Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

leginca
14. máj 2015

@janula2511 - klasika proti zvracaniu kinedryl a proti hnačke mu beriem nekadyl

david93
14. máj 2015

@milluska práve preto, že si zdravotník, sa čudujem tvojmu prístupu
keby personál v kúpeľoch striktne riešil infekčne choré deti a buď ich nechal na izolačke príslušnú dobu alebo poslal domov sa preliečiť, nemuseli by vznikať hromadné nákazy
nemôžu čakať, že každá matka bude natoľko uvedomelá, že tam s takýmto dieťaťom nepríde

evik4
14. máj 2015

@david93 ja potvrdzujem, ze personal to tam aj striktne riesi, ziadne chore dieta nevstupi do jedalne ani na ziadnu proceduru. Su izolovane na izbach. A stravu im balia do obedarov, hned ako lekar potvrdi chorobu. Bola som tam po prvy krat a som maximalne spokojna s tym systemom aj s personalom.

david93
14. máj 2015

@evik4 však tu mamičky píšu, že choré deti behajú po dvore a polka osadenstva v jedálni kašle, jedno dieťa sa dokonca pri stole povrackalo...

evik4
14. máj 2015

@david93 ja pisem moje skusenosti
Myslim, ze aj matky su rozdielne v nimani svojich deti a je smutne, ze nevedia a nevidia, ze ich dieta je chore. To uz je na ich zodpovednost, ale su potom dost mimo ak je im to lahostajne, pretoze ideme tam za lepsim zdravim ako vsetci ostatni.

barla5
14. máj 2015

@evik4 to nie je o tom, že matky nevedia a nevidia, ale potvrdila mi to aj kamoška, čo tam roky chodila so synom, že mamičky sú tam síce na liečení, ale zároveň aj na dovolenke. A prečo by oni mali sedieť zavreté na izbe ak dieťa nemá až tak vysokú teplotu, vládze behať a LEN kašle. Aj keď zasa nie je kašeľ ako kašeľ.

janula2511
14. máj 2015

@leginca a ten kinedril je od kolko rokov?to neni nejake homeopaticky liek ze?

janula2511
14. máj 2015

Niektore matky tu riesija kasel a sopel hnacky a izolacku a verim tomu ze keby boli tam tak tak isto pobehuju medzi zdravymi.kazda matka vie ze ostan v jednej izbe 3-4dni s malym detskom je nerealne.a na zblaznenie aj pre matku a hlavne pre dieta.

david93
14. máj 2015

@janula2511 ja som bola teraz doma so synom 6 týždňov a nebrala som ho okrem lekára nikam... určite by som s infekčnou hnačkou nešla do jedálne alebo do herne

leginca
14. máj 2015

@janula2511 - je tam napísané, že od dvoch rokov sa dáva 1/4 tabletky

janula2511
14. máj 2015

@david93 ale je rozdiel byt doma alebo v kupeloch ked to dostane.doma tam ma svoje veci hracky dvor.ale zavri sa snim do jednej izby na niekolko dni.zblaznis sa.a to je v kupeloch.

janula2511
14. máj 2015

@leginca no tak to kupim aj ja.

janula2511
14. máj 2015

@david93 to ked ma maly hnacku tiez snim na ziadne extra miesta nechodim.ale v kupeloch ked to dieta chyti tak sa snim neda vydrzat v jednej izbe.to aj sama vies ja si myslim.

x_shushu_x
14. máj 2015

@janula2511 to co je za nazor, ze dieta vam nevydrzi zavrete ked je chore?.....jednoducho bude na izbe a hotovo !....neexistuje, zeby moja krpata sla na ihrisko ked kasle !!! akoze kde sme?.....nejako som ju asi vychovala nie? od 2 rokov chape, ze ked je niekto chory, tak nechodi za inými....presne kvôli takymto názorom sa choroby rozsiruju...vy ste matka a vy sa mate postarat o izolacku vlastného dietata, ked je nakazlive- a nakazlivy je aj sopel (ked sme pritom).....

@evik4 neviem kde ste zazili,ze personal striktne riesi izolacku a procedury.....aj chore deti su spolu na inhalackach a v bazénoch.....ja som toto vsetko vedela uz aj ked som podavala ziadost- chodi mi tam rodina uz dlhe roky a viem ako to tam prebieha- sama alergologicka mi to vravela....

pocas môjho pobytu tam bude veru humbuk, ak choroby riesit nebudu..... ! ked chcu na proceduru poslat chore dieta, nech sa im paci- ale moje tam nebude a nech mu pre mna za mna aj vybavia nahradnu liecbu mimo hodin, ked su tam chore deti- ale ja im tam akceptovat toto nebudem

nic v zlom, ale ... odtial potial :o/....

x_shushu_x
14. máj 2015

@milluska mimochodom....same pozitiva sa doteraz pisali preto, lebo sa zatial rozoberalo len: ktora poistovna schvaluje sprievod- ako maju prerobene ubytovanie, ako je vybavena kuchynka a ake su tam super ihriska.....tu naozaj nie je co vycitat 🙂...

janula2511
14. máj 2015

@x_shushu_x tak ked mas takyto nazor tak tvoje dieta ani do skolky nechody do ziadnych herni do obchodakov.lebo vsade nieco vie chytit.nie len v kupeloch.

x_shushu_x
14. máj 2015

@janula2511 mas pravdu do skolky nechodi, kym sa jej nenapravi zdravie- preto ideme do kupelov....nejdeme tam pre spestrenie zivota, ani na dovolenku... ale vyriesit si zdravotny problem.....do nakupnych centier tiez nechodime ked su chripkove sezony.....a cuduj sa svete- vsetko toto nam odporucaju aj nasi lekari ...

mima595
14. máj 2015

@x_shushu_x - tak potom b som naozaj zvazila na tvojom mieste, ci kupele su vhodnymmiestom...do kupelov proste zdrave deti nechodia, lebo im poistovna kupele neschvali....
a kedze dieta je infekcne 3 dni pred vypuknutim infektu, co ti iste tiez lekari povedali, tak sa neda vyhnut nejakemu nakazeniu...

a takisto kasel nie je choroba...je to len prejav, kolkokrat sa clovek potrebuje "vykaslat"...aj 2 tyzdne po akutnom priebehu choroby....

u teba by som zvazovala ist do Tatier na samotu na 3 tyzdne...alebo do hotela...a byt 3 tyzdne co najviac vonku...lebo tie procedury v kupeloch nie je nic extra..okrem onhalacii...cela podstata kupelov je byt co najviac...min. 5 hodin vonku, na cesrtvom vzduchu....a takisto sa vyhnut alergenom.....

janula2511
14. máj 2015

@mima595 no vsak to.kazda matka sa boji aby tam dieta neochotelo ale proti tomu nic nespravis.a zdrave deti nechodia do kupelov len chore.

x_shushu_x
14. máj 2015

@mima595 dakujem za odporucanie
- nebudem sa prisposobovat zlemu pristupu rodicov....na vzduchu sa da byt aj mimo ihriska a keby tam moje dieta ochorelo na vzduchu budeme- nie ale pri detoch......kazdu tu pise ze sa vyhyba herni a spolocnym miestam...a podla mna je to aj normalny pristup, ked si chce inteligentny rodic dieta s dlhodobo nepriaznivym zdravotnym stavom ochranit.....

infekcnost pred chorobou sa naozaj eliminovat neda, nakolko o tom clovek nevie....ale ked uz clovek vie, ze ma hnacky a ma produktivny kasel (a po vykaslani to dieta ten obsah este aj pochrumka), tak naozaj nema co robit medzi ostatnými....nebudem kvôli tomu hladat alternativy JA....

ale toto nema zmysel...nemalo to zmysel nikdy ani v skolkach.....ja sa v kupeloch zariadim podla seba....ale mozog sa mi zastavuje nad takymto zmyslanim niektorých rodicov.....

bola by som blba, keby som ocakavala, ze sa nikde nenakazime- patri to k zivotu....ale ked rodic VIE (nebudeme sa tu hrat na detaily, kedy je clovek uz nakazlivy a co vsetko ja ovladam- tiez mam nejake tie tituly a znalosti a nebudem sa tu nimi ohanat ako viaceri), ze dieta je chore....tak ho sakra nepustam do kolektivu....a vediet to musi, nech mi nikto nepovie, ze nevie, kedy je jeho dieta chore......malá ma tiež stekavy kasel uz rok vkuse- ma to z alergie.....keby ho nemala a dostane ho z nicoho nic, asi viem , ze mozem uvazovat npriklad o mykoplazme p. ..........

nechajme tuto temu uz tak, naozaj to nikdy nemalo zmysel riesit - bohuzial....na jar tam vzdy tie grcacky a hnacy boli v lucivnej a asi aj budu....inteligentny rodic saim vie ako tak vyhnut.....prajem pekny zvysok dňa/večera....

mima595
14. máj 2015

@x_shushu_x - a prave preto, ze ja som tam bola 3x a ty este ani raz, tak viem, ze areal je taky obrovsky, ze sa tam da byt s detmi aj uplne individualne...aj ked ma napr. dieta hnacky.....tak dole, ako byva ladova plocha...sa da s detmi krasne prehrat a nemusia pri tom stretnut nikoho....zalezi to naozaj len o voli rodica ...

alebo napr. my sme byvali v Topolo, a pri 1. pobyte tam boli dievcatka, ktore dostali anginy, teploty 39 st...najprv jedna a o 2 dni druha...Topol je male ubytovanie, deti tam behaju po chodbe, hraju sa v hermi....tu choru mama v posteli udrzala, ale co s tou starsou?? ako ju udrzať v izbe, aj ked je zdrava, ked za dverami behaju kamarati, s ktorymi sa vcera este hrala...a je predpoklad, ze aj ona o 2 dni ochorie...lebo jej mama ma presne taku istu skusenost...toto su situacie, ktore tam nastanu a je tazke sa dopredu o nich bavit.....lebo proste take situacie boli aj budu....
napr. v tom Topoli mali aj deti z 2 izieb hnacky + vracanie...ale nasich to obislo...2 dni museli byt na izbe, ale predtym aj potom boli s nasimi detmi v kontakte....

x_shushu_x
14. máj 2015

@mima595 viem o tom, preto som aj napisala, ze v pripade choroby by som to tak spravila a na vzduchu by sme boli, ale mimo deti....

a je to uplne jasne- toto su pripady o ktorých tu nikto nehovoril a je jasne, ze sa eliminovat nedaju...

ale ked sa eliminovat daju, tak by sa podla mna aj mali....su to dve rozdielne veci :o/...

milluska
14. máj 2015

@david93 @x_shushu_x mam pocit ze tie negativa tu sirite len vy... Nechajte si teda deti doma a nesirte zlu atmosferu...

evik4
14. máj 2015

@x_shushu_x huste tieto vase pisanicka, ja som tam na rozdiel od vas aj skutocne bola, tak laskavo neutocte, neda sa to citat. Naco ste tam posielala vobec ziadost ak ste uz teraz vrcholne nespokojna. Najdite si nejake ubytko na samote a tam vas urcite nikto nenakazi!!!

x_shushu_x
15. máj 2015

@milluska sme tu viaceri ktori zacali rozoberat ako to tam chodi......uvidíme, ci budete vy najspokojnejsia ked vas tam okaslu do tvare nejakymi chorobami....je to forum o Lucivnej celkovo nie len o peknych strankach- nechapem preco by to tu nemohlo byt.... Vy nemate este ani skusenosti so skolkou- potom pochopite ake je vzacne sa vyhnut chorobam, ekd sa da.....ked zazijete ten stav, ked vase dieta zo zlym zdravím nonstop atakuje nejaky bacil kvôli nezodpovednosti rodicov.....ale to teraz asi este neviete posudit......ked ho ledva vytiahnete hrobarovi z lopaty kvôli konkrétnemu kmeňu a potom ho ten kmeň bacila zase opluje a este vam matka povie do tvare: no a co?......ved aj ja to mam.....a decko pokojne dalej v kolektive......mám iste skusenosti a moje dieta istu diagnozu- kvôli ktorej tam ideme....a preto mam takyto pristup.....ale ked chcete mozme sa dalej rozpravat o preliezkach v lucivnej a o tom ci sa da vynasat strava na izbu....ja svoje viem, ked to ostatni vediet nechcu, tak nemusia......urcite sme nikomu nechceli pokazit pobyt, ale hold aj toto je jedna zo stranok o ktorých sa tu na fore o lucivnej chceme poinformovat.....zalozte si forum: pekne stranky lucivnej 🙂....ja som tiez nebola zvedava na reci o preliezkach a o tom, co si ma zbalit ci aj suknicku alebo len oteplovacky... ale nikomu som tu nekazala aby to siel riesit inam.....ak sa vam to nepaci, tak to necitajte- ale nie som jedina s takymto názorom, aj ked som ho mozno podala ostrejsie, za co by som sa aj mohla ospravedlnit- prameni s mojich sksuenosti s rodicmi....bohuzial....

@evik4 vrcholne nespokojna som s pristupom niektorých rodicov, - nie s Lucivnou ako takou- ale ako vravim, s tym nic nenarobim- mozem sa len zariadit podla seba a to aj spravim.....a este raz dakujem aj vam za odporucanie 🙂....

milluska
15. máj 2015

@evik4 presne suhlasim 😉

@x_shushu_x je to tema.o Lucivnej, ale vy by ste skor zapadli do temy- ktore kupele odporucit, Tam si.kludne uzdu popustite a kritizujte, od nemoty do nemoty... Preco tam vobec chcete ist, ved je aj Smokovec a ine detske kupele zamerané na tie iste ochorenia???
Preco teda nekritizujete personal v nemocnici a celkovy system hygieny na detskych oddeleniach? Ja mam tiez kopu negatívnych skusenosti, mala mi bola hospitaliozvana s banalitou a odišla odtial s nozkomialkou (máte kopu titulov tak vam nemusim vysvetlovat co to je..) zvanou rotavirus a zijeme...
Ak máte problem s virusmi, ktore zial sidlia vsade, zavrite si deti doma do izolacky a budujte si imunitu pozeraním do knizky o baciloch...

janula2511
15. máj 2015

Ani to neni riesenie ze sa vyhibam s dietatom kolektivu.dakedy si musi vytvorit imunitu s radsej v predskolskomveku ako uz v skolskom veku.

x_shushu_x
15. máj 2015

@milluska tento problem je aj v inych kupeloch, hovorim o pristupe rodicov...viem preco som si lucivnu vybrala a nepotrebujem rady....inak sa buduje imunita u dietata bez problemu a inak u dietata s imunodeficitom...rozoberal sa tu konkretny problem s hnackami a chorobnostou v konkretnych kupeloch v lucivnej a ja som sa vyjadrila tak isto ako aj ostatni...niektori so mnou suhlasili a niektori nie, neviem preco by to sem nepatrilo... ja som nikoho neurazila-uviedla som priklad na svojej dcerke, ze ona to vie pochopit a ked jej vysvetlim, ze ma bacila a ostane mimo deti, tak to tak aj bude......ale vy uz urazat zacinate....prajem vam pekny pobyt s dcerkou a prajem vam aby ste nenatrafili na choroby, nech mate moznost si to uzit...

milluska
15. máj 2015

@x_shushu_x napodobne

@janula2511 ja beriem aj nejake saty, ale ci ich vyuzijeme... Beriem probiotika, Hylak na hnacky, jej lieky na imunitu a alergie, kremy a vitaminy, ty?
Pises sj nejaky zoznam? Rozmyslam ci jej nevziat kolobezku 😝

janula2511
15. máj 2015

@milluska ked sa vam zmesti kolobezka a ma ju rada tak preco nie.aj ja berem na hnacku uhlie.ten je od 3rokov.na zvracanie kinedril.a na imunitu malemu kolostrum a linex probiotikum.a este nieco na horucku a na ekzem krem.saty beriem aj kratke rukavy kratke nohavice zopar ale skor dlhe.a sandale neviem ci mu zobrat.a hracky.lienka ti nepisala?