Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
5. máj 2011

@mystery7 najhorsie je na cisarskom ten hlad co musis vydrzat ja som sa tak tesila kedy si mozem dat dobozky lebo tie vyvary co tam mi davali to hadam z tyzdnovych ponoziek varili 😝 😝 😝

no ja mam uz druhy den suchy nacvik dvoch deti susedu seklo v krizoch tak sa nemoze ani pohnut tak som jej maleho bavila 3 roky no sranda vcera som s nim musela polievku varit tak ze som ho mala na rukach co sa mariky bal este ze ma o dve kilecka menej ako marika ak nie aj o 3

soffi
5. máj 2011

ja som po sekcii ani hladna nebola 🙂)) , aspon niekedy hehe, tu je pooperacna izba, nie JIS kde su vsetky baby po sekcii, a su tam nizsie postele, tie vysoke su strasne, normalne schodiky k nim treba 😕 , to si viete mna 164cm vysoku predstavit jak po sekcii na nu leziem.....zo mna ziadne hrudy nastastie nesli, za to mi pri vytahovani stehov cosi puklo a lekarka aj ja sme boli totalne postriekane krvou, hned volala ze idemem na operacku a stresovala viac jak ja, ja som mala brutalne stavy placu v nemocke-asi hormony 😅 , tak som len kukala na nu a plakala, a ona z enech neplacem ze to nieje vazne, a ja ze neplacem preto, ale neviem preco 😀 😀 😀 😀 , a viete o tom , ze som bola vtedy aj v telke???? prisli z stv z amnou ci ma mozu s malou natocit ze robia nejaky prieskum o porodnosti babatiek na SK, takze taka nadherna znicena som 2dni po sekcii este aj za medialnu hviezdu bola, skoda ze som to nevidela 😒

luba142
5. máj 2011

ahojte .-) tu sa rozoberaju porody 😀 😀
@borocka ja som mala normalne obe deti, aj dost rychlo a minimum bolesti takze pohodickaaa chvala bohu,bez nastrihov. Po prvom porode som na druhy den uz behala po izbe a po druhom porode to bolo hned ako mi dovolili vstat tak som behala 😀 😀

@mystery7
@sirinka
@jamaat moje dievcata boli zlte len tak mierne ze stacilo slnko,tak som ich hole vystavovala k oknu,nastastie svietilo aj v oktobri pri prvej a v maji pri druhej 😅 a krvnu skupinu dievcat ani neviem lebo mi bolo povedane ze ked mam B-pozitiv tak nemusim vediet skupinu 😕 😕 aj tak si ju dam zistit niekedy

iinuska
5. máj 2011

ja som po sekciach ani nemala chut jest. Bola som v strese, a vtedy ja nejem 😕

soffi
5. máj 2011

jeeej teraz som to nasla v archive v uputavke na zaciatku je tam ninka to buclate babatko co lezi na ruzovom kockovanom vankusiku a ja som ta najtlstejsia v modrej koseli 🙂)))

soffi
5. máj 2011

a terza mrkam ze to som bola uz 6.den po sekcii 🙂

borocka
5. máj 2011

@luba142 bez nastrihu???? ja ked som povedala ze nechcem, tak doktor na mna len kukol ze ci sa chcem nechat roztrhnut, ze tu vsetky bez rozdielu nasrtihavaju......ze radsej vsetkym daju po 5stehov ako by sa im jedna mala roztrhnut a budu ju sit celu noc.

monkap
autor
5. máj 2011

mna pri druhom tiez nenastrihavali .....

sirinka
5. máj 2011

@soffi ved daj sem link...

@borocka no super pristup 😠 tazky socializmus...

@luba142 ja viem ze magduska ma B+ a janka A+ ale neviem aku ma klarka...

borocka
5. máj 2011

@sirinka
@mystery7 ja si pamatam ze take hrce krvi zo mna isli cely mesiac.........uz som sa nadejala ze koi
iec, ze cista vlozka a potom zopar takych hrc vyslo a zasa pekne odzaciatku...... cely 6tyzdnov 🙄
@jamaat inak aj patko mal zltacku, sice len taku slabsiu, ale mal........tiez sme sa len pri okne slnili ako lubka pise, a potom este aj doma som ho takto zvykla vystavit, pre istotu.

@soffi 6dni od sekcie si este v nemocke lezala????? mali ste nejake tazkosti??? u nas sa po cisaraku na piaty den prepusta

kosska3003
5. máj 2011

@iinuska ja som bola strasne ale strasne smedna som mala strasne sucho v krku ani hlas som nemala od tolkej suchoty ale tak caj mi dali a to mi v tom momente stacilo ale na druhy den uz som bola aj hladna a este ked vedla teba lezi baba a tad do seba tlaci co pride

borocka
5. máj 2011

@sirinka hmm, neviem ci socializmus....ja som sa toho bala uz od kedy som prvykrat pocula ze sa take robi.....desilo ma to, a ked povedal ze pri dalsej kontrakcii ma nastrihne tak kricim ze nechcem. a on ze nie nie, aj tak ide pomaly......a ci chcem aby ma roztrhlo. no kto vie ako by patko vysiel. prezila som to, hoci na to sitie nezabudnem. a prijemne to teda nebolo...

mlady nechce spat 😠 uz si vie otvorit na izbe balkon (ale mame fajn zabradlie, takze v pohode) a teraz sa tam holy promenaduje, slnko pripeka tak si opaluje vtacika letacika.

borocka
5. máj 2011

@kosska3003 ja som napr hladna vobec nebola.......ani mi moc nechutilo, a aj mi tak blbo bolo, ze na jedlo som vobec nemyslela, len pit sa mi ziadalo.

sirinka
5. máj 2011

@borocka ok, ked treba tak treba, ale ze kazdu bez rozdielu...tak to je des a sto rokov za opicami...

borocka
5. máj 2011

@sirinka prvorodicky vsetky zaradom, a co sme mali na izbe tak aj pri druhom strihali........ciganky neviem ako, ale tie uz prvy den v jedalni sedeli akoby sa nechumelilo 😀 tu je to tak zauzivane a mozno vedia preco. vies, ak sa raz stane ze sa zena roztrha,tak uz je potom na to doktor citlivy a radsej nastrihne aj pre istotu........

sssimi
5. máj 2011

@mystery7 zo mňa na druhý deň vypadla riadna "hruda" krvi. Išla som do sprchy, pred ňou som sa vyzliekla a ako som prekračovala prah, tak to zo mňa vyhuplo 😅 No reku fajne... A keď som si predstavila, že to má niekto po mne upratať.... A jáááj.... Pekne som si čupla a celú v kope šupla do koša, keďže záchod bol ďaleko. Toaleťákom vytrela a bolo. Potom už nič, ale doktorka mi povedala, že ak sa to bude často opakovať, tak ju mám ohlásiť.

luba142
5. máj 2011

@borocka aj ja som sa toho desila ze to urobia,ale ked som bola prvy raz tak mi povedali sestricky ze pokial neni potreba tak nerobia ale natrhla som sa to je pravda ale len na 2 stichy cize to ani nemusel sit,len pre istotu to zheftnem povedal mi vtedy a to ma tusim bolelo viac nez cely porod 😀 😀 a vlastne aj pre to sedenie to malo vyhodu, kamoska este nesedela ked sla domov a ja uz som ten den vlastne sedela bez problemov,len po prvom porode ma strasne kostrc bolela tak som asi rok a pol nemohla sedien na tvrdom,napr. lavicke a tak dlhsiu dobu
a ako pises tiez uz som si myslela ze nebudem krvacat po asi 5 tyzdnoch a potom co som 2 dni mala cistu vlozku take chuchvalce a nanovo asi 2 tyzdne v kuse takze nieco vysse 2 mesiacov a to som plne kojila

sssimi
5. máj 2011

@borocka no mna podľa slov doktorky, ktorá ma šila vraj nestihli nastrihnúť. Hlavne, že sestrička čo ma pozerala, hneď konštatovala, že Sarah má dosť veľkú hlavičku. A keďže mi nakoniec museli malú vytiahnuť zvonom, tak si vieš asi predstaviť ako ma krásne roztrhalo. Šila ma vyše pol hodiny, ale na druhý deň som fungovala lepšie ako tie čo mali 2-3 štichy. Horšie to bolo potom zo sexom 😖

soffi
5. máj 2011

@borocka aj u nas na 5 den, ale medzitym bol vikend tak mi nemal kto spravu napisat a v pondelok zacali na novorodeneckom vymyslat z emala malo pribera tak nakoniec sme sa domov dostlai az v stredu!!!

soffi
5. máj 2011

@sirinka tu je link, uz som ho sem davala, ale akosi to tu neni http://www.stv.sk/online/archiv/slovensko-dnes?...

iinuska
5. máj 2011

@soffi no nieze nemal kto prepustaciu spravu napisat, ale sa im jednoducho nechcelo...Tak to bolo aj s nami, ako sme boli teraz s Adamkom v nemocnici. Keby sme tam nenasli znamu, tak tam trcime do pondelka 😒

iinuska
5. máj 2011

@soffi heeerecka 😉

sirinka
5. máj 2011

@borocka
@luba142
@sssimi prave hovoria, ze bez nastrihu su mensie problemy aj ked sa zena trochu roztrhne, udajne ked je nastrihnuta a este sa aj roztrhne, tak vtedy to byvaju riadne supy...
ale ja som bola nastrihnuta tak na tie dva stichy a tiez som na druhy den v pohode sedela...

borocka
5. máj 2011

@sssimi ou, jezis maria, tak teraz ma zabolela aj za teba 😖 ved nastrih sa moze "kedykolvek" vykonat. a ked videli ze mala postupuje pomaly tak kludne mohli. mna nastrihli a asi 3kontrakcie potom uz bola hlavicka vonku. inak ten zvon neviem ako presne funguje, to ti len prilozili alebo ho vcucli do teba a tak malu vytiahli?? akurat klieste poznam,........tak bratranca porodili a mal vyklbene obe ramena........po pravde, este velmi dobre obisiel 😕

@luba142 au, to si ani dako neviem predstavit ze natrhnut sa, roztrhnut.........ziadne video s porodom som si nikdy nekukla 🙄 pre istotu 😀 😀 ale teda isto ani to nebolo prijemne, aj si citila ked ti koza povolila??

luba142
5. máj 2011

@soffi jaka popularna 😀 😀 😀

sirinka
5. máj 2011

@soffi ty si ta v modrej koseli...super ste hviezdy... 🙂

luba142
5. máj 2011

@borocka myslim ze v tej chvili ani nie,ja som to vedela preto lebo doktor si chystal sietie tak som sa pytala ci ma nastrihavali 🙂

sssimi
5. máj 2011

@soffi ja som bola otvorená na 1cm od začiatku 9teho mesiaca, rodiť som išla na 3cm a mlieko sa mi konečne spustilo o týždeň po pôrode. A to som aj normálne rodila.... Bola som taká sklamaná keďže u nás v rodine málokto kojil a ja som to tak strašne chcela.... Ale podarilo sáááá. 13 mesiacov a to dokonca s klobúčikom 😉

borocka
5. máj 2011

@soffi
@iinuska tak tak, sofi, len sa im nechcelo. u nas v nemocke prepustali aj cez vikedn normalne, akurat v pondelok (to sme sli domov aj my, konecne hura 😅 ) to trvalo dlhsie, lebo byvala velka vizita.

@sirinka ja som vlastne porodila vo stvrtok o 2hej v noci, v ten den som si dokazala celkom fajn sadnut a potom to slo radikalne dolu vodou.....vyrastol mi hemoroid, a teda poriadny. lebo ze sa vraj musim vycikat aj vykakat. dovtedy som ani netusila ze co to je zlata zila. kruto som zistila 🙄 potom som nekakala takmer dva tyzdne kym som sa toho zbavila

borocka
5. máj 2011

@sssimi klobuciky ani nespominaj 😠 🙄 s tym som sa tiez vytrapila. mliecko nabehlo hned, co som bola prekvapena lebo mamina nemala ani pri jednom z nas siestich!!! a ani sestra nemala pri prvej dcere. ale teda mala som zle bradavky, patko bol lenivy, takze jedine s klobucikmi a tazkostami...........a ked som sa ich zbavila po 3mesiacoch tak som bola stastna prestastna 😀 😝