Lietanie s Ryanair

janano
1. feb 2012

Ahojte maminky. Mam na vas dotaz...ako je to s online check-in pri lete s Ryanair? Ja som s nim este neletela, takze ako to funguje? Viem, ze ked urobim check-in, tak mi to posle do mailu palubny listok, ale ako je to s batozinou? Tiez ju checknem online? Posle mi to do mailu aj ten batozinovy listok, co sa lepi na kufor? Alebo sa to robi na letisku...??? Nerada by som platila extra... 😉

janano
autor
1. feb 2012

...dakujem za odpovede...

prasiatko30
1. feb 2012

ak budes mat batozinu musis ist aj tak ku countru a oni ti zafakturuju ten kufor - ten si mala uz prihlasit pri kupe letenky a zaplatit zan - ty na kufor nic naviac nelepis - teda aspon doma - ty urobis online checkin pri counter ti kufor odvazia, oznacia a skontroluje pasy/doklady.

janano
autor
1. feb 2012

@prasiatko30 ten kufor som zaplatila pri kupe letenky...mna zaujima, ci ho mam chceknut online, ak ano, ci mi to vyda ten papier, co sa lepi na kufor, alebo ho dostanem na letisku pri drop in?

prasiatko30
1. feb 2012

nie ty musis prejst na letisko cez ten drop in point - ten je na mensich letiskach tam kde su checkin counters alebo na vacsich su aj take selfservice points kde mozes sama zafakturovat ten kufor - to uz zalezi od fungovania toho ktoreho letiska. tebe to nevyda ziadny zvlast papier na kufor

prasiatko30
1. feb 2012
janano
autor
1. feb 2012

@prasiatko30 dakujem

aliza
1. feb 2012

@janano batozina sa neda checkovat online, da sa iba kupit, online sa zacheckujes iba ty, ako osoba a palubny listok si musis vytlacit, ked budes robit online check in. Tam bude batozina iba uvedena. Ak prides na letisko, stale musis ist fyzicky na check in k pasom, kde ti kufor oznacia a poslu na pasy. Iba ak mas prirucnu batozinu, ides rovno na odlet.

janano
autor
1. feb 2012

@aliza uz chapem, dakujem

janano
autor
1. feb 2012

A neviete niekto, ako je to v Krakowe? Ide sa ku okienku alebo su tam samoobsluzne automaty...?

katarina1989
30. júl 2012

ahojte nevie niekto poradit? .... objednala som si letenky a nastal problem ... letime s malou ktora este nema 2 roky ale ked sa budeme vracat spet tak uz bude mat 2 roky a tu nastal problem lebo nechce mi ist online cheking ..... nevie niekto co mam spravit aby mi to slo?

marivka
28. máj 2014

prosim vas tych čo lietaju často s ryain air a maju prehlad v ich cenach leteniek, čekujem uz asi tydzen ich stranku, jeden konkretny let, planujem letiet cca o mesiac...co som si vsimla tak cenu toho letu - spiatočneho menia aj 2x denne, napr včera bol ten isty let doobeda za 414 e, vecer ked som kotrolovala ci sa nevybookoval uz bol za 375 no a dnes rano za 440 a teraz uz je za 490e...nie žeby som to čekovala koli cene, skor koli tomu ze to je este mesiac casu do odletu a vaham koli tomu, ze ide o dovolenku a vselico sa moze pritrafit kedze pojdem s malym dietatom...tí z vás co lietaju casto, vie mi niekto povedat, ako sa tie ceny asi vyvíjaju..logika mi napovedá, že čím bližsie k odletu, tým vyšia cena ale je to pravidlo? hlavne u ryainair? dakujem

tenerifka
28. máj 2014

@marivka nelietam s touto spolocnostou casto, ale mas spravny postreh-cim blizsie k terminu, tym je cena vyssia, najma ak sa jedna o sezonu.....apropo to kam lieta Ryanair s cenou nad 400 eur?

marivka
3. jún 2014

@tenerifka ja pozeram let na kos, ale nie zo svk..a mimochodom oproti minulemu utorku cena + 250 eur ! ja pozeram teraz termin na jul al je to uz dost drahe, s porovnanim z minuleho tyzdna v ten isty datum, takze som z toho sklamaná a silno pochybujem že to pojde dole, aj ked teraz maju promo ze summer getway zlavy ale na junove odlety 😖 a tiez s nimi nelietam, prave preto nemam v tom prehlad

tenerifka
3. jún 2014

@marivka ale to je cena +250 eur na jedneho, alebo na viacere osoby naraz? Julove terminy do dovolenkovych destinacii byvaju drahe....taky maj/jun je najlacnejsi, ale to este nemaju skolopovinne deti prazdniny. Nie vzdy plati pravidlo, ze Ryanair je najlacnejsi, pozri sa na viacej spolocnosti, tu je link na prilety na letisko Kos a podla odletoveho miesta si najdes, ake ine spolocnosti tam lietaju,su to prilety pocas celeho dna(musis si tam prehodit aj cas o 12 do 12 h.) no a uz sa len pozries na web stranku tej spolocnosti a na terminy a ceny....
link
http://www.flightstats.com/go/FlightStatus/flig...

marivka
3. jún 2014

@tenerifka to je na 2 dospelí + 1 dieta cena, a pozerala som to na jul, a vravim este pred tyzdnom to bolo pre vsetkych 370e a dnes uz 500e...lenze sestrin syn ma kiahne tak som to nebookla, lebo očakávam aj u nas, takze preto a teraz ked vidim ten cenovy skok 🙄 ... dik za link pozriem to, pozerala som aj z BUDapesti lety, idealne mne je z Polska letiet, uvidime ...

cobhan
3. jún 2014

@marivka vzdy ked ides na stranku Ryanair, tak si vymaz cookies. Ono si to pamata, ze si tam uz bola a sprava sa to ako k existujucemu zakaznikovi. Ked ides prvykrat, tak ti to vzdy vyhodi nizsiu cenu (ako pre noveho zakaznika).

marivka
3. jún 2014

@cobhan vymazala som ale moc nepomohlo resp. vobec 🙂 ale dakujem za radu, možno ešte pridu k rozumu a znižia cenu 😀

tenerifka
3. jún 2014

@cobhan dakujem aj ja, nevedela som o tom.....

tenerifka
3. jún 2014

@marivka no podla mna je to aj tak super cena v strede sezony, len na porovnanie, nasi minuly rok platili Vieden-Fuerteventura 600 eur /osoba(s Air Berlin), termin jun/jul......lacnejsie to uz pravdepodobne nebude

cobhan
3. jún 2014

@marivka nefunguje to vzdy, ale parkrat nam to uz vyhodilo nizsiu cenu ako dovtedy ukazovalo. Najlepsie je sledovat a sledovat a ked sa ti cena bude pozdavat, tak kupit. Pripadne ked mas nieco naplanovane par mesiacov dopredu, tak sa pozerat aj po letenkach a nielen priame spoje ale aj na prestup. Niekedy sa daju vymaknut letenky s prestupom za 2 x 9.99

marivka
3. jún 2014

@tenerifka cena to nie je zla v porovnani s inými a viedne ani nevravim, ale to neriešim, riešim ze pred tydznom to bolo vyrazne menej...toto je samozrejme cena bez skrytých poplatkov, batožiny, parkingu na letisku atd atd...ciže ta 370 by samozrejme potešila viac...
@cobhan ja potrebujem direct let, viem ze z uk sa ta za pár eur cestovat do grecka, ale nemam tu moznost, tak musim pozerat letiska v mojom okolí a tie toho teda neponukaju vela, takmer nič by som povedala...kazdopadne dakujem za figel s cookies 🙂

cobhan
3. jún 2014

@marivka ja som do Grecka niekedy lietala cez Prahu, mimo sezony, ked direct lety neboli dostupne alebo bola vyhodnejsia letenka BA-Praha-Grecko ako BA-Grecko

marivka
3. jún 2014

@cobhan ba grecko take ani neexistuje teraz, si pripadám ako keby som žila v banánovej republike a nie v europe ... z prahy vyjde taky let na grecky ostrov bezmala 1000e, to som pozerala už...to iste z ostravy, brna...

cobhan
3. jún 2014

@marivka ja som lietala do Thessaloniki, pripadne sa da ist do Aten a odtial na ostrov dalsim lietadlom. Niekedy mal dobre ceny madarsky Malev, ale ten uz tusim skrachoval. Niekedy sa daju najst dobre spoje na strankach ako booking.com, pelikan.sk (alebo cz, uz sa nepamatam)

marivka
4. jún 2014

@cobhan pozerala som aj tuto aleternativu cez ateny, z aten super ceny na ostrovy ale tam 1000e a len z viedne prevažne...booking pozerám nonstop a pelikan mi ešte v živote dobrý len nenašiel, ale dakujem za postrehy, budem skušať 😉

prasiatko30
4. jún 2014

@marivka ono pocas sezony jul/august je to dost tazke hlavne ak chcete ist do oblubenej dovolenkovej destinacie - ak ste flexibilni tak by som radsej pozerala lety na zaciatok septembra - pocasie este dobre ale uz opada dovolenkovy osial

marivka
4. jún 2014

@prasiatko30 syn by mal nastupit do školky, tak to už nechcem kombinovat september, možme len jul

cobhan
4. jún 2014

@marivka my sme sli takto s deckami pred troma rokmi do Grecka (ale autom), tusim od 22. augusta do 4. septembra. V ten rok zacinali az 5.9, tak sme to stihli. Pocasie super, ludi vsade o polovicu menej, nasli sme ubytovanie medzi dvoma dedinami, takze na kilometri plaze sme sa schadzali asi 20ti se vsim vsudy.

zuska_bluzka
4. jún 2014

@marivka ahoj, lietam celkom často a väčšinou je to tak, že čím bližšie k odletu, tým je cena vyššia, znížiť ju zvyknú len vtedy ak ostáva pár posledných leteniek (ale na to by som sa nespoliehala, ak je vás viac) skús pozrieť aj wizzair (ak nemáš kos ako fixnú destináciu, lietajú na krétu, rodos, zakyntos, tessaloniki) alebo taký porovnávač/vyhľadávač momondo.com resp. skyscanner.com ktoré ti nájdu najlacnejšie lety v požadovaný termín...

marivka
8. jún 2014

mali ste niekto letenky z ryainair poistene proti stornu? nie u nich ale napr v allianz a podobne? ak ano, aj vam preplatili storno? uvazujem to dat poistit, nikde na fore som vsak nenasla nikoho skusenost s tymto, hlavne u ryainair