Krstiny a bezpečnosť bábätka

charles91
2. júl 2020

Zdravím,
plánujeme zhruba mesiac po pôrode krstiny.
Chceli sme oslavu, cca 20-25 ludí. Trochu máme strach o bábätko, kedže sa vráti aj rodina zo zahraničia, a preto zvažujeme či to nespravíme len v úzkom kruhu.
Je v súčastnosti ešte nejaké riziko pre mesačné bábo a pre matku ? Myslím to, že keď bude v prítomnosti viacerých osôb...

Preberali ste to niekto s lekárkou? Viem, že malé deti majú imunitu od matky.

daniela1911
2. júl 2020

@charles91
Rodina zo zahraničia nech príde o 5 dni skôr, má domácu karantenu, potom testy a môžu ísť na oslavu.
A k tej imunite. Áno, do cca 6m majú určite protilátky z maternice aj MM, ale ohľadom korony by som sa na to určite nespoliehala!
Len príklad obe sme dojčili - moje dieťa v 2,5mes dostalo 6.chorbu a sestrino dieťa kiahne v 2m od staršieho súrodenca.

nikpa
2. júl 2020

@charles91 mesačne deti maju hlavne ešte slabo vyvinutu imunitu. My sme kvoli tomuto odložili krstiny až keď mal malý pol roka, ani korona nebola a ani rodina zo zahraničia neprišla. Niektorym babkam a tetkam nevysvetlis, ze je nevhodné chytat a bozkávať mesačne bábo ale je to na vašom zvážení.

ckatka
2. júl 2020

@nikpa no to by som sa pozrela aby niekto chytal a bozkával moje dieťa bez môjho súhlasu....teta neteta...môj syn má už 3,5 roka ale keď vidím že mu je niekto proti srsti, proste mu nedovolím aby ho chytal alebo bral na ruky. Ja sa tiež nestiskam a nebozkavam s hocikym len preto ze mi je rodina... Poviem do priestoru "čaute" a pošlem.vzdusnu pusu a hotovo. Neznášam tie rodinné "bozkavacky" pri každom stretnutí....

nikpa
2. júl 2020

@ckatka úplne súhlasím, tiež každého pošlem slušne do prdele v takýchto prípadoch co sa deti týka, no bohužiaľ niektoré mamičky s tým majú obrovský problém, co hlavne tu čítam. Otvoriť si ústa kvôli vlastnému dieťaťu...

simca06022011
2. júl 2020

Môžete krstiny odložiť... Alebo u nás boli aj také, že babo sme fakt videli len v kostole... Potom išlo domov. Žiadne nadrapovanie a stiskanie novorodenca. A rodina zo zahraničia... Je nutná účasť? Celkovo, nie len kvôli bábätku, by som si to rozmyslela, ved je tak poka iných ludi alebo odložila krstiny ak musia byť prítomní všetci... My sme tento rok v rodine počas korony aj dve svadby na diaľku absolvovali 😂 a všetci sme prežili v zdraví a ešte hádam aj v lepšej pohode. Nevestu a ženícha sme si pozreli na fotkách, opiť sa chlapi môžu aj o rok 😂 ale fkst keď spomínam dozadu všetky krstiny... Nikdy sa novorodenec nenadrapoval širokou rodinou,.. Väčšinou odišiel s niekym domov alebo bola oslava v dome a spal niekde v izbe a chodila tam len babka a mama. Asi záleží aké sú u vás zvyky...

simuskaaa123
3. júl 2020

My sme oslavu krstin ani nemali.. S ex sme sa rozišli, jeho strana nedošla vôbec. Na krste som. Bola ja, on, moji rodicia, moja babka a moje 2 sestranice. Po krste sme sa pofotili a šli domov. Doma sme mali už okrmr babky, tatka a ex obed.

h_petra
3. júl 2020

My sme zacali krstiny vybavovat az teraz, a to budu mat deti pomaly pol roka. Presne kvoli imunite. Vlacit mesacne dieta po kostole a oslavach mi pride zbytocne

maciatkolulu
3. júl 2020

@charles91 a z akého zahraničia?

0silvia0
3. júl 2020

@charles91 prvorodené dieťa? Väčšinou pri prvorodenom sa to všetko takto prežíva, organizuje, preorganizováva, rieši... Určite by som v tejto situácii volila úzky okruh rodiny.

evkamotka
3. júl 2020

Posun o pol roka. My sme tuto nedelu krstili nasho 5.5 mesacneho, lebo nam to zaciatkom roka prekazila korona. Bolo to fajn, maly je stale babatko, bud spal alebo sa ponosil na rukach.
Nielen babo ale aj ostatni sk hostia nemusia byt nadšeni zo zahranicnej rodiny. Nikto sa nechce nakazit. A obzvlast rizikove skupiny 60+

dominka63
3. júl 2020

My sme nekrstili ešte máme 6 mesiacov

fiafia
3. júl 2020

@charles91 my sme krstili v štyroch mesiacoch. Pre mňa mesačné bábo ešte nemá taký imunitu, aj by bol väčší problém keby ochorie, nemyslím koronu. Buď by som krstiny presunula alebo len v úzkom kruhu a rodina zo zahraničia? No nech ma majú za cintlavku ale to by som neriskovala, až po karanténe. Tak malé dieťa netreba zbytočne vystavovať riziku čo pre mňa korona je, nikto predsa nevie ako jeho telo zareaguje.