Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

sunnysummer
21. mar 2012

@livika1978
to ani nebol kurz, to bol taky kruzok, ale mne sa velmi pacilo, aj som sa tam vela naucila. foteniu sa nechcem nejak extra venovat, islo tam o to aby sme fotky nasich deti mali o cosi krajsie @brisilda my mame 85ku (canon, f1,8) asi dva mesiace, nosim ju ked ideme von a je super. ale na von je super aj taky zoom ako mala silvia (fotografka), alebo na dovolenku aby sa clovek neubehal k smrti. zas taky zoom objektiv ako mala ona vazi 1,5kg !!

brisilda
21. mar 2012

@sunnysummer 😀 aj cenovo je o dost drahsi 😀 😀 😀 ja mam doma klasika setak a 50 mm 1,4 no 85 tku planujem kupovat uz od decembra .....zatial som v stadiu setrenia 😀

sunnysummer
21. mar 2012

@brisilda no jeezis, ten stoji vyse 2tis €. ale tak ona sa tym zivi, tak to je ine 🙂 my mame okrem tej 85 aj 35ku na doma a este setak 18-55. ten sme pouzivali asi 4 roky a vsetko sme s nim pofotili, vobec nebol zly. na zaciatok na naucenie- super!

brisilda
21. mar 2012

@sunnysummer ano na zuaciatok staci 😉 ja chcem teraz kupovat nikon D 7000 uz som pren rozhodnuta kupovat chcem ciste telo a objektiv si dokupim 85 tku

michalag
21. mar 2012

@livika1978 este cenovo priatelny, ale nema video a ma len anglicke menu
http://www.datart.sk/katalog/Digitalna-zrkadlov...
Ja som kupovala v Datarte a bola som spokojna. Co sa tyka kupy, Nikon sa mi zda mensi aspon mne vhodnejsi do zenskych ruk, ale je dobre ked si ich vyskusas chytit Nikon aj Canon 😉

puhinka
21. mar 2012

Ahojte žienky fotografky,mám otázočku....používa niektorá z vás program lightroom 4 ?

katuska26
22. mar 2012

@brisilda presne aj ja som pre tento rozhodnutá 😀 a tiež chcem len čisto telo, 35ťku mám a časom druhý len neviem či 85ťku alebo nejaký zoom 😕
@puhinka ja používam Photoshop ale nLK photo ti písala na flickr 😉 neviem ako sa volá menom :O

lucqa
22. mar 2012

@sunnysummer @dosa tak uz som aj ja videla fotky, super 🙂 a ten objektiv co ma je sice strasne drahy, ale je to jeden z najlepsich objektivov 😉

puhinka
22. mar 2012

@katuska26 ,kuknem na Flickri 🙂

olienka12
22. mar 2012

@katuska26 lenka sa vola menom 😀 😀 😀 😀

katuska26
22. mar 2012

@olienka12 ok lebo v predstav sa neuviedla meno 😕 už budem vedieť 🙂

krista
22. mar 2012

Ahojky holky,
občas jsem sem přispěla, ale nejsem stálá, tak nevím jestli si mě někdo budete pamatovat. Omlouvám se za vpad, ale vybírám ext. blesk a chtěla bych se zeptat jestli někdo máte zkušenost se značkou Metz... mám Nikona D90 a je mi jasný že nejlepší volba by byl asi SB 700, příp. bazarový SB 800 nebo SB 900... ale to už je zase o dost víc peněz. Na ten Metz jsou docela dobrý recenze, ale zajímala by mě zkušenost s větší praxí. Konkrétně koukám po Metz AF 50. Děkuji moc za odpověď 🙂

livika1978
22. mar 2012

@dosa Môžem sa spýtať, aký je rozdiel medzi 50- tkou a70 - 200-ou.

livika1978
22. mar 2012

A aká máte skúsenosti s batériami. Ktoré sú lepšie?

dosa
22. mar 2012

@livika1978 aky je rozdiel? 50-tka je pevny objektiv, cez ktory ked sa pozries, tak vidis priblizne to iste, ako ked sa pozeras bez fotaku... nemozes priblizit, oddialit, jedine si to odkrokovat. jeho cena je cca 100 € (ak ide o f1,8). 70-200 je teleobjektiv - cize to co je dalej si mozes priblizit - ale zase pri velkom priblizeni ti zhustuje priestor. pokial by sme sa bavili o tom svetelnom s f2,8 tak ten stoji 1200 €

ja mam dve baterie, jednu original a druhu neorigo - ale s tymi istymi parametrami. pridu mi zatial rovnake, pouzivam na striedacku, uvidime, ktora dlhsie vydrzi, zatial ich mam len pol roka...

livika1978
22. mar 2012

@dosa Vďaka - som o čosi múdrejšia. Zajtra sa chystám do fotolabu, tak dúfam, že mne amatérovi poradia niečo dobré.

nikinka82
22. mar 2012

@krista podľa mňa sa ospravedlňovať nemusíš :D ale poradiť nech poradí niekto iný, to sa, žiaľ nevyznám ;)

krista
23. mar 2012

@nikinka82 ahojky, děkuji za odpověď, škoda no 😀 já už jsem teda vesměs rozhodnutá, přečetla jsem spoustu recenzí, stáhla jsem si dokonce návod a prostudovala... už mi z toho jde hlava kolem, Metz se jeví jako nejlepší, ty originál Nikony jsou prostě drahý na mě 🤐

brisilda
23. mar 2012

@krista ja mam nikon a blesk som kupovala nissin Di 622 a som spokojna 😉 teda zatial mi to staci a kedze je konecne teplo tak ho asi ani nebudem pouzivat 😀 no planujem kupu noveho tela tak predpokladam, ze v zime kupim aj novy blesk ......este uvidim
kocky tak uz som aj ja na flickr ako brusinka2012

krista
23. mar 2012

@brisilda na ty Nissin jsem taky koukala a už ani nevím proč jsem vybrala nakonec toho Metze... teď koukám na recenze i cenu a ta je super! Vidíš na něm nějaký výrazný slabiny?

brisilda
23. mar 2012

@krista ja ho nemam s cim porovnat len s in. bleskom cize premna je dobry a pri vybere blesku som ho porovnavala s nikonom a v podstate to bolo skoro to iste 😉 tak ci tak v exterieri blesk neplanujem pouzivat a v interieri mi to staci kedze mam aj svetla 😉

krista
23. mar 2012

Já to vidím podobně 🙂 určitě ten blesk bude převážně na doma, protože tady máme tmu jako v pytli a interní blesk už té fotce tak nelichotí... taky se nám teď budou brát dvoji kamarádi, tak by se mi hodilo mít ho i tam při tom obřadu, to bude asi na zámku a tam je taky strašná tma 😅 a to máš ten Mark II Speedlite vylepšený??? Nebo NISSIN blesk Di622 (bez toho Mark ...?)
Mě jde asi o to, aby docela makal, protože když už budu fotit třeba tu svatbu, tak nemůžu čekat věčnost než se dobije nebo tak... stejně tak jsem zvědavá jak se naučím ho ovládat 😅

krista
23. mar 2012

@brisilda já jsem teď našla ten tvůj Nissin v záruce za dobrý peníz, tak jsi mě nahlodala jestli do toho jít či nejít 😅

krista
23. mar 2012

Ještě mám prosím dotaz, když je venku horší počasí, taky pomůže nebo tam moc ne? 😅

brisilda
23. mar 2012

@krista vonku ti nepomoze tam je dolezite spravne nastavenie samotneho fotaku ...........ale tak ja som amater nefotim este dlho .... zatial som v stadiu kedy sa estelen ucim 🙂 podla mna na zaciatok ti uplne staci ten blesk....on je sikovny pokial v nom mas dobre baterie ja pouzivam nabijatelne no raz som mala nejake lacne a nadavala som jak ........................strasne slabe blesk nestihal 🙄

krista
23. mar 2012

@brisilda jo tak s baterkama už mám taky svoje zkušenosti, věčně se mi vybíjel starý kompakt po vložení úplně čerstvě nabitých baterií atd. 😀 určitě to vidím na nějaké nové nabíjecí, ale pořád teda nejsem rozhodnutá, chjo, to bude ještě výbírání a nemáš někde fotečky dětí třeba? 😅 koukala jsem ti do alba na ty tvořivé, tam to má teda taky moc pěkně nafocené 🙂

brisilda
23. mar 2012

@krista hodila som nejake fotky na flickr no ukazuje ich len mojim priatelom..teda pokial som si to dobre nastavila 😀 tu do albumu foto deti nechcem velmi pridavat

krista
23. mar 2012

@brisilda no já nejsem asi tvůj přítel na flickru, ani tam nejsem registrovaná, tak jestli můžu, můžu se tam registrovat a nakouknout? 🤐 pochopím pokud nebudeš chtít, taky nerada zveřejňuju fota dětí 🙂

krista
23. mar 2012

No hele nic, prdím na to, nebudu otravovat, jdu hledat zase nějaký recenze 🙂

brisilda
23. mar 2012

@krista jasne mozes co by si nemohla 😀 ja len tu na Mk nechcem velmi davat foto 😉 ...teraz som davala spinkat maleho tak som tu nebola