Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

vs3
13. máj 2009

Babulky pridala som nejake foto, zajtra hodim komentare uz nevladzem a taktiez prihodim dalsie, neslo mi to 😠
Idem hajat tak dobruuuu 😔

moni1412
13. máj 2009

lenka joooj, ja by som rada, aj ked si to asi nemyslela vazne 😀 len neviem ako by Murko zareagoval 😀 😀 😀

janka to myslis vazne? to sa okolo teba riesi vekovy rozdiel vasich drobcov? to fakt nemaju ti ludia co ine robit? ved je to vasa vec, nie? 😒

basika
14. máj 2009

Dobré ráno,
dnes prvá.....Lívia dnes zasa trochu skoršie vstala....aaaaaaaaaaale je na mne furt nalepená, málo sa vie zahrať sama, hneď za mnou, na ruky....som sa jej pýtala, že či jej nejdem na nervy, však je so mnou celý deň.... aaaaaaaa nič nepovedala...

basika
14. máj 2009

Leni - juj, tak ty si predsa žehlila, nooo buď si toho nemala veľa, alebo si riadna šikULA , keď si to tak rýchlo zmáklačd

basika
14. máj 2009

vs - pekné foto...tá s tým autom, či traktorom... je super záber, podarený tam je... pózuje riadne

miriamka
14. máj 2009

Dobre ranko,
tak horucky nam pokracuju...asi sa aj oslava narodenin bude musiet posunut ☹ ...robila som v noci zabali,teplota len troska klesla tak musim dnes poobede opat lekarovi ☹

nicolmt
14. máj 2009

chuda jakubko 😒 myslime na vas nech skoro vyzdraviete
anjelok ako spinkala nataly?
fotky krasne 😅 fakt mame uz dakych velkacov doma 😲
ja to vidim na hudobke, teraz sa k nam pridali "male" 6-9 mesacne deti a tam to fest vidiet, ked sara okolo nich beha 😕 a mame tak take dievcatko male co je take drobatko ako sara (jasne ze vacsina tych malych deti je vahovo tazsia ako sara 😎 ) no a musim priznat ze ma dost trha to dievactko zobrat na ruky a pomojkat 🤐

a uz som si spomenula na tu otazku 😝 aku velkost plienok kupujete?
lebo my teraz pampersky 4plus a tie su 9-20kg (sara ma 7,5kg) a sa mi zdaju male okolo stehienok 😕 a ze by dake stehna sara mala sa neda povedat (maminka ma za nu 😉) no a teraz od zajtra je v tescu akcia na pampersky zas, som chcela kupit ale dumam ze aku velkost teraz 😕 kedze to kg voobec nesedi 😒

ozaj a anjelok..vcera mi dorazil nextik a som si na teba spomenula ze si natalke tie elastaciky biele objednala...a to su jej len tak mimochodom dobre 😕 😕 lebo ja som taku supravicku na leto, tricko a elastaciky a tie "elastaky" budu splnat svoju vizualnu funkciu pocitam tak v dvoch rokoch 😝 😀 😀 mam velkost 12-18m

nicolmt
14. máj 2009

mliecko ake pouzivame..som zabudla!
jedine na co sa sara chytila je DMkacke Babylove 🙂 sice som si najprv nebola moc ista ci je dobre (akoze lacne, nie je dobre 😕 tapa som!) ale kedze vacsina "uvedomelych" mamiciek aj tak dava po roku krabicove, mesiac pred narodkami jej hadam mozem dat "lacnejsie" UM..keby nebolo dobre asi ho nepredavaju po celom svete, ze 😝 😀
idem sa okupat a zehlit teda...sara dnes 5.20 🙄 takze uz 45m spi a ja tu este odychujem..fuj 😝

basika
14. máj 2009

miriamka - tak daj vedieť ako ste pochodili u Dr...a či sa už Jakubkovi lepší..

miriamka
14. máj 2009

Basika...keby som len vedela co to je,lebo inac mu nic nie je,len stale tie horucky tak neviem ci to mozu byt zubky,alebo ta 6.choroba alebo co...

gurti
14. máj 2009

ahojki, misanik, myslim, ze ty si spominala nejaky problem s ockom u Norka...co konkretne mu diagnostikovali, ci nediagnost.?...pytam sa, bo nas caka v blizkej buducnosti tiez navsteva ocneho. Miskovi uteka lave ocko, resp. ho ma asi lenivsie, aspon tak som to pochopila, ale po navsteve ociara budem mudrejsia.

miriamka, drzkam palce, my mame za sebou tyzden plny prehoruckovanych noci, okrem toho sopliky a redsia stolica...no skratka uboleny cely Misko, zaveseny cely den na mne. Spociatku som myslela, ze idu nejake zadne zubky, no ale uz sa to tahalo, tak som isla k dr., no v podstate som sa ani nedozvedela, co mu vlastne je, len ze dychanie ciste, hrdlo ciste, takze nam odporucila Hylak a predpisala Pamycon 😒

basika
14. máj 2009

mriamka - možno ozaj tá 6. choroba, keď iné ťažkosti okrem horúčky nemá....jaj tie choroby, zasa sa tu nejak rozmáhajú.

miriamka
14. máj 2009

Gurti...tak to mame asi to iste...lebo maly tiez ok,len redsia stolica,ale papa mi,len nic tuhsie nechce ale kasovite popapa pekne.A tie horucky stale 😖

slnyecko
14. máj 2009

Ahojte,jakubko dakuje za gratulacie 😉
Dnes som mu varila na obed gulas 😀 nelakajte sa,uplne nezavadny 😀
Kuracinka nadrobno nakrajana,na troske olivoveho oleja osmahnut,pridat jednu osupanu rajcinku,trosku solcanky-vegeta bez glutamanu,majorana,cesnacik,zemiaciky,a dusit domakka.Mnam,chuti aj mne 😉

anjelok
14. máj 2009

ahojte,
basi nebolo toho tak vela, dalo sa..predvcerom som natalke zehlila 2 hodiny 😝
miriamka, natalka ked mala vysoke teploty 2 dni a neprechadzalo, tak sme pre istotu sli k dr, zobrala jej crp a mala zvysene. tak sme dostali atb. keby sme boli cakali na vyhadzanie sa (6. choroba), tak by sme sa asi nedockali 😒
fakt s tymi chorobami uz nech je koniec 😝
nicol, noc dost o nicom. do druhej spala pekne, ale potom zase vyse hodinova zurka 😒, co sa tyka next veci, my sme na tom podobne. a som uz rozmyslala, kurnik vysolila som 150 eur a co bude nosit???!!! 😀 a to jej next veci boli vzdy akurat. z toho usudzujem, ze je fakt mensia.
co sa tyka plienok neporadim, my pouzivame teraz 4-ky tesco.
slnyecko, ten gulasik vyzera dobre, som zvedava, kedy sa ja odvazim dat taketo nieco natalke 😅

anjelok
14. máj 2009

nicol a k tym leginkam..no bude to mat ako teplacky asi 😀 ..horsie je, ze jej to je aj v pase trocha sirsie. tak hadam, ze do augusta, septembra este podrastie a bude jej to ok, ze to vynosi. tricka a nohavice to sa nebojim, ved to neutecie. horsie su take tie fakt letne veci. a opalovacky co som kupila su take obrovske, ze mi je jasne, ze ich bude nosit buduce leto 😀

misanik
14. máj 2009

Ahojte, noc bola kadejaka, uboleny furt hore, ale rano pospal na nase pomery az nadstandartne az to 6-tej. Teraz sa pytal 9.30 spat a nie a nie zaspat, uz som myslela, ze skusime len 1 spanok, ale sa poriadne pokakal a zaspal. dnes kaka prvu ligu 😝 vcera mal pauzu, neakakal vobec.
Gurti, nam norko skuli. Dost vyrazne niekedy. Moj muz to nevidi, ale inak to vidi kazdy 😀 U deti ide o to. ze ak skulia, tak jedno ocko nevladze zaostrovat a sledovat objekt, tak zaostruju len druhyma to skuliace postupne vypustaju. Tak sa dopracuju k tzv tupozrakosti. Jednoduchy liek, pokial su malicke zakryju im zdrave ocicko, to lenivejsie sa posilni a bude fajn 😉 Nam nakoniec zistila, ze on skuli oboma, striedavo jednyma druhym, to ej vraj v pohode, lebo zapaja tym padom obe. Na kontrolu mame ist az o rok 😉 Neboj, urcite bude Misko v poriadku, dnes vedia to skulenie krasne skorigovat a cim skor sa to spravi, tym lepsie 😉

misanik
14. máj 2009

slnyecko, bistu, to znie fajn 😵 kocky, ja by som skusila uz privarok, mozem tam dat normalne mliecko? Ved to len troska, mam pocit, ze to by mu chutilo.
Inak som troska googlila a puding z UM robia kocky tka, ze uvaria puding len vo vode a potom do neho pomaly vmiesaju mlieckovy prasok 😉 UM sa nema varit. Vraj to nezhrckavie.
Dala som dnes sabi jogurt, ledva olizol... budem skusat dalej. Banan skusam uz par mesiacov a snad na sty pokus uz spapa tak 3-4 susta 😀

anamor
14. máj 2009

ahojte,
docitavanie neriesim, lebo ked sa sem dostanem nerobila by som nic ine 😉 co som zahliadla su Um tie sa ma zatim netykaju, ale skusala by som doradu, asi s kasou klamala najskor... neviem ako by som bola uspesna, ale snaha by bola.
plienky 4 pampers hlavne, alebo 4babylove, nicol preco 4+? ja som ich mala a zdali sa mi rovnake ako 4, len drahsie o nieco,aj ked akoze oni maju mat vyssiu savost, nam nastastie savost staci, lebo inak mi precura aj huggiesky 😠
juj tie choroby, jakubkovi drzime palce.

mame dnes nejakeho oslavenca kocky?

leni o desiatej zehlit, uff vykon, ja som vcera tiez, nezanasm to 😠

enajka
14. máj 2009

bre ranko
vsetko naj oslavencom takto budem pre istotu zacinat kazdy den az do konca maja 😀 😀 😀
jahodu som skusila dat vcera nakolko sa za nimi tolko natahovala az som neodolala ale len jednu spapala
miriamka skore uzdravenie jakubkovi+gurti aj tvojmu Miskovi
ja by som tiez chcela max 3 rocny vekovy rozdiel no uvidime podla financii
UM davam France lait no chystam sa kupit sunar nakolko ten vraj menej zatazuje brusko 😉
Poprosim vas hodite mi recept na tu jablckovu tortu pre deti do IP?????????????????????????????? DAKUJEM

anamor
14. máj 2009

miska to s tym pudingom neznie zle 😉 gulasik je isto mnam, mne by urcite tiez chutil 😉
miska mlieko ak prevaris dat mozes, trvanlive este lepsie.

ozaj,mate po porode pravidelne mrchove cykly? ja som mavala pred porodom a teraz sa druhej ms neviem dockat par dni uz...

misanik
14. máj 2009

miriamka, drzim palce aby bol kubko cim skor ok a mohol pekne oslavit na termin 😵 urcite bude dobre 😉
enajka, ip

misanik
14. máj 2009

romi, ja som mala 3 cykly a to medzi 1-2 60 dni a medzi 2-3 12 dni, tomu sa rozhodne neda povedat pravidelnost 😀

andula30
14. máj 2009

Ahijte plienky pouzivame 4 pampers baby dry, mrchu mam pravidelne nepravidelnu 😉 Misi ja privarok uz robim s normalneho mliecka tu trvanlive nie je dostat,gulas vyskusam prosim aj ja IP na tu jablckou tortu.

miriamka
14. máj 2009

Anamor...moje cykli...1 cyklus / 43 dnovy, 2 cyklus / 38 dnovy a teraz 3 cyklus bol priam idealny 31dnovy aj s ovulaciou 🙂

anamor
14. máj 2009

trvanlive je dvakrat pasterizovane, to menej trvacne iba raz, tak preto, ale kazde treba prevarit vraj.... radsej
dievcata s tymi pravidelne nepravidelnymi cyklami /andula/ ste ma potesili, ze je to normal 😉

miriamka
14. máj 2009

Urcite je to normalne mat taketo divne cykly po porode...ja beriem ako uspech to ze mam ovulku,lebo mne v minulosti toto robilo problem.

vs3
14. máj 2009

Ahojte ,
vybije sa mi baterka tak len v kratkosti ak mate naladicku https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
Miriamka myslim na vas nech je uz Jakubkovi lepsie chudacik 😔
Co sa cyklov tyka nemam ich ppravidelne, a mavala som.
Inak podla coho viete kedy mate plodne dni? Ak mozte ip nemam kedy citat.Velmi dakujeeeeeem
Ak su oslavenci vsetucko naj 🙂

lucka0122
14. máj 2009

ahojte maminky ja vy uz mate aj mrchu?ja teda som nemala este....

miriamka
14. máj 2009

vs3...ja som si tieto cykly merala BT,aby som vedela ci mam vlastne ovulaciu alebo nie.