Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

zuzka80
2. dec 2009

Ahojte,
Evka tak ty si teda vytrpíš, držím palce nech už bude len dobre 😉 Petríkovi chutila plastelína? 😀 Laurinka tiež kúsok zjedla, ale to bolo ešte pred rokom a pol. Teraz sa s plastelínkou len hráme.
Teraz obidve slečny spinkajú, zázrak 😝 Skoro nič nestíham, keďže aj Linda je uplakané a nespokojné bábatko, podobne ako bola aj Laura. Takže u nás neplatí, že druhé bábo je kľudnejšie. Linduška keď nespí alebo práve nepapá, tak plače 😖
Do nás príde Mikuláš v nedeľu domov, prinesie Laurinke balíček. Robia u nás takú akciu pre detičky z Jednoty, kto si objedná balíček, tak mu ho Mikuláš prinesie. Príde aj anjel, aj čert, tak som zvedavá ako Laura zareaguje.

zuzka80
2. dec 2009

Ikka mne sa meno Hugo veľmi páči, u nás keď bola téma chlapčenské mená, tak sme sa s manželom nezhodli ani na jednom. Ešte dobre, že máme 2 dievčatká 😀 On by s Hugom nesúhlasil.
Alenka super darček si dostala 🙂 Mňa fotenie moc nebaví, fotím len naše ratolesti. U nás to baví len môjho brata, ten fotí všetko čo príde. Vyberie sa len tak vonku a príde s 500 zábermi kvetov, hmyzu a podobne 😀

eva4444
2. dec 2009

ahojte

zuzi diki. no mas toho asi nad hlavu ked je linduska uplakane babo 😒 no zelam ti pevne nervy a vela sil.
vikinka je dobrucka, ale ked sa mi rozkricia obaja naraz tiez neviem koho skor ratovat.

eva4444
3. dec 2009

AHojte
mam asi 5minut kym sa dovari cestovina a idem sa vyvalit, deticky pospali tak pevne verim ze aspon polhodku si ukradnem aj ja, akasi som unavena. dnes bude len cestovina so syrom ale my to mame radi.
dnes sme boli vonku super vikinka pospainkala na vzduchu vyse 2h a Petrik hopsal skakal nahanal lopticku a samozrejme sa prplal v kazdej mlake. ale potom doma uz bol ako anjelik.
baby nechavate starsieho s mladsim spolu samych? myslim ze kym si clovek odbehne na wc alebo po vodu. lebo ja sa bojim, kolkokrat som nasla Petrika ako chodi po vikinke autickom, raz ju uz aj za nohy tahal a tak. ja viem ze je to prejav jeho strasnej lasky. minule ju chytil za nos ako jakubko zubatu a nepustil chudatko bola pekne v soku. tak si pekne vzdy nosim vikinku so sebou ako balicek kde sa pohnem lebo netusim co ho prave napadne. inac ju ma rad, ked ideme v aute kolkokrat ju chyti za rucicku a uz cestuju spolu 😵

alena22
autor
3. dec 2009

joj evka ja teda mam len jedno ale tiez by som sa bala clovek nikdy nevie co tie deti napadne 😅
my sme dnes mali mikulasa trosku predcasne ale tak zajtra mame inu akciu este kto chce kuk fotky 😵
http://www.facebook.com/album.php?aid=2042825&i...

eva4444
4. dec 2009

ali super fotky 😉 a Adrianko ta hned spoznal, ci si myslel ze si cert?

my mame dnes palacinky 😝 Petrik bol doobeda taky zlatusik ze som sa rozhodla ze ho potesim ked sa zobudi 😵 uz ho vidima ako sa nabombuje a bude tu do vecera skakat ako gumena lopticka 😀

este k tomu foteniu - mna fotenie bavi ale neviem to 😀 tak len tak cvakam bez ducha a hadam uz nieco vyjde. jednoducho plny automat to isti. a ved na stelovanie ani nie je cas pri tych detoch ja kym cvaknem uz je o dva metre inde, vsak to poznate 🙂

alena22
autor
4. dec 2009

evi dakujem ...ja ked som prisla domov tak som zaklopala a peto povedal malemu ze ide maminka a je cert otvorili mi dvere a maly sa usmieval ale tak divno kukal podla mna keby som zadupala ze bu bu bu tak sa pokadi ale ja ze cau adko a on hned ze maminkaaaaa a uz sa chcel cernit a bozkavat ma a tahal mi ocas a tak a dnes mali v skolke mikulasa a adko iba kukol ze kto to tam je a nic zobral balicek ale ziande vzruso nad nim sa nekonalo 😀 😀 😀 on ma uplne na salame taketo masky a tak 😀 ved uz v lete na ceste rozpravkovym lesom komunikoval s takou desnou strigou 😀 😀
my sme dnes boli zasa na akcii jednej s deckami z prace jaj tak dobre bolo dosla som len predchvilkou aj sme potrsali dokonca aj my vychosky sme dostali darceky kozmeticke balicky 😵 deturenca krasne vystupili a ja som nabachala zasa neurekom fotiek 😝 🙂

alena22
autor
5. dec 2009

baby inak co davate vsetko do balickov deturencom iba ovocie a zeleninu ci aj nejake hracky? 😅

eva4444
5. dec 2009

ali no my dame sladkosti 😅 dostane kinderko, kindercokoladky tak 2-3, a este gumene cukriky 2-3 tie minibalenia. chcela som mu kupit pyzamo s bagrom mali v lidli akciu ale uz som prisla pozde nebolo jeho cislo, tak ak sa mi poobede bude chciet pojdem este do hrackarne po nejaku somarinku. dnes idu a tatom na mikulasa na tu katolicku misiu, tam dostane balicek no bude presladeny neurekom. ale par krat do roka to podla mna nevadi, nech ma pocit vynimocneho dna 🙂 tatovi dam zvysne kindecokoladky. vikinka pride asi zkratka tento rok, no co uz.

ikka
5. dec 2009

Ahojte,
tak uz aj my sme vymikulasovany 😀 vcera jedna akcia a sladkosti a dnes druha z prace 😉 Emi to prezila statocne, sice sa certikov bala, schovavala sa za mna a tulila sa, ale neplakala ani nic...No a Mikulas sa jej veeelmi pacil, aj mu mavala a povedala mu aj ako sa vola 🙂 My to s tymi sladkostami mame celkom fajn, lebo Emi cokoladu nelubi, normalne ju vypluje. Moze gumove cukricky a lizatka a ovocie na vagony. Takze vsetky sladkosticky ostavaju nam 😝 😀 Takze sa nebojim, ze sa preje. No a v noci Mikulas este donesie jeden balicek do cizmicky (aj ten mame od nasej babky), takze ja som ani nic nekupovala. Si myslim, ze 3 baliky takemu malemu dietatu bohate stacia...az moc. Proste super nadielka 🙂 Ked budem mat chvilku, tak dam aj nejake foto....Idem umyvat okna a robit vianocnu vyzdobu...uz sa tesim! A vecer aj nieco hadam napeciem 😉 Tak pekny vikend!

alena22
autor
5. dec 2009

no my sme tu dnes mali rusno, najprv prisla krstna s malou potom nasi s deniskou no bolo tu kriku radosti veselosti 😀 ja som do balickov supla deckam vacsim aj notesik s gumou a ceruzkou a adkovi malicky kamion ze tesco aj ked som sa zaprisahala ze mu uz ziadne hracky nekupim je mi ho luto mu nedat aspon daco malicke 😀 tak ma taky tesco kamionik on rad akoze obchod tesco lebo je tam vela dobrych veci to nam tvrdi 😅 😵 😀
sladkosti ma neurekom uz teraz a to este nebol u praprababicky u babky a u tety a este mame dalsiu pra babku boze myslim ze to zanesiem deckam do prace kolko toho bude 😀 a ked sa doruti dedko z ciech amen tma 😅 no holt ma vyhodu ze nam zije este tolko generacii 😀 😝
ja som mu kupila aj v tescu take bodynko a papucky so sobikom ale to hlavne na fotenie ale dostane to na mikulasa ako prve aby si v tom rozbalil darcek 🙂
doteraz tu boli navstevy cize adko nam zaspal az teraz bude v noci veselo...najhorsie je ze uz zasa mame sopel a par krat aj zakaslal 🙄 🙄 😒 ☹ 😠

sisa07
6. dec 2009

Ahojte 🙂

Tak aj my sme sa uz domikulasovali... 🙂 . Bol to nejaky dost rusny vikend - zacalo to v piatok - Adelka bola s ocinom a babinou v meste na Mikulasa / nam to s Adamkom nevyslo/. Certi rozdavali cukriky, tak sa nebolo preco bat 🙂 , Mikulas zazal stromcek, pani Zima bol ako princezna a priviezli ju spolu s princom zive koniky, od ktorych Adelku delila len jedna zatarasa, prisla domov nadsena.
A ocinko jej kupil svietiace certovske rozky, v ktorych chcela ist aj spat 🙂 .
Vcera chodil vecer MIkulas u nas - Adelka isla s ocinkom na balkon akoze pozerat, ze ci Mikulasa uvidia niekde a ja som do izbicky na otvorene okno s vycistenou cizmickou rychlo dala velky balicek so sladkostami, hrackami - psikmi a novym drevenym nahrdelnikom s naramkom, adventny kalendar a do cizmicky cibulu 😀. A Adaminko tam mal tiez malilnky balicek s knizkou a ohryzavatkom. Potom som nenapadne zazvonila zvoncekom - akoze Mikulas a Adelka bola nadsena, ze co jej to MIkulas na okne nechal 🙂.
No a dnes tu bola babinka, moja sestra s rodinou, dedo aj druhy dedo s babinou, takze pribudli dalsie styri balicky s hrackami a sladkostami. Mackov Brumikov a lentilky mozem ist zajtra predavat 😀. Sladkosti nebudeme kupovat riadne dlho, ani sa nam nezmestia do skrinky.

Vcera sme si s Adelkou robili vianocnu vyzdobu, tak sa vytesovala, na skrinke pri posteli ma maly stromcek, na ktory si sama navesala drevene ozdoby. Na okno sme nalepili nalepky, aby Mikulas trafil 🙂.
Tak takto prijemne, aj ked trosku hekticky to cele prebiehalo, len som dost unavena z neustaleho Adamkovho uspavania, nikdy nezaspi len tak sam od seba a vacsinou place, kym zaspi, nevie sa utriast. Malokedy je to v pohode - v tomto si mozu so sestrickou ruky podat. Dnes v noci som spala v kuse maximalne jednu hodinu, stale sa budil, rano by som dala neviem co za dobru kavu a par hodin spanku.......

Evi, palacinky sme mali my dievcence vcera - s nutelou, tatino dojedal po nas bravcove na hribikoch s ryzou. Palacinkam sa Adelka vzdy potesi, len skoda, ze sa nenaje tak poriadne ako Vas Petrik.....Ona odkedy mame Adamka do vsetkeho len tak hryzka ako myska, len polievku jedava poriadne.

Alenka, drzim palce, aby sa Adik rychlo vyliecil 🙂 .

Lubi, stihla si tento rok usit autickovy adventny kalendar ? 🙂 A co dostal Filipko?

Zuzi, ani u nas to nie je uplne tak, ze druhe babo je uplne v pohode oproti prvemu. Adamko je sice celkovo pokojnejsi, nehybe sa stale tak ako Adelka, ona nikdy nevedela len tak sediet alebo lezat a pozerat na hrkajucu hrkalku alebo nieco ine ako Adamko, stale bola v pohybe, mrvila sa. Ale pokial ide o spanok a zaspavanie, otrasne......takze sa tiez nenudim, kedze placuceho Adamka musim uspavat niekolkokrat za den. Je to namahave aj fyzicky pri jeho vahe a celkovo mi ten jeho plac nerobi dobre, ved to poznas.......A k tomu hyperaktivna, vsetecna, stale zvedava a rozpravajuca Adelka, ktora si ziada maximalnu pozornost a muz, ktory travi 11 hodin v praci a vidavame ho az navecer. Takze zabava.......Este dobre, ze mi pomaha moja mamina, ked potrebujem. Pride tak na 2-3 hodinky denne a ideme spolu na nakup, vybavit co treba, pohra sa s Adelkou kym ja sa venujem Adamkovi. Tebe s dievcencami niekto pomaha?

papa

eva4444
6. dec 2009

Ahojte 🙂

tak Petrik dostal vcera balicek u katolikov, dnes rano od nas si nasiel par sladkosti a knizku o krtkovi, kt. som mu chcela dat na vianoce ale nakoniec sme objednali tu s magnetkami pod stromcek. dnes sa teda sladkeho napapal hodne, ale zbastil popritom aj skoro cele morcacie stehno, sice bez zemiakov ale aj tak zjedol viac masa ako ja 🙂

sisa my robime palacinky len s lekvarom jahodovym, a este posypeme trosku kakaom. ale take 3 s prehladom Petrik spapa. on nam papa super, ked mame perkelt tak polievkovou lyzicou si nabera cestovinu s omackou a ked sa mu to nezmesti do pusy tak este druhou rucickou dotlaca do ust no pohlad bohovsky to je. 😀

sisa s tym zaspavanim ti to nezavidim 😒 nam vikinka zaspava v pohode, niekedy si tak 5-10 minut poplace, zriedka placka dlhsie. ja ju drzim za rucicku, ked sa upokoji rychlo strcim cumlik, potom pride Petrik zapne jej pri uchu nejaku hukacku a ideme odznova. ale tomu sa hold neda vyhnut. u vikinky normalne vyuzijeme aj hracky, aj kolotoc vydrzi semtam pozerat tak 10 minut, aj si posusti sama pre seba niecim, aj pod hrazdicku ju mozem dat a zabavi sa. toto sme u Petrika nepoznali ten ak sa mu clovek nevenoval tak kriiik.

sisa a pijes kavu ked kojis? ja ano 😅 co mam robit vsak by som bola ako vygrcnuta, kludne si rano a poobede dam. 🤐

baby ja som dnes prestala asi po 3 tyzdnoch krvacat 😵 super pocit verte mi 😀uz som sa bala, lebo ak by to neprestavalo asi by mi nasadil nejake brutalne hormony a musela by som malu odstavit tak sa tesim 😵 😵 😵

dnes sme zvladli aj take male vianocne trhy, len 6 stankov s obcerstvenim, ale bolo super. maju postaveny lad kde sa ludia korculuju, a pri lade bola kopa snehu, asi co korculiari zbrusili, tak tam sa Petrik prplal no asi 2h
😀 normalne veget. vikinka to cele prespala.
🙂

zuzka80
7. dec 2009

Ahojte,
tak my sme sa dnes chceli ísť prejsť do mesta a pozerieť Vianočnú výzdobu, ale prší 😠
Sisa nám pomáha hlavne babka, dedko pomenej 😀 . Bývajú hneď vo vedľajšom dome, takže super pomoc. Babka nám aj navarí, prinesie alebo zoberie Laurinku k ním a tam sa stále vytancujú, Laura púšťa nahlas cdčka, lebo doma jej tak nahlas nedovolím. Aj tatino má inú robotu a je viac doma, takže som rada. On najčastejšie nosí Lindušku na rukách 🙂
U nás bolo tiež viac Mikulášov, no keď prišiel naozajstný, tak sa Laura skoro rozplakala. Bála sa čerta. Dostala ovocie, sladkosti (Sisa podobne ako vy dlho žiadne nebudeme kupovať 😀 ), pyžamko, svietiaceho Mikuláša na okno, plyšového soba, barbinu a stavebnicu podobnú legu.
Evi ja teraz pijem bezkofeinovú kávu. A super, že si už prestala krvácať 😉 Ja ešte stále krvácam, síce už menej, používam už len intímku, ale ide mi to už riadne na nervy 😠

eva4444
7. dec 2009

ahojte

zuzi to mas dobre, urcite je to s uplakanym babetkom narocne a pomoc sa vzdy zide.

ali dufam ze nebudete zase chori ☹

tak ako som vcera pisala ze nam vikinka pekne spinka tak kricala v noci do pol12. potom zalomila chudatko, asi uz viac menej od unavy. az mi jej luto bolo ako kricala ☹ a ako som pisal aze Petrik pekne papa tak dnes vyjedol len parok zo sosovice a polievku nechal tak 😠 tak uz som radsej ticho 😵

ja uz chcem sneeeehhhhhh 😀

inge23
7. dec 2009

Ahojte, len v rychlosti, pricitam si vas vecer 😉 .

Mikulas dopadol super.
Odporucam vianocny darcek, DVD Spivankovo, Podhradska - Canaky, ak este nemate Super, super, super....

Papa

inge23
7. dec 2009

oprava 😀 Spievankovo

lubi22
7. dec 2009

Ahojte 🙂

Evi neviem, cim to je, ale tiez ked sem napisem, ake su deticky zlate, ako pekne spinkaju a hraju sa, tak sa vsetko pokazi. U nas momentalne nalada na bode mrazu, obaja su chori, kazdy nieco ine, obaja ATB. Ja som chora tiez, hlavu mi ide roztrhnut a nevladzem dychat, vcera sa mi pridal brutal zapal prsnika, vecer som mala 39,9 a neslo to zrazit. Samozrejme deti ako certi, Filipko vrieskal, lebo uz mesiac ma take obdobie, ze by najradsej cely den len na mne visel zakvaceny a to aj v zdravom stave som potom utahana ako kon, ma 10,5 kg. Ked Filipko vrieska, Samko zacne samozrejme tiez a vtedy mu najskor ublizi. Asi ho ten krik irituje, sa mu necudujem, aj mna niekedy riadne. Takze som uplne grogy, bola som dnes u gynekologa, tak ze zapal je riadny, mam ATB na 12 dni, zo zapaleneho prsnika nemam kojit, iba odsavat. Uvazujem, ze prestanem kojit, ved maly ma 9 mes. a ja idem furt z jedneho zapalu do druheho. No ked som to povedala detskej, tak ta mi povedala, ze by bolo dobre ho kojt aspon do roku az roku a pol. A gynekolog, ze ani opakovane zapaly nie su dovodom prestania kojit, ze ved preliecim a mozem potom zase sa snazit. No ale ja uz som z toho taka vyzmyknuta, ved ja nemam cely den, aby som si oddychovala a 5 ludi okolo seba, co sa mi staraju o deti. Potrebujem byt v poriadku, aby som sa im mohla venovat a tie zapaly mi chodia kazde dva tyzdne, fakt nemam asi dostatok energie, aby som sa v kuse s tym bojovala, kojila, starala sa o dve deti a samozrejme vsetko ostatne. Keby mal Filipko 3 mesiace, nepoviem, ved som aj vtedy bojovala. Ja som za kojenie, ale myslim, ze v takomto pripade a veku babenku uz to nema az taky velky vyznam ako to, ze ked prestanem kojit, budem v poriadku a mozem sa im venovat bez stresu, ze kedy zase pridu horucky. No a pri tych lekaroch som sa citila pomaly ako krkavcia matka, ze chcem prestat kojit.

Baby ja vam tak zavidim to jedenie u deti. My so Samkom bojujeme s kazdym jedlom, v kuse ho presviedcat, sam by nejedol aj cely den, vsak caj staci. 😒 Co ma tesi, zacina si sam uvedomovat, ze by mohol na nocnik, tak posledny tyzden sa vypytal viac krat sam na nocnik kakat aj cikat. Plienky ma este stale, ale snad to bude pokracovat.

Citam, ze ste mali super Mikulasov. Ja som klasicky robila kalendr pre Samka z 24 auticiek, plus dostal maly anglicky hovoriaci notebook, nejake auta, Lego - od babinky a samozrejme kopec sladkosti a 3 kalendare. Filipko dostal take makke auticko na zotrvacnik a hudobne kladivko, hracky do vody od babinky a symbolicky aj cokoladeoveho mikulasa, ale s tymi sladkostami, si poradi tatinko. U nas sa Mikulas dostava 6. rano. Na Mikulasa sme neboli nikde.

Sisa, Zuzka to mate super s tou pomocou od rodicov, mne to tu hrozne chyba. Aj dve hodinky denne by hrozne pomohli. No viac menej sme sa s manzelom dohodli, ze do dvoch rokov max sa prestahujeme, takze to takto cely zivot snad nebude.

Evi to musi byt perfektne, ked Petko tak tlaci cestovinky 😉 A super, ze uz Ti preslo to krvacanie, veru uz aj na case.

Sisa a skusala si kavu, ci to Adamkovi bude vadit? Lebo ja som pila od tych troch mesiacov kazde rano normalnu kofeinovu s mlieckom, na nizky, tlak, lekar mi kazal dve, ale pila som iba jednu, no a ziadna zmena na Filipkovom spravani nebola. Adelka musela byt zlata s tymi rozkami 😵

Alenka snad nebude Adrianko chorucky. 😖

Ikka ako sa citis? Ako babulko?

najjulinka
7. dec 2009

Tak my sme dnes absolvovali dalsieho Mikuláša. V zaujmavej zostave, lebo okrem 5 detí sme mali so sebou aj nových rodičov dvojičiek 😉 Takže sme boli jak taka grupak moderna liberalna rodinka 😀 😀 😀 Lucinke sa moc "ujo" (nový tatik dvojičiak) páči, takže dosť na nom visela... Dvojičky černošské, tak to vyzeralo akokeby sme k sebe na semeno ešte aj černoch pustili... No zaujimave... Obzerali sa asi dosť... 😀 😀 😀 Dokonca padla hlaška či mame trojičky (Lucinka, Dominika, Mirka) 😨 😨 😨 No zjavne sme nešli na rozum všetkým (výnimky tvorili sledovači Modrého z Neba 😀 😀 😀 )

eva4444
7. dec 2009

lubi no ☹ mate to nevesele teraz. tie zapaly musia byt brutal, neviem si to a ani nechcem si to predstavovat 😔
ja rozmyslam teraz ze uz nebudem kojit ako Petrika 13m, citila som sa doslova a do pismena vycicana. ked sa prejde na prikrmy a vikinka bude zdravucka tak s tym v lete niekedy prastim. nech si mysli kto chce co chce.
lubi a kde sa chcete stahovat?

a s tou pomocou, mne aj tak najlepsie pomoze moj muz. uz sme zohrati a nemusime si vysvetlovat co a preco. fakt som sa dobre vydala 😎 😀

zuzka80
7. dec 2009

Ľubi prajem celej rodinke skoré uzdravenie, musí to byť teraz pre teba ťažké, keď sú obidve detičky choručké a ešte aj ty teplotuješ. Ja na tvojom mieste by som asi tiež prestala s kojením. Tak ako píšeš Filipko má už 9 mesiačikov a už aj papká normálnu stravu, tak myslím, že to bude dobre hlavne pre teba. Ináč som tiež zástancom kojenia čo najdlhšie, tiež by som chcela kojiť čo najdlhšie, ale keď by to robilo problémy tak ako tebe, tak by som asi prestala.
Evi ja chcem tiež sneh na Vianoce a potom už chcem jaaaarrrrr 😀

lubi22
8. dec 2009

Ahojte 🙂

Zuzka, Evi dakujem. Vcera vecer prisli moji rodicia, aby som mohla dnes lezat cely den v posteli, odidu, az ked drobcekovia zaspinkaju. Tak sa kurirujem a pospavam. Taky postelovy den by bol inak neskutocnym snom, nebyt anginy a zapalu, tak si to uzivam 😅 Rozhodla som sa, ze kojit uz nebudem, Filipko vypil aj vecer aj rano 230 ml UM a ani trosku mu to neprekazalo. Tak snad to bude takto pokracovat aj dalej.

Evka presne ja uz sa citim total vyflusnuta. Ja som otehotnela s Filipkom tyzden potom ako som prestala kojit Samka, takze u mna ziadna pauza na regeneraciu, posledne roky stale niekoho vyzivujem 😅 Mam trosku vycitky, ze Samka som kojila dlhsie ako Filipka, ale snad mi to nebude zazlievat.

Aj ja chcem jaaaaar 😀

eva4444
8. dec 2009

ahojte

lubi podla mna si sa rozhodla dobre, kojenie je super vec, ale zase nie za kazdu cenu, a ak to ma byt trapenie tak to nestoji za to. a Filipko je uz velky, spapal teda pekne toho UM 🙂 to ze Samka si kojila dlhsie je super ale vycitky by som si urcite nerobila, to by sme sa potom isli len zblaznit od vycitiek ze tomu som to a druhemu som hento. proste treba robit co je v danej chvili najlepsie a moc nerozmyslat lebo na to aj tak neni kedy a treba nam sily na ine😉 zelame skore zotavenie vsetkym 🙂

zo mna zase vali krv 😠 uz ma to no musim sa tak vyjadrit sere 😠 nasrata som 😠 ved od porodu ak som bola dokopy 10 dni ok. sorry za vylev 😒 😀

lubi22
8. dec 2009

Evi to urcite nie je v poriadku 😕 Ved uz si tri a pol mesiaca po porode, kojis, krvacat by si nemala. Ved nech Ta ten lekar, co si bola naposledy pozrie a daco s tym urobi, z tolkeho krvacania musis byt aj hrozne vycerpana. 😒

alena22
autor
8. dec 2009

ahojte lubi zelame skore vyzdravenie celej rodinke...a s kojenim by som si nerobila tazku hlavu ved filipko ma 9 mesiacikov uz je to velky chlapik vie sa riadne natlacit aj inych dobrot a ked mu ani to UM nevadi..len sa pekne liec a netrap sa tym 😉

evka boze utekaj k lekarovi aby sa ti nieco nestalo ved to ozaj neni normalne aby si zasa krvacala

adko je na tom pomerne dobre ale je mimo kolektivu tak bol dnes u svokry na varovke a bude tam kazdy den do konca tyzdna a uvidime len sopliky ma ako moriak takze ratam tak 2 tyzdne zasa mimo skolky a kolektivu 🙄 najhorsie je ze mna zacala totalne bolit mandla prava som bola u dokiho povedal mi ze mi este atb neda a rano mam prist na vyter som zvedava slak ma trafi zatial len kloktam salviu tantum verde a uvidime co dalej ☹ najhorsie ze teraz v praci nesmiem vynechavat 😔

eva4444
8. dec 2009

ali no na vas sa to zase vali, idete z choroby do choroby ☹

ja som bola u lekara schytala som injekciu v piatok este raz a bud ma posle opat na cistenie alebo bohvie lebo zatial kojim tak bohvieake lieky nemozem no slak ma ide trafit 😠

erika1983
9. dec 2009

ahojte tak ja vas stale citam len nestiham pisat, ale dnes tu nemame sefku tak surfujem od rana 😀
no lubi nemala by si si robit vycitky ked jednoducho je takato situacia
ja sa uz tiez tak tesim na druhe babatko dufam ze sa nam to rychlo podari 🙂 a naozaj da sa to v pohode stihat s dvoma detickami, poradte mi uz ako skusené 😀
mi tiez soplikujem tak rozmyslam ze ostaten s nou doma aspon si poroim a oddychnem
ali aj vy chodite do skolky? len preto sa pýtam lebo ked dieta nema este tri roky a navstevuje skolku mozes si uplatnit z europskeho fondu preplatenie vsetkych vydavkov na skolku to je na urad donesies bloky, musis vyplnit taky formular, rodny list, a potvrdenie zo skolky a potom najblizsi mesiac ty to poslu, inac je to super aspon v niecom nam pomahaju 🙂

zuzka80
9. dec 2009

Ahojte,
Evka tak držím palce, nech sa ti to krvácanie už nevráti 😉
My v noci žúrujeme 😀, teda ja s Lindou, slečna už 2 dni zaspala o druhej, poraziť ma ide a ináč nikdy nezaspí skôr ako o polnoci 😠 Teraz samozrejme dospáva. Takže Erika ja ti nepíšem ako stíham domácnosť s detičkami, lebo ťa to odradí 😀

eva4444
9. dec 2009

zuzi ty by si si len uzivala 😉 a cez den ti Linduska spinka ci ani to nie?
nam vikinka prve dva mesiace plakavala no strasne potom tak obden a teraz uz len zriedka, uz spinka pekne, cize sa trosku stabilizovala v tomto. doobeda spinka tak 0,5-1h v kociku kym sme vonku, poobede tak v priemere 2h na nasej posteli a v noci tiez tych 10,5-11h potiahne cize super. dokonca dnes som kojila az o pol5 prvy raz 🙂 skoro ma vystrelo ci dycha ked som sa zobudila v noci ze kolko je hodin 😀
erika neboj ked musis budes stihat 😉

no deti som hodila do posteli idem varit, Petrik este cosi vyhrikuje, trenuje na svoj velky preslov ktory jedneho dna pride 😀

alena22
autor
9. dec 2009

caute, erika ja mam maleho v sanatoriu je to ze denne sanatorium a spada to pod polikliniku senica tam niesu ucitelky ale sestricky platim sice mesacne 2500 sk ale stale poberam aj cely rodicovsky prispevok cize ak zaplatim "skolku" tak mi este k vyplate ostane 😀 je to fajn ale malo to viacej fungovat ako prevencia proti ochoreniam deti ale matky to zneuzivaju na to ze deti tam pokila nemaju atb mozu ist a tak ked si adka konecne vykurirujem doma a dam ho 100% zdraveho do skolky za chvilku mi tam ochorie...uz ma to strasne trapi ale nemam vychodisko az v septembri 2010 sa to snad skonci aj som sa dokiny pytala aka je chorbnost z tej skolky kam pojde teraz a ze velmi malicka ze je to tam fajn tak sa vytesujem uz to snad nejako dobojujeme 😅
no ja som uz v celku fit dnes som bola na vyter ale kedze poctivo kloktam a cumlem tantum verde je mi fajn...adko ma sopliky ale kasel ustava aj soplov je pomenej zatial sa varovava u svokry no uvidime ako bude dalej