Ktorý život by ste si vybrali?

31. mar 2023

Ahojte. Zaujímalo by ma, ak by ste mali možnosť, ktorý život by ste si vybrali. Prosím pred názorom si prečítajte celý príspevok aj keď je dlhý.

1. Chodili by ste do práce, ráno rýchlo s dieťaťom do školy, do práce, odmakali by ste si 8 hodín a potom rýchlo pre dieťa do školy, na krúžky, na nákup. Keď prídete domov je cca 16:00-17:00. Doma popratať venovať sa dieťaťu, venovať sa psovi, poliať záhradu a pod. Dieťa chodí spať okolo 19:30. Popri práci máte svoje vlastné mini podnikanie, ktoré zarába každý rok inak. V rozmedzí od 1800€ do 4000€ ročne. Musíte sa mu venovať v období od júna do septembra. Niekedy menej hodín niekedy viac.

Muž chodí do práce ráno okolo 5:00-6:00, domov prichádza okolo 17:00-18:00, po ťažšej fyzickej práci. Pracuje od pondelka do soboty, niekedy aj nedele. Niekedy má soboty voľné. Domov chodí unavený ale takisto doma porobí čo treba.

2. V druhej verzii ste doma. Venujete sa svojmu mini podnikaniu tak ako v prípade možnosti č. 1.
Váš muž zarába okolo 5000€ mesačne. Máte neobmedzený prístup k financiám, k hotovosti, kartu k bankovému účtu máte vy. Ráno v kľude riešite školu, nákupy. Doobeda si doma popracete a upracete čo treba, navaríte na 2 dni. Viete sa v kľude venovať domácnosti aj vášmu podnikaniu. Nemáte pocit menejcennosti lebo sa viete angažovať. Máte čas aj na svoje koníčky. Pre dieťa viete chodiť do školy skôr a pred krúžkami má doma dosť času na domáce úlohy a odpočinok. Dieťa aj muž chodia domov do čistého a kľudného prostredia. Nie sú obskakovaní, takisto doma porobia nejaké veci, ak treba. Nie sú to lenivci.
Ak je dieťa choré netreba riešiť, kto s ním bude doma. Ak je víkend niečo spoločne porobíte na dvore ak treba inak trávite čas spolu na výletoch poprípade idete na návštevy k rodine, alebo len oddychujete. Cez týždeň doma všetko stíhate takže víkend viete venovať rodine, prípadne aj váš muž má čas na svoje koníčky.

2

belllinka
31. mar 2023

V prvom živote je všetko iba čierne a v druhom všetko krásne zaliate farbami? 🙂 Takže stačí si zbaliť chlapa, čo ťa bude živiť a život bude iba krásny 🙂

autor
31. mar 2023

@daniela2202 nie, bola som zvedavá na názory.

babulkomale
31. mar 2023

Vacsina zien na koniku si zasadne vybera variant c 1. pretoze len vtedy sa citia ako spravne zeny, maju pocit ze vsetko zvladnu, ze ked raz tyzdenne povysavaju im dava pocit ze "domacnost zvladam lavou zadnou", maju vlastne peniaze, snazia sa tu vzbudit dojem ze z tych platov 800 cisteho maju obrovske uspory, presne v takej vyske ze keby ich zajtra muz vyhodil tak v klude kupia byt v hlavnom meste a este im zostane na pol roka zivota keby hned nenasli inu pracu 😂

autor
31. mar 2023

@belllinka no jasné 🤣 prosím prečítaj si všetky komentáre, ktoré som napísala.

matabb73
31. mar 2023

@witchlucia keď máš doma malé dieťa, nikto nemôže očakávať, že všetko budeš stíhať sama. V tomto prípade má časť domácich prác robiť aj chlap. My ženy sme na seba veľmi prísne. Pritom starostlivosť o malé dieťa je rovnako náročná ako každá iná práca. Od učiteliek v jasličkách nikto neočakáva, že ešte popri tom aj navaria. Ja som mala náročné dieťa. Keby chlap nepomáhalo, často by nebolo ani navarené.

luccija
31. mar 2023

@witchlucia oni to nevidia, lebo odídu do prace nevidia nákup, varenie, upratanie milión drobnosti, ktoré žena robí v domácnosti...a cez víkend je zase iný režim, takže veľa x to vyzerá, že žena vlastne uvarí do hodiny obed a celý deň ma voľno🙂

autor
31. mar 2023

@witchlucia ak máš malé bábätko, nikto od teba nemôže očakávať tip top domácnosť. Vtedy si treba fakt doma rozdeliť povinnosti

beata_k
31. mar 2023

Moznost c 2, ale jedine ak za mna muz bude platit odvody. Ak by deti uz boli vacsie, tak by som isla do prace. Ak nie, tak moznost c 1 bez mini podnikania.

babulkomale
31. mar 2023

Nechaj, nevysvetlis. To pisavaju bytovkarky co nemaju do coho pichnut a nalievaju sa este aj na detskom ihrisku vinom z bufetu.
Ked mas 30 okien, mega zahradu ktoru budujes, deti co maju speci potreby pri uceni alebo chore deti, si vecer viac unavena ako ked si nemala nic z toho a len si klopkala nechtikmi do klavesnice v praci a vykecavala hodinu na obede a objednavala v pracovnej dobe z Ali kazdy den nove saty ( skutocna situacia z prace).

barbora19911
31. mar 2023

No pozri sú ženy v domácnosti ktoré sú radi že sú doma ..ja som "žena v domácnosti" ale v podstate niesom pretože som každý deň niekde vonku robím si program a domácnosť ma nebavi robím len to čo je treba a nutné ...a sme spokojný manžel chodí do práce a ja staram o dieťa a o seba ..ale samozrejme že sú ženy ktoré budú proste aj toto odsudzovať proste nikomu sa nezavdačiš a tu na MK ani nehovorím ..

autor
31. mar 2023

@babulkomale keď syn chodil do škôlky, mala som skvelú prácu na skrátený úväzok. Len kvôli covidu komu skončila zmluva, tomu ju nepredĺžili. Z pôvodných 15 zamestnancov je teraz 5. Kolegyne aj vedúce si zo mňa robili srandu, že ja chodím do práce oddychovať a pritom som mala prácu, kde som odkráčala aj 10000krokov 🤣
Našťastie mám zdravé dieťa. Ale fakt od kedy som doma som unavenejšia. Keď si doma upratuješ viackrát ako keď pracuješ.

sissi2183
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
31. mar 2023

Mňa zaujíma ten názor ohľadne milenky. Kedy si skôr nájde chlap milenku? Keď má podráždenú unavenú ženu, ktorá večer padá do postele totálne unavená alebo ženu, s ktorou sa nemusí hádať na ničom lebo všetko doma funguje a všetci sú v pohode. Neexistuje správna odpoveď. Ak je chlap debil tak si nájde milenku tak či tak.

babulkomale
31. mar 2023

Presne tak. Ja mavam v praci aj 13000 krokov uplne bezne.
Vyskusala som si viac variant zivota a urcite je lepsie mat cas hlavne na deti a aj trpezlivost, nebyt ustvana stale v behu.
Inak to berie zena co je doma 13.30 - skolstvo, inak zena co robi 8-17 denne plus sobota ( nadraba hodiny na cas ked budu doma, konto prac. casu) a potom sa ma po 18.00 ucit a detmi, skontrolovat vsetko a snad este aj robit dimace prace a prat blatove bundy?
Kazdy nech si robi ako mu situacia ukazuje.

babulkomale
31. mar 2023

Prosim ta to su take kydy s tou milenkou. Ja som videla.nadherne zeny s karierou ktore boli nahradene milenkami co im nesiahali ani po clenky.
Zas tu davame vinu zene, pritom ked si muz najde milenku, vacsinou je to proste typ zaletnika, ktory neudrzi vtaka v nohaviciach.

mamelka
31. mar 2023

Tak chlap si nájde milenku ked chce. Niekedy aj vzťah funguje a nájde si buď jeden alebo druhý.poznam rodinu ktorá mala 3deti,manžel 2 práce a aj tak sa rozviedli. Výber si život ktorý ti vyhovuje. Nepozeraj ci niekto bude riešiť,že si si napichla boháča a ty si doma na terase sedíš ... pôjdeš do práce budú riešiť, že si pazrava a nič neriesis len peniaze. Ži svoj život nie tak ako by si to druhý želal.

oila
31. mar 2023

Ja teraz popravde tiez neviem, co zasadne sa teda zmeni v tvojej situacii okrem toho, ze prestanes pracovat? Tak to bolo myslene? Ze prestanes chodit do prace a budes mat iba ten svoj maly biznis neviem akeho druhu? Vsak ak ti to je lepsie, zbavis sa jednej tazoby, tak nevidim dovod, preco do toho neist. Nepotrebujes rady od neznamych zien, ked citis, ze druha moznost je pre teba ta spravna. A takisto neviem, kto by si dobrovolne vybral variant c.1.

andrea_82
31. mar 2023

keď som si prečítala tvoje ďalšie odpovede, tak môj pohľad na tvoju otázku je značne odlišný ako na začiatku. Nie, nechcela by som variant č. 2, ak by to mal byť život, aký máš ty teraz. Nudila by som sa. Ale nechcela by som ani variant č. 1, tak ako si ho opísala. Problém je, že ty si z prvého variantu napísala len to zlé a druhý si opísala ako slniečkový. Je to tvoj pohľad a ty sa nás snažíš presvedčiť, aké je to krásne byť doma a nechať chlapa chodiť do roboty. Aj prvý variant má určite krásne momenty, aj keď si často unavená.

autor
31. mar 2023

@babulkomale presne tak, takisto mám také kamarátky, ktoré tak dopadli. Môj muž vždy chcel takýto život. Jeho otec doma nikdy nepomáhal a jeho mama bola vždy na všetko sama. Preto vždy chcel taký život, aby jeho žena mohla byť doma. On sám tvrdí, že by nezvládol tú prácu okolo detí a domácnosti 🤣

lenka.25
31. mar 2023

Vyberám si číslo jedna, snom každej ženy je večer padnúť na hubu a ráno sa zobudiť po výdatnom trojhodinovom spánku celá opuchnutá a šup do roboty .
Akože fakt na toto potrebuješ radu ?
A chlap , ktorý je k.revník , si nájde milenku , aj keby si mu poskytovala služby trikrát denne nastajlovaná ako topmodelka

autor
31. mar 2023

@mamelka nie je boháč, tam kde je teraz sa dopracoval s mojou pomocou, ale to je téma o inom.

autor
31. mar 2023

@andrea_82 variant č.1 je realita väčšiny pracujúcich žien, keď má muž dlhšiu pracovnú dobu s náročnejšou prácou

matabb73
31. mar 2023

Ty z toho robíš extrém. Podľa teba všetky ženy, ktoré pracujú sú ufrflané a chlap ich kvôli tomu opustí. Ale takto to v živote nie je. Tak ako sú aj šťastné aj nestastne manželstvá žien, ktoré pracujú, tak isto je to aj u tích, ktoré sú doma. A prezradím ti tajomstvo. Často som videla rozpadnúť sa aj vzťahy, ktoré fungovali a bolo to len tým, že niekomu z nich začal vadiť stereotyp vo vzťahu, zrazu sa objavil niekto nový neokukaný a bolo po všetkom. Takže, istotu nebudeš mat nikdy. Či budeš doma alebo pracovať. Aj si spokojná takto, tak načo riešiš ostatných?

tiezjedna
31. mar 2023

ja som zostala doma, keď prostredný naskočil do 1.triedy, teraz je v nej už aj najmladšia a za mňa absolútne ideál. Vôbec si neviem predstaviť robiť všetko za letu, prísť z rachoty o 17., alebo ešte neskôr a učiť sa s nimi, fackovať domácnosť a pod. Som rada, že som sa tak rozhodla. Ale u nás je to finančné usporiadanie trošku iné. Postata je však tá istá - takže ak máš možnosť zvoľlniť tempo a vieš, že v ostatných smeroch budeš v pohode, tak neváhaj

deti95060810
31. mar 2023

mne sa to nezdá...
vo verzii č.1 manžel pracuje pomerne ťažko ,mzdu neudávaš....vo verzii č. 2 zrazu zarába 5000 e...
neviem si predstaviť žiť tak že budem doma hniť a mať len mini podnikanie - max. 4000 e /rok je dosť málo. dieťa raz vyrastie a čo budeš doma robiť? rozmýšľaj dopredu -aký budeš dostávať dôchodok? minimálny? manžel dostane druhú pubertu, nájde si mladšiu ženu - čo potom...
radšej prvú verziu, len s tým rozdielom že skús robiť miesto 8 hod. - 4 hod.

mamelka
31. mar 2023

(To len ako priklad, ludia si vzdy nieco nájdu)
Lenže toto ľudia nikdy nevidia😊 preto nerieš kto si co hovorí, rieš s manželom co vám vyhovuje. Prešla som som si obe varianty a pri prvej som bola karieristka, pri druhej som lenivá 😂 vieš ako ma to ,,trápi,,?😂

autor
31. mar 2023

Mám v predaji jednu svoju nehnuteľnosť, z ktorej by boli také peniaze, ktoré by mohli zabezpečiť môjmu mužovi také podnikanie, kde by ani on nemusel pracovať ak by nechcel. Mali by sme možnosť bývať v rodinnom dome bez úveru. Mali by sme zabezpečený príjem obidvaja. Ak by chcel pracovať, celý jeho príjem by si mohol nechať lebo všetky účty by boli už zaplatené.
Aj v tomto prípade by som bola iba tá čo si našla boháča a vysedáva na terase s kávičkou??
Alebo by bol môj muž ten nemožný, že jeho žena zabezpečila možnosť života bez úveru. Zabezpečila by mu možnosť, že by nemusel platiť účty.

deti95060810
31. mar 2023

@tiezjedna prosím ťa a čo dostávaš aké peniaze? MD? RD? alebo opatrovateľský na nejakú babku? a či úplne NIČ?
ak sa niečo manželovi stane, alebo s vašim manželstvom ta čo potom?

autor
31. mar 2023

@deti95060810 zarábal by rovnako aj prvej aj v druhej verzii. Rozprávame o situácii byť ženou v domácnosti pri 7 ročnom dieťati. Nie pri 17 ročnom pubertiakovi.

vroni
31. mar 2023

Ani jednu. Nemienim sa strhat podla moznosti 1 a ani sa hrat na pilotku vysavaca so smiesnym sezonnym prijmom podla moznosti 2.