Mačka Ragdoll - skúsenosti

maruska228
28. jún 2021

Čaute, máte niekto doma túto mačičku? My sme si zobrali z CHS trojmesačné a teda vôbec nie je pritulna, sadne si max k nám vedľa alebo príde si ľahnúť k nam do postele, inak funguje ako samostatná jednotka. Ragdoll by mali byť pritulne mačky, máme aj PP, myslíte že sa zmení?

sona96
28. jún 2021

@maruska228 svokra má už druhú. Prvá bola vyslovene zlá, len si sa jej prihovorila a už na teba prskala. Neviem či som ju za tie roky pohladkala možno 5x, tak aj veľa hovorím. Táto druhá čo majú je viac v pohode, chvíľku drží, keď ju prídem hladkať, ale z jej strany nie je veľká iniciatíva o kontakt. Akurát keď prejde okolo nás a občas si k nám sadne, ale to je skôr o tom, že ona si tam prišla sadnúť a nás tam toleruje, nie ze by chcela byť v našej spoločnosti.

janulik2008
28. jún 2021

Pamataj ze macka je panom nie ty 😀
My mame sice bristke modre ... 3 kusy ... najstarsia je samostatna jednotka ta pozna cloveka len ked je miska prazda na druhu stranu spi pri nas. 2ha je maznak nenormalny a tretieho doniesla sestra takze je najviac na nu naviazany 😀😀😀

evulka3
29. jún 2021

@maruska228 môžem sa opýtať z ktorej chv stanice ju mate? My si chceme tiež kúpiť mačiatka Ragdoll, tak by ma to ozaj zaujímalo 😉no je to zvláštne, aj my ju chceme práce kvôli jej prítulnej povahe🤔

kitty123321
29. jún 2021

Ja mám kocúra, a je prítulný, ale nie je taký že ho môžem brať na ruky a robiť si čo chcem, musí on sám chcieť. Keď chce príde a pomojká sa, keď nie tak nepríde :D

maruska228
autor
29. jún 2021

@evulka3 my sme po ňu boli až v Prahe, lebo na SK je na tieto mačky poradovník a dlho by sme čakali, tak neviem či sa Vám zrovna chce tak ďaleko chodiť 🤣

maruska228
autor
29. jún 2021

No baby, moc ste ma nepotešili 🤣. Chceli sme toto plemeno kvôli jej povahe, ale tak ako vidím tak máme individualistku, čo je škoda, lebo pre mňa sú mačky antistres, všetky čo sme chovali vonku na mne ležali a spali. Ak keď je pravda, že k deťom je úžasná - mám 8 r syna ktorý jej dá riadne zabrať a nikdy ho neposkriabala, za to manžela obhryza o 106🤣

nanijasmi
25. máj 2023

Môžem sa opitať mačička ragdoll sa moc odchlpuje? kto má skúsenosti ?

evulka3
26. máj 2023

@nanijasmi Áno,chlpy sú všade.. bohužiaľ,to je jediné,čo mi fakt vadí...ináč sú to úžasné tvory🙂

jajamelis
7. jan 2024

Je veľmi dôležité, z akej chovnej stanice sa mačka berie. Zobrali sme naraz dve a keďže neboli súrodenci, máme ich z rôznych chovných staníc. A je to veľký rozdiel. V jednej stanici ich mali veľa a nestíhali sa im jednotlivo venovať. A aj rodičia neboli extra pritulni, tak aj mláďatko je také. Síce má fakt rado hladkanie, ale nepríde za nami. V druhej stanici si ho mojkali, spalo s nimi v posteli.. a to maca je skvelé. Dôležité je, ako sa k vám chová pri prvej návšteve, či sa nechá pohladkať alebo vyslovene zdrha.