Lyoness Slovakia a vaše skúsenosti s ním

lenkaa222
23. nov 2011

Máte niekto skúsenosti?? vaše názory

michaela80
23. nov 2011

@yanni ja som v tom ako firma a platim len z predaja dane percenta 🙂

yanni
23. nov 2011

@michaela80 ako rychlo nazbieram tych 10 € ked budem nakupovat len normalne(t.j. ziadne speci auta, oblecko, jednoducho normale nakupy, trebars ca. 500 € na stravu, drogeriu a pod?) a len ja a nebudme mat ziadnych podomnou?

michaela80
23. nov 2011

@yanni napr rakusko ma dost firiem...taktiez madarsko... 🙂

michaela80
23. nov 2011

@yanni mne sa nazbiera do tyzdna na to.. 🙂 a nekupujem ani auta a ani nic speci ..viac menej bezne nakupy... co sa robia v tescu...

yanni
23. nov 2011

aaaaaaaaaa tak to tu mame.
@michaela80 ty nie si ako obyckovy spoterbitel ale firma. a ja som myslela ako dlho budem na tych 10 euro caka JA z mojho 500 € nakupu mesacne a nie ty ako firma so 40 pod tebou.

yanni
23. nov 2011

@michaela80 rakusko, madarsko je scely stat. ja som myslela len jedno milionove mesto a je tu na cashback len jedna firma aj to firma co väcsina ludia ani nevyuzihje. kto si dava laserocvat oci kazdy mesiac?

yanni
23. nov 2011

no babule ja prcham. fajront. Idem este na nakup, par bodikov nazbierat 😀

aduskatt
23. nov 2011

@yanni xixi, pekny zbytok dna🙂

katmi
23. nov 2011

@michaela80 a ako to funguje v obchode? nakupim si, predlozim kartu, pripocitaju mi "body" za nakup?

michaela80
23. nov 2011

@yanni ale s firmou zaciname ...teraz idu prvy zakaznici...zatial neviem o tom ze kazdy mesiac mam platit 19 eur ako si to pisala...dnes som zaregistrovala prveho klienta cez firmu..cize idem ako obycajny klient doteraz.. a tych 10 eur nazbieram sama.... bez firmy....

michaela80
23. nov 2011

@katmi das karticku pri pokladni.... napr. hypernove je to az po zaplateni...
@yanni ja som ti pisla o malom mestecku mozno s 15 000 obyvatelmize ma 36 obchodnikov...od lekarni,potraviny droberiu az po stavebnicto ci lekaren som tam videla.... 🙂 🙂 🙂 takze kde sa hrabe milionovy Mnichov na take male mestecko..xixix...

katmi
23. nov 2011

@michaela80 teraz rozmyslam.. Slovnaft sa tak plati.. zaplatim a pripisu sa mi body az potom 🙂 tak dakujem este raz za vsetky moje otazky 🙂

kvojtanikova
23. nov 2011

no, ja sa zatial do toho nehrniem, uvidime, v podstate to nevidim az tak cierne ako tu neiktore naznacuju, ide len o to, ze zisk pride az po dlhej dobe, preto ak to chce mat niekto ako zdroj obzivy alebo hoci aj prilepsenie TERAZ, tak to nie je ono.
a @yanni , ticho zavidim ten plat, ja s 5 rocnou praxou ucitelky na SŠ mam 7x menej a nervacim sa s cudzimi detmi x hodin denne... Verim, ze aj na mna raz pride a budem mat tvoj plat a robotu v kancli s vylozenymi nohami, mozno tak o 20 rokov ak budem este zit 😝 😝

michaela80
23. nov 2011

@kvojtanikova myslim ze na slovensku taky plat normalnym ludom nehrozi... bohuzial.... ved u nas ani lekari nemaju tolko.. a tak to teraz vyzera... 😝

zuzana76
23. nov 2011

Firma ktorá predáva zeleninu s 20% obchodnou maržou sa prihlasi do lyonessu že bude dávať zľavy 20% ale nie na predaj tovaru ale napr.sprostredkovanie (s čím sa nezaoberá-hneď vysvetlím.!.). Dojde zákazník (či z lyonessu alebo nie je to jedno lebo zľavu ajtak nedostane lebo nakúpil a nešlo o žiadne sprostredkovanie...) - zákazník odíde a pani majiteľka stiahne tento obrat na svoju súkromnú lyoness kartičku. Čiže zákazník nakupuje -firma platí percentá do lyonessu -lyoness vypláca na súkromný účet pani majiteľky. A keďže celá marža ide do lyonessu(potom pani majitelke na súkromný účet) firma nikdy v živote nedosiahne žiadneho zisku čiže už nikdy nebude platiť dane. A pritom neide o žiaden podvod.
Ďalšie príklady už písať nemusím

michaela80
23. nov 2011

@zuzana76 no aj tak sa da. ☹ .. ale to je v kazdej sfere najdes takych "sikovnych" ludi.... a tak ci tak kde ju nase dane? na nasu ciernu mensinu ...ble

macamac
23. nov 2011

ako čítam, tak čítam- je to obmena pyramídovej hry
najlepšie sú na tom tí prví, čo sa chytili šance
sú závislí od nákupov ľudí pod sebou
ak tí prestanú kupovať, nemajú žiadne "veľké" prachy

nepáči sa mi systém,že niekto musí na niekoho zarábať
nechápem,prečo je systém nastavený tak, že sa moje percentá musia deliť medzi x-ľudí
pekné by bolo, keby som proste robila sama na seba, aj keď v malom, ale predsa čosi
je to pre mňa moc "biznis"
príde mi to trošku ako - prepáčte za výraz- "hyenizmus", skrátka pekne zaobalené, zareklamované svinstvo.....kde sa točia veľké prachy, to mi nevonia čistotou a férovosťou k všetkým zúčastneným
@yanni tvoj princíp zbierania bodov je ten fér, čo sa mi páči, prehľadné a hlavne-sama sebe 😉

lucinka4
23. nov 2011

je kazdeho osobna vec,ci sa na to da alebo nie ale spolocnosti ako Tesco, OMW,Baumax, Kika ....a mnohe ine,ktore su nadnarodne firmy by riskovali svoje meno bez riadneho preverenia si systemu? a ak potrebujete nejake zaruky od statnych institucii tak ja mam info,ze Lyoness vzdy vstupuje na trh konkretneho statu az potom ako ziska povolenia od prislusnych organov..v Taliansku urady vyzaduju aj nejake potvrdenie od organov EU a toto Lyoness ziskal...myslim,ze v tomto dokaze pomoct jedine kancelaria v Komarne takze v pripade pochybnosti sa treba obratit tam

a co sa tyka mnozstva ludi, ktore potrebujes pod seba zaregistrovat na vyhodnu "zarobkovu cinnost"..toto vsetko je velmi individualne, na odblokovanie dalsich premii je potrebne mat 4 priamych s poziciou (premie sa vyplacaju aj spatne cize v momente ked ten stvrty vyhospodari poziciu tak vam su premie,na kt mate narok vyplatene. ale ak tito styria su "sikovni" a budu dalej registrovat,vyhodne nakupovat a sirit myslienku dalej tak ti 4 uplne stacia...cize zavisi od ludi pod vami,a od toho ako ich clovek dokaze motivovat... ja nemam Lyoness ako zarobkovu cinnost,skor to beriem ako investiciu do buducnosti ale je na kazdom, co od toho ocakava
jaaaj,a toto je dedicne cize v pripade vasej smrti (niezeby som vam ju niekomu priala 😉 ) vsetko dedia vasi dedici

yanni
23. nov 2011

Ahojte zenule,

takze teraz uz ten ozajstny fajront. Urobila som trosku väcsi nakup, bolo treba uz aj vodu a ine veci nakupit, pripisane mi bude 200 bodov k tomu este dalsich 1800, kedze som mala este kupon "10x viac bodov". Cize mam len za jeden nakup 20 euro na bodoch. A kedze som platila kreditkou, tak mi pripisu este nejake bodu za platbu kreditkou. Takze tak je to myslim fakt fer ako @macama napisala. Nikoho neoblbujem a neprehovaram a na nikom nezarabam. Keby obchod body zrusil, tak aj tak by som urobila nakup, lebo potraviny atd. clovek potrebuje denno denne.

@kvojtanikova Nezavid ten plat. Ja viem pochopit, ze sa to zda v porovnani s SK vela, aj to je nad priemer, ale studovany clovek so 4 skolami na urcitej pozicii, jednoducho ma. A ver, su aj taki, co zarabaju este viac (nemyslim teraz podnikatelov). Ja som este len v zaciatkoch, kedze som na tomto mieste len ca. 6 rokov. A nebolo lahke sa az sem dopracovat. Naskor cudzinec, potom vychodny blok a podobne dristy. A tiez, zivotna uroven v DE je vysia. Byvanie, poistky, cestovne atd. to je mnononasobne vyssie. Na druhej strane musim priznat, ze potraviny a drogeria je tu lacnejsia ako na SK. Mam to cerstvo porovnane v septembri. A nie je to len o vylozenych nohach. To akurat teraz nejake posledne 3-4 tyzdne je take volnejsie ale to je len ticho pred burkou. O tyzden-dva sa zacne aj u nas vianocny zhod. Roboty vyse hlavy, ludia zacnu brat dovolenky, same meetingy, porobit veci co by mali koncom roka premlcat a podobne. Je dost vela takychto obdobi. Pred Velkou nocou, v juli pred velkymi prazdninami a od septembra ca 1-2 po prazdninach. Trcim potom v kancli od nevidim do nevidim a nestiham za 10 odin ist ani na zachod. Tiez je vela skoleni, kurzov, paragrafy musim tlacit do hlavy vlastne neprestajne, lebo Nemci radi stale nieco mecia a vymyslaju si nove zakony. Pomaly tu uz bude aj zakon ako si sparve sadnut na zachod 😀 😀 😀 😀 😀 A tiez si zodpovedna za ludske zivoty, existencie. Niekedy ma clovek aj dos prebdenych noci, ked rozmysla ako ist na ten ci ten pripad spane aby boli vsetky strana ako tak spokojne. Najhorsie je, ked su v tom aj deti. A to to je najtazsie.

yanni
23. nov 2011

@lucinka4 to fakt, je to dedicne? No moje nervy, aby som ja este aj svojim detom taketo nieco zanechala.Tak to fakt investujem radsej do domu. Z toho budu mat aspon väcsi osoh ci uz tam budu byvat alebo ho predaju. Ale zaujimave.

@michaela80 vraciam sa k tomu poplatku. Ja som sa docitala na DE stranke, ze firmy ktore obchoduju (aj) cez internet a vybavia minimalne 10 objednavok za mesiac, musia zaplatit tych 19 €. Cize teba sa to este asi netyka.

michaela80
23. nov 2011

@yanni no ved uvidim ako to bude..ci sa to oplati cez firmu riesit ci neostanem len ako sukromna osoba nakonic ako doteraz

yanni
24. nov 2011

@michaela80 no tak potom pisni ako sa ti to rozbehlo. A v com vlastne podnikas? Co predavas? Mas aj web? Hod link, kuknem 😉

kvojtanikova
24. nov 2011

@yanni no ved v pohode, jasne ze nezavidim naozaj, mne je jasne ze kazda krajina ma svoj vlastny platovy system, ja mam tiez vystudovanu VS+ dalsiu 2rocnu specializaciu prekladatelstvo takze si plat doplnam aj tymto smerom, viem ze ludia s mojou poziciou zarabaju v inych krajinach viacej, len som to uviedla ako priklad, ze tu na Slovensku su aj ludia s takymito platmi (a aj podstatne mensimi, ktori nemaju vystudovane VS a su napriklad kuchari, sicky, predavaci v novinovom stanku...) takze pre nich aj uspora doslova "par centov" stoji za to, lenze si prave takito ludia neuvedomuju, ze darmo ja z mojho nakupu usetrim 1E, keby som ten isty nakup mohla urobit v inom obchode o 3E lacnejsie bez zlavy. Ja tiez radsej zbieram "body", ako napr. v Tesco, DM, v lekarnach, kde vidim realnu usporu v eurach, nie v centoch, a to usporu z uz aj tak lacneho tovaru. V DM mam najlacnejsiu drogeriu a ked mi este z toho daju zlavu tak som spokojna.
A drzim palce pri predvianocnom zhone, verim ze to v pohode zvladnes bez zbytocnych stresov. Ja zatial ostavam v skolstve aj preto, lebo mam male deti a babky byvaju daleko, resp. maju uz svoje roky, takze s detmi prazdninujem ja, v beznej robote by som tolko volna nemala. Ved ked chybaju peniazky, tak si ich nejako doplnim cez zivnost, aj ked to je uz potom fakt o drzku prist z jednej roboty, pobavit sa s detmi a ked zaspia sadnut za PC a prekladat, preto to teraz beriem iba ako "doplnok" vo velmi malej miere, aby som nevysla z cviku 😀

yanni
24. nov 2011

@kvojtanikova dobre ranko. Ja som to myslela v dobrom 😉 Ino je to vsade rovnako, su aj taki aj taki. Ti bez vzdelania si nemozu velmi vyberat, su radi, ked maju robotu. Vela VS ani nerobi vo svojom odbore. Su aj taki VS, co sa drzia len svojho odboru a ti su nezamestnani. Tak radsej sa dam zaucit ale robim a ta VS mi na daco je.

A mas pravdu, to pozorujem aj ja tu. Cim nizsie vzdelanie alebo cim menej penazi´, tym skor sa daju ludia nabulikat. Ja tiez radsej zbieram body a premenim na eurace a mam to kazdu chvilu a v reale ako "zbierat" vecnost a nemat ani po rokoch nejaky osoh z toho vsetkeho. Tiez chodim nakupovat do niecoho podobneho ak Tesco, nie je to najlacnejsi obchod ale mam vsetko pod jednou strechou a nemusim sa nahanat z jedneho obchodu do druheho a hlavne, kde je co lacnejsie a kde je aka akcia. Takto si to vybavym na jeden sup a mam pojoch. usetrim cas aj benzin. Do DMka chodim aj ja, len tu je DM ovela lacnejsie ako na SK. Ja ked idem na SK tak mam plne auto drogerie, kozmetiky, zasobujem takto nasich lacnejsim 😉

Inak skolstvo nie je bohvie co ani tu. Tu mozno este horsie ako na SK. Platy pod psa, nervacit sa s detmi, s ktorymi si uz nedas rady ani po zlotky. Stale zastupovanie a pod. A napr. minuly tyzden tu ziaci strajkovcali za lepsiu vyucbu, za menej odpadnutych hodin, koli chorobe ucitela a pod. Oni nemaju ani sajnu ako to u statu je. Ucitelov vystuduje vela, ale polovica z nich je nezamestnana. Na skolach je ucitelov malo, ale skola viac nedostane, lebo stat ich nema cim zaplatit. Zial taka je politika.

michaela80
24. nov 2011

@macamac nemas to ako pyramidu kedze zo mna maju osoh iba dvaja nadomnou...cize dve urovne a tak isto mam osoh iba ja z dvoch dalsich urovni pod sebou.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a co sa tyka pozicii..tak kazda raz vypadne zo systemu ked sa vyhospodari... je to ako vlacik kde tvoja pozicia je rusen a ma70 voznov no ak sa pripoji 71 v poradi tak tvoj uz vypadne....a vyhospodari ti danu sumu....

gumimaci
24. nov 2011

Ahojte, vcera vecer prisiel muz a ze jeho tatko sa dal nahovorit na lyoness este na jar. A viete co je najlepdie? Ze ten co ho registroval si vypytal 2 eura za registraciu!!! A jeho tatko nakupil kopec poukazok, aby z toho akoze nieco mal a nevie ich minut. Ostalo mu do konca roka asi za 300€ do baumaxu, takze minie za to co nepotrebuje, len aby mu to neprepadlo. Takto odr...u ti lyoness poradci ludi, ake to je super vyhodne, hlavne dochodcov, ktori si myslia, ako nieco usetria 😣

@yanni offtopic- mas pravdu, mamina robi v DE a kazdeho pol roka mi vozi avivaze a prasky na pranie a okrem toho ze su kvalitnejsie, tak znackovu avivaz tam v akcii kupi za euro a 9 kilovy ariel za 11€ 😔 co tu mozme len snivat...

yanni
24. nov 2011

@gumimaci chudak tatko. Moj otec by aspon mal na co minut v tom baumaxe. Kedze prerabame 3 domy naraz a podnika v stavebnictve. Ale ten si vie zase zohnat material este lacnejsie ako by mal cez lyoness 😉
Musim nasim zavolat a varovat ich, nieze sa nechaju zlanarit, ked je to take rozsirene na SK. Inak zaujimave je, ze v "bohatych" krajinach no velmi nefrci, tu to nik nepozna, milionove mesto ako Mnichov ma jednu Cashback firmu a SK ci Madarsko, co su hospodarsky na tom horsie robia taketo somariny. Ale tu ide zase len o "politiku", ti co su v tom systeme niekde hore vyssie, maju mozno z toho osoh a nabalia si vrecka na obycajnych ludoch.

Presne tak ja som bola vcer na nakupe, kupila som dvojlitrovu avivaz lenor za 1,99 🙂 Inak prasky ako kedy, to ja stale telefonujem s mamou, ta si totiz vie zohnat aj lacnejsie ako tu uz v akcii. Tie vlacim skor ja z SK 😀 Ako kedy. Akurat ze tie tekute su tu lacnejsie. A ked je este nejaka akcia a k tomu este nejaky kupon na zlavu, tak to vyjde za babku 😉

gumimaci
24. nov 2011

@yanni no mozno by ich minul aj jeho tatko, ale bohuzial je v nemocnici, robota okolo domu stoji. Ja som tiez zivnostnik, ak nieco potrebujem lahko nakupim za velkoobchodne ceny... Nakoniec musi muz letiet s tymi poukazkami do komarna, aby mu ich tam v lyoness kancelarii vymenili za nejake co maju dlhsiu platnost. No aspon, ze ten sef mu vysiel v ustrety a nenechaju ich prepadnut...

yanni
24. nov 2011

@gumimaci vidis, tolko starosti. By ma porazilo, z BB letiet do Komarna 😠