Kupujúca odoslala peniaze, mne nič neprišlo

charllotte
11. aug 2013

Ahojte vsetci, mam taky problem, neviem ci to vobec patri do tejto temy, ale nevedela som kam to mam zaradit, ozvala sa mi pani na inzerat vo stvrtok, dohodli sme sa a hned stvrtok o 22:19 mi vraj odoslala peniaze cez internet banking, ma rovnaku banku ako ja, ale mne nic neprislo, viem, ze od 22:00 do 7:00 je vyluka a neposielaju sa peniaze na ucet, ale nechapem preco neprisli pocas dna v piatok, bol vikend, takze tiez sa neposielaju peniaze, stalo sa vam uz nieco taketo, ze vam neprisli peniaze vobec, alebo to trvalo dlhsie???

lucikaa
11. aug 2013

Ahoj, nech ti posle vypis z IB o platbe.

dasiacik
11. aug 2013

@charllotte
Uvidis zajtra.Ak peniazky nepridu,nech si to da pani
preverit v banke.Mohla napr.zadat zle cislo uctu.

poleva
11. aug 2013

@charllotte kľudne nemuselo dojsť,dôjde v pondelok,ale pozor,mne mamička tvrdila,že poslala,a nech jej rýchlo pošlem balíček...prosila som ju o info o platbe,výpis...viac sa neozvala,takže pozor na podvodníčky

charllotte
autor
11. aug 2013

@lucikaa a kam mi ho ma poslat? na mail???

charllotte
autor
11. aug 2013

@dasiacik c. uctu vraj zadala spravne

charllotte
autor
11. aug 2013

@poleva aha, dakujem, ja mam balicek prichystany a cakam len na spravu z banky, aby som jej ho mohla odoslat

poleva
11. aug 2013

@charllotte a to bola taká dôveryhodná,že až...a oklamali ma 2,jedna chcela ohrievačku lovi a druhá botasky....☹ nehanbia sa okradnúť maminu dvojičiek ☹

dasiacik
11. aug 2013

@charllotte
Tak pani moze tvrdit cokolvek.Balicek urcite neposielaj!
Nech posle vypis a ty s nim chod do banky,ak medzicasom
aj napriek tomu peniazky nepridu.

lucikaa
11. aug 2013

@charllote Kludne jej napis, ze peniazky ti zatial neprisli, tak ci bude taka dobra a neposle ti vypis z IB - kopiu alebo print screen na tvoj mail. Tiez uz som to robila.

charllotte
autor
11. aug 2013

@poleva to ma mrzi, nechapem ako to niekto dokaze urobit, nevedela, by som v noci kludne spavat, ja az ked obdrzim platbu az potom posielam, uvidim, este zajtra pockam 😒
@dasiacik kde mi ma ale poslat ten vypis?? na mail??? ak zajtra nepridu, pojdem poobede do banky zistit co sa stalo

charllotte
autor
11. aug 2013

@lucikaa dakujem pekne idem jej to hned napisat, aby mi poslala ten vypis

poleva
11. aug 2013

tak to ani ja nechápem ☹

charllotte
autor
11. aug 2013

@poleva este mi napisala, ze ked mame rovnaku banku, ze by mi mali prist do hodiny na ucet a ze co ona zisti v banke ked ona peniaze odoslala.... 😠 juuuj taka som vytocena....

gabrielkaa
11. aug 2013

Ja mám tatrabanku a ak posielam peniaze na účet v tej istej banke, tak prídu hneď. Prišli by ti už v piatok. Aspoň myslím. dá sa vytlačit výpis aj z internetbankingu a ten nech ti pošle mailom, faxom, ako ti je lepšie. Keď má scanner, môže to oskenovať a poslať majlom.

janie80
11. aug 2013

@charllotte a co zistis ty, ked ti nedosli? Nech zistuje ona, tebe nepovedia nic... Pred MD som pracovala v banke a viem s urcitostou, ze ked tam prides a budes sa pytat na tu platbu, tak ti nepovedia nic viac, ako to, co si vidis ty cez internetbanking...

cashmon
11. aug 2013

Peniaze pridu v rovnakej banke HNED, tj do polhodiny a to aj cez sviatok alebo nedelu. Jedine, ze by urobila preklep v cisle uctu (vtedy sa jej peniaze vratia na jej ucet priblizne do tyzdna, ak taky ucet vsak existuje, tak pridu na ten ucet). Jednoznacne si opytaj vypis z IB, pripadne sa porad s niekym, ci vyzera doveryhodne.

tinki
11. aug 2013

@charllotte Aj ona si môže skontrolovať, či zadala správne číslo účtu a keď už bude tam, stačí stlačiť print screen a potom ti to poslať hoci aj do IP.
A čakáš na sms? A nemáš náhodou tatrabanku? Lebo tá neposiela sms do pri pohybe do 10 eur..
To sa aj mne stalo, mi tvrdili, že im peniaze neprišli a všetko bolo ok, aj číslo a kód banky..a napokon sa pozreli do výpisu tiež cez internet banking a zistili, že peniaze tam predsa sú..

dasiacik
11. aug 2013

@charllotte
Ano,nech ti to posle na mail,alebo postou.A ze co ona
zisti v banke?No,ak ma ciste svedomie,tak tam urcite
hned zajtra pojde.

charllotte
autor
11. aug 2013

@janie80 tak povedat mi musia, ci mi neboli v piatok prisane na ucet niake peniaze nie? este ma napadlo, ze mi mohli prist na ucet, ale nedorazilo mi upozornenie z banky co mi chodi na fon, uvidim zajtra

janie80
11. aug 2013

@charllotte skus si to mrknut na internetbankingu... Ked to nemas tam, tak ani oni to neuvidia...
S tou sms moze byt, skus si odkontrolovat, ci tam nemas nastavenu nejaku sumu, pod ktoru ti spravy neposielaju...

charllotte
autor
11. aug 2013

@cashmon preklep vraj naurobila a pytala som si vypis, zatial nereaguje, dakujem

charllotte
autor
11. aug 2013

@tinki nie mam slsp, vzdy mi prisla platba, teraz nie... ano uz som si zaziadala o vypis, dakujem

masinka
11. aug 2013

@tinki oni to nedavno tak pomenili, ze zacali posielat vypisy az nad 10 E - ale v nastaveniach si to mozes zmenit a zase ti budu chodit sms pri kazdom pohybe na ucte

charllotte
autor
11. aug 2013

@janie80 aha takze neposielaju napr pod urcitu platbu ak je nizka??? pojdem zajtra do banky ak nepridu, nemam internetbanking 😠

tinki
11. aug 2013

@masinka hej? dá sa..? ani som nehľadala..dobre tak ako je..zbytočne chodilo kvantum sms..Ale dobre vedieť, dík.. 🙂

charllotte
autor
11. aug 2013

@masinka to som nevedela, tak moze byt, lebo cakam na sumu 7 e, dakujem

charllotte
autor
11. aug 2013

dakujem vam vsetkym za rady 🙂

janie80
11. aug 2013

@charllotte no, u nas to bolo tak, ze si to klient mohol nastavit... Napriklad, na co ti je sms o tom, ze stiahli nejaky par centovy poplatok a zaplatis si za nu? 😅 tak si klient povedal, ze o platbach pod nejaku sumu nemusi vediet formou sms... neviem, ako je to v inych bankach...

kevinka84
11. aug 2013

@charllotte nechápem, prečo mladí ľudia nemajú IB, ved ja by som bez toho nevedela ani existovať 🙂

charllotte
autor
11. aug 2013

@kevinka84 ja neviem, nikdy som ho niak nutne nepotrebovala k zivotu, ale asi o nom zacnem uvazovat