• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

24. marca 2017 
@katka5 kde ste ubytovany?
9. máj 2015 o 14:40  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@david93 No aj by sme išli, ale nevydržia mi teraz 4 hodiny v aute! To by sme každých 10 min.stáli. A ostatní čo kašlú? Tí by nemali ísť domov?Lebo kašel väčšinou trvá až 2 týždne,toho sa len tak nedá zbaviť. My sme aspon na izbe,no tí čo kašlú chodia aj do jedálne.A mimochodom ,my sme sem prisli uplne zdraví,nás kto nakazil?
9. máj 2015 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
9. máj 2015 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katka5 však to riešte, môjho syna keby niekto nakazil úmyselne infekčným ochorením tak podám sťažnosť hlavnému hygienikovi
9. máj 2015 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a kašeľ nemusí znamenať infekčné ochorenie, niektoré deti môžu mať astmu
predpokladám, žekaždý rodič podpisuje pri nástupe, že jeho dieťa je zdravé a nemá žiadne infekčné ochorenia - ak klame tak by mal nasledovať postih, sná´d tam je nejaký zodpovedný personál
môj syn prekonal salmonelózu a takéto ochorenie pre neho môže byť veľmi nebezpečné... nechce sa mi veriť, že medzi personálom je taká ignorancia, že tieto deti tam nechávajú
9. máj 2015 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Ja si myslim, ze to netreba dramatizovat, zodpovedny je osetrujuci lekar a ked zhodnotil stav takto tak asi vie co robi. Nikto tam predsa nenastupi s infekcnoy chorobou, vsetci tam idu za lepsim zdravim a o tom to je. Kazde dieta inak reaguje na zmenu prostredia aj stravy zaroven, nemusi to byt ziadna katastrofa. Aj moj syn prekonal salmonelozu a nic tam nechytil.
9. máj 2015 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katka5 - mne iné ubytovanie na júl neponúkli, len Osiku a že sa to tam teraz prerába - robia viac izieb
9. máj 2015 o 17:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evik4 ošetrujúci lekár rieši do výšky svojho platu, jemu je očividne jedno či tvoje dieťa chytí infekčnú chrípku alebo nie a ke´dže sa mamičky neozvú tak sú všetci spokojní
9. máj 2015 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@david93 a kde nachytal salmonelu?v kupeloch?
9. máj 2015 o 17:50  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katka5 a je tam teraz zvracanie a hnacka?tak dufam ze do 20maja to tam prejde.
9. máj 2015 o 17:53  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vacsina deti, co tu kaslu, maju kasel napr. z alergie, astmy a pod. Ziadny zodpovedny rodic a lekar nedovoli choremu dietatu chodit napr. do jedalne. Takze je obrovsky rozdiel crevna viroza, a bezne kasle deti.
9. máj 2015 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katka5 to mi je Ľúto, ž ste pochoreli.... ono to je problém, je tu plno deciek, a izolácia podľa mňa fakt moc nefunguje, vygrcaným deckám je trošku lepšie a už ich ťahajú von a do jedálne a do herní....
my keď sme boli pred 2 rokmi v Hornom Smokovci, tak to bolo o tom istom, furt nám tam nikto vracal a hnačkoval, a lekárka bola úplne spokojná, že oni tam teraz žiadnu virózu nemaJú... a pritom priamo z nášho pobytu jedného vyvracaného chlapčeka brali do nemocnice....a doniesla som si z kúpeľpm taký zápal pľúc že len....tak mám tteraz značné obavy, ako to prežijeme tentoraz... myslím, ž personál bymal viac dohliadať na to, aby infekčné detičky a sprievodcovia boli na izách plus izby dezinfikovať, aj spoločné priestory a vyžarovať UV lampou. My sme prd rokom urobili cirkus, lebo vracala celá ubytovňa a tak mám kto vysavovali a vyžiarili- ale sami od seba nič.....aj ste niekam chodili? do herne? či ste t schytali počas procedúr albo v jedálni? a veľa mamičiek má takéto problémy? My sme prišli vo štvrtok, sme v BOrievke,
je to tu také trošku staršie e nie veĽmi útulné, ale účel spní, máme dosť priestoru ahlavne je tu kľud a nie je tu plno eciek ako v Smreku. Ja som to Smreku nechcela ísť presne oreto, že síc je maximálne pohodnlné iísť na raňajky o poschodie vyššie, nižšie, ale melie sa tam kopec ľudí a podľa mňa riziko, že niečo nachytáš, že asi väčšie ako v menších oddeleniach...
ale ja si myslím, že prašť ako uhoď a aj keˇumývame adezinfikujeme ruky v jednom kuse, tak som zvedavá kedy nakúpime bacily aj my....
rozhodne ich nebudem brať do hrní, aj keby sa mali na izbe unudiť k smrti a aj aktivity typu kino radšej oželieme, mám dosť, ke&´d počujem v jedálni tých ukašlancov... a pravdu poveiac si nmyslím, že toto je astmatický alebo alergický kašl, to j nejaký klasikuš detský škôlkobacil....dosť ma mrzí, že na liečenie sa majú prísť detičky oliečiť a zleplšiť zdravotný stav a nakoniec sú tu chorejšie ako doma... to je smutné, potom fakt tie kúpele strácajú význam a radšje s nimi na 2 týždne súkromne k moru....
10. máj 2015 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@david93 nechávajú. hančky ani bežné bacily sa neriešia, dokonca aj chorejšie deti tu dostanú ATB a liečia sa na izbe, podla stavu majú povolené vychádzky. ono realita je taká, že skoro každý si tým v kúpeľoch prejde. myslím, si o tom svoje ale je to tak... domov len fakt infekčné stavzy ako kiahne a pod.
10. máj 2015 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula2511 v kúpeľoch sme ešte neboli, salmonelu dostal v škôlke a boli sme 10 dní v nemocnici, žiadna sranda, vtedy nás lekár upozorňoval, že pri akomkoľvek zápale čreva musíme byť veľmi opatrní a hneď do nemocnice :frowning2: preto som veľmi nemilo prekvapená, že lekári v Lučivnej sú tak ľahostajní
10. máj 2015 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A vela deti tam v kupeloch hnackuju a zvracaju teraz?ako je tam?mi 20maja ideme tak sa to dufam tam ukludni.
10. máj 2015 o 14:39  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula2511 dufam, aj ja, ze to tam nie je vela hnacie, my nastupujeme uz 13 maja, tak mam strach
10. máj 2015 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alexatami ja 20maja.aj ja mam zato strach.ze dojdeme a druhy den nas chytia hnacky a zvracanie.ani neviem co by som mu mohla zacat davat aby taketo nechitil.asi probiotika nie?nevies ?a do ktoreho hotela ides?
10. máj 2015 o 17:37  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula2511 na črevnú chrípku ako prevencia asi nič neexistuje, len silná imunita
keď to už dostane, tak nejaké roztoky na doplnenie minerálov a probiotiká
10. máj 2015 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula2511 jedine probiotika nic ine. Ideme do Smreka, preto sa bojim. Pred rokom mala dcera 40 teploty a hnacky, nastastie syn nedostal nic
10. máj 2015 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@david93 neboj sa, nemusí to byť také zlé, črevo sa rýchlo zregnruj, aj môj malý bol po salmonele a črvnú virozu prkonal lepšie ako dcérka.. je to individuálne....samozrejme, najlepšie je nemchytiť, najhoršie na týchto gastrovirozach je to, že veĺmi oslabia organizmus a také dieťatko chytá všetky bacily... :frowning2:
10. máj 2015 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dievčatá, takéto virózy môžu deti chytiť aj v škôlke aj nákupných centrách. Nestresujte sa tým, určite bude v kúpeľoch super.
10. máj 2015 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@leginca a preto do skolky nechodia a chodia do kupelov :D....a preto sa vyhybam nakupnym centram a do kupelov idem aby sa jej zlepsil stav :slight_smile:...myslim, ze to hneva naozaj kazdeho, aj ked pise o tom diplomaticky :o/...
10. máj 2015 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@rebecca2006 Ani my sme do herne nechodili, je pravda že bola staršia raz v kine a veľa sa dá nachytať ked deti spolu inhalujú. No ale sme doma, prerušili sme pobyt a už sa tam nevrátime. Fakt asi je lepšie ísť súkromne pri more,alebo do hôr.
10. máj 2015 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monr Presne ako píšeš "zodpovedný rodič". Keby si vedela, koľko je ich tam nezodpovedných! Boli sme v Demänovskej jasyni s busom a polovica autobusu tam prekašľala. A jednej mamičky sa pýtam, že malý je ale chorý ked tak kašle a má aj soplík. Ona na to nie, ved ráno bola u lekára , dal mu Nasivin, a kašle, on stále to má takú largiu. Jasne a večer mal 38,5 a nenormálny kašel. Chvala Bohu sme už doma, prerušili sme liečbu , lebo ešte to by nám chýbalo , dostať aj horúčky a kašel.
10. máj 2015 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula2511 Že vraj aj pred nami to bolo a ked moje zvracali tak ešte 2 deti to mali tiež. Ale tie sa z toho rýchlo dostali, ale tie moje ešte stále majú krče v brušku a to dietuju. No ale sme doma a liečime sa.
10. máj 2015 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pustili vas bez problemu?alebo vas oni poslali domov?a peniaze ti nevratili?alebo ako to chodi v takom pripade.kolko ste tam boli?
11. máj 2015 o 09:03  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katka5 to mi je ľúto....tak sa dajte rýchlo dokopy...inak my ke´d sme nes prišli do jedálne, tak sa akurát jeden chlapček priamo tam povrackal... :frowning2: chcem veriť, že to bolo preto, že ho maminka prepchala a dvihol sa mu žalúdoček... deti som otočila a obed vzala so sebou, servírka síce frflla, ale ke´d som jej povedela, že inak beriem decká o reštiky, tak povolila...takže asi nie ste prví ani poslední... a s tým kašlom je to kalatrofa,, niektoré dti tu kašlú tak príšerne, že by som ich nafleku poslala na RTG... a behajú po vonku jedna radosť...jja sa persolánu veľmi divím, ja by som polovicu detí poslala okamžite domov. Poľa mňa ani deti na ATB nemajú čo byť v kúpeľoch, domov a preliečiť. V poriadku, ke´d majú soplíky a pokašliavajú, alebo majú miernu virozku, tak 2-3 dni skúsiť len na ubytovni liečebný režim, ale pri nelepšení domov. ...PLus oveľa razantnejšie dzinfekčné opatrenia, vysavovať, v kuse žiariť germicídom....a zvýšený hygienický dozor, jednoducho kašľajúce detičky z kina a herní poslať preč. Plus keď je nejaký takýto problém, tak hromadné akcie zrušiť a herňu prechodne zavrieť....
po týchto skúsenostiach do detských kúpeľov už nepôjdem, prostrdie krásne, všetko super, ale tie bacily mi za to rozhodne nestoja.....
11. máj 2015 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@rebecca2006 Presne ako píšeš, plne s tebou súhlasím.
11. máj 2015 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula2511 Pustili nás bez problémov, lebo videli, že od začiatku deti boli choré, teda vracali a hnačkovali. Preplatia nám polovicu, lebo presne polovicu sme tam boli. Ak sa chceme vrátiť, tak do mesiaca ale nechceme sa vrátiť určite.
11. máj 2015 o 16:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rebecca2006 mamičky, prečo to tolerujete a neozvete sa? keď nie vy tak kto?
11. máj 2015 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok