Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
23. dec 2010

@ladywitch26 neboj pero z koze zide, mne Sofia popisala plachty, stol atd a to uz bolo horsie, uz jej davam len farbicky 😝

ladywitch26
23. dec 2010

@borocka vysielacku mam, ale maly ma take polhodinove spanky a stanka ked uz sa raz dostane vonku, tak mi pred domom nebude kvasit. a ak ju za par minut budem tahat dnu, ked malemu nahodou cumlik vypadne a zobudi sa, tak to uz radsej zostaneme dnu uplne. taky cirkus by robila, ze az...

akurat som stanku uspala, dufam,ze bude spat aspon tri hodiny, nech si salat stihnem spravit. zemiaky a zelenina sa uz varia, vonku mrzne, tak hadam rychlo potom vychladnu a pri troche stastia ho aj stihnem

mystery7
23. dec 2010

tak Mirko sa prave zobudil 🙂 a mozeme ist robit salatik

emode
23. dec 2010

@martinaxyz to preto, ze je maly v kolektive 😅

@iinuska je jej lepsie ale nechceme zakriknut 😕 este sopli a kasle ale nie tak katastrofalne, zato ja som na tom biedne, mam aj ATB, zapal priedusiek, hlava ma boli ako kona a do toho prisli same "prijemne veci" ako pokazena umyvacka riadu a vystresovany mm ktory hovori na mna ze stresujem 😖

dnes este potrebujem povysavat a pozmyvat spodok domu, urobit tiramisu a chcela som aj salat zvladnut ale salat budem robit zajtra aj rybu lebo aj tak nebudeme vecerat doma 😉

sirinka
23. dec 2010

@borocka dakujeme

jaaaj uz sa pol dna odhodlavam pustit do tej kapustnice a salatu a furt sa mi dajako nechce....no ale uz svokrovci doniesli aj vianocku na zajtra....mala by som zacat 🙂

sirinka
23. dec 2010

@ladywitch26 robis salat z cerstvej zeleniny? mne sa s tym nechce prplat, davam sterilizovane....

ladywitch26
23. dec 2010

@sirinka no tu sterilizovanu mrkvu nenajdem, len take mini mrkvicky a 3dl flaska stoji 2e, tak to ja radsej za tu cenu kupim 2kg riadnej mrkvisko. a hrasok nedavam, mne nechuti. namiesto toho kukuricu. zeler som zohnala nastastie, tu to velmi nedostat, aj to som posledny uchmatla.

ladywitch26
23. dec 2010

@emode no krasne vianoce mate....skoro ako u nas. 😀 my sme sa fajne vecer povadili, dnes uz hadam nie.

sirinka
23. dec 2010

@ladywitch26 tak ja zase zeler e-e....iba do polievky a ani ten nejem...

ladywitch26
23. dec 2010

@sirinka ja mam zeler strasne rada. aj cisto zelerovu polievku si robim, sama pre seba, lebo stano protestuje, ze jemu to este netreba. kdesi vycital, ze to je dobre na potenciu 😀

iinuska
23. dec 2010

ahojte
stromcek uz stoji, adamko chce stale chytat gule, no parada. A ze ''krasny'' hovori 😀
Salat som uz stihla urobit, zajtra uz len rybu vysmazit. Kapustnicu robi svokra
@emode tak snad uz bude len lepsie, skore uzdravenie aj tebe

borocka dakujeme 🙂

sirinka
23. dec 2010

tak hlasim aj u nas salat hotovy, kapustnica uz je na sporaku.... 🙂

sssimi
23. dec 2010

@mystery7 a čo je Frapko?

juska3
23. dec 2010

Caute kocky 🙂
Prave davali v spravach, ze kojenecke flase obsahuju bisfenol A, ktory je skodlivy, tu som narychlo nasla clanok http://www.alinka.sk/c/bisfenol-a-v-detskych-fl... sice je uz dva roky stary, ale podstata je tam

kosska3003
23. dec 2010

ahojte tak den za mnou konecne rano mi dosla mrcha tak kapem spravila som tortu piskota slahaska s pochutkovou smotanou ovocie a zelatina navrch a uz je aj polka v prdeli dosla svagrina s 3 detmi tak si dali
potom sme s mm spravili salat kapustnicu mi da zajtra mama tak na mna cakaju len ryby a mam veget idem odychovat

juska3
23. dec 2010

@sirinka a ako robis ovocne tiramisu?

U nas sa tiez nadchuje, kozna nam zakazala mandarinky, resp. citrusy, takze ziadne C-cko a Alex hned nachytal nadchu, ale ma stale prsty v ustach a slinta jak bernardin, tak tipujem, ze to bude aj tymi zadnymi stolickami ☹

Prave som chcela ist robit suhajdy a zistila som, ze nemam ceru, len heru. Tak aspon linecke by som mohla, ale ten rok sa mi taaaak nechce piect, som jak v spomalenom filme 😵 Inac, ja kapustnicu a salat robim na stedry den, mne sa to strasne rata, ked to na stedry den rozvoniava kapustnicou po celom byte, pripomina mi to detstvo, moja mama tiez vari kapustnicu na Stedry den. 🙂

borocka
23. dec 2010

@juska3 aj my robime kapustnicu aj salat az zajtra, aby boli cerstve a kapustnica horuca horuca 🙂

@ladywitch26
@sirinka a co je ten zeler???? my davame len kysle uhorky, hrasok, mrkvu, obcas kukuricu, cibulu a zemaky.....

@iinuska u vas su v kurze gule? u nas chodi okolo neho a ze svieti, svieti, a pcha do zastrcky.......

ozaj, dnes sa nam podarili spojit dve nove slova :pre vtaciky. mame na stole taku ozdobu kde su cervene gulicky. a on pozna z vonku sipky (cervene gulicky) a stale mu opakujem ze to papaju len vtaciky. tak mi dnes vkuse do tej ozdoby dubal, a opakoval "pe taciky" 😝

monkap
autor
23. dec 2010

my vsetko az zajtra varime - kapustnicu, salat, kapra ....

emode
23. dec 2010

salat je lepsi, ked postoji den, chute sa spoja, ryba saozrejme cerstvo urobena, a kapustnica asi ako kto má vo zvyku, ale tiez mam rada, ked to na stedry den vonia 😅

dnes zaspala o nieco skor, inak uz pri tom zacina dobre vymyslat, najprv ze nostek ideme vysat (vysavac je v detskej), zbadala vlaciky tak uz sa zacala hrat, predtym ze ide kakat, to nejako skoro zacina, nie?

no a doma sa vozi na odrazadku, tak to ine nepocujem iba pozoooj, pozooj 😅

iinuska
23. dec 2010

@emode Adamko dostane odrazadlo zajtra, tak som zvedava, ci sa mu bude pacit

ladywitch26
23. dec 2010

@borocka to vazne nevies, co je zeler? zelenina ako kalerab, len ma hluzu v zemi a je velmi aromaticka.

sirinka
23. dec 2010

@juska3 no namiesto kavy a rumu polejem piskoty stavou z kompotu a potom tam pridam aj to ovocie...to mi suseda poradila, dobre je take mensie ovocie....

@borocka ved aj my tak, ziadny zeler, popravde to som dnes prvykrat pocula...ale ja ho mam rada pre jeho aromu, ale jest nie, iba vyvarit v polievocke...ani stonkovy zeler nemam rada...

u nas sa tiez vsetko robilo az na stedry den, ale tak ja chcem mat zajtra aky taky pokoj....ked budu deti vacsie a samostatnejsie, tak sa vratime k tejto tradicii 🙂

@emode ja som prave magdu uspavala 2 hodiny...aj osprchovat som sa medzitym stihla, zaspala az ked uz revala tak, ze ani uz nevladala....asi im jezisko prinesie tabletky na spanie 😝

juska3
23. dec 2010

@emode Alex, ked ma ist spat, a samozrejme jemu sa nechce, tak zacne vymyslat, pyta si mnama, ked mu dam napit, tak si potiahne asi 2x z caju a hotovo, dalej sa uz len hra s flasou 😵 a hladny nie je lebo jedol predtym. Detvaky rozmyslaju 😉

jamaat
23. dec 2010

@borocka Na medovníky mám taký recept, že sú hneď mäkké.

@ludmilabb Smotanové želé, je to fajne svieže. Veď neušlo sa vám vlani?

rybca
23. dec 2010
mystery7
23. dec 2010

@sssimi v bille predavaju taku prichut do mlieka, bananovu, jahodovu a cokoladovu. U nas isla bananova. D flase mlieka som dala jednu plnu cajovu lyzicku a super mu chutilo. Zvykol si a teraz aj bez toho vypije.

Salat sa mi podaril, s jogurtom a troskou tatarskej. Dokonca aj mm chutil, co ma prekvapilo. Takze ostavam pri tomto recepte. U nas sa salat robi vzdy den vopred, inac vsetko ostatne cerstve.

@sirinka ja som Mirka teraz uspavala hodinu a to mm s nim bol okukovat elektricky 2,5hod 🙄

iinuska
24. dec 2010

dobre ranko 🙂
Adamko uz dostal darcek k meninkam, tak sa chvilku bavi 😵

jamaat
24. dec 2010

Tak Adamkom všetko najlepšie. A Evám tiež 🙂

iinuska
24. dec 2010

@jamaat Adamko dakuje 🙂

sssimi
24. dec 2010

@mystery7 pohladám a skúsim. Vďaka za typ. Teraz jej skúšam dávať to jogurtové mlieko srdiečko. Potiahne si 2-3x, ale viac nechce.

A kočky Krásne Vianočné sviatky!!!!