Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
4. máj 2011

@ludmilabb V kauflande majú teraz v akcii nohavičky detské a vyzerajú celkom fajn, len nie sú extra farebné.

borocka
4. máj 2011

@ludmilabb
@sirinka
@luba142 som si klikla na tu reklamu s bepanthenon, a vyplanila nejaky primitivny dotaznik a ze vzorku poslu zdarma 😝 tak uvidim ci sa dockam a coho

mystery7
4. máj 2011

tak Slavko bol uz 2x u mna. Skusali sme prilozenie, ale hneval sa. Ani sa mu nedivim, take polohy. Dufam, ze zajtra ked vstanem, uz budem kojit v lepsich polohach. Na FB som dala foto.

@borocka aj my frcime na rybilke.

soffi
4. máj 2011

@mystery7 ty si skvela, po cisaraku si v pohode pismenkujes a si v poho, tesim sa s tebou ze to tak super zvladas 🙂, pozerala som foto , maly je fakt kraaasnucky 🙂

sirinka
4. máj 2011

@soffi no a ved co ine zostava, ako hrat sa s mobilom...mne kym dovolili vstat, strasne som sa nudila, spat sa velmi neda kvoli bolestiam... len mne dochadzal dych, tak ani vykecavat do telefonu sa mi nedalo, co som tak malo krvi mala...

sirinka
4. máj 2011

joj magdulka si dnes riadne rachla hlavu vzadu na zatylku, hned jej aj riadne to miesto opuchlo, tak ju hned mm zobral na pohotovost, tak ich cakam...dufam, ze bude vsetko ok...

soffi
4. máj 2011

@sirinka verim, ze to nebude nic vazne, drzim palce, daj potom vediet ze co...

iinuska
4. máj 2011

som zabudla , dnes som volala kvoli vysledkom z histologie, co Adamkovi vyberali ten hemangiom, tak je to v poriadku
@sirinka juj, a co spadla ? Snad to nebude nic vazne

mystery7
4. máj 2011

@soffi nemam na vyber, brucho boli a ja sa nesmiem hybat ☹ a ani by som nevladala. A na ruke mam hnusnu manzetu,ktora sa mi snazi zlomit ruku kazdu hodinu.

Slavko tu bol pred chvilou. Pusinku otvara hlada, ale ked mu dam bradavku tak plac. Snad sa to este zlepsi.

kosska3003
4. máj 2011

ahojte tak dnes sme boli u tej koznej ma ekzem tak nam dala fenistil a dve maste jednu na premastenie tu aj 5 krat mozem pouzit a druhu akusi aj s kortikoidmi co ako sa to pise mala mi tam tak vrestala ako pavian ona ma fakt fobiu z dr

@borocka ja som pouzivala bepanthen z ciech mi ho doviezli a ako v pohode dalo sa ale sudokrem sa mi viac pozdava ale tak je fakt ze kazdemu ina mast pasuje

@mystery7 tak aj tu gratulko vela zdravicka a je super ja som po cisaraku musela byt dva dni na jiske a tak sme nemohli mat mobil len tajne alebo na chodme a malu mi dali prilozit az na treti den ale tak bojovnicka sa pricucla a kojila som 13 mesicov

nikanika28
4. máj 2011

@sirinka jaaj, malinka ☹ ..to teraz vecer? dufam, ze bude babulka v poriadku ...
@mystery7 Slavko je zlatucky, krasne licka ma 😵 ..mliecko sa ti uz spusta? mne sa pomerne rycho spustilo, na to ze som mala tiez cisarak...tak drzim palce 😉
@iinuska super, tesim sa 😵

sirinka
4. máj 2011

tak uz je doma a vsetko ok, len mame este pozorovat...
no podvecer sa v hre hodila do zadu a o kreslovu opierku si tu hlavu rachla...

@mystery7 neboj nic, on teraz ani nie je este hladny, zajtra sa posadis a pekne si ho prilozis... 😉

soffi
4. máj 2011

@mystery7 neboj urcite sa to zlepsi, mna po sekcii ani tak nebolelo brucho ako ta otrasnaaaaa cievka - povodne som rano po sekcii ani nemusela vstat vzhladom na to ze som silno krvacala, ale ked mi povedali ze ak vstanem tak mi daju dolu cievku tak som cez tu slabost radsej vstala, neviem-asi som ju mala nejako blbo zavedenu ale cely cas ma stipala a cely cas som mala pocit ze curam, uplne ako ked mate zapal, toto bol najhorsi zazitok zo sekcie pre mna, ale ked mi doniesli malu tak som zabudla na veskeru bolest 🙂

luba142
4. máj 2011

@iinuska to je dobre ze je vysledok v poriadku 🙂

@sirinka tak super ze to nieje nic vazne 😉

Baby vcera som tu pisala o tej mladej Lucke co bezala udalost na FB za uzdravenie,tak vcera zomrela,ale dietatko je v poriadku v inkubatore v 7 mesiaci jej ho vybrali ☹

soffi
4. máj 2011

@nikanika28 mne sa mlieko spustilo vecer pred sekciou 🙂

zuzkaprofant
4. máj 2011

@mystery7 aku manzetu mas na ruke
a maly este nepapal oni mu nedavaju ine mliecko pokial tebe sa nespusti je o hlade?

sirinka
4. máj 2011

@soffi inac ja som teraz pri druhej sekcii mala jednu chvilu, ze mi strasne treba curat a tlaci ma mechur, som zorganizovala v noci sestricky, ze mam zrejme upchaty kateter, aj my ho vymenili a nic, stale rovnaky pocit, uz som haluzila a potom zo mna vypadol velky kus zrazenin a tie ako sa tlacili von, tak tlacili na mocak a robilo to ten divny pocit, hned sa mi ulavilo...

sirinka
4. máj 2011

@zuzkaprofant prvych 24 hodin sa nedava babatkam nic, maju zasoby s bruska este

sirinka
4. máj 2011

joj a ten moj zlatusik, pre istotu som jej dala plienku na pohotovost a ona prisla naspat so suchou a pekne sa vypytala na nocnik...

zuzkaprofant
4. máj 2011

@sirinka to vazne nasmu davali ja som si hned odsavala a jemu to zlte mleicko neviem ako sa to vola davali a potom moje ked sa mi rozbehlo ked som nemala dost tak davali umele co bolo ako moje vlastne nenechavali deticky hladne ale asi vsade je ine neivem ,

borocka
4. máj 2011

"sranda", tolke ste sekciou rodili.......ved ste hadam aj v prevahe a to sa praktikuje ozaj len ked je zla situacia 😕 😕 ako to????
my se si uzili riadny porod. od tretej poobede kontrakcie do chrbtice, tak som ani nevedela ze to uz je ono 😝 a pred polnocou praskla voda, v nemocke sme boli do pol hodky a otvorena na 7cm, a o dve hodky uz bol patulko von 😅 keby sme prisli skor do nemocky, tak mi stihnu dat aj klistyr a cele to mohlo byt rychlejsie. takto neviem ci som sa tam aj nepokakala 😕 fakt neviem, take tlaky boli, ze neviem. a mliecko prislo na dalsiu noc......to bola hroza. prsia boleli ako dive, bradavky strasne popukane.....najhorsie spomienky na to blbe kojenie
ale teda tak ako @mystery7 som sa necitila. mne bolo strasne blbo, tazko, nevladala som stat, chodit,.....ked ma prepustili z nemocky uz som mala len 47kil. pre mna to bol boj. uz nikdy viac

jamaat
4. máj 2011

@sirinka
@iinuska Fajn, že je všetko OK.

@borocka Ja som po prvom pôrode tiež bola slabá, bolo mi na odpadnutie, závraty som mala. A tiež to bolo také rýchle ako u teba. A keď mi sestričky odmerali tlak a zistili, že nemám nízky, tak vyhlásili, že si vymýšľam, lebo že malú pri sebe nechcem.

borocka
4. máj 2011

@jamaat mne to praveze pripadalo strasne dlhe, cela vecnost trapenia. skoda ze ma nik neupozornil ze kontrakcie nemusia prist len do bruska.......ja mam inak permanentne nizky tlak, tak si z toho nic nerobili ,ale vyzerala som teda dost hrozivo, takze ma nik nepodozrieval. a patka som mala pri sebe len dve noci zo 4, pretoze abs som nebola schopna s nim nieco robit, ved sama som nevedela ist ani na zachod. maly sa tazko pricucaval. navyse kazdu noc bol hore od pol jednej do pol stvrtej a to sme mavali budicek na kojenie a upratovanie o piatej!!!!!!!!! bolo to cele hrozne

nikanika28
4. máj 2011

@soffi no vlastne aj mne, kolostrum ci ako sa to vola som mala hadam tyzden pred 😀

sirinka
4. máj 2011

@zuzkaprofant jasne, ked mas uz svoje mliecko - kolostrum...tak to sa detickam da, to je najcennejsie...ale v zasade prvych 24 hodin sa nedava nic a potom matkine mliecko, ci priamo z prsnika alebo zo striekacky... umele mliecko by sa malo davat naozaj iba v najnutnejsom pripade...to su zasady baby friendly hospital ako v europe tak aj v amerike... 😉
samozrejme pokial sa mamina sama rozhodne inak, personal to akceptovat musi, ale prednostne sa podporuje vylucne kojenie...
jedine ze nerodis v BFH, tak sa mozes stretnut s laxnejsim pristupom...

sirinka
4. máj 2011

@zuzkaprofant teda zle som sa vyjadrila...prvych 24 hodin pokial matka nema mliecko sa nic nemusi davat a caka sa na rozbeh laktacie...

soffi
4. máj 2011

@nikanika28 no ja som kolostrum mala hadam od piateho mesiaca ale v noci pred sekciou mi mlieko doslova buchlo som sa zobudila a nocnu koselu som mohla zmyyykat, som nechapala, ale potom mi sestricka vravela ze to sa stava ked uz sa zena otvara

soffi
4. máj 2011

inac baby co vravite na tie nove studia co teraz davali v telke ze kojenie nieje tak dobre ako si vsetci mysleli....cosi som zapocula v telke vcera, nevidel to niekto???? nieje to blud????

mystery7
4. máj 2011

@borocka ja co mam kamoky, tak vacsina isla cr, maloktora prirodzene

@zuzkaprofant ja som citala, ze dieta vydrzi bez dokrmovania aj 3dni, ma tukove zasoby. Mam manzetu na meranie tlaku, ale nafukuje sa prilis silno a nechcu mi ju povolit 🙄 uz mi narobila podliatiny na ruke

@soffi ved na to sa aj ja uz tesim. Rano zatnem zuby a nech mi tu cievku beru prec. Najtazsie este nemam za sebou, este musim rano vstat z postele a dojst do sprchy.

kosska3003
4. máj 2011

@soffi ako podla mna je to hovadina uz fakt nevedia co by studovali ved to je priridzena vec u cloveka aj u zvierat co mam do nej uz od malicka pchat UM ked mam dostatok svojho mlieko podla mna je to vsetko len o tom aby oblbovali ludi a farmaceuti a firmy co vyravaju UM na tom zarobali 😠 😠