 18 rokov maju nanajvys tretiaci co pravda teda nie je a niekto druhy sa to tiez snazil uviest pravdivo stylom, ze 18 rokov maju stvrtaci a ze koncia v 18tich proste maturuju do skoly nexhodia neviem ako to treba este vysvetliť aby sa tu nehralo so slovickami a nehrajme sa na presne datumy 😉

0silvia0
25. jún 2018

@nikitta17 treba napísať jednoducho pravdivo, že študenti končia strednú školu väčšinou/spravidla/zvyčajne v 19-tich rokoch plus mínus malé odchýlky. Stačí? Veď hádam všetci vieme rátať tak rátajme...

bruneta880
25. jún 2018

@marlenka222 ak by som sa na svoj vzťah mala pozerať ako ty, resp. moja mamina...🙊🙈
Mala som 17 rokov, áno chodila som na strednú školu. "ON" mal 25!!! a áno on už pracoval. Po asi troch mesiacoch nášho vzťahu som ho predstavila rodičom, o ďalšie tri mesiace sme išli spolu na dovolenku. Maminina kamoška ho poznala z ich spoločného predchádzajúceho zamestnania, takže dala nejaké "referencie".
Dnes sme spolu už 13 rokov z toho 9 rokov manželia a máme 3 ročného syna.Lepšieho muža ako je ten môj nepoznám, je láskavý, ohľaduplný, zodpovedný a v neposlednom rade aj milujúci otec.Mamina ho má strašne rada a môj už nebohý ocko ho mal tiež nesmierne rád.Vždy mu ďakoval, že si ma vzal 😂😂😂❤
A k tým financiám... Môj manžel nieje povolaním syn, len práca sa jemu ani mne nehnusí.Máme 9 ročný dom - bez hypo , auto a za tri týždne ideme na dovolenku a nebudem tam rátať drobné.Takže podľa mňa treba tým "mladým" trošku veriť.Aj preto sme mali dieťa neskôr, chceli sme najskôr zázemie...všetci boli v šoku, že svadba a nevesta nebola tehotná.
Moja mama mi verila, pretože vedela, že hoci mám 17 nemám v hlave n.....é a ja si ju aj môjho ocina za to nesmierne vážim a vždy budem ❤❤❤

julka188
27. jún 2018

@julka188 nie je to hra na slovicka, len uvadzam fakty, ucim na strednej a ako vravim v ledva 18. rokoch (ako ma jeho priatelka)maju k maturite este skoro pol studia pred sebou... Ale to len na margo presnosti...