Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

monline
14. okt 2016

@krt_82 ale veď rodič tam ide s dieťaťom v každom prípade . A za seba platí stravu a ubytko podľa výberu bez rozdielu, či ho schvália alebo nie. Rozdiel je v doplatku za schválený či neschválený doprovod- 4,98na deň.
zo stránky kúpeľov :"Na základe zdravotného stavu, prípadne veku dieťaťa vám môže poisťovňa schváliť aj sprievodcu - ošetrovateľa, ktorému uhradí 4,98 € na deň. Ďalšie doplatky určené kúpeľným zariadením si už sprievodca platí sám podľa aktuálneho cenníka."
Potom je možnosť poslať dieťa samé do Jedličky alebo starších školákov do Limby. Ja by som ani môjho 6 ročného neposlala sama, lebo viem, že by to ešte nezvládol.

monline
14. okt 2016

@sykorka27 super...ja chcem ešte tento rok podať žiadosť a niekedy v máji júni by som chcela ísť.

livia341
14. okt 2016

@misinka26 my máme tiež union a schválili ma ako -samoplatca-doprovod.Čiže aj Vás schvália určite, ja by som na prvýkrát malého určite nenechala samého.Chcem to vidieť na vlastné oči kúpele, procedúry, atd. a podľa toho by som malého nechala, len keď by bol veľký a samostatný.

krt_82
14. okt 2016

@monline myslela, som tak že rodič by to mal mať automaticky schválené.. Ja som teraz nemohla ísť, kvôli sebe a sestrička u synovho lekára povedala veď môže tam byť aj sám... no neviem či by ona nechala také malé dieťa tak dlho samo 🤐

livia341
14. okt 2016

@monline a kedy ste boli naposledy tohto roku v kúpeloch? keď chcete znova podať na další rok a po akom čase sa to vybavuje od kúpelov? pol roka?

marcella5
14. okt 2016

@monline
@sykorka27 my sme v topoli 3loz. ap. tiez 2ja, cakala som cca od februara

monline
14. okt 2016

@krt_82 v týchto kúpeľoch potrebujú, aby boli mamy s deťmi, veď nemajú toľko personálu, aby sa o malé deti starali, všetko je prispôsobené k tomu, ubytovanie, procedúry...všade si s dieťaťom, nikto ďalší sa o neho "nestará". Sestrička povedala pravdu, "môže", ale NEMUSÍ ísť sám 😉
@livia341 vrátili sme sa 2.6., po pol roku sa ževraj zas môže podať žiadosť a v kalendárnom roku sa môže ísť do kúpeľov raz. Ak príde schválenie, tak to má platnosť rok.

monline
14. okt 2016

@marcella5 v kuchynke je aj trúba, či len horný varič? to je tá menšia kuchynka z fotiek na stránke?

monline
14. okt 2016

@marcella5 koľko je tam 3lôžkových s kuchynkou? jedna? či viac? chladnička je mini? mrazák? dík za odpovede

marcella5
14. okt 2016

@monline je aj rura, ked si das stranku tkl, oddelenie topol, vpravo su 4foto, jedna z toho je kuchyna, a presne tak vyzera nasa, okrem kavovaru. 2trojlozkove, 3x - 4lozkovy, a 4izby... chladnicka mala vstavana, staci je tam dost miesta, mrazak nie je... Je este dolu aj spolocna kuchyna, neviem, ci tam je mrazak, pozriem 🙂

monline
14. okt 2016

@marcella5 díky si zlatá. Rúra sa hodí, videla som dole na fotkách, že v jednej kuchyni je, v ďalšej nie je. Čo dobré si varila? 😉 Inak- keď som videla tie kávovary v kuchyniach, potešila som sa a premýšľala, či pribaliť zrnkovú či mletú kávu 😀

marcella5
14. okt 2016

@monline no veru nesca staci 😀 varila som take jednoduchsie jedla, cestoviny, polievky, lebo ta strava na moj vkus je taka moooc masova... takze mraznicka dolu je, taka mini, 2police... A este co je na apartmanoch plus su uteraky, osusky, zupany, fen, vaha...

monline
14. okt 2016

@marcella5 apartmány sú parádne. Takže sú tam 2 trojlôžkové s kuchynkou? V oboch je rúra? aby som vedela čo si pýtať...už sa teším...chcem stihnúť pobyt, kým pôjde malý v septembri do školy...zimu nestíham, skorú jar nechcem, to ho mám vtedy v kuse chorého, ten máj by bol ideál...ak ti príde rodina na prespatie, tak platíš 11 eur na osobu na noc, však? aj ked je to trojka

marcella5
14. okt 2016

@monline neviem, ci je v oboch rura, skusim zistit... ja som aj chcela jeseň, lebo jar, leto je tazko dostat apartmán... ano plati sa za navstevu 11eur/noc

livia341
15. okt 2016

mám si zobrať z domu sušiak? je dostatok v LD Smrek? kedže je už jesenné počasie a začali už kúriť? Ďakujem.

hotelka
15. okt 2016

Zienky chcem sa opytat, na navratke bola suma na zaplatenie 350€ to je cielova suma ktoru v pondelok zaplatim ci mi este prirataju poplatok tych 0.50€ ci kolko to je co je za mna a za dceru

luvis
15. okt 2016

@misinka26 Ahoj, my mame tiez Union, schalenu liecbu na 28 dni, je dobre hned v ziadosti do poistovne, ked vypisuje pediater napisat, ze mate zaujem o Lucivnu, my sme neuviedli a dali nam poukaz do Smokovca, tak som ho pytala zo Smokovca a znova poistovna ho posielala do Lucivnej

luvis
15. okt 2016

@livia341 som sa na tie susiaky pytala a ze kazda izba ma svoj aspon v LD SMREKu

janet24
15. okt 2016

Baby ktore ste v limbe ako to tam vyzera zo susiakmi? Je o ne bitka ci si mam zobrat svoj na izbu.Vzhladom na to ze mala byde mat casto mokre veci.

x_shushu_x
15. okt 2016

Baby, prosim vas je v Smreku (ako su procedury) vyveseny cennik masáží? Alebo si niekto pamata? Vďaka..

oksu
15. okt 2016

@misinka26 dovera schali aj doprovod do 6rokov - len dr. nech napise ze potrebný doprovod!

psyxooo
15. okt 2016

@janet24 ziaden susiak si netreba brat, je ich tam dost 😀

janet24
15. okt 2016

@psyxooo si na druhom poschodi? Minuly rok ich bolo dost tak akurat uplne hore.

lulik01
16. okt 2016

@livia341 ahoj. V Smreku kuria. Dokonca sme museli stisovat kurenie tak bolo teplo na izbe ked svietilo slniecko.

misinka26
16. okt 2016

@oksu
@luvis
Ďakujem veľmi pekne, začínam s vybavovaním tak uvidíme ... inak ešte by ma zaujímalo keď ste pracujúce tak ako riešite pobyt v kúpeľoch s dieťaťom, dovolenka ??? my zatiaľ premýšľame nad striedaním, týždeň ja, týždeň manžel, týždeň svokra ...

psyxooo
16. okt 2016

@janet24 ja tam nie som teraz....bola som v aprili s detmi na druhom poschodi, v pohode si mozes pozicat z ineho poschodia, aj prat mozes na hociktorom poschodi, ked je akurat na tom vasom obsadene

janet24
16. okt 2016

@psyxooo ok vdaka za info.To ma potesilo

oksu
16. okt 2016

@misinka26 ja som na Pn - Dr. v liečebni potvrdí (ak je dieťa škôlkar) - lebo minulý rok ma schválila poisťovňa ako sprievodcu - malý mal 5 a pol terza uz nie lebo ma nad 6. ale dr. sa vyjadrila, že ak je škôlkar tak mi vypíše Pn.

x_shushu_x
16. okt 2016

@oksu áno, vypisu- pokym je skolkar....mne pani na telefone povedala, ze do 7 rokov, ak este nechodi do skoly...

hotelka
16. okt 2016

Tak rano vyrazame 🙂 obavy aj radost...maly sa najviac tesi, ze si najde kamosa 🙂 dufam,ze tam najdeme niekoho 🙂