Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

merikac
17. mar 2016

@x_shushu_x ja mam info len od mamin..co som sa tam s nimi stretla a chodia kazdy rok

marcella5
17. mar 2016

babule ako dlho ste cakali na pridelenie datumu pobytu??? ja som volala vcera a ze az po lete... 😒 chcela som topol

sara1980
17. mar 2016

@marcella5 nam prišiel datum aj s ubytovaním v návrhu z liečebne..Síce to čo sme si vybrali nebolo voľne až v oktobri,tak sme brali to čo nám ponúkli.

marcella5
17. mar 2016

@sara1980 a kam ste mali vybrate?? a kam idete?

sara1980
17. mar 2016

@marcella5 chceli sme smrek a ideme do Limby

danusica83
17. mar 2016

Dievcata, mna by zaujimalo, ako dlho ste cakali na schvalenie liecebneho pobytu zo ZP? Podali sme 23.2. a stale nemam vyrozumenie, dokonca este nebola ani prerokovana zasadacou liecebnou komisiou (volala som v utorok do poistovne), tak sa pytam, dokedy mam cakat? 🙂 Vopred dakujem

sara1980
17. mar 2016

@danusica83 podali sme v januari a odpoveď sme dostali v marci..s tym že 2x vratili lebo stale niečo požadovali

marcella5
17. mar 2016

@danusica83 nam schvalili za tyzden v dovere

nadka2
17. mar 2016

@danusica83 tak ja som mala schválené v priebehu jedného dňa - síce potvrdené len mailom, ale schválené, poštou prišlo tak cca do týždňa

nadka2
17. mar 2016

Aké je prosím momentálne počasie? Prosím Vás, vie mi niekto podať bližšie informácie ako vyzerá izba s obývačkou v Smreku? Sú v kúpeľni uteráky alebo je potrebné si ich priniesť? Ak by niekto mohol viac info... nastupujeme 11. apríla, tak aby sme sa dovtedy nachystali 🙂

tatiana1985
17. mar 2016

baby ako prebieha den v lucivnej? prislo mi oznamenie ze nam schvaluju liecbu,ale chcela by som vediet aky je program pocas dna, boli sme uz na pobyte v srobarovom ustave v tatrach,tak by somsi to chcela porovnat, zvazit, ci je to to iste, ci nieco ine. dakujem krasne

andybay1
17. mar 2016

dievčatá @ivicka0502, @nellynka, @merikac,@ x_shushu_x ďakujem Vám za odpovede, ráno idem do poisťovne, snáď sa dozviem správnu odpoveď 🙂

merikac
17. mar 2016

@nadka2 ja som bola na dvojlozkovej izbe a tam bola velka kupelna...co som videla izby s obyvackou. Tak ta obyvacka mala velkost kuplne - alias spajza a kupelka tam bola malicka..ken sprchovy kut... Ale boli aj vacsie izby..no uz viaclozkove...Uteraky si treba do kupelne doniest. Do wellnesu tebe aj dietatu vzdy uterak daju...(zakazdym cisty😊)

merikac
17. mar 2016

@tatiana1985 kazdy den je inhalacia a vyplach nosa+ este nejaka jedna procedura.v zavyslosti odovodnenej liecby(vacsinou nejaka wellnes procedura- bazen, vyrivka,sauna,floating) alebo cvicenie..ci biolampa...po absolvocani dennych procedur mas volny program...kde sa predpoklada klimatoterapia minim.3 hodiny

tatiana1985
18. mar 2016

@merikac čo to znamená inhalácia, a vyplach nosa si moja nedá, ani v tatrách ju neprinútili ☹ čiže takisto potom od obeda voľný program áno? A čo tam mamičky zvyknú robiť poobede?

stankapk
18. mar 2016

@nadka2 Ahoj. Aj my nastupujeme 11.4. do Smreku. Takze sa tam urcite uvidime 🙂

moncac
18. mar 2016

@stankapk @nadka2 ahojte, my nastupujeme 7.4. do Smreku, budeme Vás čakať 🙂

moncac
18. mar 2016

@oksu prosím Vás a neviete mi povedať, či keď príde manžel za nami na víkend a objednáme mu stravu, či sa bude stravovať s nami, alebo v inom zariadení? ďakujem

tanana22
18. mar 2016

@moncac Manžel sa musí stravovať v reštaurácií Bonsaj.

merikac
18. mar 2016

@moncac bude sa stravovat v restauracii bonsai........

merikac
18. mar 2016

@tatiana1985 inhalacia je bud skupinova- je to miestnost v ktorej je akoby fontana, do tej sa naleje Sulinka a ta sa vyparuje behom 10 minut a tu vdychuju vsetci co tam sedia,,,,a obden byva individualna inhalacia- ta byva cez usta, do takeho pristrojceka sa dava tiez nejaka mineralna voda a ta sa vdychuje ako para priamo cez usta, cize to dieta drzi v puse a dycha ustami,,,,,,,,,,

tatiana1985
18. mar 2016

@merikac čiže doobeda sú procedúry čo si popísala, a poobede voľný program? A čo sa tam dá robiť, čo robia mamičky tak poobede? Vďaka

ivicka0502
18. mar 2016

@andybay1 potom daj vedieť ako to naozaj je. Na budúci rok chcem ísť zase ale skôr nech mame sneh.

oksu
18. mar 2016

@moncac my sme boli teraz v januari a mala chodila vsade s nami aj manzel a nik nic nehovoril - sauna, bazen, inhalacie - skupinove a dokonca bez problemov aj individuálne!!!! jedine nechodila na cvičenie lebo to by nespolupracovala a preplach nosa - lebo 1,5rocnemu dietatu tazko vysvetlit dychaj len ustami! nikde nebol žiadny problem - v jedalni mala pri nasom stole stolicku jedalensku a tam jedla s nami - aj manzel nakolko bol cely pobyt no mal len obedy, niekedy aj vecere.

tatiana1985
18. mar 2016

Baby vedeli by ste mi popísať ako presne prebieha deň v Lučivnej, príp kedy procedury končia a čo potom s dňom, ako ste trávili čas? Rozhodujem sa či ísť či nie. Mali sme zlú skúsenosť s tatrami, chcela by som to porovnať

ivicka0502
18. mar 2016

@oksu teraz sa do sauny uz malé dieťa ( čo nemá platené)nedostane. Dávaju si na to veľký pozor. Vypoklonkuju ta ze to nemá zaplatené a neni prezrite doktorom. Museli sme Kuba čakať pri tom strome a on išiel dnu s inými deťmi. Niektoré baby nemohli ísť s dvoma ani do bazéna. Mna tam ale včera pustili aj so sarkou. Inak chodíme všade spolu.

ivicka0502
18. mar 2016

@tatiana1985 o pól 8 raňajky potom procedúry-my mame všetko doobeda. Obed o pól 12 my potom spíme A okolo 15 ideme von. Vonku sú fajn ihriska. Deti sa zabavia spolu a vystrájajú. O 17 večera a my uz ideme na izbu ale o 18 býva aj program v kútiku. Naši sa ale hrávajú resp. Lietajú na chodbe. Majú tu takú svorku. Personál je naozaj super.trpezlivy a ochotný. Aj trávenie času je v pohode. Na Jar je tu požičovňa bicyklov a výlety. Pozri si na ich stránke program a možnosti. Pre mna je najnáročnejšia logistika a ukočírovať tých mojich tvrdohlavcov.

andybay1
19. mar 2016

návrh včera úspešne podaný, pani ma ubezpečila, že poisťovňa problémy nerobí,nárok je raz za rok, ak by som napr. podala žiadosť hneď v januári a schválili by ju, a zároveň, ak by kúpele mali termín hneď voľný, tak by sa dalo ísť hneď na liečenie...., takže mi padol kameň zo srdca 🙂, do dvoch až troch týždňov mám očakávať vyjadrenie ( minule sme mali schválenie do dvoch týždňov doma)... v Lučivnej termín predbežne zabezpečený na apríl/máj v Limbe, už sa tešíme 🙂

merikac
19. mar 2016

@tatiana1985 priklad nas den o 8 ranajky, o9 sauna, o11 inhalacia s preplachom nosa, o 12 obed, od 13 sme zvykli chodit von, klzisko, sankovacka, detske ihrisko..alebo sme vyuzili ponuku kupelov a sli na vylet...dopravu-autobus poskytuju zdarma..vstupne(jaskyna, stebske, skalnate pleso..sklár ) sme si hradili. Obcas som autom vybehla do popradu ( v ramci kupelov sa organizuje vzdy raz do tyzdna odvoz autobusom) na nakup....od17 bola vecera...potom sme bud sli este na chvilku von alebo do herne..ci do restauracie na cokoladu..alebo sme s ostatnymi maminami preklabosili bud na chodbe ci u niektorej na izbe...

merikac
19. mar 2016

@tatiana1985 s najvacsim predpokladom si najdes kamosku..mozno vas bude skupinka..s ktorou vam ubehne rychlo cas a zorganizujete si aktivity
...ozaj ja som vyuzila ponuku masaze a bola som aj na masazi...