Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

sisa07
27. nov 2009

Ahojte 🙂

Evi, to je super, ze uz mas ten zakrok uspesne za sebou, tesim sa s Tebou 🙂 . Urcite to musel byt riadny stres, hlavne strach o kojenie a komplikacie.....ja som si to tiez prezila, kym mi doktor povedal, ze do nemocky nemusim.......Drzim palceky, nech uz nemate ziadne problemy a mozes sa naplno venovat len detickam 🙂 .

Pipi a Erike velmi prajem,nech si najdu pod stromcekom ten najkrajsi darcek - dvojciarkovy testik 😵 .

Alenka, to je super, ze sa Vam uz polepsilo 🙂. My sme tiez nemohli dva roky s Adelkou ani pricuchnut k bazenu, az teraz v lete na kupku. U nas to bolo kvoli ekzemu a haklivej pokozke. Tak drzim palce, nech sa Adko rychlo zo vsetkeho vystrabi, nech si mozete vodicku buduce leto uzit uz aj Vy 🙂.

Zuzi, aj u nas to bolo po Adamkovom narodeni len prechodne, ze sa chcela Adelka viac kocikovat. Teraz uz mame buginu dva mesiace zlozenu a opretu o skrinu, ani ju to nenapadne. Ked je unavena, kusok ju odnesieme a potom zase cupka. Je sice pravda, ze ona stale vyjednava, ze chce ist na rucicky, ale uz vieme,ako na nu, aby viac chodila a menej sa nosila 😉 . Urcite to zvladnete rychlo aj Vy s Laurinkou 🙂 .

Ikka, to uz mas v brusku ozaj maleho cloviecika 😵 , ide to strasne rychlo 🙂 .

Kami, rovnako ako Vy musime stale tisit Adelku, aby aspon na chvilocku zatvorila ustocka, lebo ani nic z rozpravky nepocuje, co sa stale na vsetko pyta. A jej analyzy pesniciek......uz som to tu tusim pisala, ze podrobne rozobera vsetky texty a musime jej vysvetlovat, preco v pesnicke "ceresnicky, ceresne" dievca nema frajera, a preco sa rozsypali ceresne po ceste a odpovedat na otazku, kto ich asi pozbiera, no .....sranda 😀 .
Sarah Ti teda spi velmi malicko, ale je super, ze je spokojna. Nas Adamko vydrzi byt tak 1,5 az 2 hodinky hore a potom musi na pol hodinu zalomit. A stale je to tak, ze spi presne pol hodinu a budi sa.

sisa07
27. nov 2009

A ked ste pisali o tych svietiacich mesiacikoch a hviezdickach - my mame oblaciky a slniecko na stene, tiez to malo velky ohlas, ale este radsej ma Adelka male fosforeskujuce zvieratka, ktore kazdy vecer pripevnime na lampu, alebo postavime pod lampu a ked ideme spinkat, zhasneme a pozerame na ne 🙂 .

sisa07
27. nov 2009

A vrtacka bol tiez jedno obdobie velmi oblubena.....aj cele naradie na opravovanie, teraz to uz tiez zapada prachom a caka na Adamka. Oblubenejsie mame doktorske naradie, Adelka musi stale niekoho osetrovat, alebo chce aby sme ju osetrovali my a este sa velmi rada hra na obchod - bud s Barbinami, alebo s takym malym nakupnym vozikom a ovocim, zeleninou, skatulkami.......Nasa dcera je taka multifunkcna zienka, ona sa zahra s babikami, na tetu kadernicku, vari v kuchynke, ale rada sa hra aj s autami, vlacikmi, lietadlom, s hocicim, hlavne aby sme jej stale asistovali 😀 .

Prajem pekny den 🙂

najjulinka
27. nov 2009

my svietiace hviezdičky máme... nejak extra uspech to nemalo...

dnes som bola u lekarky s Dominikou a Marketkou.... celkom sme to zvládli.......choré su obe a weekend ide, tak som si to neriskla, že sa to zhorší...

eva4444
27. nov 2009

ahojte

sisa kde si sa flakala? 😉 🙂
diki, aj ja som rada ze je to za mnou, ako som uz pisala vikinka mala 1 flasu UM, chudatko ju trosku z neho asi zapieklo lebo do vcera vecera bola strasne uplakana, potom prisiel kak a uz je zase slniecko. tak si to najviac odskakala ona, lebo inokedy problem nema 😒
inac ja neviem ci to je vsade tak, ale aj tu ja som sa prebrala z narkozy obliekla a sla domov, vedla mna sa pani cela povracala ale brutalne, druha vedla mna sa im nechcela prebrat tak do nej pichali furt cosi, maska, pristroj a potom uz neviem lebo mi zatiahli zaves. normlane si vravim ze ake to mam vlastne stastie 🤐 🙂

dnes sme boli pustat sarkana, Petrikovi sa pacilo aj sa pekne vybehal po studenom vzduchu. a veru nam aj pospal 2h poobede 😝 😎

ikka
27. nov 2009

ahojte,
no evi ty si ine dramy uzivas....neviem si predstavit zobudit sa po narkoze, obliect a ist domov 😕 ale samozrejme 1000x lepsie doma ako v nemocnici 😉

Juli, tak nech sa kocky coskoro uzdravia, no vam ked ochoreju vsetky deti, tak to si neviem predstavit... ☹

Sisa, aj Emi sa podobne hra ako Adelka. Najradsej riadiky a obchod...ma vela riadikov a vsetky ich vzdy zostavi (napr. tanier+lyzicka atd...) az kym sa jej vsetky neminu 😀 a samozrejme tam vzdy aj nieco nalozi, aby sme neboli hladni 😀 Tiez sa vysetrujeme a vsetky plysaky a babiky. No a auticka, vlacik, zvieratka a lego u nas tiez frcia...Rano vzdy zacina knizkou, kreslenim a plastelinou a poobede pridu na rad hracky a vecer je uz plny byt porozhadzovanych hraciek 😀

Dnes sme boli na namesti na rozsvieteni vianocneho stromceka, no radost..Emi furt pytala uz darceky 😕 😀 bolo tam ale vela nervoznych ludi, taki ma dostavaju, naco tam potom chodia, jasne, ze tam bol cely narod. Dala som si domace placky 😝 a Emi sme kupili blikajuce certikovske rohy...vyuzijeme na Mikulasa, mame buduci vikend z roboty 😉

Tak pekny vikend!

najjulinka
27. nov 2009

Tak Lucku mame u nas v posteli už dnes... Zobudila sa nam... snad nebude chorá, lebo to býva predzvesť...

Akože žiadne deti chore nie su take naročne ako Lucinka, ked je chora... takže hlavne nech ona nie je chorá... Je buť na umretie, stoná a neviem čo a ked jej klesne teplota pod 39, tak začne šikanovať nas.... ona je snad horší pacient ako chlap... 😒 takže všetky ostatné deti su chore uuuplne v pohode oproti nej....

eva4444
27. nov 2009

ikka to bolo len 10 minut ten zakrok, oni mi dali len masku 🙂 ale potom som este dospavala doma 😎
tu uz tiez postavili krmitka na via´nocne trhy, ale asi tento rok nepojdeme s kocikom a malym dietatom sa tam preplietat ☹

aj ja som dnes vysvetlovala ze budu vianoce a darceky, Petrika to strasne zaujalo, najradsej by uz tiez dostal nejaky darcek.
a ako hovorite jezisko ci dedo mraz? ja som zacala s dedomrazom, pretoze je vsade plno malych cervenych trpaslikov tak nech mu to sedi 🙂

najjulinka
27. nov 2009

ja nehovorim nič.. ja ked hovorim, tak že pod stromčekom budu darčeky... kto z kade zatial nehovorim.. na jednu stranu sa mi nepáči klamať a na druhú nepoviem, že ja kupim, lebo by to nemalo to čaro a možno by mala priame požiadavky na mna... 😀 😀 😀 aj ked ja som sa pýtala čo kce na Vianoce a same somariny mi porozpravala. .raz, že sa kce kupať s mirkou pod stromčekom.. .druhýkrát, že kdce zelené kvietkované šaty ... (ona má všetko zelené - ked sa na čosi pýta, tak sa pýta či je to zelené 😀 😀 😀 ale vidí s ami, že sa jej tá farba ozaj páči a ešte ružovú lubi 😀 ,a le všetko nazve zelenou 😀 😀 😀 )...

alena22
autor
28. nov 2009

U nas funguje zatial ze mikulas ten prinesie sladkosti uz cochvilka s certami a potom na vianoce ked je stromcek chodi jezisko 😀 ten nosi ine darceky ale oboje si treba zasluzit poslusnym spravanim nebit sa s detmi v skolke a tak 😅 a ked aj robi daco zle poviem mu ze sa certi aj jezisko pozeraju na neho ako sa jeduje a robi zle a prestane samozrejme ze iba na 2 minutky a robi to zas inde 😀 stale nam tvrdi ze sa certov neboji no 3.12. uvidime ked k nam pridu certi s mikulasom a anjelik, my mame totiz v praci mikulasa a pojdeme si potom s kolegynami sadnut sem pod nas dom do kaviarne tak ich chcem poprosit aby sme sa stavili aj u nas 😀 😀 😵 😵

eva4444
28. nov 2009

alenka no dobre ides na neho 😉 😀

juli ja to nepovazujem za klamstvo, ved deti radi veria rozpravkam 😉 podla mna netreba byt pri detoch reailsta za kazdu cenu 🙂

kamarat nas nahovoril ze je dobre ist na blsi trh, ze tam minuly tyzden super nakupil. tak sme sa boli doobeda prejst, no podla mna kopec raroh od vymyslu sveta ale nic poriadne. kupili sme Petrikovi drevene puzzle, to ho bavi aj ked to vobec este nevie. akoze kocky trafi do seba ale kasle na obrazok 😀

sisa07
28. nov 2009

ahojte 🙂

Vzacna chvila pokoja 🙂 ......

Evi, ved ja sa tu cele dni len flakam - hram sa na koberc s babikamii, sedim na gauci a kojim, prechadzam sa s kocikom,tancujem a spievam, kreslim si, hram sa s plastelinou, valam sa po posteli s kacickami a macikmi....... ved to poznas, kopa volneho casu 😀 😀 😀 .
Akosi mi cas na kona cez den vobec nevychadzal a vecer som uz nemala energiu ani zapnut pocitac 🙂 . Adamko cez den spava len tu polhodinku v kuse, takze ked aj pocas obedneho Adelkinho spanku akurat spi, tak v ramci tej polhodinky sa idem vycikat 😀 , dam rychlo nieco varit, vyberiem veci z pracky alebo nieco podobne a je po polhodine.......Nerozumiem tomu, preco taky maly clovek nevie v kuse normalne spat aspon hodinu - dve.......Aj v kociku sa nam po polhodine zacne mrvit a plakat, ale vacsinou ho este prehovorime na druhu polhodinku. Ale dnes sa mi to napriklad vobec nepodarilo, po 45minutach isiel s velkym placom von......ja som stihla akurat povysavat, podlahu som uz umyvala s mrnciacim Adamkom v postielke. Adelka bola s tatinom v Partizanskom kupovat topanky.
Aj u nas to "cistenie" v nemocke prebieha tak, ako si popisala, ze do 2 hodin po zakroku sa moze ist domov. Ale mala si ozaj stastie, ze si sa dobre citila a nemala si ziadne komplikacie. Ja som po narkoze pred par rokmi tiez velmi vracala a bolo mi dost zle.......

My tiez doma hovorime, ze pod stromcekom budu darceky, Jeziska u nas doma nepouzivame vobec 😅. Ale ked sa Adelka priamo spyta, odkial sa tam vzali, tak jej povieme, ze si davame darceky, lebo sa mame radi a chceme potesit toho, koho lubime. O Mikulasovi sme jej povedali, ze jej dame cizmicky do okna a ak bola poslusna, najde si tam sladkosti a maly darcek.
Tesim sa na to, ako budeme spolu zase zdobit stromcek a celu vyzdobu, minuly rok aj ked bola este malinka, tiez pomahala 😵 .

Pekny vikend bez bacilov prajeme 🙂

eva4444
28. nov 2009

sisa tak sa flakame spolu 😎 ale verim tomu ze keby sme moc chceli mame este rezervy 😀

lubi22
29. nov 2009

Ahojte 🙂

Sisa presne si to nazvala - flakas sa, tak isto ako my ostatne 😀 Len ja s tym rozdielom, ze iba same auta auta a este raz auta 😀 Ak mi z toho raz nesibne, tak bude dobre 😅 Ty mas aspon rozlicne cinnosti, ja to maximalne prepletam citanim a kreslenim, ale o com najradsej kreslime a citame? No o autach 😀

U nas 6. decembra pride Mikulas a donesie darceky a sladkosti detickam, a na Vianoce nosi darceky Jezisko 😵 No a ked som Samkovi povedala, ked neposluchal, ze Jezisko nebude mat peniazky na darceky pre neposlusne deticky, tak za chvilu prisiel v ruke papierove eura a kredit karta z jeho hracej pokladnicky, ze to mam Jeziskovi poslat, aby mal zaco nakupit pre Samka. Nuz nevybabreme s nim nijak 😅

My budeme teraz prvykrat na Vianoce mimo domu, doteraz odkedy sme spolu sme vzdy pozyvali vsetkych ku nam, ale nasi byvaju od leta v novom domceku, je vacsi, ako nas byt, tak sa nas pytali, ci by sme nemohli aspon prve vianoce stravit v novom dome vsetci, tak pojdeme aj so svokrovcami, sestrou a svagrom. Takze Filipkove prve Vinoce budu mimo 🙂

Evi to ine horory si tam videla 😕

Alenka urcite sa tesis, ze je Adko taky dobry papkacik 😉 A super ze to vyjde, ze na Vianoce bude moct z chut papkat 🙂

Chcela som sa vas spytat - aj vase starsie deticky uz maju tak, ze si s niektorymi inymi detickami proste nesadnu? Ze neexistuje sa spolu hrat, v kuse daky konflikt a ze zase s inymi bez problemov? Teda Samko ma jednu super kamosku, perfektne si rozumeju, hraju sa spolu aj hodinu a nemusime ich sledovat. Ked ju stuchne, ona ho stuchne spat a su najlepsi kamosi zasa, ziadne place, kriky o hracky, nic. Potom zase k nam chodi dalsie dievcatko, ale tej sa nic nechce, nechce sa jej hrat, nechce nic robit, iba chce sediet, no a Samko je z nej otraveny. Aj v skolke ma dvoch super kamosov - dievcatko a chlapceka - starsich a s ostatnymi je to take velmi vlazne. 😅

alena22
autor
29. nov 2009

lubi adko ma tiez v skolke kamaratov tusim ze dvoch a ti su mu po voli hra sa s nimi ma ich rad doma o nich rozprava a tesi sa do skolky vzdy na lea a alexa vedia sa aj poriadne pobit a pohryzt ale zas sa aj zahraju 😅
ostatne deti h moc neberu a dievcatka asi vobec nie minule dokonca nejaku tamarku vraj sticoval...mozno prve naznaky lasky 😀 😀 😀 ale barusku to ma kamaratku od miminka tu ma rad tesi sa na nu hraju sa spolu ale aj taka bitka vie bit ze dovi dopo hlavne ked barus zena vsetkymi mastami mazana ho provokuje 😀 a vie to ona paradne robit a nas maly nervacik ide do otacok z nej hned

teraz je take obdobie ze sme skusali skolky a viem na 100% od znamych ze beru uz a prislubuju rodicom ze vezmu ich dieta ale zjavne iba po znamosti a tak a muza odpalkovali tuto v skolke pri nas ze az v januari a ze je to o stasti ked budeme nad ciarou nas vezmu a tak tak sme si vybavili aj my po znamosti skolku zameranu na zdravu vyzivu je sice mimo mesta taka cast ze senica-cacov ale mavaju tam opekacky v lete s rodicmi karneval a navyse tam adko bude mat aj vartasov velkacov sesternicku sarku a maxika
😵 😵 😵 😵 tak uz som spokojna aj ja

eva4444
29. nov 2009

lubi no Samko je az moc na tie auticka. je to jednoznacne technicky typ, asi bude z neho konstrukter alebo minimalne pretekar 😉

no my skolku tak najskor o rok v septembri pri kuse ststia dostaneme plac tak na doobedie. tym ze som doma s malou su nase sance viac ako mizerne, sme na konci poradovnika a je fakt husto. ☹ je to skoda lebo Petrik uz potrebuje ine deti a takto je stale so mnou doma zavrety. kamaratov takych coby sme sa pravidelne stretavali tu nemame, semtam sa cosi postasti ale skor nahodne.

alena22
autor
29. nov 2009

evi tak to nemate nic moc s tou skolkou ☹ skoda ze nemate ani kamosov pre petrika tak castejsie adkovi to strasne pomohlo ta skolka aj v reci a tak este tie nestastne plienky 😅
no adko tam narukuje tiez az v septembri 2010 ale ty si myslela asi o rok ze 2011 ze?
boze divate superstar niekto? dnes je to nejake chabe
😒

kamilecka
29. nov 2009

Ahojte

ohladom vianoc a mikulasa, tak mikulas klasika donesie sladkosti a stromcek a darceky jezisko.

Co sa tyka skolky,tak si myslim ze aj deti maju par oblebencov a par takych co ich nemusia 🙂 Mne raz Davidko prisiel s kusancom na ruke.

Ja som velmi rada ze sme dali Davidka do skolky v septembry, este to tak nechape ze by som ho vymenila,alebo nechcela lebo mame Sarah a uz sa mu tam aj paci...a vidno to aj na nom,ze je mu dobre,kedze stale donesie niejaky novu basnicku,alebo pesnicku. Uz mu aj trebalo kontakt s inymi detmi,tiez stale bol doma so mnou, min. niejake deti takze som rada ze si zvyka 🙂

kamilecka
29. nov 2009

A Alenka superstar ma dnes neberie,ani nekukam

alena22
autor
29. nov 2009

no adko dnes uz dostal prveho mikulasa od babinky zo skalice sme boli po obede na navsteve a sa tesil dostal tri knizky nejake sladkosti a ovocie tak studoval co to ma "cital" knizky a este aj teraz cita leb sa nam prepsal v aute po ceste od babky a je zivy ako by bolo 5 hodin navecer 😀 😀 😀
a pekne bol mikulas na okne v topanocke 😀 no tesil sa straaaaaaaasne vela

kami ja som rada ze adko berie skolku ako berie, no pisem skolku ale chodi vlastne do sanatka, ale to je zajedno len ze tu moze mat plienku este 😀 je to fajn vidiet ako maju radost zo skolky deturence nase 😵

kamilecka
29. nov 2009

My ideme na Mikulasa z tatikovej robotky nabuducu sobotu rano ( snad sa aj Monika prida s detickami) 😀 a v nedelu pride babka Erika,takze toho budu mat obaja so Sarah dost 🙂

My nosime plienku len na vecerne spanie.A v skolke uz nedavaju,tak som aj rada. A vidno fakt pokrok zo skolky,takze sa tomu velmi tesim.

alena22
autor
29. nov 2009

no ked je doma a nedam mu plienku tak sa pyta cikat raz za cas sa zabudne a pusti ale to je tak 1x za tri dni ale na spanie musi mat a kakame do pancuch bez nejakych problemov 😔 😔 😔 ci je den a v noci teda nie ale zas by sa pocikal 🙄
no musime pockat cez vianoce si beriem 3 tyzdne dovolenky tak skusim pristupit k tomu vaznejsie 🙂

alena22
autor
29. nov 2009

to mate super ze z muzovej prace idete na mikulasa ja adka ku mne moc este brat nechcem, predsa su to jednak mentalne postihnute deti a maju ist svoje kolektivne bacile a adko pri jeho stasti by daco pochytal tak jedine ze tie kolegyne pridu k nam 😀

alena22
autor
29. nov 2009

no certik uz isiel spinkat padam aj ja rano zasa na krv k dokimu mi kontroluje stale sedimentaciu a stale ju nemam ako sa patri je vyssia ale tak bola som dost chora asi este pozostatky teda dufam 😅
dobru noc

eva4444
30. nov 2009

ali ja som myslela ze v 2010 asi nist u nas so skolkou, v 2011 uz bude mat 4 rocky tak by mal mat seriozny narok ak som to dobre pochopila.s plienkami si nerob starosti vzdy ste dalej ako my 😉 😀

inac ja som vyhrala dalsi bonus. idem si tak idem s detmi po vonku a zrazu sa mi pustila taka krv ty kokso to som este nezazila, po porode nist oproti tomuto. samozrejme ze som nemala hygienicke pomocky ziadne po ruke tak rychlo presvedcit Petrika nech to odsoferuje do dm potom rychlo ho nahnat v obchodnom centre na wc pre invalidov, tam sme sa vosli aj s kocikom aj s bicyklom. taketo kontinualne krvacanie som este nemala. tak utekat s 2 detmi k lekarovi, muz si zabudol doma mobil tak som volala jeho kolegovi-kamaratovi nech mu povie aby sa mi ozval. u lekara sme si pockali skoro 2h, ja kazdych 20 minut menila tu najhrubsiu vlozku. bala som sa aj postavit. fuj no dostala som injekciu a nejake hormony a o 2 dni sa mam ozvat. no ale verte mi ze mi nebolo vsetko jedno. lekarovi som to tam vsetko zaprasila za tu chvilku. proste masaker. furt to vali, hadam to rychlo prejde. deti mi spia, chudatka miesto peknej prechadzky som ich natahovala po meste ☹
ja sa uz citim ako hypochonder furt mi cosi je 🤐 😀

alena22
autor
1. dec 2009

boze evi chudatko to co zas???? aj ti doki povedal ze co ti je? a si uz teraz ok? to mozno po tom zakroku asi nieco prasklo alebo co ...boze si vytrpis ozaj ☹ zelame nech si skoro fit 🙂

ja som mala vcera vianoce dostala som fotacik od muza uz taky lepsi zrkadlovku 😵 tak teraz len pridem popracem rychlo fofrujem s varenim a snazim sa co najviac nastudovat aby som sa s tym naucila robit bo vo stvrtok mame v praci mikulasa a v piatok dalsiu akciu 😀 chcela som byt prve cert ale ked uz mam ten fotak asi budem radsej fotit mna to strasne bavi 😵

adko bol po mesiaci v skolke troska ufnukleny aj vcera aj dnes ale iba rano a potom uz nic a budu mat v skolke tiez mikulasa ale iba mikulas pride a ak budu plakat tak hned odide a necha tam darceky oni vraj nechcu tie dietky stresovat s certom a tak a to som aj rada 😵

ikka
1. dec 2009

Ahojte,
Evi ty mas teda poriadnu smolu...bola to nejaka reakcia na ten zakrok? Dufam, ze ti to preslo a je vsetko OK. Takto sa musite trapit. ☹ Drzim palce, nech uz ta to vsetko zle z daleka obchadza.

My sa chystame na 2 Mikulasske besiedky, jedna tu u nas...starsie deticky, co chodime tu cvicit, tak budu mat aj take male vystupenie na pesnicku rolnicky 🙂 Dnes to pilne nacvicovali, tak sme sa to ucili tancovat s nimi...na buduci rok mozno aj Emi bude tancit 😉 No a potom mame tiez z prace. Len sa bojim....lebo na halloweensky lampionovy sprievod bol veeelky krik a strach (ale je pravda, ze tam boli aj drsne masky), tak to sme utekali domov. Ale uz ma nejaky ten stach bohuzial zafixovany ☹ Ale mam fotky z minulorocneho Mikulasa, to sa este nebala, tak si poukazujeme aj deti v maskach, aj certikov a snad to bude fajn...musime sa na to dopredu pripravit. 😉

Ali a ty si mala nejaky sviatok, ked si taky dar dostala? No zeby sme ti zablahozelali 😉 No tak prajem vela peknych fotiek....tiez radi fotime 🙂

eva4444
1. dec 2009

ahojte

ali no superdarcek 😵 aj ja scem 😀 takisto zelame vela krasnych fotociek 🙂

ikka veru sa pripravte aby si to Emily uzila ako sa patri 🙂

moj muz vezme Petrika v sobotu na slov. katol. misiu robia tam mikulasa, boli sme aj vlani a pacilo sa. my do kostola moc nie, ale na taketo akcie sa radi priplichtime 😅 ale oni to chapu 😀

ja uz ok, napchavam sa akymysi hormonmi, co by sa pri kojeni moc nemalo, hadam nebude z vikinky muzatka 😖 ale uz to ustava. lekar si najprv myslel ze to mam asi po zakroku ze to zle odtieklo a potom sa to vyvalilo naraz, ale ked videl na vlastne oci tak povedal ze 'ach sie arme mensch'. (ach vy chuda clovek) veru lepsie raz vidiet ako 100x pocut sa tu hodilo. pobral kadeco na vysetrenia, ale predpokladam ze nezisti nic, teda dufam, ze to mozno praskla len nejaka zilka alebo co. on si mysli ze je pes zakopany na tom mieste odkial mi vysklbli minuly tyzden kusok placenty, co si tam zila svojim zivotom. no bohvie.

dnes sa Petrik napapal plasteliny no aspon usetrime keby som vedela nevarim 😀 ale citala som na nete ze je neskodna takze v poho 😎

sisa07
2. dec 2009

Ahojte 🙂

Evka moja, Ty si si teda "uzila"....... 😒 . To musel byt riadny stres v takomto stave behat s dvomi detmi po svete....super si to zvladla 🙂 . Drzim palce, aby Ti to uplne ustalo a nech to je len nieco neskodne!

Ja som bola akurat teraz kupit s Adamkom Mikulasa, Adelku si pozicala babina. Tak si slecna najde okrem sladkosti a adventneho kalendara aj male zvieratka a dreveny nahrdelnik s naramkom. A Adamko bude mat tiez minibalicik - ohryzavatko a gumenu knizku do vodicky 😵 .
A na nejakej besiedke by sa nam urcite tiez pacilo, hlavne teda Adelke tanecnici - spevacke 😀, ale ziadna sa u tatina v robote ani inde nekona. Ale v meste bude Mikulas a zazinanie stromceka, tak pojdeme bud vsetci a ak mi to nevyjde s Adamkom, aspon tatino alebo babina s Adel.

Vonku je krasne, len skoda, ze my musime vzdy utekat, aby sme nevzbudzovali verejne pohorsenie.....
Ale minuly tyzden sme boli tatinovi kupovat vsetci topanky a maleho sme suchli do Liliputa - nosica a vydrzal v nom pekne. Sice sa po svojej obligatnej polhodinke prebudil, ale pozrel na mna a zaspal naspat 🙂 .

Ali, aj mna bavi fotit, hlavne prirodu - vsetci sa u nas vzdy smiali, ze fotim pohladnice 😀, len teraz na podobne srandy nemam cas a fotim najkrajsie objekty na svete - A + A 😵. Ale to len tak uplne amatersky, ako vacsina ludi. Mozno raz, ked budem mat veeela volneho casu / za 20 rokov... 😀 / , tak sa tomu budem venovat aj inak .

Prajem pekny slnieckovy den 🙂

lubi22
2. dec 2009

Ahojte 🙂

Alenka dakujem za odpoved 🙂 No Samko prave kamosi viac s babami, ma iba jedneho kamosa chlapceka 4 rocneho. No a potom nam povedal, ze ma este jedneho kamosa, toho co ma take velke modre ocka, a co sa usmieva stale, tak my sme s tatinkom hadali mena chlapcov, co su v skolke, kedze su so Samkom dokopy traja, tak sme dlho nehadali, no a nakoniec sa Samko na nas zabaval, ze sme neuhadli, lebo on myslel braceka Filipka - no a my s tatinkom sme to nevedeli 😅

Evka Ty teda mas ine fofry 😅 No to muselo byt hrozne, ja si to fakt ani neviem predstavit, pomaly ist von s tymito dvoma a nie este do obchodneho domu a lekarovi. Esteze Ty si taka akcna zena 😉 Snad budes cim skor v poriadku.

U nas tiez vidno vela vplyv skolky - najviac asi v tom, ze si uvedomil, ze existuju aj ine deticky a ich potreby a svet sa netoci len okolo Samka. To je pre nas najpozitivnejsie. A potom samozrejme ta anglictina, hranie s inymi detickami, viac samostatnosti, je to super prinos. 🙂 No a deticky mu zavidia braceka - oni doma take male babo nemaju, tak Samko sa nim poctivo chvali 😀

Mikulasa budu mat v skolke tiez, ale v pondelok. Z prace nic - to na univerzite skapal pes, kde by daco pre deti zamestnancov urobili pravda ked nemusia. Za to dostanem zo socialneho fondu pod stromcek sumive vitaminy, som sa smiala az som sa za brucho chytala, ze aka motivacia - no kedze robim na 40 % uvazok, tak by som mala dostat 40 % tuby, no nevedia tento problem na vysokoskolskom pracovisku doriesit, ako to s tym urobit. Fajne sa na tom zabavam 😀 Mam silny pocit, ze po skonceni materskej sa budem realizovat uz niekde inde. 🙂 Teraz mi to vyhovuje, ale bude to chciet potom zmenu.