Laparoskopia v Ružinovskej nemocnici a vaše skúsenosti

adulik16
14. jún 2007

Chcela by som sa informovať žien, ktoré boli na laparoskopii v Ružinovskej nemocnici alebo, ktoré tam ležali na 10 posch., či sa tam dá priplatiť izba, kde budem sama. Budúci mesiac idem na laparoskopiu a rada by som bola na izbe sama. Ak by ste mi napísali, čo všetko si mám so sebou zobrať, budem Vám vďačná. Strašne sa bojím, aj keď väčšina žien píše, že to nič nie je. A ešte by ma zaujímalo, koľko potom budem musieť byť PN. Ja som si naivne myslela, že jeden deň prídem do nemocnice, druhý deň je operácia, na tretí deň idem domov a na štvrtý už môžem ísť do roboty. Skúste mi prosím poradiť. Ďakujem.

karaa
3. mar 2008

ahoj mahulienka, ako som tak odoslala prispevok, rozmyslam, ze vlastne zena ani nema kedy otehotniet, kym este nie je rizikova, t.j. po 27cke.... pred maturitou urcite nie, potom ked chce nieco vystudovat, opat nic... ma 24 a opat potrebuje zarobit aspon par korun, aby jej samozrejme spolu s partnerom aspon hypoteku dali... to je tak minimalne 4 roky s tym, ze jej staci uplne minimum co sa priestorov aj lokality tyka... to ma 28-29 rokov a teda ziadnu sancu ze by sa nemalo zadarit hned ako si zmyslia, ze babo chcu ... tak kedy teda? 😉
a vy sa mahulienka uz ako dlho snazite?

karaa
3. mar 2008

a vdaka muhalienka za radu... to vzdy pomoze od tych skusenejsich a skornarodenych... aj ked vpodstate ja som sa otehotneniu nikdy nebranila... mam pomaly 30 a antikoncepciu som nevidela ani zdialky ... tiez mi trubke mohlo aj skor dojst, ze asi je to problem a nie stastie, ked za desat rokov sexualneho zivota i ked si partner "vzdy daval pozor" nedoslo k otehotneniu 🙂 ale co ako ma byt, tak to asi bude 😉

nomik
4. mar 2008

karaa som rada ze si napisala ze to citis podobne.. ja sa obcas obvinujem za to, ze to takto citim.. 😔 najvacsia dilema je u mna asi ta, ze ja by som chcela otehotniet takym tym nenasilnym sposobom.. ze jedneho dna mi zacne strasne chutit a zacnem mat "ozajstne" tehotenske priznaky, zrazu si vyratam ze mi uz minimalne tyzden meska mrcha, urobim si test a tam poriadne silno ruzove //. Takto sa mi to nepaci, ze laparoskopia, v 20 DC trapny pokus o pozitivny test, umele oplodnenie a pod.. 😖 A to ani neviem ci zo mna hovoria moje moralne zasady, alebo len strach z tych vsetkych zakrokov. V kazdom pripade sa nejak nechavam unasat davom a idem na laparku radsej teraz ako keby mi v 35 doktor oznamil, ze "teta, a ty si kde doteraz bola zasita??" 😒
A stale si hovorim, ze podstupujem ten zakrok nielen kvoli sebe, ale aj kvoli mojmu manzelovi, ktoremu porodim krasne deturence, na ktore sa tak tesi ako sa s nimi bude hrat.. lebo teraz je mu to blbe kupovat hracky a hrat sa s nimi sam.. 😅 😅

mahulienka
4. mar 2008

ahoj karaa.mi sa snazime tak dva roky.ja som tiez nikdy nebrala antikoncepciu. sme na tom asi rovnako.myslela som si ze to nebude take tazke otehotniet.tak sme si hovorili s manzelom aste mame cas a ked ten cas presiel tak sa nedarilo.ja som bola aj na IVF no neuspesne.potom som prirodzene otehotnela no po dvoch mesiacoch som o babo prisla. ☹ ☹ ☹ teraz trosku aj lutujem ze sme tak dlho rozmyslali.ale tak to uz v zivote chodi.lekar mi dost poukazuje na vek.tak pre tie mladsie radsej jedno v 20_25.a potom to nechat na nahodu.

karaa
4. mar 2008

nomik, nechapem, ale ako keby som svoje myslienky, co ani nevyslovim, u teba citala 🙂 zavidim holkam, ktore ani nevedia kedy a ako otehotneli a boli takmer v tretom mesiaci... a potom s druhym, tretim babom tak isto.... a preto si aj myslim, ze to babo este nemam, lebo si ho nezasluzim, ked takto spekulujem, ze ani neviem, ci ho chem naozaj ... a tu laparoskopiu beriem ako taku trosku obetu a ze teda by to malo nieco uz aj mne priniest... spekulantka jedna vypocitava som 😀

karaa
4. mar 2008

mahu, tak to nie je az tak dlho, ked len dva roky ... viem ze to LEN je velmi relativne, ale dva roky este aj lekari beru ako nic moc. A musi to byt velmi zla skusenost, ked si o babo prisla, ale aspon vies, ze mozes otehotniet a teda si o krok blizsie ako my, co sme este tehotne nikdy neboli ☹
ked sa mozem opytat vas, co ste uz na laporoskopii boli, ako sa vam posunul cyklus... kedy ste dostali menzes po zakroku? A bol taky ako zvycajne predtym, alebo len taky slabsi?

anjelik2003
4. mar 2008

karaa mi sa tak pomály snažime asi rok a zatial nič. moja kamarátka zase stále tvrdila,že oni až po svadbe a zrazu bola v tom je to nefér ale hádam sa aj mi raz dočkáme.zatial sme si kupili psa.

mandy55
5. mar 2008

ahojte, ak mozem pridam svoj zazitok z ruzinovskej, bola som tam minulu jar, nastupila som vo stvrtok, jest uz nic, vecer klistir, potom tabletka na upokojenie, (to aby ste sa do ruzova vyspali), rano budicek, priprava na operaciu, potom na pripravke je taka veeeeeeeeelmi mila (neviem ci sestricka) vsetci su rovnako obleceny a ona vas bude rozosmievat, da vam vypit "frtana" a uz to ide ako po masle, aj zabudnete ze sa ide nieco diat. zobudia vas este na pooperacnom, ci vnimate a prevezu vas na izbu, mne robili iba laparku, bez ziadneho zakroku, takze som bola iba vycievkovana aby som nemusela vstavat. v sobotu ma dosli vyhnat z postele, aby som zacala chodit a potom mi hadicku zobrali, to uz som potom behala ako srnka a v nedelu ma pustili domov
odporucam vam si tam vziat kavu alebo caj, co mate radi, je tam kanvica, bufet je az dole, takze tiez je dobre mat dostatok mineralok na izbe, drzim vam palce a nebojte ked budete postupovat podla pokynov, vsetko bude v pohodicke

lenka8c
5. mar 2008

Ahoj karaa, ja som bola vo februári na laparke a prvý menzes "po" som dostala tak ako vždy - presne ako hodinky. Intenzitu má tiez rovnaku, takze u mňa žiadne zmeny len ma nezvyčajne pichalo v podbrušku.

karaa
5. mar 2008

ahoj lenka, vdaka za info... som myslela, ze to ze ten zakrok robia v polke cyklu a clovek si pri tom tiez nieco vykrvaca, tak ze sa cyklus nejako porusi a posunie.... takze vobec nie?

ginate
6. mar 2008

Ahojte,tak už som doma, tiež mi to celkom rýchlo ubehlo.Bála som sa úplne všetkého,ale dalo sa to vydržať.Prvý deň okukávačky,ani neviem ako mi to ubehlo.Na obed len polievka. Hrozne som bola hladná. Piť sa mohlo až do polnoci.Ešte večer klistír.Druhý deň som čakala, kedy prídem na radu, bála som sa, ale vážne ani neviem ako a bola som na izbe.Mnato trochu bolelo, tak mi dali infúziu a potom pohoda už som spala.Na tretí deň som išla domov.

lenka8c
6. mar 2008

Ahoj karaa, kravacala som asi 4 dni po laparke ale mrcha prisiela v plnej výbave🙂) ani mi nedopraje aspoň jeden deň nádeje že sa to podarilo. Normalne ju už začínam podozrievať že chodi dokonca aj v presnu hodinu 😀 😀

karaa
6. mar 2008

ginate super si to zvladla... ale este brusko trosku pobolieva, vsak... ja som sice velka hrdinka a nic si nedopustim, ale vcera po tyzdni a dni som bola na dost velkom nakupe, a len co som tazky vyniesla z auta do bytu /asi 10min/, tak boli trosku bolesti a zacala som mierne krvacat.... ale neriesim, nejako to uz len precvicit do normalu musim 😀 nech si bruseno na pokojny stav moc nezvykne 😉

karaa
6. mar 2008

lenka, ja tiez dostavam mrchu presne na hodinu, takze ziadne nadeje nikdy neboli a tusim ani nebudu 😠 by som tak chcela aspon raz zazit stav, aby aspon den meskala .... aspon drobnu nadej 😖 ale uz zacinam mat priznaky, ktore mavam cca pat dni pred, takze tusim, ze milostiva opat dojde ako hodinky 😠 😠 ... inac ja som krvacala v den zakroku tak dost velmi, potom druhy den uz len spinenie a treti uz vobec nic...

sivusa
10. mar 2008

Ahojte.
Tak ja už zajtra idem, začína ma chytať dosť veľká nervozita 😒
Karaa pekne si to popísala 🙂 , už aspoň ako tak viem,čo ma tam čaká
Keď prídem domov tak sa ozvem,ako som dopadla

efiku
10. mar 2008

sivusa tak držkame palce ale budeš to mať za sebou mňa to len čaká tak som zvedava aj na tvoje skúsenosti a máš aj určeného lekára?držkaj sa neboj všetko bude ok 🙂

karaa
11. mar 2008

drzime palceky, sivusa 🙂 nech to mas uz sa sebou a hlavne pozitivny vysledok 😉

peja
11. mar 2008

ahojte,
mna caka tiez laparo a hysteroskopia, prosim Vas, boli ste niektora aj na Antolskej? nechce sa mi kvoli tomu otvarat temu, mozno sa niekto najde 😅
a este mam otazocku, ake su cakacie doby do Ruzinovskej nemocnice, kym vas objednaju? Objednavali ste sa same, alebo vas objednal vas lekar?
dakujem moc za info a drzim vam vsetkym palce 😉

karaa
11. mar 2008

ahoj peja, no mna objednal moj lekar a cakacia doba nebola ziadna... naratal 10 dni po najblizsej mrche a v ten tyzden ma objednal na den, kedy mal sluzbu 🙂

peja
11. mar 2008

kara, dakujem 🙂
moja lekarka nema s Ruzinovom nic spolocne, pytala sa ma, kde sa chcem dat operovat, ci v Ruzinove, ci na Antolskej, alebo u Kocha... Ale u Kocha nemaju zmluvu so VsZP, takze tam je to pre mna bezpredmetne, tak sa rozhodujem 🙂

karaa
11. mar 2008

peji, poradim ti len jedno, ak tvoja lekarka aj operuje, daj sa operovat kdekolkvek, ale aby bola aj ona pri operacii. Je to nieco uplne ine, ked tvoj gynekolog dostane prepustaciu spravu a k nej prilohu operacny protokol ako ked ti sam nazrie kde a ako mas... su to detaily a podla nich sa vie dalej posunut... viem, ze nie vzdy je gynekolog aj operater, ale ak je, je to neskutocna vyhoda pre zenu 🙂

sivusa
15. mar 2008

Ahojte. Včera som sa vrátila z nemocnice. Nastúpila som v utorok ráno,v šatni som vyfasovala krásny pásikavý o sto čísel väčší župan 😀 ,košelu som mala svoju. Po vizite nás ubytovali,ja som si hneď vypýtala nadštand. izbu, vrelo odporúčam, záchod,kúpelňa na izbe,televízor, jedlo vám nosia na izbu. Na obed boli špagety a potom už diétka, od polnoci už ani piť. O 5 prvý klistír,o 9 druhý-tu som veľmi ocenila ten záchod na izbe 🙂 Večer tabletka na spanie. Budíček o pol šiestej,osprchovať a o 7 prišla pre mňa sestrička,že ideme na to . Odprevadila ma dole do predoperačnej miestnosti,tam nám dali vypiť nejakú vodičku,tabletku. Potom ma odviezli na operačku,taká malá miestnosť,ja som si to predstavovala väčšie,rádio tam vyhrávalo,taká pohodička. Tam ma privítal môj doki, zmerali mi tlak,niečo sa ešte povypytovali, potom anesteziologička zahlásila:ideme spinkať a už som aj spala. 🙂 Zobudila som sa na pooperačnom,úplna pohodka,nič mi nebolo. Až neskôr na izbe ma to začalo riadne bolieť, sestrička mi pichla injekciu od bolesti. Mala som urobený jeden vývod na moč,druhý na krv. Poobede prišiel za mňou môj doki povedať výsledok- vajcovody priechodné,žiadne zrasty,zápaly,tak sa teším.
Večer som sa už postavila,povinne sme sa so sestričkou museli prechádzať po izbe. Vo štvrtok na raňajky puding,marína kekse. Už ani nejaké bolesti som nemala. V piatok po vizite som už aj išla domov. Po operácií som začala krvácať,normálne sa mi spustila mrcha. Pýtala som sa na to môjho dokiho a povedal,že to môže byť, keďže mi robil aj drilling ovárií. Za 2 týždne si mám ešte prísť pre výsledky z histológie,doki mi bral vzorku z krčku maternice. Keď to tak zhrniem,nebolo to až také strašné. Lekári aj sestričky boli veľmi milí. Hlavne Dr.Diveky je veľký sympaťák. Ale som rada,že už to mám za sebou. 🙂

karaa
16. mar 2008

jeeeej, sivusa vitaj spat. super si to opisala.... ako keby som to prezivala este raz... a hlavne je supis, ze tvoja diagnoza je bezproblemova.... a tiez som rada, ze dalsia pochvala pre ruzinov, kde som sa ja citila super 🙂

sivusa
17. mar 2008

naozaj nemôžem nič zlé povedať na ružinov, fakt som bola milo prekvapená
teraz už len otehotnieť a pôjdeme zase do ružinova,ale už do pôrodnice 🙂 🙂 🙂

vevus
17. mar 2008

ahojte.. mna čaká tiež onedlho laparka a potom možno operácia-podla tej laparoskopie.. mám trošku strach,do nemocnice idem prvý krát a mám 14 rokov heh..🙂.. takže niečoo nové nevídané s menom laparoskopia..čo by som si tam mala také vziať? čaká ma to asi v TN a nie som si istá či nebude lepšia bratislava ale nakolko o tom nerozhodujem ja,nič s tým nezmožem.. 😵

karaa
18. mar 2008

sivusa, presne tak, aj ja sa uz tesim do ruzinovskej porodnice 😀 😀
inac co som sa pytala, ze ako chodi mrcha po laparoskopii, tak u mna si hnusoba asi nevsimla, ze sa nieco dialo... dosla ako vzdy presne po 28 dnoch takmer na hodinu presne 😠 😠 ... sa jej musi u mna velmi pacit 😀

vevus, v kazdej nemocnici maju trosku ine pravidla, ale vo vseobecnosti sme to popisali v predchadzajucich styroch stranach, co je dobre si zobrat... tak kuk tam a vela stastia 😉

vevus
18. mar 2008

karaa, dakujem určite si to naštudujem a nech už to mám za sebou..🙂.. snád neskonzultujú že to bude musieť ísť aj na operáciu,tak uvidíme,ale radšej by som šla asi do BA.. ved doktorka aj hovorila že ak si na to doktory nebudú trúfať v TN tak že pojdem na kramáre..

karaa
18. mar 2008

vevus a kvoli comu ti tu laparoskopiu idu robit? 🙂
inac ak to bude bez operacie, tak sa nicoho neboj a v tvojom veku to urcite zvladnes ani nebudes vediet ako 😉

vevus
18. mar 2008

karaa, mám problém s maternicou.. vpravo na maternici mám niaku bublinku,výbežok ktorý tam nemá byť volá sa to rudimentárny roh.. prejavuje sa to strašnými bolesťami pri menzese až na nevydržanie a v poslednej dobe sa mi tá bublina zväčšila.. predtým mala 17x13 mm a teraz 44x46 mm a je otázne dokedy sa bude zväčšovať až nepraskne,tak preto idem na laparoskopiu aby podrobnejšie zistili o čo tam vlastne ide a podla tej laparoskopie určia či bude treba operáciu na odstránenie tej chyby na maternici..doktorka ma najrpv nechcela poslať na laparoskopiu lebo že som ešte mladá a nechce aby mi zasahovali do brucha. lenže ked sa to tak rýchlo zväčšilo nechce aby mi to prasklo.. prasknutie môže sposobiť krávacanie do brcuha a to je vážne,ako vravela.. na druhej strane mi nechce zastaviť menzes lebo že sa stále vyvíjam a aj maternica preto prišla od úvahy len laparoskopia..

karaa
18. mar 2008

ale super vevus, ze ti na to prisli tak skoro... nie az po niekolkych rokoch, kedy by si mala problemy ovela vacsie, napr. aj s otehotnenim 🙂 takze nejake pozitivum tam je
inac ten zasah do brucha sa urcite prejavi, ale nasledky neskorej diagnostiky by mohli byt ovela horsie