Ludská blcha. Ako sa jej zbaviť?

olula
31. júl 2011

prosím neviete ako sa zbaviť tejto hávede ? mám nový dom a neviem odkial sa mi to tam vzalo zrazu sme sa začali budiť doštípané a myslela som že to bolo od komárov opak je však pravda pokial som jednu neobjavila bola to ludská blcha, a to pravidelne umývam utieram prach obliečky periem podla toho ako tam spíme bud raz alebo dvakrát do mesiaca , som zúfala pripadám si ako nejaká humusáčka hambím sa za to a chcem sa toho čo najrýchlejšie zbaviť , poradte mi ako prosímm....tu je foto ako to vyzerá ....ale doma som našla len jednu

olula
autor
31. júl 2011
sisaha
31. júl 2011

@olula ono to nemusi suvisiet s hygienou. Nemozu tam byt aj plostice? Urcite by si sa však mala obratit na firmu, ktora sa zaobera dezinsekciami a nechat si to spravit od nich.

hameeda
31. júl 2011

no tak to urcite sama nezvladnes,,to sa musis obratit na firmu oni ti pridu vystriekat cely dom, nie je to velmi drahe,,a priprav si pevne nervy lebo po vystriekani potrebujes kompletne upratovanie, pretoze ti tam pokapu vselijake zvieratka ktore bude treba pozametat,,a na tvojom mieste menim hned aj madrace,,,pretoze ak sa skryvaju v madracoch tak to je tazke ich z tamad dostat,,,moj brat mal to iste,,,ked kupili byt za 4 mesiace vstavali dostipany a to pritom vsade mali cisto,,,vystriekali a vydrhli madrace,,potom bol pokoj asi tak tyzden a potom nanovo,,tak zasa volali firmu a ti im povedali ze maju vymenit madrace a skutocne vyhodili stare kupili nove a od vtedy maju pokoj a to uz je asi tak 3 roky

olula
autor
31. júl 2011

tie matrace vyhodím ...neboli nové ale v spálni mám nové asi 1a pol ročné dva ma stálu takmer 700 eur skúsim vyhodiť staré a uvidím hádam tie nové nebudem musieť....inak už mám ruky po kolená vyťahané celý dom vyumývaný vodou zo savom, všetko vypraté tak som zvedavá čo sa bude diať 😝
@hameeda
@sisaha

hameeda
31. júl 2011

savo nezaberie,,potrebujes taky prostriedok na roztoce tym aj madrac precistis,,,uz si nepametam ale myslim ze brat to kupoval v lekarni sa to riedilo vodou

petraslov
31. júl 2011

My sme toto mali pred 3 rokmi, tiež som sa raz zobudila doštípaná, myslela som, že od komára, lebo bolo leto, až kým som neobjavila blchu priamo na mojej nohe, ako ma hryzie, tak som ju zabila. Nik iný pritom nebol doštípaný, len ja. Tak sme všetko vyupravovali, ale nepomohlo, znova sa objavili hnusoby hnusné, neviem odkiaľ, tak som tiež v lekárni kúpila prípravok na blchy, ale to tiež nezabralo úplne, bolo toho menej, ale stále tam boli. Už sme volali aj firmu, ale nik to tam u nich nebral, proste sme sa ich nedovolali. Toto celé trvalo tak 3 mesiace a potom zrazu, ako prišli, tak aj odišli. Inak v kuse sme vysávali celý dom, každý druhý deň, upravovali, striekali matrace tým prípravkom, postupne tej hávede bolo menej a menej, už len kde-tu sa objavila, až nakoniec zmizla úplne, ani neviem ako. Je to hrozne nepríjemné, tiež sme si pripadali ako totálni humusáci, čo sme pritom teda fakt neboli. Držím palce, nech sa ich čo najskôr zbavíte. :-P

petraslov
31. júl 2011

My sme toto mali pred 3 rokmi, tiež som sa raz zobudila doštípaná, myslela som, že od komára, lebo bolo leto, až kým som neobjavila blchu priamo na mojej nohe, ako ma hryzie, tak som ju zabila. Nik iný pritom nebol doštípaný, len ja. Tak sme všetko vyupravovali, ale nepomohlo, znova sa objavili hnusoby hnusné, neviem odkiaľ, tak som tiež v lekárni kúpila prípravok na blchy, ale to tiež nezabralo úplne, bolo toho menej, ale stále tam boli. Už sme volali aj firmu, ale nik to tam u nich nebral, proste sme sa ich nedovolali. Toto celé trvalo tak 3 mesiace a potom zrazu, ako prišli, tak aj odišli. Inak v kuse sme vysávali celý dom, každý druhý deň, upravovali, striekali matrace tým prípravkom, postupne tej hávede bolo menej a menej, už len kde-tu sa objavila, až nakoniec zmizla úplne, ani neviem ako. Je to hrozne nepríjemné, tiež sme si pripadali ako totálni humusáci, čo sme pritom teda fakt neboli. Už ma všetko svrbí, len si na to spomeniem. Držím palce, nech sa ich čo najskôr zbavíte. :-P

exodus
10. jún 2012

ahojte . zaregistroval som tu iba kvôli tomuto foru.
viac krát ma sem zaviedla núdza a možnosť použiť webovy vyhľadávač
pracujem v nemocnici a situácia nastala tretí raz v mojej praxi. som alergik s malými deťmi, ktorým hrozí podobný osud. Ide ma rozhodiť. štípance sú podľa miesta 1-2 cm široké aj viac. v strede je ako poleptaný pľuzgier, ktorý svrbí až bolí. 3 dni - druhý je najhorší. Treba dvojnásobné dávky antihistaminík, alebo najtvrdšie čo máte. K tomu lokálne čerstvý fenistil gel, alebo kortikoidi roztoky a maste(ako Betacorton,alebo diprosalic.. Najlpšie sa mi osvedčilo mraziť. HLAVNE NEšKRABAŤ- roširujete tým zápal. treba ju chytiť. Cez deň zalieza. Raz za ľ-š dni vylieza na lov. Tý čo máte sladkú krv máte vpo prdeli. Uhrizne aj do ruky za jazdy ale stojí za to si ju všimnúť a nájsť. Je to malá sviňa. Veľmi vyspelá na svoj zvrast. silné nohy, oči vidia teplo a chĺpky na ksichte citia otrasy-chôdzu, alebo dýchanie v absolútnej tme. Keď na ňu zasvieťim svetlom stuhne a potom sa skáče - kľdne aj 50 cm. Chytil som ju rukou a potom prelepiť leukoplastom najlepšie priehľadným a máte mini vezňa so super schopnosťami, ktorého vám aj mohol kľudne niekto podhodiť. Keď to štipne deti, tak koniec srandy a utekajte kľudne aj k lekárovy ak sa deti majú trápiť.. možete mi aj napísať pre konzultácie. Aktuálne mám štipanec na malíčku a okolo pása. píšem jednou rukou tak sory. S tým globálnym oteplením sa nám asi takáto háveď a podobné veci začnú stávať čoraz častejšie. (Na obrázku schladené štípance druhý deň. Zápal bol pred dvoma hodinami po zobudení minimálne dvojnásobný- opuch mal do výšky pol centimetra). no Na zdar!

miskakyska
10. jún 2012

@exodus to nevyzerá od blchy! :o) človek si veľmi často donesie neželaného hosťa aj z hromadnych prostriedkov a reštaurácii :o)

matta1
15. aug 2012

@olula ahoj ja mam ten isty problem sli sme na dovolenku nemala som deti doma 5dni tak som si poprala periny obliecky vsetko poodtahovala poumyvala podlahy zo savom kazdy den pratam vysavam umyvam podlahy utieram prach tak isto si myslim ze som humusacka ale mne sa zda ze sme to donesli z Tornali boli sme tam 3dni a asi sme si tu haved donesli domou nieco strasne rano sme vstali dostipany a az dnes som nasla na svojich nohaviciach na pyzame nieco divne BLCHU uz bola mrtva jak som to vydela vsetko som zacala prat odznova periny obliecky .......a to sme ani nie tyzden doma :( nieco stzrasne dufam ze sa jej coskoro strasiem ale aj decku musiom pratat lebo aj deticky v deckej tak isto su dostipane som nestastna ty si sa uz toho zbavila? a ako? dakujem za radu :D

grettka
15. aug 2012

jednoznacne, nechat vystriekat profesionalnou firmou. Bezne dostupnymi pripravkami z drogerie sa toho nezbavite, rovnako umyvanie a pranie dokola nepomoze.
treba potom dobre vetrat, a po vystriekani sa tyzden nema zmyvat dlazka.
Pri postreku treba chranit potraviny. Postrek byva ucinny a zaberie dost rychlo. S vlastnou hygienou v byte to vela nema, pretoze doniest si ich mozte aj do najcistuckejsieho bytu.
Prajem uspesny boj.

liptacka81
7. dec 2012

@petraslov a ako dlho ste mali tie štípance, nie som si istá či je to od blchy ale tie pupáky bolia už asi tri dni, a nik iný ich u nás nemá iba ja

zwalsh
7. dec 2012

Tak sa pridavam k diskusii,ci sialenstvu o blchach. V maji tohoto rocky sme is kupili novy byt,majitelia Mali takeho tajtrlika zavsiveneho psa. Nemali ho doma tak sme v tom nevideli problem az do chvile kedy sme sa zacali budit postani. Zistili sme na internete,ze musime vycistit aj chodbu,Lebo vajicka sa daju priniest domov na topankach. Vyhodili sme predlozku pred dverami,dezinfikovali,dokonca aj parou,kupili sme ten specialny vysavac,ale dnes po 8 mesiacoch,ked sa nasa mala opat zobudila postipana uz budem volat firmu. Mam strach,ze budeme musiet vsetko vyhodit. Mame vsetko nove. Uz mi je Jasne, z coho mal ten majitel tie cervene flaky. To sa Jeho manzelka stazovala,ze mu na koznom nevedeli pomoct. Mali odblsit Hafana!,, dnes keby som sa musela stahovat tak dam najprv deratizovat a az potom budem nieco robit. Neviete niekto, kolko to asi stoji?

petraslov
7. dec 2012

@liptacka81 ježiš, moja, hrozne dlho, som sa ich 3 mesiace nemohla zbaviť, som sa normálne bála, že mi na nohách ostanú jazvy, ako som to mala tak hrozne rozškrabané 😝

liptacka81
10. dec 2012

no mňa skôr bolí ako svrbí ale myslela som že do týždňa sa to zahojí, cuciaci, ale vôbec neviem odkiaľ som ich nabrala, periny prezlečené čisté a zrazu toto. aj som celý týždeň v strehu, že či niečo nezbadám ale nič.

merek
10. apr 2013

ahojte baby,nakolko mi byvame v podnajme,tiez sme sa nastahovali do bytu s pritomnymi blchami,nestipali hned vsetkych najprv ja potom manzel az nakoniec mali a tam som povedala dost,vsetok nabytok som vpratal na schodisko,a byt som vydenzifikovala savom cudovali by ste sa ale chodili sme potom ako nafetovany to savo citilo vsade,nakoniec som vyhadzala periny z ovcej vlny vsetky plysaky a aj matrace a bol pokoj,musim si pokopat ale odtzeraz uz viem ze byt si budem vyberat zodpovednejsie,a poviem vam este jedn pripad,svagrina kupovala dom uz prerobeny a tiez mali blchy nakoniec zistili pricinu,vytrhali plavacku a nechcite vediet aka bola izolacia miesto peny stary koberc a kebyze vydite ako sa to tam hemzilo,to by som nechcela mat doma,lutovala som ju.babenky vela stastia

exodus
16. júl 2013

@miskakyska bola to blcha - takticky som vsetko pradlo zbalil do velkeho pytla vsetko ako bolo a "poslal som" mame oprat s upozornenim - no a asi do troch dni ju mama zbadala ako po nej skace - akurat uz ten stary clovek neni taka mnamka ako trojrocny chlapcek. Takze blcha bludila na lacno az dosla..

viem ze aj rozne antb im smrdia a urcite chemoterapia - take nedostipe.. cize o to intenzivnejsie hlada aj cez den.

mamija3
21. aug 2013

Ahojte! Chcem niečo dodať o blchách- máme s nimi stále problém - stačí, že pôjdeme do mesta alebo deti pobehajú po ulici - a už niečo chytíme - keďže máme rómskych spoluobčanov! Prípravky nám nezaberajú - treba ich chytiť- niekedy mám z toho poriadne nervy, keď zistím, že sme zase pohryzení ...Ak ju chcete chytiť - treba si nasliniť prsty, lebo blcha sa šmýka a potom ju rozpučiť medzi nechtami... ináč ju nezničíte.... Tak úspešný lov!!!

28lola28
5. sep 2013

Ahojte.. mám rovnaký problém uz to bude týždeň čo som celá od krvy z škrabancov .. sú dlhé asi tak 1-2 cm a sú husto od seba .. mám sladkú krv a taktiež ked som sa zobudila, mala som pocit ze to boli len tie hnusne malé otravné komáre .. ale potom večer mi došlo že je to ešte večšie svinstvo.. blcha! ☹ nevidela som ju , ale každým dnom mi pribudaju kusance ... rátala som ich zistila som ze na pravej nohe mám zhruba 9 z toho sú štyri dlhé a zvyšok su male ..na druhej nohe mam zhruba šest a z toho dva na malíčku a o bruchu hovorím velmi nerada .. okolo tridsať kusancov aj z chrbtom a jeden som si nasla aj na prsníku .. na rukách ich mám zopár ..som z toho všetkeho nešťastná .. bývam v dome .. všetko som vyprala vyumývala a madrace som dala vonku ..a nechala ich na balkone cez noc vymraziť zbytok postele som vystriekala savom a aj všetko okolo postele .. doslovne..pripadam si strasne trapne.... ako niejaka humusáčka alebo cigánka ☹ ako tak čitam tak niesom jedina ktora sa trapi ..nikto iný z rodiny to nemá .. myslim ze sa v mojej posteli mala moc dobre.. kusala ma len v noci ale niekedy aj cez den .. najradsej by som skolabovala .... kazdy den len upratujem a vysavam ... nevladzem a mam tej (serry za vyraz) sprostej suky blchy dost! lezie mi po mozgu a zbytocne ma zdrzuje .. predsa som sa musela zdvoverit niekomu tak si vilevam srdce tuto vseobecne ... blchu som si pravdepodobne dovliekla z vlaku alebo autobusu ....bola som aj v lekarni a kupila som si fenistil gél..kedže som sa tuna k tomu dočítala ....vyskusam aj chladit ale neviem si dat rady a stale sa skrabem .. az tak ze mi neraz presiakol obrovsky flak krvy aj cez riflu .. achh blchy blchy .. bodaj by vas šľak trafil! -_- 😔 😒 dakujem .. a myslim ze zbehnej aj ku lekarke ...

wioletta
7. sep 2013

ahojte...tiež máme problém s blškami, presťahovali sme sa do dvojdomku a hneď po 3 týždňoch som sa začala ja budiť ráno pohryzená od tých potvoriek. Susedka má psíky, mačky a jej manžel má stolársku dielňu. No čo vám poviem, manžel išiel raz do tej dielne pre niečo, bol tam asi 5 minút a prišiel pohryzený, no hrozné, v tých pilinách mali doslova raj...tak sme sa dohodli so susedmi, pretože bolo jasné, že blchy máme od nich, že to dáme odstrániť firme. Zaplatili sme za to 100 eur, vystriekali komplet dom nám i susedom a ešte aj tú dielňu a pán nám odporučil, aby sme si ich za cca 6-8 týždňov znova zavolali a oni ešte urobia ďalší postrek, už sa zaplatí asi len 15 eur., pretože hneď po prvom postreku sa nezlikviduje všetko. A mal pravdu, dnes som znovu jednu blchu chytila, skúšala som ju utopiť, ale oni potvory vedia plávať. A ináč tiež každý druhý deň vysávam, upratujem, periem a striekam prípravkom Bio kill, ten je najúčinnejší, teda aspoň nám sa osvedčil.

zuzanasaw
1. okt 2013

Ludkovia, my sme postavili novucicky novy dom, prestahovali sme sa do neho v decembri a asi pred dvoma tyzdnami sme sa zacali budit so stipancami. Len tak "po jednom" kde tu. Postpne sa to nejak rozmohlo, uz sme dostipany vsetci. Uz som kupila nejaky prasok, vypraskovala som hlavne matrace, aj nejaku sprejovu bombu, co neskutocne smrdela - na dve hodiny uzavriet byt/dom, okamzite zdochyna dospela blcha, larvy do dvoch hodin a potom sa ma kvalitne vyvetrat. Pomohlo mozno trosku, ale nie uplne. A pritom mame vsetko nove, okrem jedneho matraca, ktory sme si priniesli z bytu v podnajme, kde sme byvali. Tam sme uz bohuzial tiez mali minule leto skusenost s blchami, bol to ale stary byt. Tam sme sa toho ale asi po dvoch tyzdnoch a vypraskovani zbavili. A bol pokoj. Ak sa to donieslo do noveho domu s tym jednym matracom, na slaktrafenie. Len mi je divne, ze tie svine by v tom matraci zostali, neukazali sa rok a teraz znova? Mozno sme si ich doniesli odnieklial inakadial. Zvierata nemame. Som z toho ale na nervy....

mimasp
3. okt 2013

@exodus Ahoj... ja som dnes bola s týmy štípancami pri kožnej lekárke a povedala mi že mám povysávať celý byt a hlavne v kútoch a tam kde sú tmavé miesta a vyprať posteľné prádlo... a predpísala mi mastičku Triamcinolon-TEVA...tak uvidím že či to vôbec pomôže....

michelle2801
24. okt 2013

Blchy!!!Panebože!!! nikdy by som si nepomyslela, že existuje takýto problém v súčasnej modernej normálnej domácnosti!
😖 ..som zhrozená, šokovaná a zúfalá! mala som pocit, že som asi ja zlyhala, že som dostatočne neupratovala alebo čo...strašne sa hanbím a bojím sa to niekomu povedať, bojím sa aj toho , aby k nám niekto neprišiel a neodniesol si od nás neželaného hosťa, alebo aby to s deťmi nešlo do školy! Neviem, čo mám robiť, mám vyhádzať všetky veci, deky, koberce,matrace, plyšové hračky mojej dcéry? ☹ ...alebo to mám všetko vyprať? ale na akej teplote?najradšej by som všetko vyvarila, ale veď všetko sa nedá!je to hrozné! stále myslím len na tie svine malé, obzerám sa , či niekde nejakú neuvidím, furt mám pocit, že po mne lezú, že ma štípu, nemôžem ani spať! aké prostiedky mám kúpiť? dostať ich aj v lekárni?

zuzanasaw
16. nov 2013

Baby, pridavam nasu dobru skusenost - kupila som bombu v spreji - sice v Nemecku, ake urcite existuje nieco take aj na SK. Nabehla som do chovatelskych potrieb a rovno som sa opytala. Pomohlo to, blchy sme zlikvidovali! Akurat ze je to poriadne svinstvo - zijuca skakajuca blcha zdochyna okamzite- larvy do dvoch hodin. A pointa - stlacit "spust" na spreji a zdrhnut z bytu. Ono to samo vyfuni, minimalne dve hodky nevstupovat - ja som to nasprejovala rano, odisla do prace a vyvetrala az poobede, ked som prisla z prace. Takze kazdopadne by som to nechala posobit dlhsie ako dve hodiny. Vsetko, co sa da vyprat, urcite vyprat - podla moznosti aj paplony. A dokladne povysavat, kazdy kutik. Akurat treba chranit potraviny, ovocie do chladnicky a pod. A chcipli mi po tom svinstve tri palmy. Ale ked si uz clovek nevie rady, ozelie aj palmy, hlavne, ze to pomoze... http://www.google.de/imgres?biw=1600&bih=730&tb...

zuzanasaw
16. nov 2013

Je to ten s tym gaucom na obrazku na obale, nie ten s tym prutenym kosikom - nejako to blbo kopiruje. Likvidacii zdar!

deratizer
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jar80
13. jan 2014

v skratke jedna rada: v lekarni si vypytat pripravok Neostomosan, zriedit podla instrukcii farmaceuta a komplet vystriekat dom/byt ja som pouzil zahradny rozprasovac.
Neostomosan zabral 100% blchy mi priniesla macka, alebo pes, bolo zbytocne to uz vysetrovat, ale zabralo to a mam pokoj. o niekolko dni som postup zopakoval.
vela stastia

angel281
27. jan 2014

chcem sa spýtať, mám štípance podobné tým ako sú na obrázku vyššie z ////10. jún 2012 o 11:54///. Keby som bola poštípaná od blchy museli by sme si tu blchu všimnúť? A vôbec sú blchy aj teraz v zime, ked sú k tomu také mrazy? Rovnaké štípance som mala aj v lete, vtedy mi kožná vravela, že to ma niečo zo stromu poštípalo. Nikto iný v domácnosti štípance nemá, keby sme mali blchy je možné že by same od seba zmizli? a vrátili sa po pol roku? som z toho zúfala, lebo mám dvojmesačné bábätko, ktoré dojčím?-s tým nie je problém? dakujem

barbarella83
3. feb 2014

@angel281
Áno je možné ze sa objavia i v zime najpravdepodobnejsie si si ju priniesla odnekadial napr. Zvieratá alebo od neprispisobivych spoluobčanov a je možné ze ze máš štípance len ty v rodine chuti im vraj sladká krv kľudne ju mohol priniesť i iný člen rodiny pomerne rýchlo treba konať aby sa ti nerozmnozila vysavat vystriekat prať veci nechať vymrazit vonku a vidieť ju nemusíš je skôr výnimočne ze sa vidí Face to Face parádne vie skákať a nečaká na jednom mieste a este sa vie i zavrtat napr do Matraca na dojčenie nemá vplyv ibaže by i babo bolo dostipane potom fenistil kvapky maste ináč najčastejšie sa stáva ze sa zábyva v posteliv teplucku treba si odsledovat kedy štípance vznikajú ak cez noc tak máš nočného kamosa odporúča sa obliecť biele perina biele plachty ak nájdeš bodky krvi tak máš na100 % ze to je ta ktorej meno sa nevyslovuje 🙂 a áno môže odísť i sama odkiaľ prišla ak ju odnesie niekomu inému alebo zoberie si ju návšteva len treba dúfať zenenechala doma potomstvo veľa zdaru v Love