Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
12. aug 2010

@sssimi No ja som bola teraz pár krát v posilke a telu sa zapáčil pohyb, tak teraz si žiada a furt mám chuť na nejakú akciu - bike, túru, niečo 🙂

jamaat
12. aug 2010

@rybca Hehe, dobré. Také na Hrone nemáme 😀

sirinka
13. aug 2010

ahojte...tak nase babatko uz ma 1,5cm... a dr. sa vyjadril, ze zase by som mohla rodit vaginalne, ze sa uvidi, tak z tohto porodu mam uz teraz najvacsi strach ☹

ladywitch26
13. aug 2010

raaanko zeny, tak vcerajsie plany nakoniec zlyhali uz pri tej vani. mladej som sa pytala, ci si davala sprchu alebo vanu a ona ze sa len sprchovala. tak ja ze fajn, to mi nebude treba vodu nahrievat znova, lebo predtym sa hriala cely den, lebo ju zabudla vypnut. taaaak som sa tesila, ako si polezim, levandulovu penu do kupela za pol flasky som si tam naliala, no ale po chvilke pozeram, voda uz len taka vlazna. tak som nakoniec mala vanu s vonou len po clenky, ani sa mi neoplatilo tam lahnut. tak som si len sadla, narychlo nohy oholila, lebo uz aj chladnut zacala a vyliezla som.
a ani ten sex nemohol byt nakoniec, lebo ten nas zmagoreny pes zacal zasa zavyjat. tak som len behala hore dolu po schodoch narucat nanho. nepomohlo, tak som ho vysmarila vonku na dvor. lebo mame spalnu rovno nad kuchynou, takze ked vyje, rovno ho najlepsie z postele pocut. ale magor zacal vyt aj vonku a to by ma susedia asi zabili, tak som ho aj s pelechom prestahovala do zachodu na prizemi. bolo ho sice pocut, ale uz len tak tlmene, dalo sa pri tom spat. a vyl celu noc az do rana. takze teraz predpokladam cely den nevylezie z pelechu, lebo bude dospavat.

ladywitch26
13. aug 2010

@sirinka a preco sa bojis? kamoska mi pred mesiacom porodila. prveho syna sla cisarskym a vraveli jej, ze bude aj tohto druheho musiet, ale ona chcela strasne vaginalne, tak ze nakoniec uvidia. no a mesiac pred terminom jej povedali, ze sa to nakoniec mozno bude dat. este aj dva dni prenasala a nakoniec vsetko ok, nemuseli cisarsky robit.

ladywitch26
13. aug 2010

@zuzkad ja mam piatky 13teho rada. a trinastka je celkom stastne cislo. muz ma meniny 13teho, svagor tiez, svokra aj svokor obidvaja narodeniny 13teho a my sme este aj svadbu mali 13teho

ladywitch26
13. aug 2010

co sa mi pred chvilou stalo...stanka prisla s flaskou od coca coly, vyhrnula mi tricko a vrchnak mi pritisla na pupok, akoze dava babike v brusku pit. 😵 😵

rybca
13. aug 2010

@ladywitch26 to je pekne..🙂)) tak hadam nebude na braceka iarlit ked uz bude na svete..🙂)))

ladywitch26
13. aug 2010

@rybca no neviem, minule ma uhryzla do brucha, ked ma pusinkovala a maly vykopol smerom k nej

sirinka
13. aug 2010

@ladywitch26 po akom case od cisarskeho rodila? ja sa bojim porodu ako takeho uz od zaciatku...pri kazdom pomysleni nan ma oblieva studeny pot...no a teraz ked by mi mala hrozit ruptura a nebudu mi chciet dat ziadne analgetika alebo epidural...neviem ako by som to zvladla...spomienky na klarkin porod u mna velmi nevymizli...ako vsetci tvrdia, ze na to rychlo zabudnes...

rybca
13. aug 2010

@sirinka ruptura moze byt u kazdej zeny idndividalna, ale podla mna zeny co mali cisarsky v poslednych dnoch tehu, cize ked bola maternica max. rozsirena maju mensiu pravdepodobnost ruptury ako tie ktore mali cisarsky skor, no a potom zalezi aj na elasticite tkaniva ako takeho a to je u kazdeho rozne, to je ako s pokozkou, si myslim, ale ja sa toho bojim tiez a to este ani tehotna nie som

ladywitch26
13. aug 2010

@sirinka maly jej mal teraz tri roky. a podla mna tiez zalezi na elasticite, ale neboj, lekar to bude sledovat, vsak musi vidiet, ci sa to zvlada alebo nie

sirinka
13. aug 2010

no ja viem ze u kazdej zeny je to individualne...a viem aj, ze po vaginalnom porode je to oooovela lepsie vsetko...no ved este mam cas do porodu, budem sa psychicky pripravovat... 😝

ladywitch26
13. aug 2010

@sirinka mysli na to,ze ja som mohla uz na druhy den odist po vlastnych domov. a o tri tyzdne som uz ani nevedela,ze som rodila. co pri jazve po cisarskom asi sotva. clovek si vytrpi par hodin bolesti, ale potom uz klud. a pri cisarskom na zaciatok nic, ale potom trpis par tyzdnov

sirinka
13. aug 2010

@ladywitch26 ved ja to viem, mam za sebou aj taky aj taky porod...mam co porovnavat... 😉

ladywitch26
13. aug 2010

@sirinka tak kliiiidek, vsetko dobre dopadne. chce to len pozitivne myslenie. ja som sa strasne bala,ze maly bude este vacsi ako stanka a v stredu na sone mi povedali, ze nie, ze bude normalnej velkosti. tak sa vytesujem. pozitivne mysliet a vsetko bude ok 😉

rybca
13. aug 2010

@ladywitch26 nemozem suhlasit, moja kolegyna po vaginalnom porode si este tyzdne nemohla normalne sadnut, ked isla kojit, tak si najprv musela pomaly sadnut a potom jej niekto podal malinku, takze aj toto je individualne...🙂 ja som po cisarskom mala asi len 2 tyzdne problem so vstavanim z postele, inac v pohode, alebo som len na to nemyslela, kedze som po 2 tyzdnoch ostala na maleho sama..🙂))))

zuzkaprofant
13. aug 2010

porod je idividual niekto po normalnom sa citi oki a niekto ma stoho tlacenia dlho nasledky niekto povie ze cisarsky je super a niekto komu sa zle hoji rana nadava to je tak 😀
ja som rodila normalne dlho a to malo svoje pozitiva aj nie musela som potom aj do teraz musim cvicit cviky na posilnenie

ladywitch26
13. aug 2010

@rybca tak to potom tiez od sitia zavisi. vidis, to ja na take nemyslim, lebo ja stehy nemam. takze ja som teoreticky mohla behat ako srnka, teda az na to,ze som mala strasne nizky tlak nejake tyzdne po porode, tak som ako srnka nebehala. 😀

sirinka
13. aug 2010

@ladywitch26 mna po vaginalnom zasival trochu ale tiez som ani nie po 24hod bola uplne v pohode aj som na tvrdej stolicke mohla sediet...to bolo super oproti CR
len ono pokial by ti mohla teoreticky hrozit ruptura maternice to nie je ziadna sranda, to sa trosku tazsie ukludnuje psychika....u mna vaginalny porod vyhrava 100nasobne pred CR...no ale robila som chvilku aj na chirurgii...a tych komplikacii a moznych nasledkov sa jednoducho bojim...

ladywitch26
13. aug 2010

@sirinka no neviem, ta kamoska,co teraz rodila, tak sa tiez na to pytala a tu jej povedali, ze ta ruptura je tak zriedkava, ze sa nemusi bat. a da sa to odhadnut, ze lekar vidi pred porodom, ci to ta jazva zvlada alebo nie.

sssimi
13. aug 2010

Ahojte!
Ja som po pôrode pekne sedela už na druhý deň-nebolo to ani 24 hodín a to som bola strašne napuchnutá-doktorka keď ma zbadala, tak sa až zlakla. To tým že mi malú vytiahli zvonom. Ana 3tí deň som sedela na tvrdej stoličke a hojdala si nohami-moja mama skoro zo mňa infarkt dostala 😀 , ale a som sa zakecala a ani som si neuvedomila, že hojdám nohami 😀

ladywitch26
13. aug 2010

@sssimi no ja som uz pol hodinu po porode presla po svojich do sprchy. nikto sa so mnou neparal, proste zavelili, sprcha, tak podho. ale ani sa inak nedalo, ako stanku vytiahli a polozili mi ju na hrud, tak sa mi pokadila na brucho, betarka 😝 na nohach to bolo ok, len ten pocit, ako keby mi hrud stiahli opaskom bol hrozny. dovtedy vsetky organy utlacane a zrazu mali volno, tak to nebolo najprijemnejsie. nemohla som sa ani nadychnut poriadne. a potom som pol hodinu zliezala z postele, ale uz ked sa mi podarilo dostat na nohy, tak som chodila v pohode. esteze tam mali take super postele,ze som sa velmi namahat nemusela, len som par gombikov postlacala a ono ma to dalo do takej optimalnej polohy, ze som len nohy spustila z postele a bolo 😀

ludmilabb
13. aug 2010

ahojte
@jamaat my tu máme pieskoviská na cárach môžete dojsť aj s Emkou...so Sofiu pečieme koláčiky, "ja rýchlo napečiem a ona rýchlo zje" najradšej len tak žmolí piesok medzi rukami a sype na hlavu a na nohy a tiež preliezať okraj pieskoviska, stokrát von a stokrát dnu

@rybca to je riadne ihrisko na lodke, super

ladywitch26
13. aug 2010

@ludmilabb a stihas piect? lebo nas ocko nestihal, stanka sa v tom vyzivala, ze mu to moze kazit 😀 a tiez ho zmolila medzi rukami, len uz na hlavu sa jej nedal sypat, lebo bol mokry. naschval som sla blizsie k vode, lebo viem, ako by to dopadlo na tom jemnuckom suchom.

ludmilabb
13. aug 2010

@ladywitch26 ale tak musela pockat... vzdy musela este aj po formicke pobuchat aby sa lepsie vyklopilo a potom to rychlo znicit, klasika
ked je velmi vlhky piesok tak je zaserinka a potom chce taka hladkat deticky naokolo 😝 ked je suchy tak si pekne rucky oprasi aj sama alebo jej ja pomozem

sirinka
13. aug 2010

@ladywitch26 joj tak ja som zaspala spankom zasluzenym...ved u nas musis dve hodky po porode lezat a tlacit na maternicu aby nezacala moc krvacat a zacala sa zavinovat. tak tlacil mi to mm a ja kedze som mala teplotu takmer 39°C som totalne odpadla...sestricky mi fajne povypinali svetlo, bolo uplne ticho...dobre mi to padlo...az rano som sa prvy krat postavila...rodila som v noci o jednej...

rybca
13. aug 2010

U nas v tom malom pieskovisku je najvacsia sranda vyhadzat von vsetky hracky a potom krici na mna, aby som ich nahadzala spat...🙂))) A minule si ho uz aj sam odokryl, silak je ten nas Matko.🙂

ladywitch26
13. aug 2010

@ludmilabb ked ten suchy piesok na pieskovisku este ide, ale tento na plazi je strasne jemny a dost tam fuka, tak ja som sa bala, aby jej ho do oci nenavialo. a stanke sa aj tak naviac ratalo, ked mohla ruky az po lakte zavrtat do velkej kopy, co stano nahrabal. povodne chcel postavit hrad, ale upustil od toho zameru. toto leto nerealne, mozno o rok, ked bude vacsia uz nebude vsetko demolovat 😀

sirinka
13. aug 2010

@ladywitch26 o rok uz bude maly demolovat 😀