Kúpa bytu v manželstve

zitaje
12. jan 2018

Prosim vas, viete mi poradit? Ak predam byt, ktory som nadobudla este pred vstupom do manzelstva a nasledne kupim mensi byt, ten mensi uz bude napisany na oboch manzelov, aj ked ho kupim z penazi, ktore utzim za kupi mojho nespolocneho bytu?
Ak je to tak, da sa to nejak osetrit, aby bol aj novy byt pisany iba na mna?
Dakujem

simsalabim
12. jan 2018

Mozes u notara spolu s manzelom podpisat dohodu o vynati toho noveho bytu z Bezpodieloveho vlastnictva manzelov. Urcite by som to takto osetrila. Manzel vsak musi suhlasit.

zitaje
autor
12. jan 2018

Jasne, to mi je jasne, ze musi suhlasit. Vdaka 🙂

janci05
12. jan 2018

Keďže na Slovensku máme bezpodielové spoluvlastníctvo manželov, tak ak počas manželstva predáš to čo bolo predtým tvoje a za tie peniaze kúpite nový byt, tak už to patrí do BSM. U notára by sa to malo dať ošetriť a spísať zápisnicu o tom kto a čo pred manželstvom vlasnil. Pozri si túto stránku
http://www.tvnoviny.sk/my-zeny/1847823_predmanz....

lavieenrose
12. jan 2018

je to kazdeho osobna vec ,mne je len luto ze vela ludi si nechava zadne vratka. do buducnosti priam rataju s tym ze sa rozvedu a budu musiet delit majetky...teda my to mame opacne manzel mal pred manzelstvom nehnutelnost ale na novej nehnutelnosti sme majitelia obaja...keby mi dal podpisat papier u notara to by bolo ako ze nepocitam s tebou navzdy..ja som si mojho muza brala s vidinou navzdy takze nebudujem si zadne vratka..on predsa bude prispievat na chod domacnosti nie? mozno bude zveladovat byt nech je vasim domovom..z jeho vyplaty...ale delenie moje tvoje nerobi dobrotu...jediny pripad si viem predstavit keby bol pan manzel gembler..inac nie

zitaje
autor
12. jan 2018

@lavieenrose tak vies, je to moj byt. Keby sa mu nedajboze nieco stalo a byt by bol pisany na oboch, jeho diel z mojho bytu by dedilo aj jeho dieta z prveho manzelstva. A to uz preco by malo, nema s tym bytom nic spolocne.

lavieenrose
12. jan 2018

@zitaje aha no to komplikuje situaciu ;) to chapem..ja som nyslela ze ste par bez inych zavazkou ked tak vlastnych 🙂

sissy27
12. jan 2018

@lavieenrose všetci rozvedení sa brali s tým, že je to na celý život... Iné je, ak idú obaja do manželstva s rovnakým základom a spoločne si vybudujú niečo... Mne sa napríklad veľmi páči predmanželská zmluva - síce neromantické, ale v prípade problémov mnoho vyrieši. A keď problémy nie sú, tak nikoho z nej zuby nebolia. A ak sú tam zahrnuté aj nejaké klauzuly o nevere a podobne, tak môže pomôcť aj udržať poriadok vo vzťahu.

lavieenrose
12. jan 2018

@sissy27 niekto nepotrebuje papier na lasku a niekto nepotrebuje papier na udrzanie poriadku vo vztahu.ja som iba svoj nazor povedala ..ja by som si nevedela predstavit muza s dietatom aby bol mojim manzelom...respektujem ze kazdemu sa paci ine..ja mam rada vsetko na poriadku ;)

deti95060810
12. jan 2018

@lavieenrose takých ako ty bolo....Doporučujem si pozrieť v pondelok a v stredu večer 15 a 17 . 1 na ČT2 o 20 hod. Manželské etudy po 20 a 35 rokoch....A tam sa ti oči otvoria... a možno pochopíš prečo ľudia robia pred notármi rôzne vyhlásenia....

maciatkolulu
12. jan 2018

@lavieenrose kebyze nemam na seba napisany byt, tak by som po 11rokov manzelstva bola absolutne v riti! Za mna ked raz mas majetok pred manzelstvom nadobudnuty, tak patri tomu, kto ho nadobudol a spolocnym detom..... a nevidim v tom ziadne vratka, je predsa jedno ked sa lubite, ci byvas v jeho, nasom, tvojom, nie😉 Ja dakujem svojim blizkym, ze som ich posluchla napriek mojej pociatocnej nevoly a nechala byt na seba...... Teraz tiez moj druhy muz byva v "mojom" a sme spokojni. A kebyze idem ja do jeho, tak urcite nevyzadujem, aby to pisal aj na mna, to mi pripada, take piiiiiiiiiiip😎

maciatkolulu
12. jan 2018

@lavieenrose mimochodom, ty vies co sa pocas zivota stane, ci z uplne ok chlapa sa nestane alkoholik, gambler a pod? Tak to ta obdivujem.....asi si dost mlada😉

lavieenrose
12. jan 2018

@maciatkolulu som mlada ale manzela poznam uz 9 rokov to je myslim ze dost dlho..je z dobrej rodiny ,ziadne zle vzory tak nepredpokladam ze by krizovu situaciu riesil takymto nerozumnym sposobom

lavieenrose
12. jan 2018

@maciatkolulu ani ja som neziadala aby prepisal na mna nehnutelnost a keby v nej ostaneme nadosmrti tak uz navzdy je na neho napisana..ale novu nehnutelnost mame uz spolocnu

lavieenrose
12. jan 2018

@deti95060810 dakujem uz som to tu zachytila ze je taky dokument

adalmba
12. jan 2018

Ahojte ja mám svoju nehnutelnosť , nadobudnutú pred manželstvom 6 rokov. Mám ju doteraz a s manželom sme si kúpili spolu dom ktorý splácame spolu, to je naše. Môj byt sa nerieši je môj. Samozrejme že si nechávam zadné vrátka nemám mamu ani otca. Človek nikdy nevie, nemusíme sa rozviesť môže niekto z nás ochorieť... podľa môjho názoru treba mať aj zadné vrátka.... vždy to zdedia deti a manžel...

lindusss2016
13. jan 2018

@lavieenrose presne som chcela uviest ten priklad, ze manzel uz moze mat inych dedicov a v pripade jeho nahlej smrti, by ona svoj byt delila medzi "cudzich ludi" napr. Ale verim, ze v praxi sa najde viacero pripadov, kedy by som tosa aj ja takto riesila.

erikavesela
14. jan 2018

@sissy27 ale predmanzelska zmluva nema na sk podporu v zakone....

sissy27
14. jan 2018

@erikavesela ja viem,že na svk táto vymoženosť neexistuje, ale páčiť sa mi môže aj tak, nie?

erikavesela
14. jan 2018

@sissy27 ja to tiez povazujem za fajne riesenie....kedysi o tom aj rozhovory boli, ale vzdy ich zamietli a nikdy sa to nepodarilo presadit...asi som len zle pochopila tvoj prispevok...akosi mi vyplynulo z neho, ze je to fajn riesenie...ale nie, ze vies o tom, ze na sk to nie je mozne...

erikavesela
14. jan 2018

neda sa upravit podiel v novej nehnutelnosti podla tvojho prispevku? mozno ti pomoze jeden fakt....a nejako to budes vediet s pravnikom napasovat...moja matka dedila a dostala dar...vydata bola v tom case viac ako 30 rokov...kupil sa z toho dom, ktoreho vlastnikom je vylucne ona....moj otec tam nefiguruje vobec, hoci je jej manzelom