Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

30mamina3
11. jan 2012

@mima595 moji maju vyberane nosne mandle a zmenšovane krčne ale navrh je z alergologie ako astma a ine dychacie obtiaže.Asi len po mandliach by nedali ☹

aska
11. jan 2012

@mima595 juuuj chudatko:( my doverne uska pozname ake je to neprijemne sme 9x operovany :( drzim palceky aby bolo vsetko oki...

mima595
11. jan 2012

@30mamina3 - my sme zacali aj s nou eraz k alergologovi, lebo ma velmi casto akokeby upchaty nos a hend jej to sadne na hlasivky...ale kozne testy vysli celkom OK, max. 2-3. krvne sme nestihli, lebo sme sa este nevysekali z toho infektu....

mne Vladka minuleho roku schvalili /aj ked po roznych obstrukciach/, na caste zapaly hornych dychacich ciest....ale teraz mi ho už neschvalia, lebo schvaluju až deti od 3 rokov....
a jemu vyzera, že kupele pomohli, zatial len virozy slabsie, tak by som chcela ho vziat este raz ako dieta do 3 rokov...on by bol bez naroku na stravu a postel, ale preto potrebujem Basku poriesit, aby sme mohli ist vsetci...lebo to vyzera tak, že ona by to asi tiež potrebovala co najviac....

Matus je celkova znizena imunita, plus chronicka nadcha + astma...uvidim...ale teraz sme stonuti, tak rozmyslam, že dam navrh aspon na Matusa, aby som si rezervovala miesto a Basku poriesim neskor.....

mima595
11. jan 2012

@30mamina3 - vlastne som chcela vediet, kde ku alergologovi chodite

30mamina3
11. jan 2012

@mima595 chodime na sekčov k Leščanovi a teraz je tam ešte jedna doktorka Vojtušova tak teraz k nej lebo Leščan mal stale vela ludi a nedalo sa k nemu objednat a oni to maju tam tak že jedno ku ktoremu..ale je tam super ambulancia som spokojna.Moja najstaršia nema velmi diagnozy na liečenie ale vypisal aj jej tak aby bolo dobre a schvalili.Dvojčata maju tiež zniženu imunitu,plus neake alergie na roztoče a tak..tiež sme mali problem s dutinami- maly mal od 3mesiacov!!!problem nevedel dychat cez pusu stale plny nos,chrapal,ale stale nas odbyjali ze je maličky až som sa nasrdila a povedala som že už ma v noci apnoicke pauzy a vtedy konečne po 2rokoch to začali na krčnom riešit-a nosnu mandlu mal tak velku že ešte taku primar nevidel-tlačila mu na bubienky ktore mu neak poškodila ☹ a mal ju vrastenu do nosohltanu aspon tak je v sprave 🙂...teraz idem už treti krat do Lučivnej no prvy krat som bola len s malym a potom už sme boli všetci a mam pocit že nam to pomaha celkom sa potom držime..len neviem či pomaha liečenie alebo sme podrastli a začali byt decka odolnejšie 🙂

30mamina3
11. jan 2012

@mima595 a inač nechapem prečo neschvaluju deti do 3rokov...čo oni nemaju narok na liečenie?alebo dokonca asi nemaju narok byt ani chore.......mna nechceli schvalit ani ako doprovod k detom lebo podla nich su už velke a možu ist same-dobra blbost...musela som ist k psychologičke že maly potrebuje doprovod ☹

mima595
11. jan 2012

@30mamina3 - aj my presne tak 🙂 ...najprv Lestan, teraz Vojtusova...aj s nim som bola spokojna, velmi dobry pristup, ale cakacie doby katastrofa...a ona je velmi mila, dokonca mi na Vladka 3x prepisovala navrh, lebo reviznej sa nieco nezdalo.....

prave teraz som sa objednala k nej na pondelok, nech poriesim aspon Matusove liecenie, a BAsku budem riesit pocas roka

od 1.12. plati zakon, že deti do 3 rokov nemaju narok na liecenie z respiracnych dovodov ☹ ...tak budem musiet ist ako samoplatca, lebo na Matusa mi asi sprievod neuznaju..teda minuly rok mi neuznali,

majko10
12. jan 2012

mima 595 dakujem za odpoved takze sa tesim aby som tam uz bol a aspon si zaspominam na pekne casi 🙂

tesoro
12. jan 2012

Baby ak ste isla niektora ako doprovod s dietatom na liecenie, ako to posudzuje zamestnavatel? Dakujem

30mamina3
12. jan 2012

@tesoro ahoj ja som bola a čerpala som Očr 🙂

maji4
13. jan 2012

baby ešte sa chcem opýtať tie čo ste tam boli že vraj sa v lučivnej robí každé ráno dietatku výplach nosa????ako to prebieha a ako to znášajú detičky???

tesoro
13. jan 2012

DAKUJEM

30mamina3
13. jan 2012

@maji4 ahoj ano vyplachuje sa tam noštek ,tam v tej miestnosti kde sme inhalovali tak potom tam aj vyplachuješ..tie zlate tetušky ta to naučia..niektore detičky to zvladaju lepšie ine horšie,ale malu nemusiš do toho nutit nieje to povinne,ale určite je to dobra vec 🙂 toho slonika s ktorym sa vyplachuje si tam možeš potom aj kupit a pokračovat aj doma-určite budete menej chory 🙂pri vyplachovani je doležite aby mala spolupracovala a pekne dychala ako psik cez pusu,cely ten vyplach trva cca pol minutky 🙂

dana33
19. jan 2012

@30mamina3 ahojte maminy,chcem vas velmi poprosit,nečitala som to tu celé...chcem ist tento rok na liečenie s mojim menším synom,kde by ste mi odporučili ist ? ako dlho sa čaka na termin nastupu?kde sa vam najviac pačilo? aj ohladom ubytka,procedúr,stravy...a čo sa plati? viem,že do 6 rokov sa da ist ako doprovod,plati to ešte? ale to by som si jasne ,že platila,a kolko sa plati???veeeeelmi pekne Vám dakujem za všetky nazory ,rady 😉

30mamina3
19. jan 2012

@dana33 ahoj pisala som IP ale este k tomu doprovodu u nas v poistovni už aj minuleho roku neschvalovali doprovod k dietatu nad 3roky len ked je papier od psychologa ..treba sa opytat,ale nieje velky rozdiel v cene ak si schvalena a ak si samoplatca.pozri ich stranku tam je pekne všetko nafotene a je tam aj cennik.

dana33
19. jan 2012

@30mamina3 Ďakujem ste zlata.

maji4
20. jan 2012

Baby už sa nám to kráti už len pár dní už sa balíte?? ja len priebežne píšem zoznam že čo by som mohla vziať aby som na to nezabudla 😉
Baby a myslíte že tam budu mať deti aj karneval ja už mám masku nachystanú tak dúfam že budu mať 😉

30mamina3
21. jan 2012

@maji4 ja by som nas najradšej už dnes pobalila,ale manžel by asi na mna pozeral že či som normalna 🙂 noo dufam že bude karneval zatial bol každy rok tak snad aj tento rok bude 🙂

aska
22. jan 2012

@maji4 no veru ani nehovor tak vam zavidim ze uz coskoro odchadzate my prideme za malym az 10teho dovtedy tam budu s nim moji rodicia🙂tiez by som najradsej uz pobalila a bola tam🙂 ja som akurat tiez rozmyslala nad maskou tak cosi musim zohnat kym pojde🙂 potom podaj nejake info ako to tam vyzera ake je pocko a tak🙂

maznacik007
22. jan 2012

kocky ako je to tam s chorymi detickami myslim co tam ochoreju su na nejakej izolacke, resp. ako je to tam so sirenim nejakych tych infekcnych chorob? Syn ma poruchu imunity oboch typov aj B aj T lymf. a je dost nachylny na infekty a dost zle ich zvlada je na imunologickej liecbe... zvazujeme kupele ale zasa nechcem tam ist a stravit pol pobytu na infekcnom v nejakej nemocnici tam...

diky za info...

mima595
22. jan 2012

@maznacik007 - nie, infekcne tam nie je, len si na izbe a jedlo ti nosia z kuchyne, aj lekar za tebou chodi.....
ked mas teploty, von nesmies, ked mas "sopliky", tak su vysadene procedury, ale chodi sa aj do jedalne, aj vonku možes.....
u teba asi radsej v lete niekedy skus poziadat, lebo my sme napr. boli v oktobri a jeden tyzden sme mali vysadene procedury kvoli soplikom

maznacik007
22. jan 2012

@mima595 no sopliky by som nejako neriesila my mame aj alergie takze to beriem ako pohoda.. skor take hnacko grcacky ci sa tam nevyskytuju a nejake afty vseho druhu a pod... cize oni vedia tam v podstate riesit aj take stavy ze daju dietatu infuzku, alebo inhalciu a lieky ak ma akutnu laryngosku...

no my najlepsie sme na tom praveze ked mrzne ... /ale byvame pri ba / a tu mrzne malokedy... pre nas leto a jesen neni dobre obdobie

mima595
22. jan 2012

@maznacik007 ....ci davaju infuzky, neviem...inhalacie davaju, cez vikend sa chodi k sestrickam, alebo ti aj daju inhalator na izbu, ak mas predpisane inhalacie iba ty....

pocas nasho pobytu bola vracacia viroza...1x vracali a nato 24 hodinova teplota..takže sa to v podstate zvladlo v pohode na izbe a potom boli anginy s vysokymi horuckami /ale ta mamina vravela, že jej deti mavaju take vysoke teploty/..tak tie boli viac nez tyzden na izbe, bez toho, aby vysli von....
ak bolo nieco velmi vazne, vozili do nemocky, alebo k zmluvnemu dr. do Svitu

tessa
24. jan 2012

ahojte holky,

chcem sa opýtať, či náhodou niektorá z vás nenastupuje s deťmi na liečenie do Lučivnej, o týždeň 31.1.? Že by som si našla kamošku už teraz 😉

Mám nervy, som vystresovaná z toho ako to tam zvládnem s 2 deťmi sama...síce možno prídu rodičia moji, či svokrovci..a na konci pobytu aj manžel..ale tak predsa len, tam budem sama s deckami..

Nie je tu nejaká mamička, čo idem vtedy keď aj my??? 😅

30mamina3
24. jan 2012

@tessa ahoj my nastupujeme tiež 31.1. a ide s nami aj manžel a budeme ubytovany v Borievke...a neboj zvladneš to je tam super 🙂

tessa
24. jan 2012

@30mamina3 páááni, vy idete všetci 5ti, tak to bude poriadna dovolenka 😉
Ja idem s deťmi sama zatiaľ...no možno tam budeme mať pár návštev a na finále príde aj muž 😀 My budeme bývať v Topoli...a som kuki tú Borievku, som ani netušila, že aj inde sa dá ubytovať tak, že aj manžel napr. bude s vami.. No neva, nabudúce budem múdrejšia 😀
Len neviem, či sa tam bez auta zaobídem...ja nešoférujem, takže auto príde len spolu s mužom 😀 Ideme na vlaku do Štrby a potom nás majú prísť vyzdvihnúť z kúpeľov 😉 Tak sa tam stretneme 😉

30mamina3
24. jan 2012

@tessa manžel tam ide s nami tak, že si normalne plati cely pobyt je tam ako doprovod samoplatca.Cenovo by nas to asi vyslo rovnako aj v Topoly ale neviem či by mohol s nami chodit na procedury a hlavne nemohol by s nami byt v jedalni,ked by tam bol len ako navsteva,takže nam je viac vyhovujuca ta borievka.Aj pred rokom sme tam boli.🙂

tessa
24. jan 2012

@30mamina3 no my máme komplet kuchynku na izbe, takže ak príde návšteva, tak si budú variť 😉 A keď príde MM, tak mu asi cvaknem stravu, bo stáť v kuchyni sa mi nebude chcieť 😀

30mamina3
24. jan 2012

@tessa noo ani sa tam neoplati varit je tam strava za celkom slušne ceny,takže určite by som tam nevyvarala,ale uživala si dovolenku 🙂 a kedy mate mat prichod?

tessa
25. jan 2012

@30mamina3 ja neviem ani.. ja som dohodnutá s nimi, že nás prídu čakať k vlaku a dovezú nás do kúpeľov 😉 Nič nenamietali, takže asi príchod bude ok, ubytovať sa dá od 11tej a my prídeme presne v tom čase 😉
Chcela som ísť autom tam, že nás zavezú moji rodičia, ale potom som dostala strach, že ak tam bude príliš veľa snehu, náhodou niekde zapadneme 😀 , tak som navrhla vlak a je to fajn, lebo otec má zľavu na vlak, tak tam pôjdeme za pár šupov, autom by sme minuli omnoho viac 😝 A i tak nakoniec liečenia dojde tata s aftom 😅