Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

kasami
15. dec 2010

Ahoj 🙂
Tak dnes mi dosiel blesk 🙂 ale bez manuálu ☹ tak musím zohnať a objednala som si difuzery 2 rôzne a aj tu bielu krytku, dnes to zevraj poslali prvou triedou tak dúfam, že v piatok to tu mám 🙂 budem sa cez víkend snažiť niečo cvaknut, ale v sobotu mame návštevu a v nedeľu malej krstinky... ale snáď niečo sa mi podarí nacvakat 🙂

zajo79
16. dec 2010

@kasami aky si kupila? manual nedavaju, davaju take mini cd..

kasami
16. dec 2010

@zajo79 canon speedlite 430 EX II, ale ani mini cd tam nie je, ale je tam manual v aj a v nj ... tak ak nezozeniem sk tak preluskam tie 😝

kasami
16. dec 2010

tak som nieco cvakla 🙂 skusobne 🙂

kasami
16. dec 2010

a este Stellku 🙂 dnes mame 7 tyzdnov 🙂

kasami
16. dec 2010

toto je cvaknute po tom ako sa komplet slecna prekakala 😝 tak preto iny outfit 😀

kasami
16. dec 2010

este som skusila detail .... ziadne foto som neupravovala ....

adenka
16. dec 2010

@briketa prosim ta ako spravim automaticke vyvazenie bielej v PS?

briketa
autor
17. dec 2010

@adenka ja robim vacsinou v Nikon Capure NX2 programe.
Fotila si to do RAW? Lebo vtedy si mozes dat automaticke a netrapit sa. Ak fotis do JPEG vyvazuj si podla sedej karty. Alebo si aspon nastavuj WB podla ikoniek.

briketa
autor
17. dec 2010
adenka
17. dec 2010

@briketa obcas fotim do RAW, ale nejak tomu nerozumiem, lebo prvykrat ked som fotila do RAW, tak obyc fotka mala cca 3mb a raw format mal okolo 6mb. potom som to zrusila a nastavila opat a oba zabery mi dava rovnaku velkost a ani nemam pocit ze to druhe je raw, lebo mi to otvaral aj PS...
ale este otazka, v capture je na to nejaky prikaz na auto upravu WB?

lilla22
17. dec 2010

@adenka, v PS sa RAW súbory otvárajú len cez plugin Adobe Camera RAW. Tam si vieš upraviť vyváženie bielej, expozíciu, farby, korekciu vád objektívu, šum a pod. Potom je fotku potrebné previesť do JPG formátu a už priamo v PS vieš robiť ďalšie úpravy - retuše, pracovať s maskami, vrstvami a pod. 😉

To sa dá rozlíšiť, či ti fotku otvoril priamo PS alebo Adobe Camera RAW.

adenka
17. dec 2010

@lilla22 tomu ja rozumiem, preto som bola prekvapena ze ked som fotila do RAW, tak mi otvaral PS aj ked ten camera raw nemam...

briketa
autor
17. dec 2010

@adenka uprava v Nikon Caputure NX2 je ucite velmi podobna Photoshopu, podla toho co opisuje lila22. Tie programy pracuju na rovnakych principoch, akurat v Nikone nemusis robit vsetko cez vrstvy a masky, vies to robit aj priamo.
Uprava vyvazenie bielej nie je jednokrokova zalezitost, ze by bola na to urcita klavesa, ale v Nikone si bud vyberies bod zo samotnej fotky podla ktoreho to chces mat vyvazene a potom este dodatocne mozes upravit krivku, alebo si nastavis samotnu teplotu svetla v Kelvinoch, alebo podla zvolenej sedej vzorky mimo fotografie.
RAW format je surova fotka, preto je taka velka. NIe je nicim kompresovana. U mna je do 12.6 megabajtov.

monika0001
21. dec 2010

😵

Zvončeky už zvonia,
ihličie nám vonia,
svetlo sviečok mihotavé,
Vianoce k nám prišli práve.
Preto sviatky krásne majte,
v pohode ich prežívajte.

idris
22. dec 2010

Žienky želám krásne prežitie sviatkov, príjemné prekvapenia pod stromčekom, kopec rodinnej pohody a šťastný nový rok 2011

kasami
24. dec 2010

Všetkým vám prajem krásne a šťastné Vianoce 🙂

michalag
27. dec 2010

Ahojte

neviem ci si ma este pamatate 😅 .... kukla som len zbezne ale foto mate prekrasne 😵

vidim ze probudli tehulky 🙂 , aj ked uz ste takmer v polovici a viete aj pohlavie, ale gratulujeeeeem 🙂 😵

michalag
27. dec 2010

par foto z dneska ..... napiste kludne nazor, budem rada 🙂

kasami
27. dec 2010

Ahoj 🙂
tak ake boli Vianoce ?

l.e.n.u.s
28. dec 2010

ahojte kočky,

vedeli by ste mi poradiť? fotky upravujem vo Photoshope, stiahla som si aj adobe camera raw, aby som vedela otvárať aj RAW fotky, ale nejde mi to ☹. neviete ako mám camera raw správne nainštalovať alebo čo tam treba? ďakujem 🙂

zuzananz
28. dec 2010

lenus a čo ti to tam vypisuje?aké chybné hlásenie?

a robí tu niekto aj v gimpe?

čau briketa 😀

idris
28. dec 2010

@zuzananz ja sa s nim učím robiť ale akosi mi to nejde ☹

michalag
28. dec 2010

@zuzananz ja robim v gimpe

zuzananz
29. dec 2010

tak to je super, lebo poväčšinou je každý len za PS 🙂

a dievčatá má tu niektorá lensbaby?doniesol ježiško a som z toho trošku mimo 🙂

zuzananz
29. dec 2010

@michalag moc pekné, hlavne tie na ľavo, pri tej námraze na okne (predpokladám) by som stiahla modrú...vyváženie bielej tam nebolo asi správne, tak by som to trochu zosvetlila a tú modrú stiahla 🙂

michalag
29. dec 2010

@zuzananz dakujem 🙂 .... tie dve su namrazy na malom potociku, ale dakujem, idem poskusat

jarinosk
30. dec 2010

@zuzananz
aj ja robim v Gimpe

briketa
autor
30. dec 2010

Ahojte.
Niekto ste sa tu raz pytali na postup robenia CATCH LIGHT v ociach.
Studovala som knizky a teraz uz viem ako to urobit vo Photoshope (CS4 verzia)
Kto sa na to pytal?

briketa
autor
30. dec 2010

@zuzananz opytaj sa na lensbaby Cal. ci si si ju uz zmazala? ona s nou foti velmi dobre.
inak gratulujem k Jezkovi. Objektiv je u mna najlepsi darcek. Nieco ako nove Porsche u chlapa 🙂