Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

ekobaba
27. aug 2018

@petronela919 dve dievky, 8 a 4, ešte trochu riešim, či nepôjde aspoň na nejaký čas moja mamka s nimi, keďže ja nebudem môcť mať OČR na osem ročnú slečnu, ale samu ju v žiadnom prípade nechcem v kúpeľoch nechať. No...uvidíme.

livia341
27. aug 2018

@petronela919 skolka funguje kazdy den okrem vikendov od 10-12hod,a radsej by som do školky nedala daby neochoreli a nech dychaju cerstvy vzduch. Ked uz ste na lieceni.a vacsinou byvaju procedury doo edu pre skolkarov,ze ani nemas kedy dat dieta do skolky.prvy krat ked sme boli tak sa nedalo ist do skolky a druhykrat ked sme boli tak sa nam dalo,ale moj nechcel ani o skolke pocut jemu sa von viac pacilo raz pol a stacilo mu.

petronela919
27. aug 2018

@livia341 Dakujem za info. Tiez si myslim, ze to skor nevyuzijeme, lebo syn chodi nerad aj do svojej skolky nie to este do nejakej neznamej. Iba som chcela mat prehlad keby nieco.

sonah
27. aug 2018

@ekobaba ocr vam vobec nedaju ,musite si brat pn ku na seba,kamoska tam bola zarovno so mnou a ona mala 5rocneho a ocr na deti sa nedaju dat nakolko ste v kupeloch,jedine pnku na seba.Inak sa to neda riešit,jedine pnkou alebo dovolenkou.

ttina23
27. aug 2018

@sonah ja som mala ocr ked sme boli v Lucivnej ,dr bez problemov dala

petronela919
27. aug 2018

@ekobaba takze dalsie baby? Bude veselo 🙂 Tiez idete prvykrat? Jasne ak nemozes cely cas urcite jej bude lepsie s babkou. To je este male dievcatko ja by som tiez nenechala same.

nadezdah
27. aug 2018

@ekobaba ideš s tou 8. ročnou a druhu máš so sebou,či aj tá 4 ročná je schválená poisťovňou?

sonah
28. aug 2018

@ttina23 tak potom neviem,ale pytaala sa osobne aj na socialke a tam jej povedali ze očr jej potom nezaplatia lebo sa o dieta staraju kupele a nie ona,tak teraz tomu uz vobec nerozumiem.....chcem mat v tom jasno,nakolko 7z buduci rok to musime aj my takto poriesit lebo uz nebudem na materskej 😕

ekobaba
29. aug 2018

@nadezdah Ahoj, s tou 8 ročnou idem. Druhá ide len preto, lebo ju nemám kde nechať 🙂 tá nie je cez poisťovňu.

ekobaba
29. aug 2018

@sonah Ďakujem, tiež mám takéto informácie, takže to poriešim nejako tak....

ekobaba
29. aug 2018

@petronela919 nooo, tak dúfam, že nám bude spolu veselo 🙂 aj sa teším, aj sa bojím. Dôležité je, aby tým našim deťúrencom bolo po absolvovaní tých kúpeľov lepšie.

sonah
30. aug 2018

@nadezdah super,diki

petronela919
30. aug 2018

@ekobaba presne tak najdolezitejsie je, aby sa deti poriadne preliecili 🙂 my uz to nejako zvládneme.

sonah
30. aug 2018

@nadezdah takze my maminky jedine PNka,len potom nepochopim ako mohli dat inym mamam OČR 😕😕😕😕😕

nadezdah
30. aug 2018

@sonah podľa mňa aj OCR môžeš kľudne brat,ale len 10 dní,potom prerusis,napr. dovolenkou a zasa 10 dní OCR

sonah
30. aug 2018

@nadezdah to je podla mna zbytocne komplikovane,to si radsej zoberiem na seba v kuse pnku....to OČR prerusim 1dnom dovolenky a potom znova očr? To teda vymysleli......😩😩😩

nadezdah
30. aug 2018

@sonah keby si mala dieťa do 6 rokov schválené poisťovňou,tak kúpele ti vystavia pn,takto musíš žiadať svojho lekára a neviem či všetci obvodnú lekári sú ochotný dávať pn-ku keď si ako sprievod.U mňa to napr.nebolo možné,preto som riešila OCR a dovolenku

ekobaba
31. aug 2018

@nadezdah Ahoj, prečítala som si to celé, opýtam sa na to pediatričky, ale myslím, že háčik bude v tejto informácii:
Mám nárok na ošetrovné/nemocenské, ak sprevádzam dieťa v nemocnici alebo v kúpeľoch?

"Ak sa ako zamestnaný rodič staráte o choré dieťa, ktoré potrebuje absolvovať operáciu alebo kúpeľnú liečbu a môže ju absolvovať jedine so sprievodcom, môžete požiadať Sociálnu poisťovňu o ošetrovné alebo nemocenské"......myslím, že tu pri mne nie je splnená podmienka, že dcérka nemôže absolvovať kúpele sama - práveže poisťovňa pokladá 8 ročné dieťa za schopné byť v kúpeľoch aj samé, keďže takéto detičky sú tam v ubytovni bez sprievodcov a poisťovňa sprievodcom neprispieva na pobyt. Každopádne sa na to opýtam pediatričky. Ďakujem ešte raz.

sonah
1. sep 2018

@nadezdah ja mam zatial deti do 6rokov takze som ako sprievodca....takze tym padom mam narok na pnku ,ktoru mi vystavia priamo v kupeloch a ked budu deti starsie ako 6rokov tak si tu pnku mam pyat u svojho obvodaka?chapem to spravne? Alebo si potom este mozem cerpat dovolenku alebo ocr na 10dni?ci to uz nie?prepac za sa vtpytujem ale chcem v tom mat jasno,diki.😉

nadezdah
1. sep 2018

@sonah áno dobre to chápeš. Ak dieťa nie je školopovinné,kúpele môžu vystaviť pre teba PN-ku. Keď už chodí do školy,ale je do 10 rokov, môžeš čerpať OCR,alebo potom si od svojho obvodaka pýtaj PN-ku. Resp.mozes byť na dovolenke,ale podľa môjho názoru míňať dovolenku tri týždne na to,že sa nonstop staráš o dieťa a musíš byť v kúpeľoch,je hlúposť najvyššieho stupňa. Poisťovňa ťa nemusí schváliť ako sprievodcu,budeš samoplatca,ale ty sama najlepšie vieš,či tvoje dieťa je schopné byť tam samo,alebo treba byť s ním. Do 10 rokov by malo byť samozrejmosťou,že rodič je s ním,máloktoré dieťa je psychicky tak vyzreté,že rodiča nepotrebuje na tak dlhú dobu. Niekedy sa mi zdá,že ten kto navrhuje resp.schvaluje urcite zákony, buď nemá deti,alebo je úplne bez citu a pochopenia.

kankam
1. sep 2018

@nadezdah max suhlasim a pridam ze ocr je osetrovanie clena rodiny aj dospeleho.Psychika u alergikov a astmatikov je viac ako 1/2 uspechu liecenia a ak dieta nema byt v pohode,radsej nech nejde nikam ...

lulianna
5. sep 2018

Ahojte. Tie co chodite, prosim nemate nejaky zoznam co tam treba vziat v oktobri? A na izbach v smreku su kanvice aj telka vsak? 🙂

pzal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luvis
6. sep 2018

@lulianna smrek, sú tam kanvice, chladnička, televízor, stolová lampicka, zoznam.ti nedám, i keď sme tam.boli okt-nov, treba aj teplejšie veci, ale zase sú tam práčky, operies

pzal
6. sep 2018

Tak my nastupujeme 5.10 do jedle

lulianna
7. sep 2018

@luvis diky diky... ja len ze ci fakt aj zimne veci a topanky uz brat

pzal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lulianna
7. sep 2018

@pzal ved prave, presne ako vravis, ze su nevyspytatelne 🙂 ja idem s dvomi detmi, tak si neviem predstavit to mnozstvo kufrov 😂

kankam
7. sep 2018

@lulianna ak môžem poradiť, plánujte si veci - oblečenie na 1,5 týždňa, aby ste si stihli oprať a ešte mali rezervu s čistým oblečením(mne tak kedysi poradili, inak by som sa ani s 1 deiťaťom nezbalila). Na každom poschodí je pračka.