Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

andula30
13. máj 2009

Jani no riadne odolneho chlapa mas , ten nas este ani nepadne auz reve ako tur a ked sa mu nieco stane........A co sa zamestania tyka radsej nebudem hovorit co robi lebo sa nam ani nesnivalo ake roboty bude tu v norsku robit, hold ale na sk sa nam na dom zarobit nepodarilo, ale pre zaujmavost volakedy sa aj krvi bal a dokonca tu ked robil v kravine pomahal teliatkam na svet 😀 😀 cize ja som sa ani velmi nebala ze nedobehneme na porodnicu vravela som mu ked si zvladol kravky rodit zvladnes aj mna 😀 😀

nicolmt
13. máj 2009

eviku inak to som aj ja chcela spytat..ze ako jahody 😕 ci ich budem musiet zas tajne jest kym bude sara spat..lebo ja ked jem hocco tak sara zobroni akoby som jej jest ani nedavala 😲
ale jani to vyriesila 😝

verulka
13. máj 2009

evku, ron uz maaal 😀 v poho 😎
andla, uzasna si 😉 takych je tu viac 😵

janca704
13. máj 2009

Jezisko, ake dlhe 😅 😅 😅 😅

Vratim sa este k vekovemu rozdielu. Ja by som chcela strasne maly rozdiel, idealne b ybolo byt uz tehotna, lenze nie je to u nas len o tuzbe a kedze mam veeeeeeelmi zodpovedneho muza, tak musime kvoli financiam pockat ☹
Ja som od sestry mladsia o 11 mesiacov a aj ked to mamina mala tazke (stavali sme dom a este aj vecerne studovala, a ja som bola otrasneee decko 😀 ), zvladla to a my sme so sestrou vzdy mali jedna druhu, aj ked sme sa pohadali s inymi kamoskami, vzdy sme mali za kym ist. Na obdobie deetstva aj pre toto spominam hroooooozne rada 😵 😵 😵

No a dvojky? MOJ SEN 😅 😅 😅

andula30
13. máj 2009

Verul dobre si dala idiotom

jankapo
13. máj 2009

ale sak ja vazne odpovedam... 😀
kazdy alergen raz budeme musiet vyskusat...a vcela sa nepyta kedy moze ustipnut...proste sme rok fakt davali bacha a teraz uz len pokus-omyl... 🙂
a ten rectodelt po ruke fakt nie je na skodu... 😉
ja by som tiez dala...a mozno niee....zjedla by som sama... 😀

verul, hold, vlastna skusenost... 😵

andula, no pokial netancuje nahaty po baroch, tak ok. kazda praca dolezita...aj pomahat teliatkam na svet. 😉

janca704
13. máj 2009

K tomu UM, ake davate? Vraj detom ide SUnarka, zato vraj HAMI 😝 😝 😝

Co vase? Uz uvazujem, ze nejake supnem, lebo eviem neviem, ci mu moje staci. Aj ked jogurty uz papame 😉

A jahody - ja by som nedala 😝

janca704
13. máj 2009

Verul 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jankapo
13. máj 2009

jani, niee???? a precooooo???? 😉 😉 😉 😀 😀 😀 joj, hnusna som

janca704
13. máj 2009

Som vas odplasila? 😨 😨 😨

janca704
13. máj 2009

Co, Jani, jahody? 😕 😅

jankapo
13. máj 2009

hej, tie jahody... 😅

jankapo
13. máj 2009

jo,a pekne si to napisala o tom ekzeme...predsa len, zazila si si to, a lenka potrebuje pocut take nieco od niekoho kto fakt chape...nie tie nase zvasty... 😉 🙂

janca704
13. máj 2009

Lebo som alergicka a atopicka (fuj to znie 😝 ). To som ako decko tiez nemohla ☹ Tak nechcem drazdit maleho 😝 My sme ale ina "sorta", keby sme boli ok, co sa alergie a atopaku tyka, tak dam 😉

janca704
13. máj 2009

😅
A dnes su aj ine moznosti liecby, lepsie lieky a maste a podobne a aj tie liecenia urcite inak vyzeraju, ako za sociku 😀

andula30
13. máj 2009

jankapo ale ved aj po baroch niekto musi tancovat ved ako hovoris kazdy praca je dolezita 😉

jankapo
13. máj 2009

jo,janca,ved si o tom pisala dost siahodlhyprispevok, tak mi je jasne ze preco by si nedala a ani sa nedivim...ja som len podpichovala 😉

janca704
13. máj 2009

opica 😀 😀 😀

jankapo
13. máj 2009

som...strasnaaa.... 🤐 😀

anjelok
13. máj 2009

janci vdaka za podporu, aj ked je pravda, ze som pri tom slzy vyronila, ze co vsetko nebude moct 😢 ..ale to PMS 😝 😀 , ja len dufam,ze to nebude mat az take strasne. ona to ma teraz len na krku. tak snad to nepojde dalej a budeme to drzat pod kontrolou. len nech sa jej to nezhorsuje. ale dost uz o tom.
evi jahody? hmm..dnes mi hovori lekarka, ze co urcite nemoze: kakao, orechy, morske ryby, citrusy. a tak sa jej pytam, ze co jahody? tak skoro odpadla. ze z jahod sa aj zdravy clovek vyhadze (co je pravda, ja som zvykla mavat koprivku, vzdy ked som si dala prvy krat v sezone ako decko a to sme mali doma zo zahradky a ja som vtedy alergie nemala ziadne).
ale skusat treba uz veru. jankapo ma pravdu. pokus omyl. ked sa vyhadze, das neskor. hlavne treba po troske a pomaly.
kati pitie. natalka zje na veceru 250 ml a potom sa este koji. cca hodku potom. kolko vypije neviem, takze neporadim.
vekovy rozdiel.. ako je komu libo. toto je fakt vec na kazdom, ako sa mu to zda ok. ale viem, ze keby sa pritrafilo, zvladnem 😉
a cicka..no asi pojde prec ☹

misanik
13. máj 2009

Caute babule. Jo nelutujte ma, je to obcas na figu,a le zasa na 1 jedinom vysetreni s malym som nebola sama, vsade ide mato s nami, a to sme chodili prve emsiace aj 3 krat do tyzdna, aj do poradne ktoru tu mam 10 min pesi. 😉 ma taku robotu, ze terminy, je to tazke,a le ako niekto pisal, len z lasky nevyzijeme.
Kocky, k poradni. Ja som uplne an nervy z mojej lekarky. Otazka, vraj ci ho este kojim. ked pocula ze hej, tak vraj, dobre, ale uz odstavit! Ta kym tonom a stylom, ako keby som do teraz davala decku neviem co envhodne a mam s tym prestat 😲 Jo, jasne, ze nepotrebuej tie nocne kojenia a hend ako muz bude mat volnejsie v robote s tym nieco poriesime, ked nepojde mozno aj odstaivme,a el toto... Potom sa jej zdal bledy (inak aj mne,a le som ani enhovorila, lebo viem, ze furt na nom nieco hladam). Boli sme an krvny obraz, tak ma vynikajuci 😵 velmi sa tesim. Potom som s ana ocka pytala, som vam pisala, ze skuli. Toto kamen urazu u nas doma, elbo amto nevidi to skulenie. Dostalis me listok an ocne, mato nahnevany na mna, ze to riesim, presadila som si, ze sme tam hned isli a vysledok: po 2 injekciach ockovania, jednom odbere krvy mu este rozkvapkali oci, pozerali pozadie, pri vsetkom samozrejme rev s vysledkom: oci su OK, skuli striedavo jednym,a lebo druhym okom co je normalne v jeho veku. Tak sa citim ako matka tyran 😝

Leni, ten exem ma mrzi. Andula ti to kraasne napisala. Kocka si fakt zlata 😵 Natalke drzime palce a verim, ze sa to zlepsi.

basika
13. máj 2009

na tie vaše ml...vypitého mlieka len čumíííím....že 250ml pááááááánčekove...

mne poslednou dobou dá tak max 100ml naraz.. 😒

straaašne ma bolí chrbát, ale strááášne....

anjelok
13. máj 2009

jaj drzanie flasky..natalka by najradsej sama pila, ale to ja nemam rada, lebo potom sa s tym len hra. takze ked podrzim hore, tak si aj cucne (sa pomyli 😀 )

misanik
13. máj 2009

leni este k tej cicke, ja by som ju asi dala prec, inak sa budes naozaj zaoberat stale tym, ci si spravila vsetko pre zlepsenie ☹ viem ake to musi byt tazke, my sme doma mali stale psika a viem, ze to nie je zvieratko, ale clen rodiny 😉

jankapo
13. máj 2009

Miska, nikto ta tu nelutoval. To Mata sme. 😕 😅

eviku78
13. máj 2009

fu, vas precitat, to da zaberak.
leni, to ma mrzi s tym ekzemom. petin sara ma to iste, len ona to ma o dost horsie. ma to po celom telicku a v noci je tak 1-2 hodky hore a place ako ju to svrbi. ale zacali chodit na take kupele - do dedinky pri podhajskej /zistim ti ako sa to presen vola/ a sarinke to velmi pomaha. oni pouzivaju tu istu vodu, co maju v podhajskej a nemusis ist na verejne kupalisko. takze v leto more a v zime kupele. 😉 sari to tiez zdedila od maminy a tiez z toho vyrastla. nebooooj, bude lepsie. 🙂

vekovy rozdiel - ukoncena tema. nemala by som odvahu, ale v kutiku duse zavidim tehulkam a rozmyslam ake by to predsa bolo uzasne. 😵 ale ved ani 2-3 roky nie je taky velky rozdiel, nie? 😉

emmka pije sama z avent flasky s naustkom. ma k tomu tu rucku.

janca704
13. máj 2009

Misi, tak konecny vysledok je super, gratulujem 😉
A to odstavenie, pories, ako budes ty a Norko citit, lekarka nech si necha rady pre seba 😠

anjelok
13. máj 2009

misi 😲 ..co by si odstavovala, koj kolko citis. ja tiez asi este potiahnem. ako natalka bude chciet.
a super, ze vsetky vysledky dobre. s nami tiez juraj chodi vsade.
a noruskovi teda prajem dobru nocku po tom ockovani.
jani a matuskovi, nech sa bobo rychlo zahoji 🙂
juuj dnes som taka sentimentalna. sorry. nejak to na mna dolahlo, ale uz je lepsie. mala by som ist zehlit 😝
andula, ty ma vzdy pobavis 😀

basika
13. máj 2009

misi - máte to za sebou, možno keby ste to neabsolvovali...tak by si stále pochybovala i keď, nemuselo to byť všetko naraz v jeden deň...

janca704
13. máj 2009

jaaaj a pitie z flase? NEHROZI. Mlady pan sa necha obsluhovat, ked si ma flasku chytit sam, jeduje sa 😝
Nuby hrncek som horko-tazko zohnala, ale je mu ta vec do ust asi velka oproti flaske. Nechce to 😝