Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

najjulinka
20. nov 2009

lubi u nas v okoli jednoznačne chalani vedú... a ja si zo všetkých tých chalanových robím, že ked kcu babu ako my, nech idu na istotu ako my 😝 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Lucka zatial nemá sesternicu, len bratranocov a aj v bruškách su len bratranci 😀 😀 😀 😀 😀

alena22
autor
20. nov 2009

ahojte, tak nam brali dnes krv aj mne aj adkovi koli zapalom dostali sme obaja este atb ja uz sa citim super a teplotu dnes zatial nemam klop klop klop maly mal do obeda 37,5 ale pospinkal si a uz nic len on o dost viacej teda kasle ☹ jedineho muzika uz vypisali z pn tak zasa isiel na ocr leboja uz idem do prace ak nedostanem horucky 😵

my darceky mame jednoduche dostane nejake velke lego a knizky a tym to hasne lebo ma milion hraciek uz som nejake aj poodnasala do DSS lebo je na to sam a vobec si ich nevazi, jedine co robim je ze v kuse dokupujem boxe na hracky neni to kde uskladnovat 😅

ale uz sa strasne tesim na vianoce a aj mikulasa si vecer casto rozpravame ze pride mikulas donesie nam sladkosti a mozno pride aj cert ( ak budu aj tento rok z posty chodit chcem si ich objednat) ak nie my robime v praci mikulasa a ja certa tak pridem ako cert ja 😀 a ze na vianoce budu pod stromcekom darceky pre dobre deti a maly vzdy tlieska a strasne sa tesi aj krici ja sa tak tesim maminka 😵 😵 😵 uz to zas lepsie vnimaju tie dietky zas to bude o inom juj len nech sme zdravy a nech uz pada sneh a mrzne 😅

zuzka80
21. nov 2009

Ahojte,
Alenka prajeme skoré uzdravenie celej rodinke 😉
Ľubi chcela som sa ťa spýtať, či nevieš kde nájdem zoznam kočíkov na ktoré pasuje buggypod. Myslím, že vy ho máte.
Fibi pekné meno sme vybrali 😀 Keby sme mali tretie dievčatko, tak by bola Lujza 😀 Len u nás už to nehrozí, my už s detičkami končíme 😝

najjulinka
21. nov 2009

zuzka same pekne mena... moja mamka chcela na "L" všetky, ale ocko to zatrhol... Začala Luciou, Lýdiou.... a potom som bola ja Júlia... tak už aj bratov tak mama dopasovala k nam...

najjulinka
21. nov 2009

A ja tiež vravím, že k Lucke by som kcela Lindu... Očakavame, ale ešte to nie je isté Rosalindu... no meno hrozné na naše pomery... a dumam, že z toho bude len Linda u nas... 😀 😀 😀 😀 No uvidime ake pomenovanie sa jej ujde, lebo s Dominikou som tiež nevedela, že čo a je Bikika - tak to skomolila Lucinka a nejak sa to u nas zauživa... 😀 😀 😀 😀 takže možno rosalinde tiež necháme volný priebeh... nech je srnada a nech mame čosi originálne zas domka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
21. nov 2009

Pokazila sa nám práčka 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 nežmýka 😠 😠 😠 😠 😠 A to som aj fusak dala prať 😠 😠 😠 😠 😠 porazí ma 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

alena22
autor
22. nov 2009

jej juli dalsie dievcatko budete mat ? 🙂 super...inak kde mate tie plienky vsetky uskladnene z modreho z neba? ja som si najprv myslela ze vam daju nejaku poukazku na kamion plienok a kolko ti bude treba tolko si vzdy vezmes z obchodu 😀
to som zvedava ako lucinka skomoli rosalindu 😀 a co sa tyka pracky no asi by som mala poriadne nervy aj ja drzim palce aby sa umudrila a zacala zmykat...okamzite 😉
zuzka dakujeme cela rodinka sme uz na tom podstatne lepsie ja uz zajtra ficim aj do prace atb doberiem horucky uz nemame nik a sem tam si odkaslem to uz je najmenej ....este maly troska kasle ale uz tiez iba malo a krasne si vykasle...uz je aj zivy jak diablik takze dufam ze po tyzdni uz pojde aj do skolky 😅 este si ho tyzden necha muzik doma budu spolu bacovat ked uz su tolko doma nech to maju cely mesiac 😅 esteze za skolku na konci roka vratia peniaze lebo my podchvilkou vymeskame nejaky ten tyzden dva a platim sa popredu vzdy 2500 sk 😅
boze u nas je dnes hrozne pocasie vlastne uz od vcera hmla sychravo potom ze je vela chripiek ked vonku su idelane podmienky na jej prenos 🙄 budeme musiet vegetit pri hrach a tv a dobrom obediku 😀
prajeme peknu nedelu vsetkym 🙂

najjulinka
22. nov 2009

alena predbežne to vyzerá, že ked dvojky odídu, tak dostaneme dievčatko a chlapčeka... ale uvidime.. .zatial predbežne....
no nebolo to plne auto.. to auto bolo duté 😀 😀 😀 a navyše si decák nechal polku... a zvyšnu polku sme ako tak vtrepali do pivnice.......

najjulinka
22. nov 2009

50haliernik vo filtri sa našiel.. .a žmýka.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lubi22
22. nov 2009

Ahojte 🙂

Zuzka tu je ten zoznam kompatibilnych kocikov: http://www.buggypod.com/docs/customer/Buggypod_...

Inak my ten buggypod fakt vyuzivame. Sranda ako cely zivot Samko nechcel byt v kociku, tak odkedy je Filipko v sportovom aj samko chce vzdy sediet vedla neho, takze som zmenila nazor, ze nevyuzijeme, fakt vyuzivame dobre, dobra vec. Na jar chcem kupit aj novu buginu pre Filipka, lebo mame Quinny Zapp a na tu sa to neda dat, ale nasla som Gesslein Swift, ta je polohovatelna a buggypod sa da pridat.

Julinka este ze ste pracku opravili 😀 Rosalinda, to asi bude male ciganciatko, ze? Podla exotickeho mena. Takze ked vam odidu dvojicky, nedate si ziadnu pauzu, hned budete mat dalsie deticky? Mena na L su krasne, mne sa tiez paci aj Laura, Lujza, Linda 😵 No som zvedava, co Lucinka vymysli.

Alenka super, ze uz ste v poriadku. Adrianko si fakt moc skolku neuzije. To mate super, ze Vam peniazky vratia, ked nechodi. My platime pausal a peniazky sa nam nevracaju, ani ked nechodi, je chory, alebo sme doma. Ale zase to chapem, kedze je tam maly pocet deticiek a nikoho neberie namiesto nas. No ale peniazky spat by potesili, ked tam nie je.

najjulinka
22. nov 2009

No dame si malicku pauzu.. kolko dovolenky muž ma - asi 10prac. dni, ale je dost možné, že mu daju volno navyše .... uvidime.. .ale to aj s dovčou by bolo maximalne 2 mesiace asi... takže takú pauzu si dáme... 2týždne až 2 mesiace 😀 😀 😀 😀

alena22
autor
22. nov 2009

lubi tak v sukromnych skolkach to funguje jasne ze inak nam nastastie vzdy kolko nechodi dni tolko nam presne vratia aj ked teda vracaju to az cez letne prazdniny ale v nasom pripade je to slusny balik penazi 😀
toto pridavne sedenie na kocik uz ma jedna mamicka aj v senici velmi sa mi to paci 😉 a jej detom zjavne tiez teda videla som len to starsie spokojne sa viezt 😀
juli to moc velku pauzicku mat nebudete 🙂
no my sme sa paradne najedli a ideme zahajit hromadne rochnanie sa v peliskoch 😀 tak dobru 😔

eva4444
22. nov 2009

Ahojte 🙂

lubi vcera som kukla albumik no samko ma teda tych auticok na mraky 😉 to som si myslela ze my mame doma horu aut ale vidim ze sme uplne smiesni popri vas 😉 😀

julka no mne sa tiez zdalo lepsi napad ako mala alenka dat vam poukazku, ale hold darovanemu konovi na zuby nehlad 😉 super ze vam takto pomohli 🙂

dnes sme sli von, hned na uvod sa Petik tak strieskal z bicykla ze ma krasny cestny lisaj 3D priemeru asi 3cm no mrazi ma len sa na to pozriem. ale zda sa chvalabohu ze je to len kozmeticka chyba 🙂 tak sme sli na hojdacky a preliezky. potom sa rozfukalo a vikinka uz bola nepokojna tak sme sli domov, ale dolezite je ze teraz uz spia obaja 😵 aj s mojim muzom 😀

alena22
autor
22. nov 2009

jaj evi chudak petrik ☹
my sme pospali jak macky cela rodinka od tej zhruba pol druhej do pol siestej som zvedava co budeme porabat v noci 😀
bude s nami adko musiet pozerat superstar 😀 😀 😀

pipi1211
23. nov 2009

ahojte tak dnes som bola u dr a tehu nie som ☹ no co uz nemoze sa to hned na prvu supu podarit.... my uz mame aj meno pre dievcatko vybrate bude Sofie-Lora alebo naopak to este nevieme 😀 a chlapcenske nemame vobec sajnu 😅 ale tak ja by som asi chcela zasa dievcatko 😀 😀 😀 😀

alenka a uz ste zdravi?

eva4444
24. nov 2009

ahojte 🙂

baby a co tu tak pusto? 😕

pipi pekne meno mate 🙂

ja som bola dnes v tej nemocke, rano som prisla a o 11 som mohla ist domov, prebehlo vsetko super, hlavne ze uz som cista, boli to zvysky placenty alebo nejakych plodovych obalov 😒 este som si poobede 3h schrupla, ani som nevedela ako tato s Petrikom sa uz davno hrali 🙂 vikinka zdobla jednu flasku UM, kym som bola prec potom som uz kojila. takze supis pupis 🙂

alena22
autor
24. nov 2009

pipi velmi pekne meno a mne sa paci v tomto poradi ako ho tu mas napisane 😉
evi ty si super zena vsetko hravo zvladas 🙂 super ze ti to dobre dnes dopadlo a budes mat uz hadam pokoj 😵
ja som dnes bola troska na vianocnych nakupoch a som kupila adkovi encyklopediu poznaj svet pre deti 3-6 rokov vyzera lakavo pre mna snad sa bude pacit aj nemu ale myslim ze isto bude nadseny 🙂
pipi no ja som uz fit ako tak ale chlapi su este doma vlastne uz len maly je tak ze este dokasliava ale lieky musime pekne vsetci dojest ja este dva dni a zasa na krv potom 😝

erika1983
25. nov 2009

ahojte tak ja sa pridavam k snazilkam o druhe dietatko,
vsetkym novým babatkam a maminkam gratulujem
u nas je vsetko po starom Frederika chodi krasne do skolky, strasne rada tam chodi, čo som aj rada.
je strasne sikovna az na to ze nehovoríme r 😅 ale naucime sa

eva4444
25. nov 2009

ahojte

ali no super zena nie som bala som sa dost na ten zakrok 😉 ale chvalabohu je to prec 🙂 😎

erika no drzime palce aj tebe aj pipi nech to pride co najskor 😵

nas tato ma este dovolenku tak vezme asi Petka poobede na plavku. tak si trosku uzijem vikinky, lebo ten lotor nam vyplna vsetok cas ma milion napadov a okamzite musi vsetky zrealizovat no vlasy mi niekedy dupkom stoja 😀

lubi22
25. nov 2009

Ahojte 🙂

Evka aspon bude mat Petko zmenu. My ideme zajtra cela rodina zaplavat si. Zacala som chodit s Filipkom na babenkovske plavanie, v utorok chodime len my dvaja a vo stvrtok aj ostatni chlapi. Filipko je z vodicky uplne nadseny, cely cas sa jasil, bol vo svojom zivli, tak ja mam doma vodne zivly dva 😵

A aj vas Petrik dokonale manazuje? Lebo Samko keby nas bolo aj desat, tak by nemal problem kazdemu pridelit daku ulohu. A takisto samozrejme slovko trpezlivost zo svojho slovnika vylucil, takze hned a zaraz. 😀

Alenka ta encyklopedia je peknucka, ja som ju kupovala pred tym ako sa Filipko narodil, kvoli tej prvej kapitole, ako sa tam narodi babenko. Ale myslim, ze sa bude Adriankovi pacit. 🙂

eva4444
25. nov 2009

lubi no viem si predstavit ako Filipko sa musi tesit z vody 😵 nasi obaja su vodne zivly, Petrik co by bol fialovy od zimy nevyjde dobrovolne von 😀 vikinka ta takisto mam pocit ze cely den caka len nato kym sa pojde kupat 😝

baby ja som sa obzrala bohapusto teraz som na seba nazlostena ze som sa mohla ovladnut 😠

ikka
25. nov 2009

Ahojte,
Evi...to vybehas 😀 Potrebujes vela energie! Tak ako ja! Tiez sa bohapusto prezieram 😅
Inak obdiv vasmu tatinovi, lebo ty si toho tolko prezijes a on to krasne s detickami zvlada, super, ze si v poriadku 🙂
Snazilkam drzim palce, rychlo, nech mam nejaku partacku 😀 Mam uz za sebou prvy UZV, vsetko je zatial OK, babulko ma cca 8cm a uz sa veeelmo nejako hmyrilo 😀

Cez vikend sme mali kamosov, tak nam bolo veselo, Emi je totalne lepidlo, tej je jedno, ci taky alebo onaky, hlavne ked prejavi zaujem do hry a uz je v jej pasci 😀 A mama s tatom si mozme nohy vylozit...nas nepotrebuje. No ale aspon potom mozem dostatocne obskakovat navstevy 😉
Vcera sme oslavili meniny, tak si Emi sama vybrala hracky v obchode. Boli sme na zmrzlinku a pokolotocovala sa na svojich oblubenych konikoch 🙂

Vsetkym prajeme, aby nas bacily obchadzali...pa

alena22
autor
25. nov 2009

erika drzime palce aby sa coskoro zadarilo druhe babulko 🙂 😉
evi ved ty si ako spajlicka len sa dobre napapaj 😀
my sme dnes v praci mlsali tiez neviem naco som tolko jedla ked mi netreba 😅 🙄 ale tak clovek sedi v artedielni praca pred nim na stole nejake dobroty a zob zob a uz je polka v tahu 😀
adko ma teraz naj hracku vrtacku od minulorocneho jeziska a vrta nam vsetky steny stoliky stolicky aj maminke vrtal do nozky ze nutna oprava je treba 😀 😀 😀 maly sakalik 😵
ja by som tak adrianka chcela zobrat do bazena on to ma strasne rad ale choroby nam to nedovoluju a ked je konecne aj zdravy sa bojim ist s nim na plavaren aby tam zas daco nechytil ☹ ale ved raz to aj nas musi opustit a pojdeme vymetat plavarne a kupka 🙂
zajtra ide tatino do skolky sa popytat od buduceho septembra ci moze adko narukovat som zvedava 😅

zuzka80
25. nov 2009

Ahojte,
Ľubi dík za link, ten buggypod na náš kočík nepasuje 😒 Chcela som ho kúpiť, lebo Laura začala vymýšľať a nechce hodiť pešo, len sa voziť, tak keď ideme na prechádzku s tatinom alebo s babkou, tak ideme s dvomi kočíkmi.
Evi tak super, že si už v poriadku.
Erika, Pipi držím palce, nech ste čoskoro tehu 😉
Ikka super, že je babulko O.K. Máte už aj mená vybraté?

erika1983
25. nov 2009

alenka a teraz je kde adko ? ked si v robote?
ikka super drzime palceky aby bolo vsetko ok
no ja som zvedava ako bude Frederika reagovat na surodenca lebo ona je strasne ziarliva 😀

alena22
autor
25. nov 2009

no adko je bud v jaslickach alebo ked je chory je u babiek striedavo momentalne ma tatik ocr 😝 vzdy to nejako polepime a ja mam 45 dni dovolenky na rok tak aj ja si bravam plus nahradne volna a tak

ikka
25. nov 2009

no u nas to s menami bude veeeelmi zlozite, nemozeme sa nejak dohodnut. Mne sa aj nejake pacia...no a v prvom tehu si nas tatik vybral chlapcenske meno Hugo a ja velmi nechcem...a on si na tom trva 😅 😀 Takze s menami to bude boj 😅

eva4444
26. nov 2009

ahojte

ali no ta vrtacka musi byt super viem si predstavit co uz mate vsetko rozvrtane 🙂

zuzi neboj podla mna to Laurinku prejde, Petrika to po mesiaci preslo a uz pekne cupita, resp. ide na bicykli. 🙂

ikka nedaj sa s menami 😉

my sme dnes kupili taky mesiacik a hviezdicky co ked sa nabiju svetlom svietia v tme, urcite to poznate, mali balik za euro, ale fakt to stalo za to Petrik stale chodi zhasat do detskej a ukazuje ako to svieti no je z toho hotovy odporucam 🙂

alena22
autor
26. nov 2009

evka aj my to mame v destkej polepene mesiacik hviezdy a ovecky s barankom...teraz uz je to samozrejme bez povsimnutia tam ale sprvu to bol ako zazrak 😀 😵 😵 😵
nam dnes kozna konecne povolila pomalicky rusit dietu tak adko sa bude tesit bo do vianoc uz zas bude moct papat vsetkooooooo 😀 boze on tak rad a vela papenka drobca male 😀

kamilecka
26. nov 2009

Ahojte

no pani,to ste sa riadne rozpisali 🙂 je sanca ze to vobec precitam??? 😀 😀 😀 😀

Pipi a Erika nech sa vam babatka podaria tak ako si prajete 🙂

Alenka a preco nemohol papat vsetko? Mali ste niejake alergie?

My sa mame celkom fajn, deticky zlate 🙂 Davidkovi sa usta nezavru,uz mu niekedy aj hovorim ze nech je tisko aby pocul to a to 🙂 Sarah je zlate,milucke dievcatko. Cez den vela nenaspi, doobeda som rada ked pospi aspon polhodinku a poobede tu hodinku potiahne,zobudi sa o 15hod a potom nespi az do kupkania 🙂 No neviem,co tolko malo spinka ale ked je ona spokojna a kludna tak ma to netrapi,hlavne ze sa v noci krasne vyspi 🙂 a my s nou 🙂

Darceky pomaly na vianoce kupujeme,tiez ma zaujala niejaka knizka pre Davidka ale ta encyklopedia vyzera super,mrknem na nu v obchode 🙂