Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

mishelik1986
28. nov 2012

@ifkael preco?:D je to na fugu moc?dalo mi to riadnu namahu ju aspon takto odfotit nechce sa vobec dat stale sa myka a ciapku zahadzovala revala.....:D ako naschval:((((

lucqa
28. nov 2012

@mishelik1986 no je to dost natesno, ale skus vymenit pozadie, pripadne vystrihnut ovalom tvaricku a vlozit do vacsieho obrazku, s rozmazanymi okrajmi. Ak mas ZP15, tak sa pohraj s panelom rychlych uprav.

mishelik1986
28. nov 2012

@lucqa ahoj dakujem si zlata ...ja to totiz aj tak budem vkladat do vianocnej pohladnice cize viacmenej tam bude len hlava ale chcem aby bola pekna ta tvaricka a oci a detaily......mam zoner14

mishelik1986
28. nov 2012

@lucqa nieco taketo by to malo byt🙂

mishelik1986
28. nov 2012

este ma tieto sa celkom daju neviem ktoru dat z tychto troch...

lucqa
28. nov 2012

@mishelik1986 ja by som dala tu poslednu a upravu... v prvom rade by som ju orezala, pridala modru, znizila kontrast a sytost. A potom sa uz len pohrala so stetcami na lavej liste, ci uz vyhladenie, zosvetlenie... treba sa tomu chvilu venovat 😉

ifkael
28. nov 2012

@mishelik1986 ked fotis, davaj si pozor na orezane miesta tela, kde su klby. a pozadie. a ostrost.

mishelik1986
28. nov 2012

@lucqa
@ifkael dakujem za rady naozaj ....ano tie orezane mista veru ale potrebovala som nejaky pekny vyraz tvare lebo vascinou bola oduta a na tej pohladnici bude skor hlava nechcem ju tam dat celu ....no budem musiet popozerat moc v tom neviem robit tak susim co sa da postudovat🙂

lucqa
28. nov 2012

@mishelik1986 ked malu fotis, tak si zavolaj niekoho na pomoc nech Ti ju zabava, ale pokial nema zrovna naladu na fotenie, tak z toho vela nedostanes. Na peknu fotku dietata treba trpezlivost, a cim viac budes ty pritom nervna, ze nepozuje, tym rychlejsie mala zdupka 😉

janefonda
29. nov 2012

caute davam do pozornosti ze v Rakuskom saturne maju teraz super akcie na zrkadlovky.nikon d3100 s objektivom 18-55mm a 55-200mm, taska, 2x baterka a 8GB SD karta za 499 eur.
Alebo Canon 1100D s 18-55mm a 75-300mm objektivom za 444 eur.

ifkael
30. nov 2012

@briketa zo svetlom nevies poradit? Trvale, ci zableskove? Momentalne na produktovu foto a aby sa aj na portrety dali vyuzit

gabkazabka
30. nov 2012

Ahojte,
rada citam tuto temu...tato tema ma zacala zaujimat,ked som dostala novy fotak.....postupne sa ucim novym veciam,som len zaciatocnicka.....vela pojmov je este pre mna spanielska dedina....
Budem rada,ak sa k vam mozem pridat 🙂 Apropooo.....
Nemate niekto skusenost s tymto objektivom?
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_fotoobjektivy_C...
Dakujem

jamgurmi
30. nov 2012

@gabkazabka osobne som nieco fotil s verziou so stabiliz., to je IS, ale mozem povedat, ze fajn - lahky nie velky a kvalita vystupu na viac ako len hobby urovni 😀 urcite je to to lepsie z lepsich rieseni tele objektivu za prijatelnu cenu. len fotit treba 🙂

briketa
autor
30. nov 2012

@ifkael no zablesky mas drahsie a vacsiu spotrebu. Reflektory zase zohrievaju scenu, co pri modelkach a makeupe zase je negativum.
Kolko chces investovat?

briketa
autor
30. nov 2012

Dievcata, dnes oslavujem, spravila som tisicdolarovy obchod a pridane k ostatnemu zarobenemu som uz takmer na bode noveho Nikkoru 70-200 f/2,8.
Akurat, ze som z mojho bocneho fondu kupila rodine 64Gb IPad na Vianoce, takze musim len pevne dufat, ze ked bude kupa predo dvermi, manzo mi financne da injekciu ;) a dolozi.

Fotomanackam zdar a dobremu svetlu zvlast.

ifkael
30. nov 2012

@briketa http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/product... zo softboxom oktagon....

Alebo http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/product...

Muz chce nafotit neake plechove vyrobky a chcem aby mi to zostalo aj na portrety... biely fotostan si urobim.. zda sa mi to jednoduchsie s trvalym svetlom

Priklanam sa k trvalemu...plus odraznu dosku. A potom dokupim dve zableskove- ak bude treba. Potom znamena- za rok? 😀

ifkael
30. nov 2012

@briketa manzel urcite dolozi 🙂 🙂 🙂 a gratulko k obchodu. Ako si sa zzila s D800? 😵

iviatko
30. nov 2012

@mishelik1986 v prvom rade musia byt deti v pohode ;) potom sa uz foti samo...

ifkael
1. dec 2012

@iviatko nemyslim,zeby sa to dalo takto jednoznacne povedat na vseky deti...

Najmensi zbada fotak a som ho dofotila 🙂)))

rainee
1. dec 2012

@mishelik1986 neviem ci myslis zrovna toto, ale ja ked potrebujem nieco rychlo takto "vylepsit" pouzivam: http://funny.pho.to mas tam milion pozadi kde vsadis fotku. alebo aj ine stranky, na webe je toho na mraky. akurat ze tie obrazky su po ulozeni malicke, takze na nejaky obraz alebo kalendar to asi nebude.
ja by som tiez uvitala nejake tipy na fotofiltre najlepsie cez photoshop, neviem ci som uplne lava ale tie filtre co su na vyber sa mi vobec nepacia a neviem si tam celkovo fotku pekne upravit-vytonovat, pouzivam preto hlavne picassa na efekty. ale ak mate nejaky tip na pekne fotofiltre aj cez ine programy budem rada.

iviatko
1. dec 2012

@ifkael treba ho zaujat,uz som nafotila "par" deti 🙂) nie je to tak lahke,ako si vsetci myslia,ze? 🙂

ifkael
1. dec 2012

@iviatko paradoxne- cudzi clovek odfoti lepsie cudzie dieta ako svoje.. Nie vzdy to plati, ale taku ma vraj viac ludi skusenost..

A tiez som odfotils uz par deti ;)

Najlepsie fotky maju moje deti, ked nevedia ze ich fotim

Ked ma vidia- najstarsi hadze usklebok usmev nasilu, alebo - mam v pazi, stredny spolupracuje malokedy- a sk nepritodzene sa tvari a najmensi- chce fotak..

Takze tak...

iviatko
1. dec 2012

@ifkael moze byt,ale nastastie u nas neplati. Ked v skole fotli syna a doniesol fotku,zalozila som ju hlboko do krabice,akoby to nebol on,umely,bledy. Ked bol maly,hadzal opicky,ale uz bol vytrenovany. Druhy uz od narodenia pozuje,vssk este ako tehotna v 8.mesiaci som chodila fotit 🙂)

ifkael
1. dec 2012

@iviatko super je knizka - fotografujeme deti, tam sa da najst par tipov ako nato 🙂 a co mam skusenost- najlespie fotky mavam az posledne ako konci fotenie 🙂))

iviatko
1. dec 2012

@ifkael ja nie som na knizky,vsetko skusam 🙂 a veru,najlepsie su tie na konci.

lucqa
2. dec 2012

@ifkael @iviatko pri dospelakoch byvaju tiez najlepsie az tie na konci, pripadne 2-3 fotenia 🙂

dosa
2. dec 2012

dievčatá, ktorým sa vám neušla kniha od Pihana - mistrovství práce s DSLR, tak 12.12.2012 vychádza jej siedme vydanie: http://www.martinus.sk/?uItem=140286

domyyy
2. dec 2012

@dosa tešíííím sa!!!!! dakujem za info 😵

briketa
autor
4. dec 2012

@ifkael uplne mas pravdu ze cudzie deti nafotis lepsie. nie je to paradox ale ta obrovska pomocka na deti- autorita tretej, nepoznanej osoby. ved na tom uplne stavia aj ta show "nanny" o vychove deti. existuje to este?

michalag
4. dec 2012

uz som to riesila davnejsie, ale mm mi povedal ze si mam niečo vybrat na Vianoce a tak rozmyslam nad macro šošovkami. Viem že s tým hmyz nenafotim 😅 , ale ... a tiez do toho teraz vela investovat nechcem, kedze mam zatial len setak a chvilku este asi aj budem mat 😝 . Bude mi to ostrit aj na tej 18-55mm?
Ktore by ste mi skor odporucali