Kúpa šteniatka a bábätko

9. okt 2023

Ahojte,
Máme doma pol ročné bábätko a chceli by sme si zadovážiť šteniatko. Máme však dilemu v akom období. Či teraz keď ešte nechodí alebo až keď bude väčší a bude chodiť. Bývame v byte. Máte niekto osobnú skúsenosť?
Ďakujem pekne 🙂

irusa
9. okt 2023

si si istá, že v tomto období , ked má dieťa 6 mesiacov je vhodná kúpa ??? lebo šteniatku sa treba venovať....

aliaray1
9. okt 2023

Steniatko nie je ziva hracka. Zavisi akeho psa chcete ale ja by som do toho sla asi az vo vyssom veku.

truthy
9. okt 2023

Presne tak, taky velky krok si treba poriadne premysliet, to nie je len tak. Este mate male dieta, dost starosti s nim. Ste si isti, ze budete stihat aj psika? Radsej by som este chvilu pockala.

vanilkovazmrzka
9. okt 2023

Ja by som na to isla v opacnom poradi. Najskor mat psika, zzit sa s nim, a potom mat dieta, nech vyrastaju pekne spolu.

Inak takto by som to este odlozila, ako pisali baby vyssie

zuzubb007
9. okt 2023

Este rok by som pockala, a potom buduce leto riesila, a zaciatku zo steniatkom je viac roboty ako s dietatom kym sa nauci vonku cikat, prvy mesiac som ani nespala co robilo mlacky kazdu pol hodinu

tiezjedna
9. okt 2023

Smelo do toho, ale počítaj s tým, že šteniatko vyžaduje pozornosť a čas, aby sa naučilo správnym návykom a zapadlo do chodu rodiny👍my sme si pri narodení druhého mimina kúpili druhého psíka a bolo to super♥️Ale mame RD, záhradu, tak boli niektoré veci značne jednoduchšie. Za mna ideal, keď si na seba deti a zvieratá zvykajú od malička 👍

vikusjk
9. okt 2023

Urcite este pockajte

lucia13022023
9. okt 2023

Ja mam 7m dieťa a do šteniatka by som ešte nešla. Mam co robiť so synom, všade sa plazí, lozi, objavuje... Sestra mala minulý rok stena a kým sa naucil cikat a kakat tak to trvalo nejaký čas a nie raz sme si nevšimli a vycikal sa doma na podlahu a keby sa to stane nám a malý sa plazí a išiel by cez to.. No neviem, ja osobne si to neveim predstaviť. Skôr tak budúci rok v lete, keď už 🙂

beata_k
9. okt 2023

Ani omylom. Vidim, ze si steniatko este nemala lebo netusis kolko je s nim roboty. Pockala by som este rok, ak nie viac. Steniatko ti spravi 2000x mlacok cez den a asi 500 kopok hovienok. A s vencenim to nema nic spolocne. Tak ako to dieta nevie ovladat, tak ani steniatko.

tramtada31
9. okt 2023

Steniatko treba bravat casto von, nosiť na rukach, aby si nezničilo kĺby. Ako zvladnes na rukach nosiť aj steniatko, aj babo?

bbebe
9. okt 2023

ja by som psa uz nechcela k malemu dietatu. Si predstav ze ides 3x denne s dietatom von vencit. ci je 30 stupnov alebo 0. ci fuka prsi.... ked mas dom este noooo ze oooooook ale nechala by som si najst chut 🙂

tiezjedna
9. okt 2023

@beata_k čo je to za blbosť prosím ta??? Áno, mláčka sa stane, to je normálne, ale 500 hovienok neurobilo ani jedno naše šteňa, dokonca ani landseery, ktorých ma svokra 🙄Naši neurobili ani 10 za deň doma. Ak sa s ním chodí von, a doma sa naučí na jedno miesto, tak sa všetko dá zvládnuť v pohode. Starosť to je, ale rozhodne nie žiadna dráma ako to tu niektoré popisujete…

tiezjedna
9. okt 2023

@bbebe skus predpokladať, že v tej domácnosti žije aj muž, ktorý je iste schopný ísť vyvencit psa alebo byt doma s dieťaťom. Lepšie kusy zvládnu pokojne oboje😉

kremlika
9. okt 2023

podla mna je jedno v akom veku bude dietatko, treba vsak pocitat s tym, ze sa o steniatko bude treba starat a niekedy to bude horsie ako so samotym dietatkom. mozno by bolo fajn, ak by ste trocha pockali a premysleli si to, ako a ci to budete zvladat

veronmai
9. okt 2023

So šteniatkom treba chodiť zo začiatku pomaly každú hodinku von, aby sa naučilo nešpiniť sa dnu. Neviem si predstaviť, každú hodinu behať hore-dole z bytovky von, v každom počasí, so psíkom a možno aj s dieťaťom, ak ste doma sama... Ak chcete mať psa, s ktorým nebude viac starostí ako radosti, treba ho aj socializovať, učiť, vychovávať, hrať sa s ním, chodiť s ním na prechádzky.
Moja rada je, poriadne si to premyslieť 🙂 neurobiť rozhodnutie, len preto, že niečo chcem, zvážiť pre a proti 🙂 a ak už sa rozhodnete pre psíka, zabezpečiť aby bol u Vás spoko a zázračne sa nevyskytla "alergia" u Vásho bábatka...
Veľa šťastia 🙂

beata_k
9. okt 2023

@tiezjedna Kriste, jasne, ze nie doslova. Ved to nie je ani realne. Tiez sa ides chytat slovicok.

huxy
9. okt 2023

@tiezjedna a si predstav, že muž je minimálne vyše 8 hodín preč, v práci. A to stena nevydrží toľko hodín bez potreby ísť venčiť sa.

beronsche
9. okt 2023

Nekupovala by som psa k babatku.
Ale ja by som velmi, velmi zvazovala, ci kupim psa do bytu celkovo. A to hovorim ako niekto, kto psika ma.

beronsche
9. okt 2023

Este napis, nad akou rasou rozmyslate. 🙂

autor
9. okt 2023

Psa som mala ja aj muž. Viem čo to obnáša mať šteniatko, behať hore dole, stále byť v strehu a podlahy dookola cistit.
Pýtala som sa však na osobnú skúsenosť, nie na osobný názor. Samozrejme že zvažujem vhodný čas a pre aj proti. Skôr mi išlo o skúsenosť či keď dieťa chodí nechodí. Naše bábo je veľmi kľudné a dobré, naučené na nosič, čiže behať hore dole by až taký problém nebol. Som si vedomá toho že by som sa prvé mesiace nezastavila. No zároveň chcem aby malý vyrastal so psom. Uvažujem nad tým už veľmi dlho, určite to nie je len tak z nudy..
Len zvažujem vhodný čas. Či teraz či o rok..

majlo1234
9. okt 2023

O tri roky. Ked uz dieta bude samostatne, bude z toho vztahu aj viac benefitovat a ty neprides o nervy. Budete sa spolu starat, spolu vychovavat. Takto by si mala doma dve babatka, ktore sa naraz pocuravaju a kakaju vsade nozne, vsetko kusu a oci by si musela mat aj na chrbte. Pre mna teda predstava nanic😂

simca06022011
9. okt 2023

pockala by som... dva tri roky... mozno 4 :D nech vyrastaju spolu, dieta si ho viac uzije... my sme kupili psa "dcere" ked isla do skoly, nelutujem.

marsmykkok
9. okt 2023

Ja by som počkala ešte rok a pol a kúpila na jar 2025. Vtedy bude mať dieťa 2 roky. Bude už samostatne chodiace, rozumnejšie-malo by pochopiť že za chvost sa nechytá a podobne, že je to živý tvor. A stále budeš ešte rok doma na rodičovskej, takže máš čas za rok vycvičiť šteňa a venovať sa mu.

petronelag
9. okt 2023

K takému malému polročnému dieťaťu netreba šteniatko, stačí aj o dva roky. Niekedy je aj šteniatko trochu problematické a teraz treba venovať čas malému.

tiezjedna
9. okt 2023

@huxy keď sme mali prvého psa tiež sme bývali v bytovke, tiež som mala mimino. Ja neviem, ale vykresľujete to ako hovadský problém, pritom sa to dalo zvládnuť bez nejakých väčších problémov. Áno, je treba mu venovať čas, naučiť, stanoviť hranice. Ale pokiaľ to nebude extrémne neprispôsobivý a zlý pes, tak za mesiac už bude mať základné návyky osvojené.

Ak už niečo pri kúpe psa dobre zvažovať, tak to, či ho budete môcť (a chcieť) vždy a všade brať so sebou (dovolenka, dlhšie výjazdy mimo domov atď., a v prípade, ak nie, tak či ho bude mať kto strážiť). V tomto ohľade vidím jedinú komplikáciu, čo sa týka psíka a málokto ju poriadne fakt dobre uváži, než si ho porieši.

tiezjedna
9. okt 2023

@beata_k pochopila som, že si to myslela obrazne. Ale aj tak neviem na základe čoho si to tak vykreslila. Máme v rodine dohromady 8 psov, a ani s jedným sa nedialo to, čo tu čítam...

beata_k
9. okt 2023

@tiezjedna Hmm vsetky si vymyslame...

marsmykkok
9. okt 2023

@tiezjedna tak ja mám super psa teraz, doma kľudného, ale prvé týždne som mala pocit, že ma prešiel parný valec-som bola hotová, to sa nedalo ani vypiť kávu, nie ešte starať sa o mimino. Nie je to len chodiť vkuse von a učiť venčiť sa von. Ale aj dnu vkuse dávať pozor aby neničil veci, ponúkať mu hračky. Raz som vybehla von na minútu pre zásielku, pes ostal dnu, vyliezol na stôl a vytiahol a zhodil myš z notebooku na zem, našťastie notebook nezhodil. Priateľ raz išiel na wc a prišiel a čalúnenie na stoličke načaté. Fakt prvé 2-3 týždne je mať vnútorné šteniatko veľmi náročné, kým sa naučí neničiť veci a potreby robiť von. To podľa mňa horšie ako mimino alebo malé dieťa tieto prvé týždne.

katarinamamina
9. okt 2023

My sme doniesli šteniatko keď malá dcéra necelý rok. Kôpky robila len na jedno miesto a veľmi rýchlo sa naučila von. Mláčky už boli trochu horšie ale tiež to bolo len dočasné. Okrem toho však psík nerobil príliš rozdiely medzi svojimi a detskými hračkami. Malá jej občas aj hodila svoj cumlík, takže som musela dávať pozor aj na toto.

gabka123123
13. okt 2023

Fakt nie!!!! My sme milovníci psov a museli sme psíka vrátiť, skúšali sme to k dieťaťu... Nebudete to zvládať