Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

rebecca2006
24. máj 2015

@modra1 veľmi ma teší, že zatvorili herňu aj tie bazény, veľká poklona ya to personálu, nemajú to ľahké.. snáď to prospeje k tomu, že tam tie infektz vymiznú a užijete si pobyt aže detičkom to pomôže... moje deti sú už v zásade OK, ale ja som schytala parádne a teda tie detské bacilz nie sú ťiadna sranda....všetkým držím palce 🙂

modra1
24. máj 2015

@rebecca2006 čítala som ako ste dopadli a teda sila, prajem veľa zdravia.
Pri príchode som sa pýtala sestier na črevnu virózu aj na množstvo atb. K tej črevnej mi povedali, že bola, že uz by mala byt zvládnutá. Verím, že vydržíme zdraví, podobne ako minuly rok. Nám, mne aj malej, kúpele naozaj pomohli.

modra1
25. máj 2015

@maminatatka máš pravdu, do PP nie, asi teda do Svitu, teraz som to nepotrebovala, tak som nepozerala stránku kúpeľov. minuly rok som išla rýchlikom do Štrby, tam ma vyzvihol chlapík z kúpeľov.
Môj omyl len potvrdzuje, že aj keď chce niekto v dobrej viere poradiť, môže sa pomýliť, a preto je treba čítať najmä oficiálne info, pripadne si zavolať a spýtať sa.

milluska
25. máj 2015

@modra1 yplne s tebou suhlasim, najlepsie je si všetky info overovat bud na stranke alebo priamo v kupeloch... Niekedy sa tu poskytnu mylne (aj ked nie umyselne samozrejme) info a potom sa jedujeme, ze na co sme dali na rady z fora (mne sa tiez tak stalo, ze som.nevzala uteraky a plavacie pomocky, bo sa tu tak pisalo a nakoniec realita uplne ina), takze pytat sa kupelov!!

milluska
25. máj 2015

@modra1 ty si kde ubytovana, pozname sa???
U nas v Smreku na prízemí sa vraj vracalo vcera, ale info je z druhej ruky... Inak nejak chore deti nevidam... My sme si radsej bazeny presunuli az na dalsi tyzden, ked tu uz bude aj mm :-P
Inak huraaaa, po 4 dnoch.konecne al slnkooo 🙂

modra1
25. máj 2015

@milluska 🙂
Minuly rok sa pomôcky na plávanie dali požičať pri bazéne. Nejaké rukaviky som videla vBonsaji na predaj, alebo potom v PP kúpiť, je tam Kik, Pepco, Tecso aj Everrland v nákupnom centre.
no, uteráky su len v drahších izbách, minuly rok sme boli na Topoli štandard a neboli.

rebecca2006
25. máj 2015

@milluska hej, pl8vacie pomocky sa poziciavaju pri bazene, a maju celkom dobry vyber. uteraky nenapadli ani mna anasi mi ich potom doniesli. ale v bayne aj saune daju ich vlastne. bazen radsej presun ku koncu pobytu, alebo sa vykasli uplne. pripadne ak budes s MM moyno stoji ya uvahu ist radsej yaplavat niekde do akvaparku,
bayenikova voda v kupeloch ma sice prijamnych 30, takye sa netreba bat prechladnutia, ale v takej telep vodicke sa bacile pomnozia a pri tolkych detickoch to moye zt riziko, aj ked, ked teray uyavreli volne vstupz tak to bude lepsie... mne je to velmi luto, ze nam to nevzslo, tak tam bolo krasne a dobre, skoda, naschval som davala maj ze bude menej infekcii a vidis, ze april super a maj problem, ono niekedz nevyberies....
hlavne sa drzkajte, crevne bzvaju vzdy, tomu sa neda velmi predist...ale vasinou to ma lahkz priebeh...

modra1
25. máj 2015

@milluska asi nie, deti púšťame na ihrisko samé a jedáleň mame v javore kde aj bývame. Malej som bazén vôbec nedávala, minuly rok tam strcila palec a odišla, aj mne je ta voda len na máčanie studená, plávať sa nedá, je to maly bazén. Syn pôjde s mužom, tomu bude voda akurát.

modra1
25. máj 2015

@rebecca2006 ja som zase neodhadla počasie, myslela som, že v máji bude pekne, slniečko. To sme si užili pol dňa keď sme prišli. Potom uz len chlad, vietor a dážď a predpoveď nie je veľmi optimistická.

leginca
25. máj 2015

@modra1 - tak ja idem síce v júli, ale pre istotu počítam s chladným počasím, predsa sú to Tatry a je tam vždy chladnejšie ako inde na Slovensku.
@milluska - vidíš, ja si svoje uteráky beriem vždy. 😀 😀 😀

monr
25. máj 2015

Ako pisala miluska, vcera vracalo sa na prizemi, konkretne aj moja mala ( jednodnova zalezitost). Dnes sme sa vratili domov. Celkovy dojem z kupelov je skvely, nemam fakt co vytknut ( iba dve jedla z celeho pobytu), inak nadmieru spokojna s celym pobytom, aj personalom, procedury fajn, hlavne sauna bola na nezaplatenie, takze ok.

nela1006
25. máj 2015

@leginca Ahoj , volam sa Petronela a tiez idem do kupelov v lete.len som nestastna ,lebo som ucitelka a termin mi dali od 18.augusta do 8. septembra. Nevyhovuje mi to a vedia o tom uz od apríla. Ty pises, ze si volala 21.5. a dostala si skvelý termín tiez V Osike,co by som hned s Tebou menila. Si ucitelka? Nechcela by si si termin vymenit. Ak nie, nevadi,len skusam najst skorsi termin. Ak sa ozves budem rada.

leginca
25. máj 2015

@nela1006 - tak ja som si termín predbežne rezervovala už začiatkom februára. Ja pracujem na Univerzite a teda sa mi tiež dá ísť do kúpeľov len počas letných prázdnin.

milluska
25. máj 2015

@rebecca2006 nam bolo povedane ze plavacie pomocky treba svoje 🙄
@modra1 a na vylete ste dnes s nami neboli? Pocasie zatial fakt na prd... 😖
@leginca vsak ešteže mame mile upratovacky a poskytli nam uteraky 😝

janula2511
26. máj 2015

@leginca a nemala si uz v lete?

leginca
26. máj 2015

@janula2511 - no začiatkom februára som si volala do Lučivnej a rezervovala som si termín na júl. Presný termín nástupu mi povedali až minulý týždeň - skôr to nevedeli. 😀 😀 😀

rebecca2006
26. máj 2015

@milluska fakt? ja som teda brala rukaviky, tie neviem, či majú, ale pri bazéne mali kolesá, také tie molitanové plávacie omôckz aj potýpačské okuliare... ono to moťno pretoi, ťe toho yas nemajú až tak veľa a kebz sa im nahrnie naray veľa deciek, neostane pre kaťdého... plus nemajú asi všetkz veľkosti a mohlo bz sa stať ťe tvojej maličkej bz bolo šetko veľké... aspon tak si myslím....

rebecca2006
26. máj 2015

@milluska inak te uratvačkz a personál su tam faky geniálne, mne ked mato dovracal iybu, tak mi prišili okamťite pouprtovať, ani som nechcela, abz to robili oni, chcela som len poťičať istiace prostriedky a ešte mi aj pomáhali s chlapčekom.... ľuia sú tam fakt skvelí.. jedine servírka jedna bola podla mna nepríjemná a nedalo sa dohodnúť...

milluska
26. máj 2015

@rebecca2006 asi viem ktora. 😅 😝

modra1
27. máj 2015

@milluska boli sme na strbskom 😉

ellit
27. máj 2015

ahojte maminky, ktore ste este v Lucivnej, ako to tam vyzera 🙂 este stale zatvorena herna? Alebo sa to tam uz trosku skudlilo s vracanim a hnackami. Dakujem

modra1
27. máj 2015

@ellit Oznam o zatvorení herne je uz zveseny, ale nechystame sa ísť to overiť 😉. O nikom chorom neviem.

ellit
27. máj 2015

@modra1 my sme tam boli v septembri a neboli sme v herni ani raz, ale podla toho sa dobre kontroluje chorobnost 🙂 tak ak je otvorena, tak to zvladli

modra1
27. máj 2015

@ellit my od 1.oktobra, a raz sme boli vtedy pozrieť, ale tesne pred koncom na 5 minút. Zajtra sa uz ma trochu otepliť, tak dúfam, lebo sme veľa von a som dosť vyzimená.
Ináč, myslela som si, že to len ja som sa sem nazad tak rýchlo ponáhľala, ale uz som tu zahliadla ďalšie 4 ženy, ktoré si pamätám z októbra.

milluska
27. máj 2015

@ellit v Smreku ochorela polka deti, co boli na Strbskom par dni dozadu. Jedalen poloprazdna. Kasle a zapalene hrdla... My sme na vitaminoch takze my sa drzime.. Ale vyzeraju to byt take virusove pardnove potvorky...
Herna je otvorena aj bazen, my sme zatial oboje vynechali, pockam na mm a potom poskusame vsetko,.keby aj ochorie nahodou (verim ze nie), dvaja to zvladneme s malou lahsie...

ellit
27. máj 2015

ja som v septembri davala detom STOPBACIL zvysenu davku a vydrzali mi cely mesiaca zdrave. Teraz ideme len na 21 dni :( neviem preco uz davaju tak malo 🙂

x_shushu_x
28. máj 2015

@milluska a vy ste akurát v ton smreku, vsak?....tak drzim palce...

milluska
30. máj 2015

@x_shushu_x ano sme, no mne sa az rozum zastavuje nad zmyslanim matiek... Uz chapem preco sa tu tak siria virusy... Bo fakt klobuk doke nad cistotou a dezinfekciou... Do jedalne sa ryje matka ktorej dieta v noci horucky a kasel... Tak jej vravim, preco ide do jedalne a odpoved znela "vsak rano mu uz nic nebolo" - a takychto matiek je tu kopu... Tak sa nedivim, ze chorlavie jedno dieta za druhym...
Mimochodom to dieta malo cez obed znova horucku...

milluska
30. máj 2015

My labzujeme kde sa da, vcera Hrebienok a Studenovodske vodopady, dnes ZOO na Spisi, od pondelka mame aj tatina, takze na uzbe len prespime 😉

mima595
30. máj 2015

...lebo sorry, ale vacsina matiek s jednym dietatom tam ide na dovolenku...tie, co maju deti 2 a viac, si take veci rozmyslia, lebo riesit 2 a viac chorych deti, vedia, co to znamena....

ale pre tie s 1 dietatom je"pohroma" sediet 2-3 dni na izbe, kym sa ukaze, co dietatu je...