icon

Kto veľmi dobre ovláda slovenčinu?

avatar
antija
8. feb 2021

potrebovala by som poradiť s písaním veľkých a malých písmen

avatar
adula12
8. feb 2021

no daj

avatar
mima194
8. feb 2021

No co potrebuješ

avatar
majusikk
8. feb 2021

@antija kľudne pomôžeme

avatar
patka06
8. feb 2021

pýtaj sa, poradíme
@antija

avatar
basska_b
8. feb 2021

Opýtaj sa, že čo treba. Inak na google sa dá veľa nájsť, sú také stránky, kde rozoberajú konkrétne otázky z tejto oblasti

avatar
penelope11
8. feb 2021

Ak budeme vediet sme tu pre teba 🙂

avatar
antija
autor
Autor odpoveď zmazal
avatar
antija
autor
Autor odpoveď zmazal
avatar
basska_b
8. feb 2021

ulica 1. maja

...rekonstrukcia ulice Holleho
..sidlisko Tahanovce
...druha etapa sidliska Pri jazere
..2 bytovky na ul. Komenskeho...
...byty a slobodarky
...2 slobodarky na ulici...
obchodny dom Prior... (toto si nie som istá)
obchod Zelenina a ovocie.... (toto tiež nie)
trznica na ul. 1.maja...
stavebniny KD...
chhemicka priemyslovka..
..posobenie detasovaneho pracoviska ..
škola pre cCentrum bola postavená... - toto neviem presne
citatelsky sklub nad Práčovňou.. (toto vyzerá byť možno nejaký názov, máte v meste nieco také? Keď obyčajná pracovna, akých je veľa, tak potom malé)
ihrisko pri Športke ....
ihrisko za lodenicou pri CVC.. (ak je to nejaká obyčajná lodenica a nie názov baru alebo štvrte)
Lodenica, neskôr cvc.. (ak to bol názov? Ak nie a bolo to naozajstné miesto pre lode, tak malé)
rekonstrukcia ul. Holleho..
ul. kpt. Nalepku..
..asfaltove chodniky ul. kpt. Nalepku...
chodnik ul. Komenskeho/ chodnik ul. Komenskeho
..II. pristavba Polikliniky (mysli sa konkrétna)
...Klub dochodcov na Pracovni.....

Inak pobavilo ma toto (to je jedine, čo som googlila, je tam preklad do angličtiny 😂 )

avatar
jenny224
8. feb 2021

@basska_b captain john sticker 😂😂

avatar
radkaradix
8. feb 2021

@antija ja len ze urcite Ulica 1. mája s velkym..ked je ulica na zaciatku nazvu ulice, je Ulica s velkym U.

avatar
babydesire
8. feb 2021

@radkaradix myslim,ze to je len 1.mája a ulica je uz len oznacenie nie nazov..zadavam to tak do dpdcky ked objednavam dopravu a v pohode mi to zoberie - neukaze chybu

avatar
radkaradix
9. feb 2021

@babydesire o tom sa nejdem hadat, ako to berie, ale v skole sa to tak uci..a v Ziline je urcite Ulica 1. mája. Je to tak na tabuli.

avatar
jankapepe
9. feb 2021

@antija https://jazykovaporadna.sme.sk/q/8664/

PS...učivo 3 tieho ročníka!!!

@basska_b

@babydesire

Doručiť 😁

PS voľakedy to bolo presne ako tvrdíte nový pravopis veľkých písmen sme brali v 8 triede.... odvtedy to je tak ako link vyššie.

Slovenčina je krásna 😁 hlavne tí čo vymýšľajú jej pravidlá sú ,, pekní,,

avatar
antija
autor
Autor odpoveď zmazal
avatar
basska_b
9. feb 2021

@jankapepe Teraz nerozumiem, doručiť či doučiť? Čo doručiť? Alebo doučiť? Človek sa učí celý život. Ja som to dala ako moje riešenie. Netvrdím, že je to dobre. Nie som vyštudovaný slovenčinar.

avatar
jankapepe
9. feb 2021

@antija jeemine tak si pozri podobné príklady.

avatar
jankapepe
9. feb 2021

@basska_b doucit 🙃 áno budem si viac kontrolovať automatické úpravy.
Prečo potom radis ohľadom pravopisu keď sama nevieš.....? Veď dotyčnú len pomylis.

avatar
basska_b
10. feb 2021

@jankapepe ty si tu ale žiadne svoje riešenie neprezentovala. Ja som bola v tom, že napíšem svoje riešenie, autorka nad tým tiež trochu pouvažuje, niekto iný napíše svoje, keď tak ma niekto opraví. Máme si tu poradiť a nie sa tu poučovať. Za dobrotu na zobrotu, fakt.

avatar
jankapepe
10. feb 2021

@basska_b riešenie som uviedla.