Kúpa šteniatka, keď plánujeme bábätko

25. júl 2023

Ahojte, zvažujeme s manželom, že si kúpime šteniatko staforda. Ale premýšľame ako by to bolo najlepšie zorganizovať časovo. Ide o to, že plánujeme bábätko a nevieme, či je lepšie mať najprv psíka aby sme mali dostatok času sa mu venovať alebo si psíka zadovážiť až po príchode bábätka aby si na dieťa zvykol od šteniatka a neziarlil. Čo som tak čítala, sú to veľmi kontaktné psy, takže bude vyžadovať veľa pozornosti. Ale v tej druhej možnosti vidím nevydohu v tom, že pri malom bábätku nebude toľko času sa psíkovi venovať a cvičiť ho. Poraďte, ako by to bolo najlepšie.

autor
25. júl 2023

@andrejkap123 nie som sprostá... Len mám to slovne spojenie zaužívané

andrejkap123
25. júl 2023

Dobre potom 🙂

jankak055
25. júl 2023

Este pouvazuj nad tym kolko mas rokov. Aby si nemala neskor problem s otehotnenim. Lebo psa si mozes kupit kedykolvek... A druha vec. Moze sa aj stat ze male bude mat alergiu na psa. Co potom???

zuzla14
4. sep 2023

Mali sme psika, utulkaca od štenata...ked som otehotnela tak som si do docasky vzala druheho. Z docasky sa stal trvaly pobyt. Takze som mala 2 psikov, manzel v praci, ja sama doma na rizikovom. Byvali sme v byte. Rizikove tehu= PN= obmedzeny cas na prechadzky ale vies co, zvladali sme to. Psiky si zvykly na pevny casovy harmonogram. Prislo dieta, malo svoje nepredvidatelne casy papania, kakania, spinkania ale snazila som sa to sklbit s harmonogramom psov. Ako nesofer som vsade chodila peso...kocik a 2 psy. Psiky dieta prijali, spavali pri postielke. Obcas to bolo narocne az mi tieklo dole zadkom ale jednoducho prichodom dietata sa nezmenila starostlivost o psy. Skor sa zvysila. Po prechadzke vaňa aby boli čistí, častejšie som ich česala, častejšie som vysávala. SAMA!
A toto si veľa mamičiek neuvedomuje, že pes je tiež živý tvor ktorý má svoje potreby a nemôžeš si povedať "teraz sa mi nechce, nestíham, veď vydrží..."
Musíš si toto uvedomiť, poriadne si to premysli. Ja som mala to šťastie, že som mala zdravé aj dieta aj psíky a život nám plynul normálne. Nechcem maľovať čerta na stenu ale nikdy nevieš...
Kamoška mala psa, prišlo dieťa a psa dali utratiť. Hold blbá náhoda, dieťa malo nejakú kožnú chorobu a nechceli dať psa do rúk iným ľudom.
Dalsia kamka sa venuje profesionalne psom...ma rodokmenove čistokrvky, s kt.vyhrava medzinarodne sutaze a dostava premiove granule,konzervy, atd.. a bohuzial sa cim dalej tym castejsie vyskytuje u psov rakovina. Vyšetrenia, chemoterapie...to stojí cas aj peniaze.
Kolegyna ma rocne stena a kazdy mesiac su u veterinara. Dalsi pes sa nedozil 1r, dalsi si poskodil pri hre s detmi miechu a musel ist spinkat (CT 550€, operacia 800)...pohybujem sa medzi psickarmi takze prikladov ti viem dat az az....vakcinacie od 15€/davku a do roka mas tak 2-3 podla toho v akej oblasti byvas, strava od 20€/mes. Nedajboh nejake zdrav.problemy tak si zober vysetrenia nie su lacne, liecba detto, špeci granule od 5€/kg. Pripravky proti kliestom su tusim teraz 38€/davku a treba ti cca 2 za rok.
Kým sú deti malé tak je psík relax, donúti ta ist von na psychohygienu. Ale dieta podrastie, pojde do skolky, ty do prace a potom co? Zavesite ho na klinec? Dieta zas podrastie, najde si kamosov, budete chciet ist na dovolenku...zvieratko je záväzok tak ako malé dieťa.
Harmonicka rodina v nejakom romantikuš filme v TV je krásna ale neodráža realitu pokiaľ nie si zienka v domácnosti, ktorá má na všetko čas.

nika523
4. sep 2023

No pre mňa a to milujem psy, mačky a všetky zvieratá aj sa im venujem, buď pes alebo dieťa a ku dieťaťu psa keď bude schopné sa ako tak postarať to znamená že príde zo školy a pôjde s ním von keď vy budete v práci, takto potom končia psy na ulici a preto sú plné útulky a osady výhodných psov

alenkatt
4. sep 2023

My sme tiež zvažovali kúpiť psíka ale našťastie sme to neurobili, 2 mesiace nato som otehotnela a teraz má malá 10 mesiacov a absolútne si neviem predstaviť ako a kedy by som ho venčila (bývame v byte) nie to sa mu ešte venovala.

nika523
4. sep 2023

@alenkatt áno ani ja si to neviem predstaviť vôbec absolútne, takému psovi treba výbeh nie chodiť okolo kočíka na voditku. Autorka ako pôjdeš s kociarom niekde na kopec alebo nejaký výbeh? Keď dieťa pôjde do škôlky ty do práce kto s ním bude chodiť von? Ak bude dieťa choré ako pôjdeš so psom von na min pol hodinu aby sa vybehal aspoň 3x denne, ak bude pes chorí bude treba operáciu ako nášmu napr a nosiť ho na rukách a starať sa o neho?