Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

emode
31. okt 2010

@kackabrcka na co myslis, ze detska lekarka? ci nie je hyperaktivna? myslim, ze nie je, pri cinnostiach, co ju zaujmu vydrzi dlho, ale skusim sa spytat, mame v utorok poradnu ... ona celkovo od narodenia zle spavala, trochu sa to zlepsilo okolo roka, ale stale cez den spala len v kociku, asi pred 6 tyzdnami sme sa ucili zaspavat vo vnutri, prve dva-tri tyzdne bolo super, zaspala velmi rychlo, teraz posledne dni sa to len zhorsilo a tak ma napadlo, ci to nie je tym nocnym spankom, lebo konecne zacala zaspavat pred osmou vecer, predtym az okolo deviatej a ked sa rano zobudila o pol siedmej, tak jasne, ze cez den spala aj dve hodky ...
@kackabrcka presne to robi aj sofia, ale dlhsie ako 3-5 sekund tam neobsedi vyzlecena, i ked sa nan vrati a znovu si sadne, ale nic ... zatial neriesim

sssimi
31. okt 2010

Ahojte Kočky.
My sme boli dnes na také posvadobné posedenie. 22 ročný bratranec si "zarobil" miminečko.

Sarah je chorá od štvrtku. Kašle a soplí. Našťastie sme zatiaľ nemuseli použiť odsávačku. Aj keď som ju ešte neskúšala, tak ja osobne z nej mám nočné mori... Malá sa naučila fukať sama. Lenže v noci je to problém. Aj teraz pomrnkáva čo nemôže riadne dýchať, ale zároveň by chcela aj dudlovať. Dnes spala poobede necelých 15 minút. Už bola hotová.

emode
31. okt 2010

inak zas zazitok na dlho ... poobede sme sa vybrali do aquaparku do Turcianskych Teplic a kto pozna cestu cez Sturec, tak vie, o com pisem ... mala sa mi cestou nezdala, bola bleda a bola ticho, vedela som, ze jej je zle, ale prisli sme uz namiesto, chceli sme ju vybrat zo sedacky ... taku sablu hodila, vsetko, vsade ... a strasne vela 😝 🙄 mm ju tam na parkovisku dobreze do plienky nevyzliekol, vsetko aj sedacku musel stiahnut potah ... cez malu sme len bundu prehodili a utekala som sa s nou umyt dnu ... neviem co ma osvietilo, ked som si zobrala nahradne oblecko ... normalne to nerobim, a cestou spat, nemohla sediet v sedacke, tak som ju mala vzadu na rukach, tesne pred BB znovu a uz aj mna, nastastie to uz nemala tolko v sebe ☹ chuda nase male, vobec nevedela, co sa deje, to bolo prvykrat, co sa tak seriozne pozvracala 😢 ... takze nabuduce uz homeopatika na kinetozu budeme davat ...

ale vo vode sa pekne vycvachtala 😀

emode
31. okt 2010

@sssimi tak rychle uzdravenie, odsavacku vyskusaj so najskor, aby jej to nestieklo, aj ked si vie vyfukat, nemusi to mat taky efekt ...

jamaat
31. okt 2010

@emode Tak treba chodiť po zákrutách pomaly a spievať si. 🙂

sssimi
31. okt 2010

@emode vieš čo doktorka mi povedala, že ju nemám stresovať odsávačkou, že prinajhoršom ona tie hlieny vyvracia. A aj tak bolo hneď po návšteve od nej mi ich všetky vyvrátila.

jamaat
31. okt 2010

@sssimi Vyvráti len tie, ktoré prehltne. Ak jej zostávajú v dutinách, môže dostať z toho napríklad zápal stredného ucha. Mám s tým skúsenosti s Monikou ešte.

emode
31. okt 2010

@jamaat presne to mne zas povedala doktorka, odsat je to najistejsie ... sofia nema z odsavacky ziadny stres, sama si ju aj podrzi a zapne vysavac 😅
aj sme spievali a mm isiel fakt pomaly, vies, ale ked aj mne bolo skoro zle, a ked som zacitila ten pach, tak ma riadne naplo 😖

jamaat
31. okt 2010

@emode No viem si to predstaviť. 🙂 .....Mne býva teraz zle, keď sedím vzadu.

sssimi
1. nov 2010

@jamaat tak tú odsávačku asi predsa len naštartujem, ale dnes už nemá také sople. Už len keď sa rozplače, tak soplí. Len ten kašel ma štve.

iinuska
1. nov 2010

ahojte
my spime, teda Adamko a manzel, je po sluzbe
Boli sme vonku, normalne sa tusim zase oteplilo, hlavne, ze uz mame zimne gumy

baby, davate detom vigantol?

dupinka
1. nov 2010

Ahojte!
baby, nestrašte so zápalom stredného ucha...
Ja neviem, čo robiť: Adamko má akoby plný nos, ťažko dýcha napr. pri dojčení, chrápe. Ale keď mu odsávam, tak žiadne extra soplíky nemá, klasika nosný sekrét.
Až sa chudáčik bojí zakaždým, keď vytiahnem vysávač.
Mám ísť k doktorke?

ladywitch26
1. nov 2010

@dupinka a neskusala si mu pred odsavanim par minut napr. sterimar alebo cosi podobne? ono to uvolni aj tie huste, co ma aj vysavac problem vytiahnut.

inak konecne mame termin pre fabiena na prestrihavanie uzdicky. vo stvrtok tam ideme, sice je to 2 a pol hodky autom, ale aspon to uz budeme mat za sebou. a bude to stat 120e ☹

dupinka
1. nov 2010

@ladywitch26 ja mu dávam pred odsávaním Libenar ale aj tak nič....

A to prečo idete prestrihovať uzdičku? Držím palce!

jamaat
1. nov 2010

@ladywitch26 No to aké štrapácie s jednou uzdičkou! 😨

iinuska
1. nov 2010

@dupinka my mame to iste, uz som rozmyslala, ci to nieje zvacsena nosna mandla

iinuska
1. nov 2010

@ladywitch26 drzim palce, inak pekna palka

ladywitch26
1. nov 2010

@dupinka lebo ma problem sa prisat, drzi mu to jazycek, vobec ho nevyplazi. inak na sr to robia vacsinou automaticky este v porodnici. lebo to robi problemy pri kojeni, aj mna to riadne boli. vacsinou si deticky pomahaju dasnami, hryzu.

dupinka
1. nov 2010

@ladywitch26 ja som myslela, že na penise 😅 Ale chápem teraz, o čo ide.... 😉

ladywitch26
1. nov 2010

@dupinka 😀 no to dufam nebudeme musiet riesit. lebo to uz je zlozitejsi zakrok a stal by viac nez 120e 😖

kackabrcka
1. nov 2010

@emode no ze ci ta neposlala detska lekarka este niekam dalej? a co na to ona vravi?

emode
1. nov 2010

@kackabrcka ale s cim nas mala poslat?
@dupinka mozno by bolo dobre davat nieco na riedenie hlienov, su na to sirupy, aby ulahcili vykasliavanie, hlieny riedia, libenar len uvolni dutiny, s hlienmi nic nespravi, sterimar je na to urceny, ale skor aj na zvlhcenie sliznice lebo odsavacka ju vysusuje ...

sssimi
1. nov 2010

@dupinka nasivin si neskúšala? Možno má len opuchnutú sliznicu. Je to normálne pri nádche.

kackabrcka
1. nov 2010

@emode s tym ze ti cez den nespi ako si pisala..

sssimi
1. nov 2010

@iinuska vigantol už nedávam.
@dupinka Sarah je tiež chorá a doktorka mi ešte poradila napustiť teplú vodu, do nej nakvapkať mentolové kvapky (zoženieš v lekárni) a nechaj malého sa v tej vode hrať. Medzi tým si namáčaj kapesník a máčaj mu ním noštek hore od vrchu. Uvoľní mu to dutiny. Ja som ani dnes odsávačku zatiaľ nepoužila, ale ani sopliky jej netečú a pekne dýcha. Aj kašel jej už prechádza. A to je chorá len od štvrtka.

dupinka
1. nov 2010

@sssimi díky za typ! 😉

mimi21
1. nov 2010

@dupinka urcite musis sopliky davat von
my sme takto skoncili na krcnom, ked sople nesli von, usadili sa v dutinach a malej museli prepichovat usko a tak odsat sopliky
a prejavovalo sa to podobne ako u vas, pocula som, ze ma zapchaty nos, nevedela papat (vtedy som este kojila)
proste som stale pocula, ze ma plny nostek
aj nam najlepsie zaberalo ked som pred odsavanim strekla morsku vodu a po chvili odsala, treba to jednoznacne dostat von
my sme potom preventivne museli odsavat aj 5krat denne aj ked uz mala nemala zapchaty nostek aby sa jej to tam znova neusadilo, a cuduj sa svete, vzdy sme nieco este dostali von
nechcem ta strasit, len ze aj obycajne sopliky vedia narobit poriadnu paseku a to Ninka nemala vtedy ani teploty ani kasel

zuzkaprofant
1. nov 2010

@sssimi to vazne sa nechat hrat vo vodicke dieta musim vyskusat ,

potrebujem poradit ake kvapky su dobre na noztekna sopliky sme uz na sk tak chcem si nakupit aby som nemusela stresovat ked pridu sopliky

sssimi
1. nov 2010

@zuzkaprofant Dokonca sa táto metóda s vodou využíva aj pri horúčkach. Naleješ takú normálnu vodu (nie studenú) a pridáš trošku octu. Dieťa sa ti krásne s tou vodičkou zahrá a pri tom to sťahuje horúčku. Inak som čítala aj dobrý typ, ale skôr pre dospelích - namočiť v octovej vode ponožky, navliecť na nohy a na hodinu zaliezť pod paplón aj s tými mokrými ponožkami.
A kvapky ja používam cez den Qixx sa tuším volajú... Sú drahšie, ale je to len čistá morská voda. Tie mi doktorka kázala dávať každú hodinu, aby sa tie sopliky nedostali do dutín a na noc dávam nasivin pre deti-ten je na 1-8rokov.

Sarah je už dnes v pohode. O 20tej išla spinkať a ešte ani raz nebola hore. Snáď pospinká do rána, ale pre istotu som jej dala veľký vankúš nech spinká na vysoko, aby sa jej lepšie dýchalo.

ladywitch26
1. nov 2010

stanka dnes zalomila tiez o osmej, no som zvedava, o ktorej rano bude buntosit. za cely den vypila len 2deci caju a zjedla jeden rozok a kilo hrozna. nic ine som do nej nedostala. aj to chvilu jacala, lebo zahryzla akurat na tej strane, kadial sa jej tlaci zub. na noc som jej dala nurofen, nech spi kludne, aj ked teplotu mala uz len tak do 37.5. a hadam budeme mat coskoro uz s tymi sprostymi zubami klud, lebo ma porazi. 😖