Lístky na výstavu Harryho Pottera

modrykolibrik
30. sep 2022

Dobrý deň
Prosím Vás chcem ísť na výstavu HP vo Viedni ale neviem ktoré vstupenky by bolo lepšie vziať a kde presne sa to nachádza kedže ideme do Viedne prvý krat. Neviete mi prosím poradiť?
Dakujem

ichbinich
30. sep 2022

Listky su bud na presny den a cas, alebo flexi na hocikedy alebo VIP. Co ti vyhovuje, musis vediet ty 😉
Ak vies, ze mas volno v stredu, tak si kup listok na stredu 😉
Ak este nevies, kedy pojdes, ale chces tam ist, tak si kup flexi listok (je ale dvojnasobne drahsi), potom je jedno, kedy prides.

Adresa je:
Dr.-Otto-Neurath-Gasse 3, 1220 Wien

Ako sa tam dostat MHD je popisane v FAQ:

Wie ist die METAStadt mit den Öffis gut erreichbar?
Die METAStadt ist nur 2 Gehminuten von der Haltestelle Erzherzog-Karl-Straße entfernt.

Anfahrt mit der S-Bahn (S80) oder einem Regionalzug (zB R81)
Nimm vom Bahnsteig (3+4) aus die Treppen in die Unterführung, gehe dort nach rechts und nimm den nächsten Aufgang rechts (“Dr.-Otto-Neurath-Gasse”), in 250 Metern stehst du direkt vor der METAStadt.

Anfahrt mit der Bim (25) oder dem Bus (26A)
Nimm vom Bahnsteig aus die Rolltreppe oder Treppe nach oben und gehe dann nach links durch die Unterführung. Nimm den zweiten Aufgang rechts (“Dr.-Otto-Neurath-Gasse”), in 250 Metern stehst du direkt vor der METAStadt.

Anfahrt mit den Bussen 86A, 87A, 94A, 95A oder 96A
Mit den Bussen hältst du direkt vor der Unterführung in Richtung METAStadt. Nimm den zweiten Aufgang rechts (“Dr.-Otto-Neurath-Gasse”), in 250 Metern stehst du direkt vor der METAStadt.

Autom:

Was muss ich beachten, wenn ich mit dem Auto anfahre? Gibt es vor Ort ausreichend Parkplätze?
Wir haben am Gelände der METAStadt eine limitierte Anzahl an Besucherparkplätzen. Die Adresse für dein Navi lautet: 1220 Wien, Dr.-Otto-Neurath-Gasse 3

Wir empfehlen für deinen Besuch eine der vielen P&R Anlagen am Stadtrand von Wien nutzen und so stau- sowie stressfrei in die METAStadt anzureisen.

Solltest du über die Westautobahn kommen, kannst du auch in der P&R Hütteldorf parken und von dort aus die S-Bahn S80 direkt in die METAStadt (Haltestelle Erzherzog-Karl-Straße) nehmen. Die Adresse für dein Navi lautet: 1140 Wien, Deutschordenstraße

Aus dem Süden kommend kannst du das Auto in der P&R Liesing abstellen und von dort aus mit dem REX1 oder den S-Bahnen 2 oder 3 zum Hauptbahnhof fahren, von dort aus fahren die S80 und der R81 im 15-Minuten-Takt bis zur METAStadt (Haltestelle Erzherzog-Karl-Straße). Die Adresse für dein Navi lautet: 1230 Wien, Liesinger Platz 1

modrykolibrik
autor
30. sep 2022

@ichbinich a ten flexi je teda ktorý?

ichbinich
30. sep 2022

@modrykolibrik
Ten flexi je ten drahsi, ale mozes potom prist, kedy chces, pocas otvaracich hodin.
Predava ich oeticket.at, to je celorakuska firma, co predava listky na koncerty atd., teda ziaden odrb, oficialna firma.

lucik194
30. sep 2022

@modrykolibrik hej ten flexi je ten cez 50 eur, vsak to tam mas napisane

ak nerozumies nemecky, prehod si to na anglinu, ked ani tej nerozumies tak daj si prelozit automatom celu stranku

lucik194
30. sep 2022

ak by ste isli autom tak kludne mimo dialnice, za Hainburgom prejdite cez most a popri Dunaji pridete do Viedna a tiez len po hlavnej 😉

modrykolibrik
autor
30. sep 2022

Ďakujem baby moc

bielavila
30. sep 2022

Baby dobre chapem, ze to je na pol hodinu?

ichbinich
30. sep 2022

@bielavila
Nie, pol hodinu mas cas tam prist quasi.
Vnutri odporucaju, ze to je tak na 60-90 minut, ale mozes ostat, kolko chces. Tam ide o to, aby mali tie masy ludit rozhodenych na cely den, nie naraz.

monia123
5. dec 2022

bol uz niekto? Kolko realne tam maju deti co robit?

ichbinich
5. dec 2022

@monia123
Ešte nie je otvorená, ak sa dobre pamätám...
Lístky kúpené mám 😂 cez vianočné prázdniny 👍

ichbinich
5. dec 2022

@monia123
Geöffnet vom 16. Dezember 2022 bis ins Frühjahr 2023

monia123
5. dec 2022

@ichbinich ozaj mas pravdu, ja chcem na januar, tak daj vediet ci sa oplati pls 🙂

bielavila
5. dec 2022

@ichbinich chapem chapem dakujem a idete?

ichbinich
5. dec 2022

@bielavila
Áno, pôjdeme cez vianoce.
Aj keď syn vie, že tá výstava bude, aj u nás je cele mesto oplagatovane, nevie, že už máme lístky 😉
Bude mať prekvapko pod stromčekom 🙃

bielavila
5. dec 2022

@ichbinich daj prosim vediet ako bolo, ja by som tiez chcela ist len neviem ci dovtedy neporodim😂

nellita
25. dec 2022

@ichbinich ahojte bol niekto uz na tej výstave autom? Chcela som vediet ako sa tam dostať ked prides do Viedne, vraj je to nejaka stara tovaren co uz nefunguje. Kolko času treba cez alebo obchvatom cez Vieden,vdaka

ichbinich
25. dec 2022

@nellita
Neviem, pôjdeme tam zajtra a aj to z opačnej strany, z juhu. Ja by som sa spoliehala na Google 😁

lucik194
25. dec 2022

@nellita my sme boli tento tyzden pred vianocami,

isli sme autom, od BA, ziadna dialnica, nemusis kupovat dialnicnu znamku, v hainburgu cez most cez dunaj a potom len po hlavnej smer vieden nikde neodbocis, cesta ta dovedie priamo

parkovanie na ulici pred arealom zadarmo, pobliz je ale aj parkovaci dom

sisa_sis
1. jan 2023

@lucik194 prosim aka bola vystava harry potter oplati sa tam ist?

lucik194
1. jan 2023

@sisa_sis oplatilo, za nas fajn, straveny cas tak do 1,5 hod,

alus33
1. jan 2023

@ichbinich Ahoj, ako sa vám pacilo? Vedela by si to nejako zhrnúť? 😊 Ďakujem

ichbinich
2. jan 2023

@alus33
Áno, chcela som spísať malú recenziu v harry Potter skupine tu na koniku.
V skratke, áno, páčilo sa nám. Boli sme tam 2 hodiny a možno by sa dalo ešte 30 minút co pozerať a robiť.
Niektoré interakcie sú super, niektoré trosku nudnejsie. Niekde by sa dalo spraviť viac. Je tam aj kopec kostýmov a iných rekvizít z filmov.
Dcéra harry Potter nečítala a nevidela, tak iste veci ju nudili, lebo nevedela o tom nič, resp. Si nevedela nič predstaviť.
Takže pozor, pre menšie deti, resp ľudí, ktorí sa vo svete harry Potter moc neorientujú, to môže byť miestami "moc", resp nudné.
Ale pre fanúšikov odporúčam!

alus33
2. jan 2023

@ichbinich ďakujem ti veľmi pekne
Ja mam 10 ročného syna, ten čítal knihy aj videl vsetky filmy a dcerka ma skoro 5 ale uz co to obkukala od syna takze je tiez fanúšik 😊. Tak uz len kúpiť lístky 😃

simsalabim
2. jan 2023

@alus33 hlavne cim skor, ja som nedavno chcela kupit na sobotu v januari a neboli moc volne listky... ja mam doma velkych fanusikov HP, som zvedava, ci sa im to bude pacit.

ichbinich
2. jan 2023

@alus33
Lístky kupuj cez oeticket.at, to je oficiálna predajňa lístkov v rakúsku aj na koncerty a tak. Ale z oficiálnej stránky o tej vystave ta hodí aj tak na ten oeticket 😉

ichbinich
2. jan 2023

Pridala som krátku recenziu do skupiny harry Potter fans, môžte sa ma aj pýtať, ak máte otázky 😉

lucik194
2. jan 2023

popisky su aj v ANJ kebyze neivladate nemcinu

gabinkomisko
6. jan 2023

Tak baby naša skúsenosť je výborná... pre fanúšikov HP je to veľmi pekné.. deti sa môžu často aj zapojiť do rôznych aktivít. Parkovanie veľmi jednoduché, my sme parkovali priamo pred vchodom,, zadarmo.. ale aj platené parkovisko tam je. Obchod so suvenírmi extrémne predražený, ale to sa dalo čakať. Celkovo ten areál Meta- Stadt je veľmi zaujímavý. Za nás 10/10

andelka32
8. feb 2023

@ichbinich prosim vas a nakolko dcera neovlada ani nemcinu ani amglictinu..myslite ze sa ta vystava oplati absolvovat?

ichbinich
8. feb 2023

@andelka32
Ako da sa, je tam veľa veci "iba" na pozeranie a tie interakcie sú intuitívne...
A ty ako doprovod áno? Budeš jej vedieť prekladať, keby niečo chcela vedieť?