Kupele Štós. Sú vhodné pre deti?

toni64
8. mar 2010

Ahojte,som tu prvý krát a rada by som,keby ste mi poradili,ktoré kúpele sú naj pre deti,ktoré trpia na dýchacie cesty a sústavné sople.. 😠
Počula som,že sú výborné kúpele Štós,ale tu na fóre som od niektorej z vás čítala,že hrozné.....
Tiež by som potrebovala poradiť ako sa k takému obytu dá dostať,mám poprosiť pediatričku???
Ďakujem za vaše rady už teraz... 🙂

lucrezia
8. mar 2010

ahoj,
ja som bola v Štosi ako dieťa, myslím 6-ročné, lebo som mavala sustavne zápal pluc.
ako to tam vyzerá teraz, to neviem, no ako dieta som tam samozrejme plakávala a chcela ísť domov. ten pobyt bol myslím okolo 2 mes.
samozrejme, že Ti to musí odporučiť pediatrička a najlepšie by bolo poopytovať sa jej čo a ako to je v sučasnosti. 🙂

a ešte na záver dodám, že mne to teda pomohlo. 😉

janka11.3
12. apr 2011

ahojte
neviete ako je v Štóse? boli ste tam niektorá? ja s dcérou idem po Veľkej noci tak by som rada vedela čo ma čaká.

sara2
16. máj 2011

ahojte.....Má prosím niektorá maminka skúsenosť s kúpeľami v Štose...čo sa týka služieb a ubytovania?

janka11.3
17. máj 2011

@sara2 ja som sa odtiaľ vrátila včera, bola som s dcérou. čo presne by si chcela vedieť?

sara2
17. máj 2011

@janka11.3 ..ďakujem pekne za odpoveď.
Práve dnes som tam volala,tak nám pobyt preložili na jún.Chcela by som vedieť v akom type ubytovania ste boli.Ako to tam vyzerá.Na čo sa mám nachystať,čo zo sebou vziať,aké je stravovanie..a čo procedúry..a či ste využili aj tu terapiu v jaskyni.
ešte raz ďakujem

janka11.3
19. máj 2011

@sara2 boli sme ubytované v ubytovni Lúč tam sú 2,3 posteľové izby, každá má vlastnú TV, menšiu chladničku, WC a na troch izbách sú aj sprchy inak je sprcha spoločná na chodbe. na chodbe je aj mikrovlnka a kanvica. tu dávajú väčšinou rodičov s deťmi.
strava bola celkom v pohode. deti majú pri raňajkách hneď desiatu a k obedu zasa olovrant popr. ak je puding alebo chlebíčky tak sme chodili do jedálne. jedáleň je v hlavnej budove (tam je aj recepcia, lekár, reštaurácia...) čo je asi 15 min. od Lúča. a dospelý má na stole jedálny lístok deň vopred z ktorého si vyberá čo chce na obed a večeru (sú 3 možnosti na výber)
a čo zobrať? hlavne prášok a štipce na prádlo, na balkónoch máš šnúry (čo veľmi pomohlo),neviem na koľko idete no my sme boli 3 týždne takže určite viac hračiek, omaľovániek.... mikroténové sáčky, menšia fľaša na čaj.
v jaskyni sme boli iba raz lebo malej býva zle v autobuse a viac krát mi už nechcela ísť...ale vraj ak to má pomôcť tak treba ísť aspoň 8-10 krát. čo tam boli rodičia s deťmi ktoré tam chodili tak im to vraj pomohla. znížila sa im chorobnosť a mali menej astmatických záchvatov.
ak ešte niečo kľudne sa pýtaj

sara2
19. máj 2011

@janka11.3 ..ďakujem krásne Janka.
Ešte prosím ťa na akej úrovni sú tie sprchy-myslím tie spoločné.Bola som s malou pred dvoma rokmi v Lučivnej a tam to bolo krásne,nové....
Sú tam aj detské ihriská?Prala si len ručne alebo sú k dispozícii aj práčky?A ešte ma napadlo či je tam aj nejaký obchodík s potravinami...či si mám dobrotky pre malu vziať so sebou a aj nejakú vodu.
A jaskyňa je ďaleko?Tiež som počula aj dnes mi jedna pani vravela,že im to pomohlo veľmi.Ale bolo to dávno viac ako 10 rokov dozadu a vtedy sa zato vôbec neplatilo.
Uteráky si mám vziať vlastné?
A tiež by som chcela vedieť či su tam skupinové inhalácie,nejaké cvičenia....
Robia sa aj vizity ?
ďakujem 😉

janka11.3
20. máj 2011

@sara2 nemáš zač... ak ťa niečo napadne len sa pýtaj...
sprchy sú celkom v pohode, nám dali tú izbu so sprchou tak to bolo dobre...uteráky tam boli ( myslím že nám ich menili 3x za pobyt) ale ja som mala so sebou aj svoje osušky.
na začiatku máš vstupnú prehliadku u lekára ten ti určí aké máš procedúry my sme mali inhaláciu, svetielka, vodoliečba... ale počula som že vraj každý týždeň by sa malo ísť na prehliadku k lekárovi ale mne to bolo povedané 4 dni pred odchodom takže sme už nešli. čo ti poradím skús sa na vstupnú prehliadku pýtať ku primárke vraj tá je lepšia...
ihriská sú tam krásne, tam sa deti dokázali vyhrať celý deň - trampolína, šmýkačky, hojdačky, preliezky - veľmi pekne urobené vraj 2 roky dozadu to robili.
prala som ručne (ak sa ti dá zober si nejakú nádobu na pranie) ale je tam práčovňa v ktorej každú stredu perú deťom veci zadarmo.ale vraj musia byť veci podpísané alebo musíš mať vecí tak na jednu práčku - ja som to nevyužila.
a s tým obchodom ťa nepoteším... na recepcii predávajú nejaké sladkosti, minerálky. ale najbližší obchod je v Štóse čo je nejakou skratkou pešo 20 min. ale ak budete chodiť do jaskyne tak skoro vždy sa zastavia v nejakom obchode. Jaskyňa je nejakých 15 -20 min. autom. keď sme my boli tak stál jeden vstup 6,64 € ale v sezóne to majú vraj drahšie. časopisy a noviny dostaneš každý deň na recepcii. hneď po raňajkách chodila poštárka...

janka11.3
20. máj 2011

@sara2 a ideš ako doprovod či si si vybavila aj ty liečenie?

sara2
20. máj 2011

@janka11.3 ..idem ako doprovod k 5ročnej dcérke.

sara2
30. máj 2011

@janka11.3 ..ďakujem za informácie...V utorok nastupujeme 7.6.Je už sezona,tak všetko bude oveľa drahšie.Zvažujem ,že si dám len polpenziu.Tie vstupy do jaskyne stoja 9,96 teraz v sezone.Chceli by sme to využiť naplno...volala som tam dnes tak mi vraveli,že od pol deviatej do dvanastej budu v tej jaskyni aj s cestou...bola si spolu s dcérkou v tej jaskyni?Predpokladám,že pustia tam len tie deti -môže rodič čakať vonku alebo priamo z kúpeľov už pôjde sama?Veci si asi nabalím viac aby som nemusela prať.V Lučivnej sme mali k dispozícii práčky a prali sme si samé..ale na 2 tyždne toho veľa až tak nebude.Robia aj nejaké výlety do okolia alebo vlastne o program sa staráš sama?A chcela som sa opýtať ešte ..či na stravovanie sa chodí ďaleko do inej budovy?
janka ešte raz pekne ďakujem
a napadla ma aj ďalšia otázka-neviem čo sa tyka obuvi aký je tam teren keďže je to vyššie v lese-mam vziať aj turistické topánky alebo nam bežne stačia botasky?

janka11.3
31. máj 2011

@sara2 v jaskyni sme boli iba 1x. záleží na dohode ako sa dohodnete či pôjde malá sama dohodni sa na recepcii pri platení. my sme boli obidve, ale deti chodili aj samé. však skús ísť s dcérou prvý krát a potom môže ísť sama.
myslím že nejaké výlety organizovali ale my sme neboli. keď bola možnosť ísť niekde tak na obede jeden pán rozprával že sa môžeme prihlásiť. Jedine na čo sme chodili boli detské diskotéky tie bývali v kaviarni vždy v pondelok po večery. jedáleň je v tej budove ako je recepcia. uvidíš kde budete ubytované - inak od Lúča je to cca 15 min. peší.
čo sa týka tej obuvi tak my sme mali len botasky a stačili nám. ale niektoré deti mali aj turistické topánky, tak záleží na tebe...
neviem aký jedák je tvoja malá ale neviem či ti nebude polpenzia málo. aspoň mamičky čo mali tak po 2 dňoch si doplácali na plnú penziu.
ak ťa ešte niečo napadne čo by si chcela vedieť kľudne sa pýtaj
inak Vám prajem pekný pobyt a nech to hlavne pomôže

sara2
1. jún 2011

@janka11.3 ..Janka ešte by som sa ťa chcela opýtať či tá terapia v Jaskyni funguje aj v sobotu a nedeľu...my máme od poisťovne schválené 2 týždni...tak by sme to chceli využiť čo najviac.Stále uvažujem nad plnou a polo penziou-uvidíme...veď ako si písala-dá sa to tam zmeniť.Ubytované budeme v Lúči tiež.
ďakujem

janka11.3
1. jún 2011

@sara2 jaskyňa býva iba 4 dni v týždni. víkend vôbec a zdá sa mi že ani v pondelky sa nechodí.
však si daj zatiaľ polpenziu a uvidíš ak ti to bude málo tak si priplatíš. prípadne keď idete byť ubytované v Lúči máš tam chladničku tak si sprav nejaké zásoby 🙂

karullka
30. júl 2011

ahojte,
ideme budúci týždeň na liečenie do Štósu. Sara ako tam bolo? S ubytovaním si bola spokojná? Mňa by zaujímala tá jaskyňa, koľko to stálo a ako dlho trvá jeden vstup, idem s dvoma deťmi a neviem koľko krát si to budeme môct dovoliť.

mirkauhliarka
1. feb 2013

ahojte ja tiež chodievam do štosu a chodievam aj do jaskyne jedna cesta do jaskyne stoji 10 eur tak by to malo byt mne sa tam pačilo ale malo to tam aj dake chibičky krasi na prechadzki sa chodi aj do dediny štos ale čo sa mi ešte pačilo bolo to že deti tam maju školu a inhalacie su tam pravidelne 😀 🙂

nikoleta164
18. feb 2013

chcem sa vás spýtať ideme prvýkrat do štósu. Koľko sa platí doprovod, sú tam izby kde sa dá variť alebo sa stravuje len v jedalni. Mam speci dietu a ako doprovod netušim čo budem jesť, kde si budem variť.

marickapp
22. feb 2013

Ahojte,
aj my ideme prvý krát. Veľmi by ma zaujímalo koľko sa platí doprovod ku deťom. Prosím vás boli ste ako doprovod shváleny cez poisťovňu? 😕

mika1979
14. mar 2013

@mirkauhliarka ahoj,chodis do stosu s dietatom?potrebovala by som nejake info ohladom kupelov,mohla by som ti napisat?diik 🙂

oravkinka
31. máj 2013

Ahoj, práve dnes mi deti končia pobyt v kúpeľoch Štos, boli sme tam už 4 krát. Výhoda je, že sa liečime spolu s deťmi aj my rodičia, deti boli na 3 týždne a my a sme sa s manželom pri nich vystriedali. Každý sme mali liečenie na 2 týždne takže sme tam týždeň pobudli všetci spolu. Podmienky nie sú luxusné, ale deťom to rozhodne pomáha. Nemajú astmatické záchvaty, už ani laryngeálne. Využívame maximálny počet vstupov na speleoterapiu. Od utorka do piatku, deti vozí z kúpeľov mikrobus po raňajkách a prichádzajú až na obed späť. Priznám sa tento čas si užívam ticho a pokoj tohto prostredia.Skutočný balzam na dušu..
Je to terén v lese takže tomu treba prispôsobiť aj odev a obuv. Stačia botasky, tepláky, mikinky... a my máme šťastie na "obdobie dažďa" takže u nás sú povinnou výbavou aj gumáky a pršíplášte. Je tam ticho, pokoj, relax na dušu, akurát na malom priestore. Po týždni ho majú deti okukaný a začína nuda. Je tam 1 detské ihrisko, funguje knižnica kde sa dajú vypožičať aj spoločenské hry, a kopec detí, takže ak si nájdu parťáka si vystačia. Hlavnou procedúrou pre deti je tam klimatoterapia, skutočne obklopená stromami, maximum času treba tráviť vonku. Program si musí každý vymyslieť sám, každé dieťa zaujme niečo iné, moje sú neúnavné pri lovení žubrienok.
No je to tak "pánu Bohu za chrbtom," obchodík v Štose v dedine, najlepšie si zásoby priniesť, na izbách, aspoň na Lúči je malá chladnička a strava pre nás bola dostačujúca, ale všetci sme mali plnú penziu. Deti jedia väčšinou jedlo rodičov ( za 3 týždne mali 5x rezance s tvarohom- samozrejme bez odozvy) ale ináč varia pomerne chutne. Mne tam chýbala hlavne čerstná zelenina a zeleninové prílohy.
Voči čomu ale mám výhrady je hygiena, myslím čistota na Lúči. Tá je na biednej úrovni, v spche pleseň, a izbu som si upratovala aj umývala sama. Po skúsenosti si nosím čistiace prostriedky..... Perieme si sami, treba ale priniesť neakú nádobu, lavor... umývadlo je dosť malé na plákanie. Skutočne by som tam privítala práčku, rozhodne by to uľahčilo pobyt.
Prajem pekný pobyt a na prípadné otázky rada odpoviem.

morzsi
3. júl 2013

@oravkinka ahoj chcem sa opytat kolko si platila za jeden den v luci s plnou penziopu - pre seba dieta ma to hradene z poistovne len jaskynu platim pre dieta ososbitne alebo je to hradene tiez z poistovne ? ak som dobre porozumela tak zobrat dostatok oblecenia stipce lavor kanvicu prasok kavu cukor nejake spoloc hry omalovacky farbicky dakujem chcela by som vybavit malej kupele pretoze je ponmerne dost casto chora laryngytida alebo zapal horych dych ciest dakujem

oravkinka
4. júl 2013

Ahoj, ja som ako doprovod platila len 1,99 e na deň, ale mali sme liečebný pobyt aj ja aj manžel.(stačí žiadosť A4 vypísať obvodnemu lekárovi, ale musíš mať Dg- dýchaciu alebo pohybovú, a všeobecnú poisťovňu, tlačivo ti pošle pani Gedeonová.) V tomto prípade sme sa s manželom vystriedali, týždeň ja, týždeň spolu a týždeň ešte dotiahol on sám. Za deti sa tiež platí iba kúpeľný poplatok a jaskyňa, cenník majú na nete, tá sa hradí v hotovosti, ale jaskyňa je na tvoju žiadosť, ked boli menší nám sa osvedčil aj samotný pobyt v Stose, veľa veľa byť vonku. Tam je klimatoterapia to najdôležitejšie, a tie ostatné procedúry sú len doplnkové. Neviem aké máš veľké dieťa, ale cez prázdniny je tam narvané deťmi- puberťákmi čo sú bez rodičov a je to na ten malý priestor veľa ľudí. Mne sa tam páči mimo sezony, je tam voľnejšie, nemusí sa všade čakať hodiny, ale ten čas v čakárňach vieme tráviť vonku.

marianna535
22. júl 2013

Ahojte, a aké je ubytovanie v iných domoch. Je tam lepšie?

moni1h
10. feb 2014

Ahojte,,hĺadám kupeĺe pre moje detičky,,nemáte niekto skúsenosti v Lúčiva a Štóc,ak sa nájde nejaká mamička kt,by bola ochotná mi dať konkretné odpovede,,veĺmi by ste ma potešili.. 🙂 🙂 🙂

ajsina
20. feb 2014

Ahojte,pred necelym tyzdnom sme sa vratili s dcerkou z kupelov Stos.Ak chcete nejake info kludne sa pytajte.Rada odpoviem 🙂

majka884
28. apr 2014

@ajsina ..asi bolo už všetko popísane,no mna by len zaujímalo či sa niečo zmenilo z toho čo už je tu popísane...my by sme mali ísť akurat nam prišlo rozhodnutie zo ZP,len ešte nevieme presny termín

domca3333
9. máj 2014
Používateľ domca3333 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od domca3333.

moja sestra bola so synom v kupeloch Stos.. a vratila sa z tadial celkom nespokojna.. nam sama pediatricka radsej odporucila kupele Lucivna.. ale teda ze je to na nas.. nakoniec sme aj isli do Lucivnej s dcerkou a neviem si vynachvalit.. vyborny personal.. organizacia.. rozne procedury.. deti mali vzdy program takze nuda nehrozila.. skolopovinne sa tam aj ucia. takze nevynechaju ucivo a po navrate domov mozu v skole pokracovat. akurat o nieco zdravsie 🙂 boli tam animatori ktori robia detom programy.. sutaze. urcite sa tam este vratime 🙂

filipka3
31. máj 2014
Používateľ filipka3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od filipka3.

ja som bola so starsou dcerkou asi vo vsetkych kupeloch pre deti na SR.. jednoznacne by som vyberala iba Lucivnu.. profesionalny. vyborny pristup.. rozne procedury..programy... skus pozriet na www.tkl.sk

adka455
31. máj 2014
Používateľ adka455 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adka455.

ja som bola so starskou dcerkou v Stose.. moc sa nam tam nepacilo.. na druhy krat nas poslali do Lucivnej. a teda bol to riadny rozdiel.. prostredie pekne.. ubytko super, aj strava. rozne procedury.. detom sa naozaj venovali.. ked neboli na procedurach, mali prechadzky.. programy od animatorov.. skolu.. pobyt nas skoro nic nestal. platila som iba za seba. z vlastnych skusenosti viac odporucam jednozacne Lucivnu 🙂

sasenda44
11. aug 2014

toni už ste v tých kúpeľoch? čo na to hovoríš? Ja som ti len chcela povedať, my máme doma super skúsenosť s wobenzymom. Manželovi perfektne odblokoval ten večne upchatý nos, ml chornický zápal dýchacích ciest.