Kto končí hranica súkromia?

kykka
15. apr 2013

Akoze teraz som po dlhom case na modrom koniku a vidim ten modry konik uplne novymi ocami. Tu si uz zeny prestali uvedomovat, kde konci hranica sukromia. Pripada mi to tu strasne hlupe, lebo vela zien tu dava fotky ich "ratolesti", svojho byvania, kde ziju, co robia prave teraz, kde chodia ich deti do skoly - proste nebezpecne informacie, ktore by v zaujme bezpecia a rodiny deti mali byt uchovane v domacom sukromi tak, aby nikto cudzi o tom nemohol mat prehlad ... Pofotene tehotne zeny skoro v spodnom pradle, ktore ukazuju "svoje brusko" celemu internetu, ktore su tak hlupe, ze robia lacny striptiz pre psychopatov a uchylakov, pretoze kazdy sa moze dostat na tuto stranku velmi lahko, cize tato stranka musi byt preplnena pedofilmi a uchylakmi... Fotky deti vo vani, ked sa kupu, " a dnes sme kupili toto" a tam vyfotene cele skrine a izba ich dietata... Akoze tu maju ludia klapky na ociach, ci co? To su tu ludia tak hlupi, ze nevedia, ze ich zivot a ich deti si tu moze monitorovat hocikto? Normalne vystavuju svoje fotky a sukromie cudzim ludom a umoznuju druhym, aby sa zabavali na ich sukromi, alebo aby uchylaci sa tu mohli lacno ukojit.. . Ludska hlupost nepozna hranice!!!!!!!!!!!!!!

alexandramaria
15. apr 2013

@sashabb tak veď áno, ale ja vychádzam z toho, že väčšina matiek predsa vie, že má chrániť svoju ratolesť... 😕

alexandramaria
15. apr 2013

a inak vo všeobecnosti, chodím na túto stránku hlavne kvôli radám o varení, bylinkách a domácich potravinách, keďže ešte detičky nemám a zatiaľ ani neplánujem. Ale občas keď tu čítam niektoré príspevky, presne viem akou matkou raz NECHCEM byť.
A stále si myslím, že nastavenia sociálnych sietí poväčšinou súkromie celkom slušne vedia ochrániť. Záleží na tom, ako si to kto nastaví. Lenže ktorési supermatky tu, potrebujú ako som už napísala mastiť ego a dvíhať sebavedomie tým, že pod každou fotkou musía vidieť trilión lajkov+ osemsto komentov aké máš krááásne bábo, jééj, tá rúčička, jééj tá nožička...jéééj aká si sexi ,...blábláblá...
ale chvalabohu, sú tu aj super dámy, ktoré presne vedia kde je hranica. Ale zase urážať niekoho že je hlúpy, ...veď následky svojho konania si nesie každý sám.
Ale ty @kykka , nehnevaj sa mi v tomto prídeš silne upätá, až paranoidná. Už som pár príspevkov od teba na túto tému čítala a myslím,že preháňaš... a po pravde, keď sa na to pozrieme s IT hľadiska , nie je tak jednoduché nájsť tvoje bydlisko podľa IP adresy, alebo fotky. Naše orgány nie sú kriminálka Miami.
Keby to bolo tak ľahké , Vieš ako by fungoval tento štát ? Úplne inak. Dnes donesieš výpis mailovej komunikácie na políciu a povedia ti že s tým nevedia nič urobiť, lebo vypátrať toho človeka bude veľmi ťažké ...nehovoriac o tom, že IP adresa sa dá zmeniť primitívnym spôsobom.
Toľko ešte k téme.

daturka1
15. apr 2013

velmi lahko sada na nete stratit sukromie.Mna na jednom forume niekto spoznal a stale ma tam menoval celym menom a vymyslal si tam o mne tie najvulgarnejsie a najnechutnejsie info.Aj ked ostatni diskutujuci mu neverili a dotycneho prispevky ich obtazovali bolo to neprijemne...sprvoti....potom som uz len mavla rukou....

kvetinka211
15. apr 2013

@kykka uz som tu videla aj tehotensku knizku odfotenu komplet s menom a rodnym cislom ... samozrejme v kombinacii s fotkami z bytu, deti atd. ... ja si uz obcas pripadam divna ked si na facebook davam fotky narodeninovej torty bez dietata a fotku mna s ruckami bugyny ... ale vsak kto chce vidiet moje dieta a zaroven to chcem aj ja aby ho videl, tak sa mozme stretnut ci prinajhorsom poslat fotky mailom 😉 Ale treba davat pozor aj co clovek napise, ja som tu nechtiac nasla vzdialenu znamu (a to som z velkeho mesta), ktora tu nemala fotku ani meno .. stacilo par indicii v prispevkoch ktore som si vsimla.

janinah
15. apr 2013

máte čerstvú ukážku,akí /aj/ tu ľudia chodia- myslím toho,čo nejakú Žanetu naháňa 😒

kykka
autor
15. apr 2013

@traktor Pozrela som si tu temu, ktoru si mi sem dala a uplne sa tyka toho, na co narazam. Ochrana sukromia = bezpecnost rodiny. Niektore tu davaju fotky, kde su pofotene cele mena ich novorodeniatok atd... Ako kazdeho osobna vec, len konstatujem...

domak2
15. apr 2013

@soldi no ak vie vypatrat adresu podla IP, tak myslim ze mu velmi pomoze, ked sem das fotku ako ti dieta pozuje pri novom obraze od rembrandta v obleceni LV 😀 Nebude s tym stracat cas (ak mu nejde o nieco ine ) ak si nebude isty ze je osoba za vodou a akurat sa chystaju na dovolenku do Dubaja a susedka im bude polievat kvety iba 2x tyzdenne. Tu uz ani tak nejde o fotky ako take ale niektori ludia sem naozaj davaju tolko sukromnych informacii, ze ked niekto chce, tak sa ani nemusi snazit. Ale inak je mi to dost jedno 🙂

soldi
16. apr 2013

@domak2 ano, sukromne informacie su o niecom uplne inom nez fotka dietata v obyvacke. s tym suhlasim a v tomto smere si sukromie chranim. ked ideme na dovolenku, tak to vopred vie len najblizsia rodina.

ale v tych fotkach skutocne ziadne nebezpecenstvo nevidim 🙂