Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
29. okt 2010

@rybca hej, to vsetko zo sebou suvisi...aj magda uz na konci mala cicok namiesto cumla...to bolo hrozne...ked si zvykla spat bez neho...tak je to ok...tak uz nech nam spia deticky az do rana 🙂

jamaat
29. okt 2010

@emode Aj ja mám teskácke, 2 v balení boli a keď sa kryt poriadne zatisne, tak netečú. Tie aj teraz na túry nosím.

ludmilabb
29. okt 2010

@jamaat ja to zatahujem poriadne a aj tak tecie, ale mne aj Aventka klasicka s cumlom tiekla

iinuska
30. okt 2010

ahojte
no, tu sa vikenduje 🙂
my ideme poobede ku svagrinke a braskovi, teda k Adamkovym krstnym.

@ludmilabb na cesty mame pollitrovku lucky, a doma Adamko pije cez slamku, alebo aventacke hrnceky s tym naustkom. V jednom ma vodu a v druhom cajik

iinuska
30. okt 2010

sedime na nocniku a je nam veselo 😀

emode
30. okt 2010

tak pridavame sa k nespavym detom, sofia nebola schopna alebo ja som nebola schopna ju od jednej uspat o pol tretej som tak vypenila ze musel prist mm hasit poziar ☹ 😖 samozrejme som nastvata sama na seba mam otras den, iba stekam po obidvoch a neviem celkom pochopit, co mi je, mava este niekto taketo stavy???

ludmilabb
30. okt 2010

@emode Erika mavam, proste ked si nastavena na to ze ti dieta spi a ono si to zrazu zmeni, mna to psychicky tak rozoberie ze som zla aj ked sa snazim nejako to predychat pretoze v poslednej dobe sa to stava ze nechce cez den spat prilis casto aby som bola v takomto stave stale ☹

emode
30. okt 2010

@ludmilabb sa citim na psychiatra, stale si myslim, ze by cez den spavat mala, kebyze nevidim na nej, ze je ospala a unavena, tak ok, ale ziva ako orangutan ale lahnut si nelahne ... 😝
ked sme sa ucili pred cca 6 tyzdnami zaspavat vo vnutri v spalni, zvykla pekne do 10 minut zaspat, teraz??? lahne si na 5 sekund, aj to s nou totalne sije, rukami nohami kmita, posadi sa a je po spani ... ☹

sirinka
30. okt 2010

caute...pobehali sme dnes 6 obchodov so sedackami...uz davno chceme vymenit, chceli sme v cervenej kozi, 2+3 sedak...z vysokou opierkou aby sa dala hlava opriet a aj dost velkym sedadlom, z toho jednu rozkladaciu...sli sme s rozpoctom do 2000 eur....uuuuf....nebola sanca aby sme nasli nieco, co by aspon trosku pripominalo co chceme...a ked, tak ceny nad 3000 eur ☹ nakoniec sme skoncili v kike s kozenkovou svetlunkou sedackou a muz sa po ceste smial, ze predsa nemozme hned preskocit z nasej second hand sedacky na luxusnu kozu.... 😅

ludmilabb
30. okt 2010

@iinuska super vystihnuta atmosfera
@sirinka to ste chceli riadnu paradu kupit za 2000 eur, moji svokrovci kupovali taku obrovsku sedacku do tvaru U a za 500 euro ale to nie je ziadna koza len nejaky potah textilny
@emode ja nemozem povedat zeby Sofia ked nespi cez den bola zla, v pohode funguje az do vecera, zaspi okolo pol osmej, osmej raz som ju isla ulozit o siedmej a este vymyslala
ja som aj Janke vravela ze Sofia meni svoje zvyklosti

sirinka
30. okt 2010

@ludmilabb no hej, v tom je dost velky cenovy rozdiel...ale tak vidis, nekupis ☹

sirinka
30. okt 2010

@ludmilabb tak nakoniec nas tato po zlave este vyjde na cca 850 eur...

no a maju v kike akciu, ze sitie je teraz za 1 euro....tak ze dame usit zaves do detskej, klarka si vybrala latku, len kratky sme chceli po parapetu...no a za latku mi naratala pani 112 eur 😝 tak som sa podakovala a ze neprosim...

v eurosofa zase na nas pozerala predavacka, ako keby sme chceli nalozit gauc na chrbat a utekat, vsade za nami snorila....citila som sa skoro ako bezdomovec a to som si dnes vynimocne urobila aj make up 😀

ludmilabb
30. okt 2010

@sirinka tak zazitky z nakupovania 😝 , mna tiez kontroluju s kocikom ked som v potravinach ci nahodou nieco neprepasujem cez pokladnu 😀

emode
30. okt 2010

@ludmilabb a mne sa uz aj podarilo prepasovat 😀 ale som to utekala spat zaplatit 😅 😅 😅

vies,ze ani sofia nebola uplne mimo ... bola o siestej ale tak unavena, ze takmer zaspala v stolicke pri veceri, potom sme sa okupali, bola v pohode a zaspala ako dudok ... len zacinam mat stres z dalsieho dna, ci ju ukladat alebo nie ... vstala dnes o osmej az cize spala skoro 12 hodin, nebude to tym???

sirinka
30. okt 2010

@ludmilabb
@emode my pravidelne odideme s nejakym pecivom, co male jedia a zabudnem nahlasit....no a pokladnicka to aj vidi a tiez ju netrkne...a u nas davaju deckam pravidelne aj sunku do ruky, niekedy aj po dve platky dostanu 😝

kackabrcka
30. okt 2010

@emode mne chodi sophie spavat o 20,00-20,30hod. najnovsie spi do 09,00 a to mi poobede este zaspi na 45min. inak bezne spava len 11hod. + max. 1hod. poobede
a ked skusas lahnut si s nou tak ani po pol hodinke ti nezaspi? lebo sophie ma tiez dni kedy vymysla skace, smeje sa vylieza mi z postielky ale ja nakoniec vzdy zaspi aj ked vela krat len na 45min.

kocky mame nocnikovy problem: oblecena sedi na nocniku uplne v pohode este aj babiky tam dava.. akonahle jej dam dole veci, plienku tak z nocnika uteka.. co mam robit ??

iinuska
30. okt 2010

@kackabrcka asi nechat tak a nesilit 😉 Adamko tam sice sedi, ale zatial este nikdy nic neurobil. Ale predtym tam nechcel anilen sediet, takze uz aj to je uspech

ludmilabb
31. okt 2010

@kackabrcka aj ja si myslim to ze ti tam nechce vyzlecena sediet nemas ako teraz zmenit, cakat kedy ona bude chciet
ukazujes jej ze na nocnicek sa chodi cikat, ze aj vy chodite na velky zachod?
mne Sofia kazdy tyzden nieco ine vymysli, najnovsie chce kakat len na nasom zachode a predtymm ked som ju tam dala tak mala paniku a teraz ziadny problem, fakt treba vyckat

emode
31. okt 2010

@sirinka pecivo zaplatime lebo polku vzdy dam do sacka a do kosika 😀

@kackabrcka lezim pri nej a snazim sa ju stale ukladat, nezaspala ani po hodine a pol ... a dnes to bude asi rovnake, lebo isla spat o stvrt na osem a spala do tristvrte na osem 😝

sirinka
31. okt 2010

@emode nase si to pecivo rozdelia a do sacka uz nie je co dat...

emode
31. okt 2010

@sirinka ak vas nezachyti kamerovy system tak mate aspon desiatu alebo olovrant zadara 😀

no uspech dnes asi po 15 minutach zaspala, ale to som sa jej neskutocne milo prihovarala a hladkala ju odusu 😝 ja neviem, ako ju mam motivovat k tomu, aby si lahla a vydrzala aspon chvilku lezat, lebo to by ju dostalo, vtedy sa aj skludni, prestane kopat nohami a rukami mykat ... tak spanok aj pride, ale asi to nebudem extremne riesit ak ma dost spanku v noci 😕

@iinuska my mame s nocnikom to iste, sama si ho donesie, este aj povie cccc, ale ked ju vyzleciem, obsedi tak 3 sekundy ...

sirinka
31. okt 2010

@emode haha...po tolkom pecive uz by nas tam ani pustat nemali...

moje zobral mm na vylet do PK a este nedosli... 🙂 uz je uvarene, upratane, mozem sa rozvalit...

emode
31. okt 2010

@sirinka zakon schvalnosti, vyvalis sa, do 5 minut su pri dverach 😅

ja tiez konecne obedujem, sofia zjedla len polievku, druhe nechcela ...

iinuska
31. okt 2010

ahojte
my sme mali doobeda peknu prechadzku, skoro 2 hodiny, obehli sme cintoriny, Spolu vsetci styria, co sa uz tak casto nestava, kedze Petko uz s nami chodi iba minimalne. Adamko ledva vydrzal, pekne bol unaveny. My sme uz po obede, maly dostane, ked sa zobudi.

@emode prave Adamko vydrzi uz teraz sediet aj 15 min. Stale chce pritom citat knizku. Aj dnes napriklad pekne sedel a asi po pol hodine ako som mu dala plienku sa pokakal. 😝

jamaat
31. okt 2010

Ahojte, ja som sa cez víkend zase trochu túlala, tentoraz bez Emky. Boli sme na chate pod Borišovom, slnko síce svietilo, ale vetrisko taký, že nás skoro odfúklo. Miestami sme vyzerali ako burlaci na Volge 🙂

ladywitch26
31. okt 2010

@jamaat borisov je moja srdcovka, ako decko som ho zliezla hadam aj 20x. kazdy rok sme tam chodili.

@sirinka tie rozky, to aj ja davam vzdy malej, ale niekedy ho aj zabudnem spomenut pri pokladni. a vcera sa mi podarilo nechtiac "ukradnut" teplakovu supravu pre maleho. boli sme nakupovat a ja som si vesiak ako vzdy zavesila na rucku kocika. a potom sme kupovali uz len papucky pre stanku a maleho, ponozky a take drobnosti, tak tie som si uz ukladala malemu dovnutra kocika. prisli sme k pokladni, vylozila som tie male veci a na tu supravku som totalne zabudla. a v klude som si vysla vonku. az o ulicu dalej sme zistili, ze som to zabudla vylozit. 7e sme usetrili, ale potom sa nam to vratilo dvojnasobne. sadli sme do auta a ani skrt. nenastartovalo. museli sme ho roztlacit. esteze sme boli akurat na ceste ku znamym, tak nas tam muz vysadil a on s kamosom sli hned k mechanikovi. bol tam 5 hodin, kupil aj novu bateriu, lebo bola skoro uplne vystavena uz, ale musime kupit aj novy starter. este to nejako rozchodili, ale ze to vydrzi len par startov a odide uplne. tak nas to vyjde minimalen 300-400e. ☹

kackabrcka
31. okt 2010

@ludmilabb jasne ze sa jej venujem.. este aj papier si vypyta 😀 robi aj cccc´ccc ale sedi tam vzdy len oblecena akonahle jej dam dole plienku a teplacky tak zuteka.. asi to chce len trpezlivost..

sirinka
31. okt 2010

@ladywitch26 tak aspon 7 eur ste usetrili... 🙂

kackabrcka
31. okt 2010

@emode co ti na to vravi detska lekarka ?

ladywitch26
31. okt 2010

a my sme chori tiez. akurat som sla stanke plienku prebalit a lica studene, ale celo sa mi zdalo akesi horuce. odmeram teplotu a skoro ma vyrutilo. 39.5. ale tlacia sa nam trojky, tak asi z toho. a uz sa mi zdala nejaka divna cely den, vela toho nepojedla, ani mlieko teraz vecer nechcela.