Lockdown a cesta na chatu v inom okrese

lusiisul
10. jan 2021

Ahojte chcem sa opytat na Vas nazor reap. osobnu skusenost s podobnou situaciou.
Rozmyslame ci ist na nasu chatu v inom okrese. Teraz v zime mame cas riesit prestavbu aby sa na jar mohlo zacat. Tiez chceme aby si deti uzili trosku snehu kym tam je. Je to chata na samote, takze by sme sa s nikym nestretli.
Je mozno v sucasnej covid situacii v taktomto pripade vycestovat aj s detmi?
Dakujem

lalenka33
10. jan 2021

Minulý týždeň v štvrtok sme šli do iného okresu 60km na magnetickú rezonanciu.Boli sme objednaní na 19:00 , cestou tam žiadna policajná hliadka.Vzali nás na vyšetrenie až 20:20 ,čiže sme sa vracali neskoro večer, presne 21:45 nás tesne na hranici nášho okresu zastavila hliadka.Hneď pýtali doklad o tom skadial ideme a či to spadá do výnimky.Lekársku správu sme nemali keďže tú posielaju domov poštou.Mali sme CD-čko z magnetickej,kde bolo meno,adresa nemocnice a dátum, to ako doklad nechceli akceptovat.Nastastie sme našli doklad o zaplateni 1 eura za to CD-čko,to už uznali.S poznamkou,že inak by to bolo za tisicku a že dvaja sme teda ist nemuseli nam popriali štastnu cestu.Takže až mate peniaze na vyše,tak chodte.Možno vas nikto nezastavi a možno hej.Cesta na chatu vo vyninkach neni čiže v lepšom pripade vas otočia v horšom zacvakate.

maciatkolulu
10. jan 2021

@lalenka33 aha, takže ste nemali nič, ani objednáva ci mail vytlačený, ani žiadanú nič, vy ste išli na rezonanciu bez ničoho.... A ani ste si nevypytali potvrdenie. A uznali pokladničný doklad za CD. Dosť zvláštne. Nepoznám nikoho, kto by čakal a koho by zastavili, moja dcéra býva úplne inde ako ma to a chodí každý deň do prace a nič.A ja aj z iného štátu, si predstav, ze aj kontrola na hraniciach, policajná dokonca nerieši.... Zaujímavé. Ľudia behajú kadetade a nič a rodina, čo ide z bodu A, kde funia na seba do vlastného bodu B, kde budú funiet opäť a zase sami na seba a ešte aj na samote, na vlastnej chate je problém 😂😂😂no to by museli byť udreti policajti, alebo svine, čo i po väčšine nie sú, lebo majú aj oni plne zuby všetkého a najmä kadejakých teplych bonzov, čo ich naháňajú pre kadejaké nezmyselné porušenia. Nuž, nabudúce keď pôjdete teda niekam berte a pýtajte potvrdenie. Tak ako odporúčam autorke, list vlastníctva a majú vystarano😉Kebyže niekto ide k bankám, tetkam na posiedky😂😂😂😂, tak ôk, to je odveci, ale toto...

elizabet173
11. jan 2021

@maciatkolulu aj dnes som presla cez dva okresy, nikde nikoho, policajtov som ani nezazrela, ale nemusi to tak byt vsade

miminka91
11. jan 2021

Ako je to prakticky zakazane, no co ti poviem, nestretla som sa este s nikym, koho by proste niekde pri prechadzani okresov zastavili

lalenka33
11. jan 2021

@maciatkolulu píšem niekde,že sme išli na rezonanciu bez ničoho?Zdravý rozum hovorí,že žiadanku na magnetickú rezonanciu sme cestou tam mali ale logicky si ju nechala nemocnica,objednavala nas sestrička telefonicky, po magnetickej dostane človek cd-čko a popis mu pošlú domov poštou,takže cestou späť sme okrem toho cd-čka nemali nič, až na ten doklad o zaplatení našťastie.V našom pripade si myslim,že by sa to dalo doriesit aj neskor keďže nam ta sprava prave dnes pride postou.Ja pisem svoju realnu skusenost a je mi jedno ci si niekto niekam pojde alebo nie.Je to na kazdeho vlastnom uvazeni.Uz tu tieto diskusie na tuto temu boli xy , vykadrovala sa tam aj sama kočka,ktora na policii robi.A presne napisala to,ze ked ta 4 dni za sebou hliadka nezastavi neznamena ,ze ta nemoze zastavit ten piaty.Vzdy zalezi od policajta ktori ta zastavi.

lalenka33
11. jan 2021

@malinoismum bude určite vedieť odpovedať

maciatkolulu
11. jan 2021

@lalenka33 ved ok, ja som aj písala žiadaná a tak, ale asi by som si ku pri takom strese prefotila...nuž a reálne sa opakujem ba by stala premávka, lebo by zastavovali každé LV, BB, TT, KE, SB a veľa iného....

elizabet173
11. jan 2021

@lalenka33 no za tisicku by to urcite nebolo, tu by som im v takom pripade, o akom pises v zivote nezaplatila. A obhajila by som si to vzdy.

lasina
11. jan 2021

Ja som šla dnes v noci, cca 3 hodiny ráno boli.nechxela som riskovať, na pokutu nemám. Cesty boli inak prázdne.V mojom smere ani jedno, a s druhej strany pár kamiónov. Šla som cez dva okresy. Po ceste som stretla dve hliadky, ale nezastavili ma. Naspäť som sa vracala už cez deň, nakoľko mi v práci vystavili papier. Ako áut bolo všade, rôzne ŠPZ, jedna hliadka sa rozkladala na hranici jedného okresu, a v druhom okrese som si všimla ako policajt chodí okolo áut ,s telefónom na uchu a rozhadzoval rukami.neviem či kontrolovať ŠPZ alebo čo.

elizabet173
11. jan 2021

@lasina inak tiez ma napadlo, ako sa da dokazat, ze clovek ide do prace, ak ide prvy krat od zaciatku obmedzeni. Jedine SMS od sefa, ale tu ti moze poslat aj susedov 12 rocny syn 🙂. Cestou z prace uz papier samozrejme mas. Pracovna zmluva asi vela nevypovie.

lucmirka124
11. jan 2021

@mogaa a co ti je natom smiesne? Ty bezcharakterna necitliva osoba... ze kvoli opatreniam si necham teraz skapat macky kt mam 6 rokov.jasne bolo napisane ze chcem ist len macky nachovat.to ze daktore sa potrebuju sankovat a ist za rodinou cez 3 okresy ma nezaujima.ale zas odtial potial macka je zivy tvor. Tak sa strc so svojim smiechom niekam do certa necitliva zenska

lalenka33
11. jan 2021

@elizabet173 ani my by sme nezaplatili predsa sme sli v ramci vynimky ,keby sme nenašli ten papier o zaplateni,tak by sme sli dnes na policiu zaniest spravu,akurat prisla postou.

elizabet173
11. jan 2021

@lalenka33 aj ja by som to tak riesila ako ty.

lasina
11. jan 2021

@elizabet173 no však toto, preto som to neriskovala, ale radšej išla v noci a naspäť už s papierom

elizabet173
11. jan 2021

@lasina Dufam, ze si to myslela tak, ze si sa presunula dajme tomu z chaty domov, teda do toho isteho okresu ako mas pracu. Nie ze si isla o tretej rano a potom pred pracou dve hodiny cakala do zaciatku pracovnej doby 🙂

lasina
11. jan 2021

@elizabet173 jezin to nie😁to by bol iný masaker, vonku bolo -11 našťastie v práci máme ubytovňu, kde normálne prespávam keď robím tri dni za sebou, lebo by som veľa precestovala.

lemra
11. jan 2021

V nedeľu pri výjazde z brezna kontrolovali všetkých s inou značkou.mám auto od brata,tak nás zastavili.pýtali sa na účel cesty.ale keď zistili.že sme z okresu dali iba fukat.

iwuskaaa
11. jan 2021

@lusiisul my máme chatu od miesta bydliska vzdialenú 11 km,ale už je to iný okres.Sme tu na samote - okres LC,manžel dochádza denne do práce - okres DT.
Zatiaľ ho hliadka nezastavila.My sme boli aj včera autom mimo okres a tiež nič.
Na Tvojom mieste by som išla,zobrala by som list vlastníctva pre istotu (my nenosíme😂).

lusiisul
autor
12. jan 2021

@iwuskaaa dakujem asi to aj tak skusime

katpox
12. jan 2021

No moj manzel chodi do ineho okresne pracovne, policajti ho pravidelne kontroluju, musi mat test a preukazat sa prac.zmluvou. Laka to iste, trochu zmena a vypadnut, len treba to preukazat, ja neviem lv od chaty

viikkki
12. jan 2021

My bežné chodíme do iných okresov a v pohode 😜

maciatkolulu
12. jan 2021

@katpox musí mať test? Niečo nive😂🙏tak to potom ja sa presúvam asi po inom Slovensku...

lopka1313
12. jan 2021

@maciatkolulu mozno ziju v nitre/okoli, tam je potrebny test. (ak nechodia cez statne hranice, lebo pendleri tiez potrebuju test)

maciatkolulu
12. jan 2021

@lopka1313 no potrebujú, platný 2 týždne, to je buď pokus o žart, alebo neviem...

katpox
12. jan 2021

@maciatkolulu ano kontrolovali pri Hc a tiez aj prac.zmluvu, ako pisala lopka1313. Chodi 3x za tyzden do Nr, musel ist na test.

katpox
12. jan 2021

@maciatkolulu bez neho ho nepustia do prace, boli sprisnene pocas vikendu kontroly a je problem ist aj z mesta na dedinu, uz uja otocili policajti, chcel ist na rodicovsky dom...

lusiisul
autor
15. jan 2021

@lusiisul zvladli sme to. Cez 4 okresy nebola ziadna kontrola