Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

monr
11. máj 2015

@katka5 mrzi ma, ze ste takto dopadli. Ja som bola minuly tyzden, teraz mame babku a potom sa vratim. Ja tiez radsej nikam na spolocne akcie nechodim, i ked asi zial sa clovek bacilom nevyhne.
Ono s tym kaslom a soplikom je to tazke, u svojej vzdy viem, kedy bude aj teplota, cize nejaka viroza, a kedy len kasle inak. A ako som pisala, to uz je potom na zodpovednosti rodiča, ci take dieta pusti do kolektivu.
Ja verim, ze sa bacilom vyhneme, i ked istotu nemam.

rebecca2006
11. máj 2015

@david93 v stredu máme vizitu, tak poviem moje postrehy a pripomienky a poprosím o dôslednejší hygienický režim, potom napíšem, ako som pochodila a či sa niečo zmenilo k lepšiemu. Držte palce 🙂

janula2511
11. máj 2015

@rebecca2006 a v ktorom hoteli ste?

rebecca2006
11. máj 2015

@janula2511 my sme v Borievke. Je to v podstate oddelenie Limby, Limba je hneď vedľa, na Borievke je supr to, že sú tu len 3 obývané izby, takže je tu súkromie.

janula2511
12. máj 2015

@rebecca2006 do kedy ste tam?

catharinaa
12. máj 2015

Ahojte ..prosim Vas chcela by som sa informovat..schavlili mojmu malemu liecenie v Lucivnej, ale bezomna..mate stym nejake skusenosti? ze tam islo Vase dietako same?

mikisa27
12. máj 2015

@catharinaa no mozes ho tam poslat aj sameho ak si myslis ze to tie 3tyzdne bez teba v pohode zvladne....jeden liec.dom je prerobeny cisto pre deticky bez sprievodu,mali by tam byt deti do 8rokov,maju stale nejaky program samostatne ihrisko,pekne to tam vyzera,venuju sa im,ale nie je to pre kazde dieta.....ak ta neschvalili ako sprievod nevadi,kludne mozes ist aj ty....doplatis si 5eur na den+cenu ubytovania a stravu a je to ...chodia tam rodicia aj so skolakmi takto..... 🙂 zavisi na tebe ci pustis maleho sameho

catharinaa
12. máj 2015

@mikisa27 dakujem ... no vies co skusim to.. ako ukludnuju ma ludia ze to tam bude mat super ale nebol este takto dlho bezomna.. heh.. ale myslim ze ak by bol nejaky problem ze to nezvlada asi by mi aj zavolali snad nie? ja to mam tazsie troska..lebo pracujem a som sama takze preto neviem co teraz robit :D

mikisa27
12. máj 2015

@catharinaa vsak v kupeloch ti vypisu normslne PNku na cely cas pobytu.....pripadne mozes poslat s nim niekoho zo starych rodicov.....vsak zvaz vsetky moznosti a uvidis...ja som sa rozpravala s roznymi zamestnancami a vraveli ze vela zavisi od dietata,ze su deti ktore nemaju problem ale mali tam uz aj dost takych co to velmi tazko zvladali....

catharinaa
12. máj 2015

dakujem za info... ved uvidim co a ako...

janula2511
12. máj 2015

@catharinaa a kolko ma maly rokov?

catharinaa
12. máj 2015

@janula2511 za par dni ma 5 rockov

janula2511
12. máj 2015

@catharinaa ja by som ho este sameho nepustila.este ma len 5rokov.

maminatatka
12. máj 2015

@catharinaa moje deti chodia od malicka same, ja by som sa toho nebala, ked je spolocensky, sestricky mu tam pomozu a ked citas o tych kasloch a grcackach, jednoznacne su navine matky. Ked ide dieta same, v pripade, ze ochorie je par dni v karantene, nie je s ostatnymi detickami, takze choroby sa medzi detickami bez sprievodcu tak nesiria

miah
12. máj 2015

@catharinaa moj maly bol minuly rok sam a pacilo sa mu 🙂

rebecca2006
12. máj 2015

@maminatatka nehnevaj sa na mŃa, ale to o šírení vracačiek je úplná blbosť. šíria sa rovnako tam aj tam, rozdiel je v tom, že bez sprievodcu idú väčšinou väčšie deti a tie sú menej háklivé a ak aj niečo chytia, tak to zvládnu lepšie ako malkáči. my keď sme boli v smokovci v lete, ked bolo voac detí bez sprievodcu, tak hnačkovali na komplet všetci. Akurát velkáči sa raz povracali, v noci mali 2x hnačku a na druhé rámo veselo na raňajkách už v pohode. Malé deti mali pri tej istej vilroze horúčku a kampes dolores 3 dni.
Ja som faäkt optarnýá mama, čo sa týka prevecie hnačiek, na liečenie sme brali dettol aj mydlo aj sporej a umývali ruky v kuise, do jedálne sme nechodili, medzi decká minimum, a schytali sme....

rebecca2006
12. máj 2015

@catharinaa ja by som ho iež samého nepustila, môj má skoro 6 a som tu s ním...ale je to individuálne, a vlastné ieťa si kažý pozná sám. mne sa zdá kl že nma teké malé ieťa je 3 týždne bez rodiny priveľa.
ale zas ja mám takého malého prísavníčka nesamostatného, tak ma asi netreba brať ako ernú mincu, na druhej strane sa teším, že som tu s ním, je to a spoločných zážitkoch, deti mám malé len raz v živote, a veľa ľudí to tu ieši tak, že si o podelia, týžden mamka, týždeň oclo a týžden babka. finančne to tiež nie je rujnujúce, my máme štandard ale 4 ku a na 3T ma to vyšlo asi 700E, a to platím 2 sprievodcov....ja viem, nie je to málo peňazí,le dá sa aj lacnejšie, vziať úplne najlacnejšiu izbu a čo sa týka stravy, tak niktoré mamky si neplatia, dojdajú po malom alebo si niečo ukuchtia v kuchynke. sprievodcu tu fakt schvália málokomu....

mima595
12. máj 2015

my sme boli v kupeloch 3x...a deti by sa tam chceli vratit...ale..bez sprievodcu..teda samych, by som ich asi nepustila..ono to uz nie je ta cista radost ako s rodicmi...videla som...ubytko pekne, ale deti vacsinu casu v tom oplotenom priestore pri Jedli...a to by nasim vadilo...nasi su uz zvyknuti chodit po celom areali...aj vsetky ihriska denno denne sme presli....
ako pise
@rebecca2006 ...je to aj o spoločnom case, zazitkoch s detmi....ak niekto nemoze, tak nemoze....ale zvazila by som....

maminatatka
12. máj 2015

Nemam dovod sa na teba hnevat, je to tvoj nazor a nikto ti ho neberie 🙂 so sprievodcom chodia aj 15 rocne deti, je to rodicovi, no niekedy sa naozaj nijako neda, ci uz z financnych, alebo pracovnych ci akychkolvek inych dovodov ist s dietatom . Chcela som tym povedat len tolko, ze sa mi vzdy v kupeloch o decka postatali na jednotku a detom sa tam velmi paci. To je vsetko...

nana39
12. máj 2015

Dievčatá , ešte sa chcem spýtať, aké lekárske nálezy a od akého lekára ste mali napísané v návrhu na kúpeľnú liečbu keď vám schvalili doprovod.Kľudne mi píšte aj do IP.Ďakujem

rebecca2006
13. máj 2015

@maminatatka súhlasím. ja som reagovala čisto len na to šírenie infekcie.. 🙂

catharinaa
13. máj 2015

dakujem vsetkym za Vase nazory.. no zial ako sa tu pise ze moze vystriedat... babka alebo tak...zial mna nema kto..takze preto som sa takto informovala..no uvidime.. ale dakujem vam krasne vsetkym

janula2511
13. máj 2015

@milluska ahoj no co povies na tie hnacky a zvracanie?

janula2511
13. máj 2015

@milluska uz cakas 19maj?

milluska
13. máj 2015

@janula2511 ahoj, akurat to docitavam 😉
Podla mna moc stresu pre nic... Este par stran dozadu same pozitiva a zrazu baaaach. My mame tiez uz tretie antibiotika skrz uroinfekt, sice nie je infekcny ale na kupele cakame uz velmi dlho a urcite to nezavrhneme len tak.. To ze sa tam valia mamicky s detmi a virusovymi infektami je chyba obvodakov,.ktori ich deti ani nevideli a potvrdenie vydali... Je fakt ze v dave sa siria infekty rychlejsie, ci iz su to kupele alebo divadielko v obch centre... Ja by som z toho taku tragediu nerobila a kedze som aj ja sama zdravotnik, nechapem, preco vinite personal v kupeloch... Je to len a len o zodpovednosti rodicov. Nie ste na ustavnom lieceni infekcnych chorob, ale chronickych dychacich ťažkosti, to, ze tam príde nejaka matka z domu uz s nakazenym dietatom a logicky to rozsiri dalej, kupele nemaju ako ovplyvnit..
Ja sa teda vobec nestresujem. Nasadili sme si zvysene davky vitaminov a my sa chystáme si to tam uzit v.plnej miere 🙂

milluska
13. máj 2015

@janula2511 ako sa poznam, balit budem par hodín pred odchodom 😝

alexatami
14. máj 2015

@milluska aj ja som tak balila 😀

janula2511
14. máj 2015

@milluska ha hej.ja sa len bojim aby sme nejaku hnacku tam nechytili.aj ja uz maleho dopujem probiotikami a na imunitu.ty co mu davas?snad sa tam stretneme.aj ja uz tesim ale mam sj trocha nervi.a beries aj take letneisie saty a topanky?

leginca
14. máj 2015

@milluska - presne ako píšeš, ja sa tiež chystám kúpele si s Adamkom užiť. S nezodpovednými rodičmi sa stretávam stále, či v materských centrách alebo v škôlke. Náš Adamko máva vždy len laryngitídy a výtery z hrdla má čisté bez bacilov, ale ja ho vždy nechám doma 7 - 10 dní, nech sa riadne prelieči. Ja si tam budem brať lieky preňho aj na hnačku aj proti zvracaniu a všetky lieky potrebné pri laryngitíde. Hnačka by bola horšia pre mňa, ale ja mám tiež na hnačku svoje lieky.

janula2511
14. máj 2015

@leginca a pre maleho mas ake lieky proti zvracaniu?