Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

luvis
17. jan 2017

@vikusjk vo vestibule ma kazda izba svoju skrinku na topanky, tak do nej si mozes zobrat nejaku handru.. pripadne sme topanky davali susit k radiatorom na chodbach..

livia341
17. jan 2017

@luvis no ahojte, ako sa máte? a všetko dobré v novom roku vám prajeme.

vikusjk
17. jan 2017

@luvis perfis, dakovala 🙂

vikusjk
17. jan 2017

Este jedna blba otazka, prosim vas co tam je to klzisko, tak sa da ist aj tak, ze rodic nema korcule? Zbalila by som malej, ale ja sa tam pozabijam pri nej, ked budem mat tiez korcule 😲

misinka26
17. jan 2017

Dievčatá doplávate si aj stravu ??? ako to je keď máte schválený doprovod ??? Ďakujem 🙂

vikusjk
17. jan 2017

@misinka26 aj stravu, aj ubytovanie. Schválený sprievodca znamená len, že ti poisťovňa preplatí necelých 5 € na deň, t.j. stovku na pobyt. Čo je tiež super, tú stovku môžeš mať ako vreckové 🙂 A výška doplatku je myslím 8.50 strava/deň a ubytovanie podľa zvoleného druhu. Napríklad ja som nemala na výber, dali mi poslednú voľnú dvojlôžkovú v Smreku. Ale ešte si zavolám, keď mi príde konkrétny termín nástupu, že či sa neuvoľnilo niečo lepšie.
Inak majú samostatný cenník pre schválených a pre neschválených sprievodcov. Poisťovne schvaľujú sprievodcu zväčša pri indikácii v A skupine.

30mamina3
17. jan 2017

@vikusjk kľudne môžte byť na lade aj v topánkach.a malej sa dajú požičať korčule tam takže netreba ťahať z domu.

vikusjk
17. jan 2017

@30mamina3 vdaka za info 🙂 a tak vlasne su vlastne, zas ona ma malu nozku, to nezaberie tak vela miesta. Ale uvidime, ci este vobec bude mrznut :D

misinka26
18. jan 2017

@vikusjk Jasné toto viem ja len, či reálne bolo potrebné si platiť stravu, lebo viem že je tam aj kuchynka tak či je priestor na varenie ... malý je totiž bezlaktózový a nie všetko má rad, tak ak by mu nevyhovovala strava budem musieť tak či tak niečo variť ... a je tam niekde aj obchod ??? my by sme mali ísť až v máji a mali tiež len smrek bez obývačky a že si máme pred nástupom volať tak uvidíme ...

kankam
18. jan 2017

@misinka26 ja si tam tiež plánujem robiť raňajky a večere, chcem si len cez Bonsaj zaplatiť obed. Okrem 1 týždňa kedy sa mením so svokrou, tej objednám celodennú stravu.

vikusjk
18. jan 2017

@misinka26 Aha, tak to ano, ale asi si vezmi aj nejake riady, kedze ako mozes citat vyssie, tak nejako velmi super zariadene nie su. Obchod co viem tak priamo tam nie je, ale mamicky chodia autom na zasoby, alebo by mal ist asi raz za tyzden nejaky autobus priamo z kupelov do tesca do Popradu, ci kam to.

misinka26
18. jan 2017

@kankam a to sa dá ??? dobre vedieť ... a detičky sa kde stravujú prosím ???

kankam
18. jan 2017

@misinka26 baby mi písali áno, že to nosia spolu do jedálne, lebo je to v podstate z toho istého zdroja. ja veľmi večere nemusím, také skôr ľahšie a raňajky skôr ovsené vločky a tak. Na raňajky a večere pôjdem s malou a potom si niečo zbuchnem ...

misinka26
18. jan 2017

@kankam Ďakujem tak to urobím asi aj ja 🙂

kankam
18. jan 2017

@misinka26 veď mi ideme skôr na prelome Marca/Apríla, tak ti dám potom vedieť, aká je realita 🙂

misinka26
18. jan 2017

@kankam Ďakujem 🙂

A dievčatá ja som úplne zabudla, že ja mám inú poisťovňu ako malý bude problém ??? a ak áno môže sa vypísať návrh na kúpeľnu liečbu aj na manžela lebo on má rovnakú ako malý ... v poisťovni mi to nevedia povedať ☹

kankam
18. jan 2017

@misinka26 to by si si mala overiť asi v poisťovni malého, schválený sprievodca musí ísť ten čo bol schválený je to myslím viazané na r.č., ja som preto nežiadala byť schválený sprievodca( a aj tak to dávajú hlavne do 6 rokov dieťaťa), lebo sa potrebujem vymeniť na týždeň a v prípade schváleného sprievodcu tam myslím musí byť tá istá osoba ...

luvis
18. jan 2017

@kankam @misinka26 Je schvaleny len doprovod k dietatu, nikde nepisu, ci je to otec, alebo mamina, babina..ci sa vystriedate..aj ten poukaz mate na dieta a nie na rodica..

kankam
18. jan 2017

@luvis tak potom neviem, mne to vravela znama, v ziadosti sa vypisuju udaje o zakonnom zastupcovi, tak mozno preto si to spojila s tym,ze zakonny zastupca = schvaleny sprievodca.Takze nemam to overene.@misenka26 ved si to over v lucivnej ci je v tom nejaky problem,alebo nie.

30mamina3
18. jan 2017

@kankam
@misinka26 je uplne jedno kto pojde s dieťaťom ako schválený doprovod.kľudne sa tu môžte po týždni prestriedať.len to treba nahladit správcom,ale aj to záleží od toho ktorá smena pracuje 🙂 takze je jedno kto je písany na poukaze a kto nakoniec bude s dieťaťom 🙂

lucinkask
19. jan 2017

Ahojte, rada by som sa spýtala, ktoré ste teraz ubytované v LD Smrek, ako je na izbách? Nie je zima? Sú izby dostatočne vykurované?

luvis
19. jan 2017

@lucinkask izby su prekurovane 🙂

lucinkask
20. jan 2017

@luvis Dakujem 🙂

misinka26
20. jan 2017

@kankam
@luvis
@30mamina3

Ďakujem kočky, volala som do poisťovne ale tam je to na guľku, nič nové som sa nedozvedela ☹ ale keď som robila predbežnú rezerváciu na pobyt tak mi pani povedala, že to je bežné že sa rodičia striedajú ... my sa budeme musieť prestriedať aj so babkou nakoľko malý ide na 28 dní...

kankam
20. jan 2017

@misinka26 ja sa tiež striedam s babkou, tiež idem na 28 dní + budem pracovať odtiaľ, dúfam, že tá wifina tam v pohode bez problém ide, pripojenie na internet je pre mňa nevyhnutné ...

misinka26
20. jan 2017

@kankam To dúfam aj ja lebo tiež tam budem aj pracovať ... ono pre dieťatko je to fajn, že to je na 28 dní ale neviem kto tam môže ísť z práce na tak dlho ...

kankam
20. jan 2017

@misinka26 moja je uz skolacka,tak ked bude v skole budem vyuzivat na pracu😉
Presne ako si povedala,aj ked pre malu je to uz nevyhnutne,ja som to stale odkladala,ale po minulej jari som to definitivne rozbehla. My sme boli zavreti doma na ocr 2tyzdne len s prackou vzduchu a skoro bez vetrania,na silnom spreji.Takze radsej budem prec ako to este zazit.

luvis
21. jan 2017

@kankam wifi je vsade a bezi fajne

kankam
21. jan 2017

@luvis super,dakujem 🙂 za aktualne info👍

monline
21. jan 2017

@luvis ahoj prosím ťa v akom stave je stavba pri Limbe?