Mačka v byte

shewinka
7. sep 2023

Prosim Vas, vy co mate mačku v byte.
Moja mačka celu noc lovi, klasika, beha a sudedia sa stazuju.
Viem nejako “prinutit”mačku sby v noci spala? Pripadne nejako zmiernit hluk?

modrykolibrik
7. sep 2023

@shewinka treba sa s nou pohrat pred spanim. Ja mam doma 3 micky tiez obcas v noci maju sajbes ale nikto sa nastastie este nestazoval. Inak prespia celu noc

shewinka
autor
7. sep 2023

@modrykolibrik odkedy pridem domov z prace sa s nou hram. Mojkam škrabkam. Len problem je ten, ze ja kym som v praci, ona prespi cely den a potom je v noci cula a skace z gauca na podlahu, ked beha.

janulik2008
7. sep 2023

Musíš ju zničiť ale riadne 😁 nám to robil kocúr keďže cez deň spal a v noci bol akčný tak sme sa s ním hrali večer 😁😁😁

modrykolibrik
7. sep 2023

@shewinka moje tiez cez den spia ale ja mam 3 micky a vyhraju sa medzi sebou takze nastastie ten problem nemam. Vecer im svietim avetielkom lietaju za nim jak sialene a ked sa zhasne vedia, ze sa ide spat. Ale moje su naucene tak odmala

marlent
7. sep 2023

Aká stará je cica?

mayben
7. sep 2023

@shewinka moja bola podobná, celu noc rachoty, škrabanie na dvere a pod. Najskôr som išla na ňu po dobrom - vyhrať sa, unaviť ju. Až tak nepomohlo, tak som už na ňu v nervoch nakričala akurát keď vyvádzala 😄 pochopila 😙 A to je dospelá mačka z ulice. Teraz už sa ukladá večer o 10 a ked sa zhasne, prespí prípadne je ticho celu noc. Cez deň sa hrá. Držím palce

adryanka66
7. sep 2023

nic ineho ako ju poriadne znicit. vies ako ona sa cez den len prevaluje, spi a potom sa nie je comu cudovat, ze ma vecer proste vela energie. no casom by sa mohla naucit, ze sa ma v noci spat a hotovo. nie je to este mlada macicka?

shewinka
autor
7. sep 2023

teraz v auguste mala 2 roky, je to mačka z ulice a hlavne rok a pol zila pri dome, teraz je zatovrena v byte. Cez den je tam uplne sama, tak spi a nudi sa.
V kazdu noc o 3tej rano začne mačacie rošambo. Skoky z kresla na gauc na zem mnaukanie, behanie po celom balkone. Som z toho unavena ale velmi :(
Uz som rozmyslala, zeby som ju dala k rodicom do domu.
Ale mne zas samota nerobi dobre.

cathycathy
7. sep 2023

Adoptovať jej kamoša, s kým sa môže cez deň vybesniť 😺

maratonka
7. sep 2023

Možno sterilizácia ju trochu ukľudní. Je ešte mladá, hravá... na život v byte si o chvíľu zvykne, aj u nás to tak bolo ( ale okolo 24-tej hod.)

hladamematku
7. sep 2023

@shewinka boli sme v tej situácii boli sme susedia musela som presťahovať spálňu, koberce by mohli pomôcť tlmiť..

miska_kal
7. sep 2023

presne tak, treba ju unavit 😀 ale neviem, ci kazda macka je v tomto rovnaka alebo ci to teda funguje na kazdu 😀

eva_eva
7. sep 2023

@miska_kal Podľa mňa nie, stále je to len zviera. Aspoň ja mám teda takú skúsenosť s mačkou, že tá sa nechcela dať naučiť na nič proste.

mandymoore123
7. sep 2023

@shewinka skúsila by som možno vyhrať sa s ňou s tým lejzrom, nech si zabeha. Ale môže byť že vekom sa tiež ukľudní . Máme 4 a zvykli tiež v noci " buntosit" teraz už idú spať spolu s nami a ani o nich v noci neviem a cez. Deň sú tiež menej aktívne tak môže to byť vekom ( mame9rocnu,8, 6 a 5)

colsami
7. sep 2023

Bud ju riadne unavit, alebo ju naucit na prepravku. Nic sa jej nestane ak by v nej mala spat zavreta, o nic horsi majitel nie si.
A inak ano, ked je to macka z ulice zvyknuta na volnost... Niektore taketo macky si sice uzivaju aj ineterier, byt a pritomnost ludi, ale vela z nich sa praveze naopak nudi a v tom byte potom trpia, lebo boli zvyknute na nieco ine. Ano hovorim z vlastnych skusenosti, nie vzdy je to "zachranovanie" maciek, ked ich ludia zbieraju zaradom po ulici a potom ich zavru do dvojizboveho bytu...
Ak nemrauci v prepravke, asi by som ju na nu naucila a mas zabezpecenu pokojnu noc, nebude pobehovat.

shewinka
autor
7. sep 2023

@maratonka je sterilizovana.

shewinka
autor
7. sep 2023

ona je adoptovana z ulice ako male mačiatko. Chvilocku sme zili v byte, potom bola rok a pol v dome.

mandymoore123
7. sep 2023

@shewinka aj naše sú všetky z ulice a jedna dokonca už také väčšie mačiatko bola keď sme ju vzali
Ja si myslím že si zvykne po čase. Možno tam pri dome mala v noci podnety a myslí si že sa budete s ňou v noci hrať. Naše si postupne zvykli a v noci idú spať kedy my,už aj skôr. Dokonca jeden čaká kým zhasnem aby si mohol k nám ľahnúť 😀🤭 skús ozaj to vyhratie sa predtým,možno aj nejaký rituál. Náš je večerné mlsky napríklad

mandymoore123
7. sep 2023

@shewinka alebo možno ešte nájsť hračky ktoré nie sú hlučné,možno plyšák s catnipom. Alebo možno kamošku a cez den sa vyhrajú spolu

romanadam1626
16. feb 2024

@modrykolibrik a naše mačičky tak isto 🙂
Až od malinka som ich to učila

romanadam1626
16. feb 2024

@shewinka zober k nej druhe mačiatko, vyblaznia sa spolu vyhrajú, a budú spinkat lepšie v noci.
A hrať sa budú aj keď budeš Ty v práci
Takze určite budú tak prirodzene unavené večer a spokojné.

romanadam1626
16. feb 2024

Ten plyšák s cantipom tiež dobrý nápad
Naši majú plyšovú lamu s vôňou cantipu
A teda úplne ju milujú, sa s ňou mojkajú 😉