Ktorý katolík si všimol, že RKC protirečí Biblii?

livegame45
17. mar 2019

Zdravím, chcem sa vás opýtať či má niekto také skúsenosti alebo sa dočítal niečo v biblii čo protirečí s RKC ja už mám takúto skúsenosť napríklad desatoro si RKC zmenila , všimol si to tiež niekto?

dskjhfdlkdjhl
17. mar 2019

@livegame45 Napis do Vatikanu.

tiimka
17. mar 2019

@livegame45 tych zmien by sa naslo mnohoooooo

sintra
17. mar 2019

No nie, nikto si to este nevsimol, si prva 😁 Ale inak uz aj knizky o tom su a nie malo 😉
Takze ano, vsimli si to viaceri, len ako tak pozorujem, veriacim RKC je to dost jedno. Aktualne ich trapia ine problemy, napriklad homosexuali, co chcu prerabat tradicne rodiny 😎

dskjhfdlkdjhl
17. mar 2019

@livegame45 a mozno bude lepsie, ked napises napr. Sefcovicovi, z neho sa stal teraz velky krestan, ten sa isto vyzna😉

korunka1
17. mar 2019

@dskjhfdlkdjhl počula som o inom jedinom katolickom...už je mimo hru...ale siel vyhrať 🤣😃

dskjhfdlkdjhl
17. mar 2019

@korunka1 no, len uz nie je jediny😀

livegame45
autor
17. mar 2019

@tiimka to určite napríklad:Daniel 7,25 A bude vravieť slová proti Naj­vyššiemu a unaví svätých Naj­vyšších a bude po­mýšľať na to, že pre­mení časy a zákon. A budú vydaní do jeho ruky až do času a čias a do polovice času.…

livegame45
autor
17. mar 2019

Príklad: 1582 - Pápež Gregor XIII. uskutočnil reformu kalendára, podľa ktorej priamo po 4.10.1582 nasledoval 15. október

cacianka
17. mar 2019

Coooo ?

tiimka
18. mar 2019

@livegame45 k tomuto sa neviem vyjadrit, ja totiz ine zaujalo, a to RKC nebiblicky uci napr. ako mozeme byt spaseni (to najdolezitejsie), o Marii, svatych a nebiblicke modlenie k nim, o krste deti a vlastne vsetky sviatosti a pod. Tazko ti ale katolici daju za pravdu, kedze sa stretavam s nazorom ze biblia je pre nich len akysi historicky dokument pisany ludmi, ktori nemuseli mat spravne nazory. Spravny nazor ma Papez ci knazi hoc aj keby hovoril opacne nez biblia. Niektori ani bibliu poriadne nevideli. A tu skoncis 🙂

lujza123
18. mar 2019

Jasne ze si protireči ale katolíci sú voči kritike slepi, hluchi. Ja mam vážne pocit ze ich už nič iné nezaujíma ako gejovia a potraty.
To sú také obľúbené témy lebo biblia im káže bojovať proti hriešnikov ved tam je jeden príbeh o sodome. Keď im ale povieš ze biblia zakazuje nosiť oblečenie z viacerích druhov látok, že považuje za normálne mnohozenstvo, otroctvo a podobne tak to už neplatí lebo to je starý zákon. Čiže platí len to co sa im hodí...

lujza123
18. mar 2019

A za najväčší pruser považujem terajšie vyhlásenie biskupa že voliť liberálku je ťažký hriech.
Ako si môže dovoliť taky vysoký predstaviteľ cirkvy vôbec hovoriť koho maju/nemajú ľudia voliť a strašiť ťažkým hriechom? Podľa biblie sa za ťažký hriech považuje vražda, svatokradez, smilstvo atď.... Nie nejake politické voľby.
A takýto odpad je platený z našich daní, aj daní tých prekliatych liberálov ci ateistov.

tiimka
18. mar 2019

@lujza123 no ako podla mna sa nespravne na to pozeras (nic s toho Boh neschvaluje, mnohozenstvo ani otroctvo, a ak niekto upozorni ze ucast na niecom co podporuje hriech je tiez hriechom, tak aj to beriem) a to nie som katolicka. No vysvetlit by to bolo na velmi dlho zrejme.

cacianka
18. mar 2019

fakt zaujímavý objav,....
milióny veľkých katolíkov čítajúcich bibliu si nevšimlo rozpory a rozdiely...

livegame45
autor
18. mar 2019

@cacianka lebo sú slepý ,aj starú zákon platí na veky Ježiš neprišiel zmeniť zákon ale naplniť
Môžte si prečítať knihu Daniela on mal videnie a prorokoval kedy sa narodí Ježiš a kedy bude ukrižovaný
A presno to vyšlo myslím tým časovo Židia zakázali čítať knihu Daniel kvôli tomu

cacianka
19. mar 2019

milióny slepých, len ty vidíš ?
ani mi neodpovedaj , vypúšťam túto tému.

livegame45
autor
19. mar 2019

@zbruna ďakujem sledujem ho dlho majú viacej videí sú súper ,som to ja chcel pridať ale ako vidím nie som sám

livegame45
autor
19. mar 2019

Najhoršie je keď čítate bibliu v katolíckom preklade skúste pozrieť

lubkavargova1
19. mar 2019

@livegame45 no a v akom preklade mame citat teda Bibliu?

zbruna
19. mar 2019

Ziadny preklad nie je dokonaly, najlepsie je pouzivat www.biblia.sk, kde su vsetky SK preklady a viete si porovnat zrozumitelnost a vyznamove posuny, pripadne denominacne tendencie.

livegame45
autor
19. mar 2019

@zbruna to je pravda 😉

livegame45
autor
19. mar 2019

Chcem dodať , že mnoho katolíkov sú presvedčení , že po smrti idú hneď na druhý svet alebo do pekla v biblii sa také nepíše je tam jasné mnohokrát napísané že čo sa stane

dskjhfdlkdjhl
19. mar 2019

@livegame45 ale prosim Ta, na to si ako prisiel, ze je vela katolikov o tom presvedcenych? KOlko je u Teba vela? S kolkymi si to preberal? Ty si z akej sekty? Komu tu robis reklamu? Ak mas problem s bibliou, tak si zober na uvod nieco jednoduchsie na citanie-napr. Rozpravky starej matere😉

livegame45
autor
20. mar 2019

@dskjhfdlkdjhl veľa predstav si a preštuduj si čo znamená sekta ? Keď chces byť múdra

dskjhfdlkdjhl
20. mar 2019

@livegame45 Cakala som taku "vycerpavajucu" odpoved😉 Zacni s tymi rozpravkami, to Ti pojde😉

tiimka
20. mar 2019

@zbruna tat tak, ja som na tej stranke casto, pri porovnavani ma hoc co prekvapilo

zbruna
20. mar 2019

@livegame45 Inac, co sa tyka tej smrti, v tejto otazke som ani ja nemala celkom jasno (kde je dusa po smrti, co vobec robi a ci vobec "existuje" v nejakej forme a pod., otazka vecneho zahynutia - neprestajne mucenie dusi alebo skor odsudenie a jeho dosledok v zmysle zahynutie duse). Spomenuty prof. Walter Veith ma velmi dobru objasnujucu prednasku "Tajomna risa smrti" - pomohla mi ozrejmit si niektore veci tak, ako to hovori Biblia (asi si ju zachytil, kedze ho sledujes dlhsie) ... v cirkvach sa malo o tychto temach kaze biblicky a existuju vsakovate interpretacie az vymysly.

monikamama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zbruna
20. mar 2019

@monikamama Hm...takze si celu Bibliu precitala a prisla k takemuto zaveru. Ja, na druhej strane, poznam ludi, co si Bibliu precitali a zistili pravy opak - totiz, ze Biblia nam ludom hovori pravdu o nas, o svete, nasej buducnosti. Mne Biblia zmenila zivot uplne, Boh sa ma skrze toto pisane Slovo dotkol a robi tak doteraz. Kratko napisem zo svojho zivota - posledne 2 roky su pre mna narocnym obdobim (zdravotne problemy, na ktore lekari zatial nevedia odpoved, starostlivost o 3 malicke deti) a prave teraz sa ucim, co to znamena Bohu viac doverovat, co to znamena verit Jeho slovu (ktore mi velmi "adresne" posiela do mojej situacie) tak, aby mi prinieslo ozajstny uzitok (zmena vnutra, uzdravenie...)