Ktorý život by ste si vybrali?

31. mar 2023

Ahojte. Zaujímalo by ma, ak by ste mali možnosť, ktorý život by ste si vybrali. Prosím pred názorom si prečítajte celý príspevok aj keď je dlhý.

1. Chodili by ste do práce, ráno rýchlo s dieťaťom do školy, do práce, odmakali by ste si 8 hodín a potom rýchlo pre dieťa do školy, na krúžky, na nákup. Keď prídete domov je cca 16:00-17:00. Doma popratať venovať sa dieťaťu, venovať sa psovi, poliať záhradu a pod. Dieťa chodí spať okolo 19:30. Popri práci máte svoje vlastné mini podnikanie, ktoré zarába každý rok inak. V rozmedzí od 1800€ do 4000€ ročne. Musíte sa mu venovať v období od júna do septembra. Niekedy menej hodín niekedy viac.

Muž chodí do práce ráno okolo 5:00-6:00, domov prichádza okolo 17:00-18:00, po ťažšej fyzickej práci. Pracuje od pondelka do soboty, niekedy aj nedele. Niekedy má soboty voľné. Domov chodí unavený ale takisto doma porobí čo treba.

2. V druhej verzii ste doma. Venujete sa svojmu mini podnikaniu tak ako v prípade možnosti č. 1.
Váš muž zarába okolo 5000€ mesačne. Máte neobmedzený prístup k financiám, k hotovosti, kartu k bankovému účtu máte vy. Ráno v kľude riešite školu, nákupy. Doobeda si doma popracete a upracete čo treba, navaríte na 2 dni. Viete sa v kľude venovať domácnosti aj vášmu podnikaniu. Nemáte pocit menejcennosti lebo sa viete angažovať. Máte čas aj na svoje koníčky. Pre dieťa viete chodiť do školy skôr a pred krúžkami má doma dosť času na domáce úlohy a odpočinok. Dieťa aj muž chodia domov do čistého a kľudného prostredia. Nie sú obskakovaní, takisto doma porobia nejaké veci, ak treba. Nie sú to lenivci.
Ak je dieťa choré netreba riešiť, kto s ním bude doma. Ak je víkend niečo spoločne porobíte na dvore ak treba inak trávite čas spolu na výletoch poprípade idete na návštevy k rodine, alebo len oddychujete. Cez týždeň doma všetko stíhate takže víkend viete venovať rodine, prípadne aj váš muž má čas na svoje koníčky.

2

autor
31. mar 2023

@matabb73 prosím si screenshot komentára, kde som napísala, že sú ufrflané!! Nikde som nič také nenapísala.
A môjho muža nemusí napadnúť myšlienka, že si ja nájdem milenca? To vždy iba chlapi podvádzajú? Ak budem pracovať v nejakej firme, nemôžem tam nájsť niekoho do koho sa zaľúbim? Ak budem doma nemôžem si nájsť milenca?

deti95060810
31. mar 2023

7 ročné decko je už veľké a vie si doma poradiť aj bez mamy... v 8rokoch sme už sedeli v triede takmer všetky deti s kľúčami na krku ... matky v práci o 6 hod. a deti sa aj samé vystrojili do školy na poobednú zmenu...
dnes mamky deťom behajú okolo zadku, vozia ich takmer do lavice v škole a potom to tak aj vyzerá...

autor
31. mar 2023

@deti95060810 ja som v druhom ročníku chodila sama autobusom. Ale teraz je taká doba, že by som sa bála poslať tak malé dieťa samotné. Na futbalový trénink to nemá ďaleko pešo, chodíme na bicykli. Pešo by to zvládol aj sám. Ale okolo futbalového ihriska je park, tam sú staršie decká, ktoré sú často sprostý aj s dospelými.

babulkomale
31. mar 2023

@matabb73 myslism ze to je tym ze tu sa robi extrem hlavne z toho ze zena co je chvíľu doma kvoli detom je automaticky chudera co nema ani vindru, ma mastne vlasy, je stale v pyzame/nastajlovana chodi do fitka, na zakroky na tvari a na nechty - uz podla mokrych snov tej co to pise a zamestnana zena sa tu opisuje ako ta, ktora ked manzel nahle umrie, ma nekonecne uspory, rozbehnutu karieru a zivot je krasny aj ked manžel umrel. Potom sa pytaju v zbiekach peniaze na pohreb, zisti sa ze domy nemaju ludia poisteny, nemaju na lekara...Hlavne ze pracovali hned po sestonedeli. Alebo tu zdielaju kazdy prd zo zivota ako co prerabaju, ako si kupujú, ako detom dopraju ako idu na dovcu a potom zistis ze zena nema zuby napriklad.
Ludia co zili u svokrovcov a nemaju hypo by mali mat teda nasetrene desattisice. Maju? 🤔
Umrtie, invalidita sa da riesit poistkami a rozumny clovek ich ma ci pracuje alebo nie. Takisto sporenie na dochodok.

autor
31. mar 2023

@babulkomale toto je výstižne. V tomto máš úplnú pravdu.

scila
31. mar 2023

@deti95060810 ako porovnávať dnešnú dobu a dobu v ktorej sme vyrastali my je dosť od veci. Či už čo sa týka množstva a veľkosti áut či ega ich šoférov, alebo množstva feťákov či podobných individuí.

autor
31. mar 2023

@scila presne, pri našej hudobnej škole musia byť každý týždeň mestský policajti, lebo kúsok od nej žijú práve takéto individuá, ktoré okrádajú deti

luccija
31. mar 2023

@deti95060810 ale aj doba je iná.Ano boli tie deti samostatnejšie s kľúčom na krku, chodili von, nemali krúžky, ale zase ruku na srdce tie ženy sa deťom nevenovali bola práca a práca doma a deti si žili svoj život s vrstovnikmi vonku, potom internát...

huginko
31. mar 2023

Mimo tému, ale irituje ma slovo Popracem... Hadam poupratujem... 😉A ani jeden variant, nechápem ženy, ktoré nepracujú. Asi by som si nevážila samu seba.

autor
31. mar 2023

@huginko popratať je spisovné slovo 🤣 popratať a upratovať sú 2 odlišné slová....

darkswan
31. mar 2023

dohody su krasne, muzi poslubuju hory doly ale vsetko sa vie zmenit, aj muz za ktoreho by si dala ruku do ohna, lebo on by take nieco neurobil,bolo by fajn nieco medzi, aby si si generovala nieco aj ty, odvadzala do systemu a neostala s ''holym zadkom'' nanic dochodkom, atd....

autor
31. mar 2023
autor
31. mar 2023

@darkswan mám platené zdravotné aj sociálne poistenie 😊

babulkomale
31. mar 2023

Mna vzdy pobavi ten dvojity meter, vedla sa obhajovalo ze co koho do toho ze nejaka pani je doma ( deti davno dospele) ze co si to kto dovoluje sudit.
Ale zeny s piatimi malymi detmi co su furt chore alebo sa treba s nimi ucit, tu kazdy zenie do prace 😃

matabb73
31. mar 2023

Veď som ti písala, že rozpadnúť sa môžu rodiny v oboch prípadoch. To, že budeš doma ti nezaručí, že sa tak nestane. Tak nechápem čo píšeš. Asi si nepoužila slovo ufrflané, ale to nie je podstatné. Ty si napísala, že sa skôr rozpadne vztah keď bude žena pracovať, čo je nezmysel. Ak si tak veľmi spokojná so svojim životom a vadí ti iný názor, tak načo si založila túto tému? Vždy budú ženy, ktoré potrebujú sebarealizáciu a nestačí im byť doma a starať sa o domácnosť. Také tvoj život chápať nebudú. Zmier sa s tým.

autor
31. mar 2023

@matabb73 kde som to napísala, ešte stále nevidím ten screenshot. Myslím, že viem o ktorom komentári rozprávaš, ale úplne zle si ho pochopila tak si ho prosím ešte raz prečítaj. Ja som napísala, že je jedno či má muž doma unavenú ženu alebo kľudnú, ak je debil tak podvedie obidve

matabb73
31. mar 2023

@babulkomale život nie je čierno biely. Preto je jej otázka nezmyselná. Žena, ktorá pracuje môže byť aj uštvaná, ale aj spokojná so svojim životom. To, či má úspory, závisí od veľa faktorov. Rovnako, žena, ktorá je doma, môže byť spokojná oddýchnutá, ale aj uštvaná neustálym kolobehu prác v domácnosti. Môže byť aj frustrovaná stereotypom. Niektoré sú spokojné, keď sú doma a iné zas keď pracujú. A oboje je v pohode. Problémom je keď príliš riešia čo si o nich druhí muslia. Načo? Ak som so svojím životom spokojná, je mi úplne jedno čo si k ňom myslia druhí. Vypočujem si názor blízkych ľudí, ale ostatní má nezaujímajú. Tiež som mala kamarátku čo bola dlhšie doma kvôli deťom a nikto to neriešil. Ja som si len pomyslela, že mne by taký život nevyhovoval a to bolo všetko. Nakoniec aj ona išla pracovať keď deti vyrástli.

matabb73
31. mar 2023

Prečítaj sj svoje komentáre a nájdeš to. Ja idem svoj čas tráviť zmysluplnejšie.

babulkomale
31. mar 2023

@matabb73 suhlasim. Nikto z kona jej odvody platit nebude.

vroni
31. mar 2023

Popratat nie je spisovne slovo. Existuje, sklonuje sa, ale nie je spisovne. 😉

scila
31. mar 2023

@matabb73 veľmi pekne napísané 👍

huginko
31. mar 2023

kde sa píše, že je spisovné.....Mne ide uši potrhať, keď ho počujem. Ale to je môj názor

babulkomale
31. mar 2023

A pri tom spominani dochodku casto niektorym unika fakt, ze zena, ktorej sa po xy IVF podarilo konecne dieta, moze mat odpracovanych dvadsat rokov takze aj ked s nim zostane nech aj 6 rokov doma, tak dalsich minimalne dvadsat este bude pracovat, ak nie viac.

deti95060810
31. mar 2023

@scila prečo od veci.... s koľkými deťmi kedysi mamky chodili do školy? kto vozil deti do školy autami? z dnešných detí sa robia neschopné deti a pritom stačí len troška samostatnosti...

deti95060810
31. mar 2023

@babulkomale preháňaš s tými odrobenými rokmi...

scila
31. mar 2023

@deti95060810 aj ja som chodila sama keď som bola malé dieťa, na ceste pred babkou sme hrávali badminton. Teraz sa cez rovnakú cestu nemôžeš dostať na druhú stranu, auto za autom. Ľudia sa nepoznajú, voľakedy sa každý s každým poznal, dohliadol na deti. A o tom, že voľakedy neboli tak dostupné drogy ani nehovorím. U nás by som syna samého nepustila a to má 9.
Je rozdiel keď je niekto v malej dedine, kde je pár áut a ľudia sa poznajú a rozdiel v satelite pri BA, kde niesú vybudované chodníky, ale mrtne veľa Jeepov a dodávok, ktoré keď cúvajú a ide dieťa tak ho ani nezbadajú... Netreba to zovšeobecňovať, iné je poslať dieťa do školy v Štiavniku - tam sa to dá - a iné v Kvetoslavove.

babulkomale
31. mar 2023

@deti95060810 preco?

tiezjedna
31. mar 2023

@deti95060810 písala som, že my to máme inak. Ja som finančne zabezpečená viac než dobre bez ohľadu na príjem manžela, ktorý je inak tiež veľmi slušný. Žiadne dávky, MD ani RD nepoberám, píšem, že deti už máme na ZŠ, najstaršiu na VŠ.

tiezjedna
31. mar 2023

@deti95060810 len doplním, že status "som doma" je pre mňa dočasný, proste mi/nám to tak momentálne vyhovuje, potrebovala som vypnúť, spomaliť a veci vtedy vyvinuli tak, že všetko klaplo... Teraz je to 4. rok a pomaly zase rozbieham nejaké veci. Ale čisto podľa svojho tempa, ako to vyhovuje mne.

autor
31. mar 2023

@tiezjedna presne tak, to že je žena zopár rokov doma, neznamená, že bude doma do dôchodku