Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
4. máj 2011

@soffi hooo...tak to by som rada pocula o tom kojeni... 😕

@mystery7 to ta neskusia postavit este teraz vecer? alebo aspson sadnut....ved by som zomrela lezat celych 24 hodin...ja uz som po osmich rano sestricku presviedcala, ze chcem vstat, ale mi nedovolila, ze az po celych 12tich....

kosska3003
4. máj 2011

@sirinka ja som tiez vstala az po niakych 20 hodinach az ale tak ja som spala som bola po anesteze unavena

sirinka
4. máj 2011

@kosska3003 ved si spala v anesteze...co si co mala byt unavena hehe...tak u nas bol zvyk, ze po klasickej anesteze sme na druhy den rano ludi brali z postele najneskor...ale vela sa vypytali este v ten den vecer po malych operaciach...

mystery7
4. máj 2011

@sirinka ked mam byt uprimna, som rada, ze lezim 😉 a teraz navecer naco vstavat. Chcem spat, ale neda sa mi, asi idem ratat ovecky. Narocne ulohy si necham na zajtra.

@soffi kojenie je podla mna najlepsie co moze byt.

borocka
4. máj 2011

halo, vsetky cisarky?????? kto ste rodili prirodzene????????
co sa to stalo?? ved kedysi cisar bol ozaj zriedkavy, dokonca kedysi ani neexistoval.

inak, dnes som po dlhom case pozerala spravy, to co sa deje vo svete??? v usa povodne, u nas snezi, na juhu mame poziare z tepla,.......atentat na ladina ( akoze o tom po tom, ale teraz usa nie su o nic lepsi, to nie je protizakonne takto niekoho odstrelit?? v sukromi? s rodinou??????? 😲 🙄 ) ja nemchapem. kam to spejeme?????

kosska3003
4. máj 2011

@sirinka no ved hej ako o 11,2O mi vytiali malu o 15 ci o kolkej ma budili co mi tlacili na brucho a ja som musela lezat lebo mi davali krv aj akesi vody ci co a ked som zbadala tie flasky co mi maju este dat tak som zaspala ale potom som sa prebrala po chvilke lebo som si uvedomila do kelu co tam vlastne robim a preco som tak tak sa pytam sestricky ze co mam a ci je mala ok normalne som bola este oblbnuta 😀 😀 a potom rano o 7 som vstala na umytie zubov wcko a tak ale ja som hned aj behala pohode

kosska3003
4. máj 2011

@borocka ako on sukromie rodina ako a to ze on pozabijal tolko ludi to nevidis ved on nebol clovek toto ani zviera nerobi co on spravil a zase su vseliake spekulacie ci ho vobec zabili

a ja som mala cisarsky lebo som musela pritom som cele tehu ratala s prirodzenum porodom proste som sa po 3 vyvolavacke ani na milimeter neorvorila tak ma museli otvorit skalpelom

monkap
autor
4. máj 2011

@mystery7 gratulujem a slavkovi prajem vela zdravia a tebe vela mliecka a skore zotavenie 🙂

@borocka ja som rodila prirodzene obe deti 😅

kosska3003
4. máj 2011

@monkap ahoj ako sa mas malo tu uz chodis malej vsetko naj naj k dvom rockom 😀 😀

jamaat
4. máj 2011

@borocka Ja som tiež normálne rodila obe.

monkap
autor
4. máj 2011

@kosska3003 ahoj, vdaka .... mame sa fajn ... lenka je uzasna - taky drobec usmievavy .... a patko - to je taky certik 😝

kosska3003
4. máj 2011

@monkap no ako aj moja je smejo riadny ale uz aj rozky ukazuje 😀

monkap
autor
4. máj 2011

@kosska3003 aj nasa obcas samozrejme vymysla a neposlucha ... ale to je v norme na rozdiel od patka ... to uz je ina "kategoria" 😖

kosska3003
4. máj 2011

@monkap no tak Patko ma predsa len o 2 roky viacej uz sa tesim co bude Marika vymyslat o dva roky nic idem ja do hajan uz je vela hodin a rano sa mi nebude chciet potom vstavat

dm1
4. máj 2011

hlasim sa k cisarskym aj ked do poslednej chvile som mala ist normalne ale kedze som uz tyzden predtym tam lezala s vysokym tlakom a opuchmi a po vyvolavacke zacali slabnut ozvy maleho mala som urgentnu sekciu. Vstala som na druhy den. Maleho mi sice ten den doniesli na 5 min. ale mna vtedy ani nenapadlo veru si ho prilozit a ich uz vobec nie 😠 . Mlieko sa sice rozbehlo ale velmi tazko sa prisaval a teraz nie a nie vzdat sa bradavky 😝 . Na 3.den som sa dala prelozit na povodnu izbu nie pooperacnu aby som mohla mat maleho pri sebe. Ja som sa inak citila po cisarskom OK myslim nie hned ten den aj ked jazva na zaciatku bolela uz na 6.den som ani nevedela ze mi cosi robili. Len asi mesiac este trvalo co mi bolesti vystrelovali z miesta vpichu lokalky som sa bala ze to uz nafurt ale nastastie preslo to

zuzkaprofant
5. máj 2011

@mystery7 dako vydrz uz len 2 dni a ides domov ze? ;
@sirinka mne sa zda ze ja som im povedala ze nech mu daju aj ine mliecko mne to nevadilo lebo kedze mne sa nerozbehlo a maly plackal ale nepamatam uz ale viem ze mi ho prikladali kazde 3 hodky a mne islo kolostrum a sto cuckal , a pamatam prihodu ze som vravela sesticke ci mu to mozem okolo ust poutierat bo sa zacapkal a ona sa zasmiala ze netreba utierat ze bude pekny aj tak🙂)

soffi
5. máj 2011

@sirinka
@kosska3003 tiez si myslim ze je to blud, len som chcela vediet co tam vraveli ci to niektora z vas nevidela, lebo som to len z vedlajsej izby zapocula, tak som chcela vediet ake argumenty na take dačo vyuzili 😕

inac minule ste spominali problemy s ocvami, ja tu sedim a slzy mi tecu jak slak, uz tri dni mam take citlive oci z ekonec, asi vyberiem sosovky 😝

sirinka
5. máj 2011

@borocka ja som raz rodila vaginalne a 2x CR a ver, ze som sa tomu chcela vsemozne vyhnut, dokonca som bola ochotna vaginalne rodit dietatko koncom panvovym a druhykrat zase po CR vaginalne...ale ked ti babatko v maternici pomalicky umiera, nebudes vymyslat, ze ako... 😉
okrem toho metoda CR je uz hodne stara, len kedysi neexistovala indikacia velke babo, alebo strach z porodu a pod....takisto sa vela rodilo zadockom, lebo neboli usg a prislo sa na to casto az neskoro...

iinuska
5. máj 2011

dobre ranko
Rano som si myslela, ze o 6 uz budeme vstavat, ale Adamko si dal mm a zaspali sme este do 8. 45. Som zvedava, ci bude spat cez obed. Teraz sme doranajkovali 😲
Ja som mala obidve sekcie. Pri prvom to bola akutna, a Adamko bol v priecnej polohe, tak sa inak nedalo. Obidvaja mali otocenu okolo krku pupocnu snuru. Petko 1x a Adamko 2x 😒 No keby sme mali tretie, tak by malo asi 3x...srandujem 😅

borocka
5. máj 2011

@kosska3003 ja viem, viem, o atentate na usa mam svoj nazor, nie pekny 😠 o tom sa nebavim, ale teraz v podstate aj usa su teroristi. prco ho nezajali, nespravili normalny sudny proces, odsudenie, u nich myslim aj trest smrti funguje......takze by to malo pre nich snad aj vacsiu satisfakciu ako pre narod.......ale toto si myslim ze sa nerobi!!!
co keby teraz vsetky staty a mesta kde sa stal nejaky atentat sa takto rozhodli a svojvolne pozabijali vodcov ( akoze, hej, takych nam na svete netreba.....sadistov a vrahov), ale v com by sme potom my "obete" boli lepsi?? uplne rovnaki!!!!!!! 😠 😠

@sirinka myslim ze zadockom sa da porodit, kamoska tak porodila obe dcery, a ziadne komplikacie neboli. u chlapceka by to bolo zrejme trosku nebezpecnejsie.......a samozrejme, kedysi bola omnoho vyssia umrtnost babatiek, daka tym technikam. samozrejme niekedy ten cisarak je jedina sanca aby prezilo nie len babo ale aj matka........len sa mi zda ze sa to praktizuje az prilis........aj ked to nie je az take nevyhnutne......proste ako prevencia....

sirinka
5. máj 2011

@borocka hej, castokrat su sekcie "zbytocne"...len tazko posudit, co by bolo keby... 😉

ostrovanka
5. máj 2011

@mystery7 gratulujem k miminecku!!!

soffi
5. máj 2011

@dm1 no ja som na normalnu izbu sla 20 hodin po sekci!!!aj ked som nebola z toho nadsena, na normalnej izbe boli vysoke postele a ja som tam ani vyliezt nevedela, ale bolo vela cisarakov a nemali miesto 🙄 , toto nase zdravotnictvo, nabuduce ma uz domov poslu.... ja som mala sekciu kvoli diagnoze, to snad vysvetlovat ani nemusim

soffi
5. máj 2011

este chcem podotknut, ze ak by som este raz bola tehotna tak by som urcite chcela rodit prirodzrnym sposobom, musi to byt silný zazitok 🙂

mystery7
5. máj 2011

tak ja som uz na nohach. 2x so mnou takmer seklo, asi preto ze prisilno krvacam ☹ ale nevzdala som sa 😉
Teraz tuzobne cakam, ci bude nieco na obed, aspon vyvar by mi mohli dat.
Dala som si homeopatika na mliecko, rano sa Slavko prisal, len nic neslo tak sa hneval. A vyzera to, ze bude mat zltacku 🙄 vraj koli tomu, ze ja mam 0+
Ma za sebou utz hlavicky, oci a semennikov, vseko je ok. Cakam kedy mi ho donesu. Zatial ma cierne vlasky a vyzera byt tmavsi ako Mirko.

sirinka
5. máj 2011

baby v ruzinove prevazaju na normalnu izbu okamzite po zasiti...na jisku iba v pripade nejakych komplikacii...
ale ja som vela krvacala a aj tak ma dali na obycajnu izbu, chuda sestricka co mala nocnu v kuse bola pri mne a ma kontrolovala...

@mystery7 vacsinou maju zltacku ak ma babatko inu krvnu skupinu ako mamicka... a je jedno aku, ja mam A+ a prve dve mali zltacku, klarka velmi silnu a janulka je tiez A+ a ta ani naznak zltacky...
dolezite je potom aby vela mliecka pil, nech sa cim skor vyplavi bilirubin z krvi...

jamaat
5. máj 2011

@mystery7 Moje obidve mali žltačku kvôli rozdielnym skupinám a Emka ešte aj hemolytickú chorobu. Akurát včera sme mali ísť na kontrolu, ale zabudla som na to. Dávaj ho na slniečko, ak sa ti dá. Rýchlejšie odžltne.

mystery7
5. máj 2011

my mame vsetci 0+ 🙂 a aj tak zltacka. Ved uvidime, ked ho prinesu. Povedala som, nech ho hned zacnu oziarovat ked sa potvrdi zltacka. Tu su take stany so svetlom.

@sirinka aj tu hned prevazaju na normalne izby. Mne uz 3.krat vymenili postel a stale mam niekde nejaku krv. Aj teraz na wc-ku zo mna take hrudy vypadli, az som sa zlakla 🙄
Na obed vyvar-tepla voda. Od hladu uz nevidim. Tesim sa na "veceru".

sirinka
5. máj 2011

@mystery7 ja som dostala na veceru cokopuding polostudeny s marina keksami...za ziadnych inych okolnosti by som to nejedla...ale vtedy aj to bolo dobre hehe
dokonca aj polievka...vyvar s ovsenych vlociek sa dala jest 😝

sirinka
5. máj 2011

@mystery7 a sak si len jeden den po porode, tak to krvacanie bude silne a zrazeniny su ked lezis, tak sa vytvoria, lebo tazsie vyteka krv, ked uz budes viac chodit, uz ich tolko nebude...ale zo mna este aj doma obcas isli...