Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

mima595
31. aug 2013

@adulina - co sa tyka schvalenia poistovnou, tak ona preplaca cca. 5E na den, takze ti preplati cca. 100E nsa pobxyt..zvaz, ci ti to stoji za prestup

maznacik007
31. aug 2013

@adulina dovera ti preplati sprievodcu ak ma dieta do sest rokov, ale zasa moja skusenost su prisnejsi na posudzovanie pri naroku ... neviem ci sa ti to oplati pre starsie dieta kedze uz ma pat rokov... ale zasa si tam 4 tyzdne cize sa ti navysi cena za ostane platby ... oni preplacaju len tych pat eur na den ... cize na mesiac pobytu je to cca 150 EUR,

ale ak mas dieta so zdravotnymi problemami tak ti ja osobne nedoporucujem prestup do dovery (a ani do union) lebo oni zasa robia problemy pri hospitalizaciach, planovanych operaciach, imuno vysetreniach, aletgo testoch, neschvaluju liecbu, ja teraz napr. menim poistovnu prave z dovery na vseobecku ... uzila som si dost ... cakanie na operaciu devat mesiacov a pod.. teraz malemu ani neurobili alergotesty lebo dovera a vela ineho .. kamoske napr. odmietali preplacat chemoterapiu ... takze ja by som v prvom rade sa spytala u svojich lekarov ... ze ako to oni maju ... a podla toho sa zariadila ... lebo je mozne ze par eur usetris na lieceni a potom budes mat ine stresy u inych lekarov ... my sme v dovere od zaciatku kym sme boli v pohode bola to super poistovna dostavala si bonusy ale odkedy mam deti a tie maju zdravotne problemy tak len nadavam ... a je tu na konovi dost tem kde su bohuzial podobne skusenosti ... 😔

adulina
31. aug 2013

@mima595 @maznacik007 dakujem za odpovede, skusim si to preratat, lebo mala bude mat v decembri 3 roky, ale asi ani na nu mi neschvalia vo vseobecke doprovod, ci? Oni tam tusim neschvaluju vobec, lebo teraz som platila za 3 tyzdne vyse 520E.

adulina
31. aug 2013

takze keby som isla vszp-3t-cca 465E a dovera-4t-cca 480E, financny nie je velky, len sme o tyzden viac, no teraz pouvazovat ci to stoji za to, ved mam este mesiac, opytam sa este lekarov a uvidim,
lebo ja som bola na vszp napalena u par doktorov 😕 no tak mam teraz opat chrobaka v hlave

a union dava kolko tyzdnov? tam nema niekto skusenost ohladom osetrovania?

maji4
10. sep 2013

Ahojte baby chcem sa len poinformovať tiež už mám podaný návrh ale zatiaľ len u lekárky ako ste to riešili tie čo pracujete vedela by mi lekárka napísať ak očer alebo si beriete ste si brali dovolenku??

Dííííík

mima595
11. sep 2013

@maji4 - v kupeloch ti vypisu PN na cely pobyt

maji4
11. sep 2013

Dakujem takze na cely pobyt budem mat ocer na malu ako normalne od lekara.?

maji4
11. sep 2013

A teraz tomu nerozumiem to akoze ja budem na PN alebo sko lebo na malu mozem byt max na 10 dni...nerozumiem tomu.

mima595
11. sep 2013

@maji4 - oni ti vypisu PN..budes ju mat na cely pobyt...ako diagnozu tam davaju Z.69 alebo taku nejaku Z-kovu diagnozu..cislo presne neviem...je to nieco ako doprovod dietata v nemocnici...
jeden cas to mali aj na stranke,kde bol aj odkaz na ten zakon....

ja som tak mala PN z DNP, aj manzel z prace....

maji4
11. sep 2013

@mima595 no super si ma veľmi potešila lebo vlani som to ešte neriešila ale keďže som už začala zarezávať tak som mala obavy že ako to doriešim ...ďakujem keď si budeme rezervovať pobyt tak sa na to poinformuje ďakujem 🙂 🙂

angi75
13. sep 2013

@seuska Ahoj. Dnes som dostala pozvánku do kúpeľov, ideme od 24.10. na 3 týždne, tak sa asi stretneme. Idem s 3 ročnou dcérkou, bývať budeme v Topoli. Už sa teším, užijeme si to s Linduškou. Vy máte kde ubytko?

angi75
13. sep 2013

Ide ešte niekto v termíne október-november?

mikisa27
15. sep 2013

@mima595 @maznacik007 baby a este jedna otazka...ked budeme ubytovani v Jedli,mozme vyuzivat tie spoloceske miestnosti aj v inych liecebnych domoch? podla toho co som kukala na nete,tak ta v Jedli nic moc,myslim,ze deti to rychlo omrzi tam 😝 ideme teraz na konci septembra a ak bude taketo pocasie,tak neviem co budeme cele dni robit

mima595
15. sep 2013

@mikisa27 - kludne mozes, tam to nikto nesleduje...ale nebude sa ti chciet. 😉 ..lebo v tych inych domov to nie je nic ine...najdu si akomosov a v jeldi im bude fajn...

mikisa27
15. sep 2013

@mima595 my ideme s nasimi kamosmi,teda pridu tyzden po nas 😉 tak dufam,ze deti sa prehraju spolu,len sa mi to tam zdalo take chudobne v jedli .....ale snad sa pocasie trosku umudri a budeme moct byt vonku co najviac

mima595
16. sep 2013

@mikisa27 - najllepsia herna je v Limbe...neporovnatelne...ta je pre vsetkych...v Topoli je tiez len taka obycajna, tam sa aj tak deti najcastejsie nahanaju po chodbe....

my sme napr. posledny pobyt ani do Limby do herne nechodili...lebo deti uz po 2-3 dnoch zacinaju tam len robit somariny a pozeraju telku...a hlavne kvoli bacilom..sme sa to snazili obmedzit...chodili sme do telocvicne, co je po Bonsajom...a tam sa vybehali, zahrali futbal, alebo hralli nahanacky...neboj, program si najdete....

mikisa27
16. sep 2013

@mima595 ja sa uz neviem dockat,strasne sa tam tesim,asi najviac z celej rodiny 😉 len sa bojim,aby sme neochoreli,resp. aby sme sa dovtedy stihli vyliecit,kedze starsi syn ma od rana horucky,plny nos,kasle 😒

seuska
17. sep 2013

@angi75 ahoj. My ideme 22.10. do Limby.... uz sa ja my velmi tesime, aj ked my sa s manzelom prestriedame. Bojím sa počasia, myslela som ze nas daju trosku skor. Chcela som vyuzit aj vylety co sa robia z kupelov. Neviem vobec ake sa robia v horsom pocasi a ci vobec nejake...?

angi75
18. sep 2013

@seuska ahoj. Niektore roky bolo krasne slnecno aj koncom okt.,tak dufam,ze aj tento rok bude v pohode. Aj ja chcem vyuzit vsetko,co kupele ponukaju (samozrejme so zretelom na moju dcerku), vylety, herne ale hlavne maximum cerstveho vzduchu. Ak by bolo dazdivo, nevadi a budeme sa prechadzat aj v dazdi 🙂 .My ideme na 3 tyzdne cez vseob.zdr.poist.,to bude stacit. Manzel nas pride pozriet asi 2x., este sa uvidi ako bude mat volno. Pozerala som, ze nase dcerky su v rovnakom veku. Moja je maj 2010. Tak urcite si najdeme cas zoznamit ich a mozu sa spolu pohrat. Inac,ty pracujes? Budes mat dovolenku alebo pn? Tak zatial tolko. Pekny den.

seuska
18. sep 2013

@angi75 ahoj. Tak to si ma potesila s tym slnieckom 🙂 My tiez ideme na 3 tyzdne cez vseobku. Hej moja je april 2010 tak budu si rozumiet. Este neviem ako to urobim s pracou, momentalne pracujem na dohodu, ale slubila mi sefka ze ma da na riadny prac. pomer. len neviem ci uz od oktobra, tym padom by som isla na PN, je to pre mna vyhodnejsie ako ked som na dohodu tak cerpam neplatene volno.... uvidime. Ked som bola pozriet teraz v lete v kupeloch bolo tam super, az mi bolo luto ze ideme az na jesen.... sama som zvedava ako to bude. A mala je vasa prva a jedina ci beries aj nejakych surodencov? Mozme pokecat cez IP este? Chcem vediet co beries malej....

angi75
18. sep 2013

@seuska mame iba Lindusku,dalsie dieta uz nestihame ☹ . Momentalne som v B.Bystrici na skoleni. Samozrejme sa spojime a pokecame,pomaly si musim robit zoznam veci,ktore beriem. Tak mozeme balit spolu 🙂 . Ja si beriem dovolenku, setrila som tento rok, neboli sme v lete nikde okrem predlzeneho vikendu v Madarsku. Ale este si chcem overit, ci by som mohla vyuzit OCR 10 dni a usetrila by som dovolenku na zimnu sankovacku. Tak zatial.

mima595
18. sep 2013

@angi75 - OCR ti nedaju, ale dostanes PN na cely pobyt...uz som to vyssie pisala...

angi75
18. sep 2013

@mima595 díky za info. Mám aj dovolenku a tá ide priemerkou - výhoda, chcela som využiť pár dní OČR - to je od prvého dňa 55% a nie iba od tretieho dňa ako PN. Tak porozmýšľam, čo sa mi oplatí. Ešte raz ďakujem.

mima595
18. sep 2013

@angi75 - ano, lenze OCR mas iba 10 dni, kdezto PN mozes byt cely pobyt...a rataju sa aj vikendy, takze si to prerataj, ci sa pomocou vikendov a sviatku nedostanes na sumu zrovnatelnu s dovolenkou...a ak si mala nahodou DNP niekedy, a splnala by si podmeinku byt poistena za posledne 2 roky 270 dni, tak by simohla mat PN aj z prace, aj z DNP....

rainee
18. sep 2013

@mima595 ahoj, uz mam schvalenie poistovnou, len spekulujem nad tym ubytkom....budeme tam cely pobyt asi aj s manzelom, takze chcem zobrat 3lozkovu izbu nadstandard s obyvackou, co som pozerala plati sa za apartman nie pocty osob. rozmyslam medzi smrekom (vyhoda fitko a procedury pod jednou strechou), topol pripadne javor (tam je vraj zas blizko jedalen). neviem co by bolo najlepsie. tiez by ma zaujimalo ako je to so stravou, dufam ze su ranajky tak aspon do 9 nech stihame 🙂 dik za info...

mima595
18. sep 2013

@rainee - jedalen je v budove spolu s Javorom, Topol ma este dalej jedalen ako Smrek....aj fitnes, aj procedury sme museli ist von z budovy..teda zo Smreku, nedalo sa prejst spojovacou chodbou...takze s amusis obliect tak ci tak..Topol je ovela vacsi, so Smrekom sa neda porovnat....a v topoli sa plati menej za dalsiu osobu..len co bude volne..tam je problem 🙂 😉

rainee
18. sep 2013

@mima595 ved toto, aby sme sa moc nenabehali s malou, neviem to odhadnut lebo ako decku sa mi zdalo vsetko od seba strasne daleko 😉 hadam bude na leto este nieco volne a dufam ze mi este daju termin aky chceme tj maj-jul, lebo v zime by ma tam porazilo to by sme isli z choroby do choroby ako sa pozname 😕

30mamina3
18. sep 2013

@rainee ranajky su casovo obmedzene a bolo to rozdelene na 2skupinky prva mala myslim do 7.45 a druha do 8.30 ak budes v prvej tak smola o 7.45 musiš mat dojedene lebo namiesto teba k stolu sada druha skupinka 🙂

rainee
18. sep 2013

@30mamina3 fuha, to je dost skoro, a nevies nahodou podla coho to je podelene? vy ste boli kde ubytovani? mne sa najlepsie paci topol ale zas ma vsetko najdalej - jedalen, procedury 😒

30mamina3
18. sep 2013

@rainee je to delene podla ubytovania Topoj Javor a Borievka su urcite 2varka a myslim ze aj jedla.Smrek bol stale prvy.My sme boli 2krat v Borievke a teraz naposledy v topoly.