Ktorá práčka je tá naj?

mexx
15. nov 2008

Zaujimalo by ma, ktora pracka je podla vas najlepsia. 🙂
Chystame sa jednu kupit, a hoci predtym som bola takmer rozhodnuta, v poslednych dnoch zacinam mat fakt chaos v tom, aku si vlastne vybrat. 😅 Takze by som uvitala nejake rady a nazory - ci sa vam viac osvedcili pracky plnene zhora alebo spredu (je jasne, ze kazda ma svoje vyhody aj nevyhody), pripadne znacka (ak sa to teda moze)... 🙂

susik77
12. aug 2009

Ahojte, tak my sme chceli ist do pracky a susicky AEG no a teraz sme zistili, ze vsetky tie Lavamat a susicky Lavatherm robia 60 cm na sirku aj hlbku a vobec to neprenesieme cez zarubne...tak musime ist do inej znacky. Mate skusenost s uzsou prackou-aspon jeden rozmer-tak 59 al. 58? A s porovnatel. kvalitou ako AEG? Ja som nasla nej. zaujimave Electrolux zatial...
http://www.bilezbozi.cz/pracky-s-prednim-plneni...
http://www.bilezbozi.cz/pracky-s-prednim-plneni...

Pripadne ide postavit na seba pracku Electrolux a susicku AEG ak su rozmerovo rovnake?sedi tam nej. medziclanok?

susik77
12. aug 2009

tato sa mi asi este viac paci: http://www.bilezbozi.cz/pracky-s-prednim-plneni...
co na nu hovorite? 🙂

jasumat
13. aug 2009

My sme včera kúpili Bosch pračku aj sušičku.Pračka je WAE 24442 BY a sušička WTE 84122 BY. Taaak sa teším.

miriamka
24. aug 2009

Baby,tiez planujem kupit pracku...rozmyslam nad AEG alebo Bosch.
Jasumat...tiez zvazujem tu kombinaciu co ste kupili 😉
Inac ktora pracka je fakt ticha?To je moje hlavne kriterium...a najma sa este obavam ci susicka je dobry napad,nezerie to moc energie?

nadhera
24. aug 2009

ticha pracka..hlavne nech je vyvazena,to vela robi,leb niekedy pocujem zmakat pracku z 3poschodia /byvame na 5tom/. a neprepchavajte bubon-kamoske odpadol,lebo stale len setrit a setrit. ano,aj setrim,ale neplnim pracku tak,ze malem prasok nevojde. mame elektrolux zhora plneny,spokojnost.

nadhera
24. aug 2009

k susickam sa neviem vyjadrit,lebo zatial som nemala moznost to vidiet v praxi-ale susit mam kde, takze toto neriesim. ale ak nemate balkon,prosim,isto dobra vec. 😉

lili91
24. aug 2009

my sme mali prvu pracku elektrolux- zhora plnenu- ta bola super, je mi za nou smutno...vyhoda zhora plnenej je podla mna v tom, ze sa moze otvorit pocas prania, ked sa na nieco zabudne, prihodit a prat dalej. potom sme chceli susicku a mali dobru cenu na set pracky a susicky gorenje a s touto prackou som dost nespokojna a to ju nemam ani rok. susicka je ok, ale pracka...po nejakych 4-5 mesiacoch sme uz museli volat opravara. lebo neodtekala voda. povedal mi, ze davam vela prasku a avivaze a ze potom je tam vela peny a pracka si s tym nevie poradit. neviem, davam tak normalne, ako som davala aj do tej prvej a ta bola v pohode. tato mi kedy-tedy vypise nejaku chybu a prestane prat...najprv som to stale riesila, teraz ju vypnem a zapnem a vacsinou sa "chyti", ale nepripada mi to normalne na ledva rocnu pracku. uz sa tesim, ked prejde par rokov a kupime novu. ja mam doveru k elektrolux.

jasumat
25. aug 2009

Tak sme sa vrátili z dovolenky v Prahe- podávam čerstvé info po praní- Pračka je max. tichá, takmer ju pri otvorených dverách nepočuť, pustili sme ju na 1200 otáčok. Vôbec "neskákala" pri odstreďovaní- ma tam niečo na vycentrovanie prádla, aby sa tomu predišlo. Cvične sme skúsili sušičku- veľmi som tomu neverila- veci vysušila perfektne, a asi 90% som odložila hneď do dkrine bez žehlenia. Treba to ale vybrať hneď ako dosuší.
Čo sa týka spotreby- používať ju budeme iba v období, keď sa nedá sušiť vonku. Pri 4 deťoch je toho prádla celkom dosť🙂 A vlani sme mali všade veľmi vlhko, keď som to sušila na sušiakoch.

Sušičku máme na postavci na práčke, takže to šetrí aj miesto.

andyalukasek2008
25. aug 2009

Měli jsme whirpool, bomba, se šestým smyslem - nikdy více. Totálně se pokazila půl roku po záruce, raději jsme koupili novou... Je super co do počtu programů, otáčky lze regulovat po stovce, to je super, stupně na praní má také po desítkách... Málokterá prajda má třeba 50st., ale skvěle se na padesátku perou pokakané bodyčka a pustí to hned. Ale, kvalita nic moc, navíc hlučná. Teď máme LG, spokojenost, tichá, super, tak uvidíme, jak dlouho vydrží 🙂, peru opravdu dost...

miriamka
25. aug 2009

Tak som sa rozhodla po studovani pre AEG Lavamat a dufam,ze neobanujem.Periem dost casto,a tak potrebujem dobru a najma tichsiu pracku.
Susicku este odlozime na neskor...

jasumat
25. aug 2009

Miriamka- my máme kuchynu zatiadenú AEG a nikdy viacv 😠
Ak si budem niekedy niečo kupovať tak jedine Bosch. Minulý týždeň nám bol opravár opravovať umývačku, a povedal, že sme urobili chybu, on tiež odporúča Bosch, tak si to dobre premyslite 😉

jonatanka
25. aug 2009

pre mna je naj moja pracka 😀 , mame Samsung, z predu plnenu, s dispalyom, ma dost programov, perie tichucko a hlavne dobre, susicku nepotrebujem, mam dva balkony tak pradlo susim tam, dufam ze vydrzi dost dlho, mame ju uz dva roky, klop klop, zatial nebola ziadna porucha

nadhera
25. aug 2009

kocky,susicka je len na to,ze vysusi? hm, pokial aj nevyzehli - nezaujem 😀 myslim vazne, to je pre tych, co nemaju balkony? z mojho okolia nik nema susicku,takze neviem.

miriamka
25. aug 2009

Tak pracka AEG Lavamat objednana...a dufam,ze budem spokojna.Viem ze kazdy mame rozne skusenosti,a tak dufam,ze ja budem mat len dobre.

susik77
25. aug 2009

nadhera: my balkon mame, ale na jesen, na jar a v zime ked bolo zima a vlhko susis na balkone 5 dni...a aj tk je to mokre 😒

miriamka
25. aug 2009

Podla mna je susicka super...len setrime kde sa da takze zatial sa skusim bez nej zaobist a vyuzit v lete susenie na zahrade,v zime dnu...Inac ja celkom rada v zime susim dnu,vzdy mi pekne domcek vonia avivazou 😉

susik77
25. aug 2009

miriamka: no-my byvame v byte 3+kk, novostavbe, jednak pomaly nemame v zime kam susiak dat a este k tomu ako ta stavba je este vlhka, tak mame v zime v byte pliesen kde susime, preto chceme tu susicku, najradsej kondenzacnu...

dadulka19
25. aug 2009

my sme práve včera kúpili Fagor,tak testujem 😀 .Najprv som chcela Whirpoolku,ale predavač hovoril,že sa často kazia(a mal zrejme pravdu,ako tu čítam)... 😒 ...tak uvidím,ako bude slúžiť Fagor-ka 😎

rocky11333
6. sep 2009

Chcem aj ja pridať svoju referenciu. My sme mali Whirpoolku 15 rokov. Práve dnes sa nám pokazila tak sme ani neuvažovali nad žiadnym servisom a rovno sme išli do predajne elektroniky. Vybrali sme si tiež Whirpoolku ale je už na 6kg a ma 6.zmysel, aj keď tu veľa ľudi píše že sú to práčky naničň. Tak neviem zajtra nám ju majú doniesť tak roky ukážu či fakt su tie Whirpoolky nanič alebo tie staršie boli kvalitnejšie vyrobené. Inak stará práčka bežala 15 rokov bez akej koľvek opravy či výmeny súčiastok a to ju používame dosť intenzívne. KeĎ sme prišli z dovolenky tak sa nezastavila celý deň.

mimi
6. sep 2009

Nam sa akurat pokazila pracka so susickou Whirpool, ma vyse troch rokov a oprava nas bude stat tolko, ze sa nam viacej oplati kupit novu 😠 Mame aj chladnicku zn.Whirpool a po dvoch tyzdnoch sa pokazila, takze Whirpool nedoporucujem !!! Teraz sa obzerame po Elektrolux a Miele, len ta cena 😝

jasumat, ja som uvazovala nad Bosh, ale opravar nam povedal, ze ju nedoporucje, lebo su vyrobene v Cine a tiez sa kazia... 😒

pancake
7. sep 2009

neviete mi niekto povedat viac o tejto pracke??? prosiiim
http://www.fagor.sk/pracka-vstavana-fs-3612-it

nensy
8. sep 2009

tak já jsem měla ARDO 9 let a zrovna minulej týden dosloužila 😝 tak jsme koupili CANDY bpkem plnící na 5kg třída A+A a zatím jsem sní spokojená hlavně má velkej buben a to je super

euphoria
8. sep 2009

Ahojte, tak ja som prave objednala pracku aj susicku Miele. Sice je to dost drahe, ale chcela som skvelu kvalitu.Vsade citam, ze tie susicky Miele perfektne vysusia a nebudem musiet ani zehlit. Som velmi zvedava. Mate niekto skusenost s touto znackou?

pacna
1. okt 2009

ahoj baby prosim vas oplati sa menit eura na ceske a ist do ciech kupit pracku?

prasiatko30
4. okt 2009

euphoria - ja mam presne tu istu kombinaciu ale ja po suseni musim zehlit - neviem si predstavit ze by som to priamo zo susicky dala na seba lebo na moj vkus je to teda dost pokrcene 😖

kacerka
4. okt 2009

hm, tak nezbývá než potvrdit špatnou kvalitu u Whirpool 6. smysl ☹ Mám jí 3 roky a jsem z ní nešťastná - trochu teče, už nám na ní měnili programátor - to bylo teda ještě v záruce, ale stejně jsem byla 14 dní bez pračky, což s malým kojencem není nic moc 😲 . A jednou jsem si zavolala servis, páč ten nový programátor začal programovat bez ždímání - jenže potom jsem to opraváři ukazovala, do toho tam Karlos něco namačkal, tak jsem to zrestartovala a ejhle programovala zase normoš. Tak jsem zaplatila kilo za výjezd servisáka a měla sto chutí tu pračku vyhodit z okna ven 😅 😅 😅

pacna
5. okt 2009

tak my sme kupili elektrolux

a zaujimalo by ma este ci pouzivate nieco na vodny kamen 🙂

margareth
7. okt 2009

Máte někdo doma pračku LG F 1222 ND? A jak jste s ní spokojeni? Potřebujeme koupit novou pračku a zatím nejvíce se nám zamlouvá právě tento typ. Máme dost malou koupelnu, proto potřebujeme pračku s minimální hloubkou. Jediné, co mě na této pračce udivuje, je to, že ve srovnání s jinými pračkami s hloubkou 44 cm má dost vysokou spotřebu vody (56 l) a spotřebu energie (1,02 kwh). Díky za info. M

dorotka
16. okt 2009

chcem sa spytat idem kupovat pracku a casom chcem prikupit aj susicku.
je rozdiel medzi aeg elektrolux a elektrolux?
niekto tu pisal ze mu aeg pisti tak ze sa v byte neda byt. ja mam tuto znacku od znamych odporucanu ako tiche pracky tak ma to zarazilo. moj muz sa stale stazuje na ten hluk pri zmychani takze chcem tichsiu

nadhera
21. nov 2009

takze nasa elektrulux-ka nam odchadza. 5.12.by mala 5r a jednoducho si v polovici prania vypne a blika. kedze predpokladam,ze je to nieco v paneli a oprava isto nebude lacna,tak som sa rozhodla,ze kupime novu. uz nie som ochotna dat 15.000sk ale kupim len nieco za7-8000,ved ked to bude opat na 5r,tak to postaci. som zufala. ratala som,ze ked je nieco znackove a drahe,ze to aj vydrzi. 😠 date tip?