Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

nikanika28
7. júl 2011

ahojteee, spoznavate ma este? 😀 Kontrolujem vas tu kazdy den skoro, len akosi nestiham reagovat 😅 ...tak nejake news...Lukasko oficialne ukoncil skolku, mali sme rozlucku na mestskom urade, teraz prazdninuje u svokrovcov v D. Kubine 🙂
No co sa Klarky tyka....tak to je cista zverina, ta baba mala byt chlapcom 😅 😀 ...neexistuje u nej, aby prisla z vnoku cista, piesok mame vsade, ona si tam robi kotrmelce, sype si to za vystrih ...takze skoro kazdy den musime aj vlasy zmyt ...veci nestiham prat, co kazdy den chodi spinava domov..pretoze musi po kolenach prejst od smykalky k hupacke ..ale nejak razantne to neriesim, pokial nie je nejak extra vyobliekana, co v podstate uz ani nebyva, ked chodime na ihrisko, pretoze viem, ze by to hned zaspinila 😀 . Kocar nepouzivame uz davno, beriem ho len vtedy, ked sa potrebujem rychlo niekam dostat a nie je to zrovna blizko ....
O kolkej vstavaju vase deturence? Pretoze my mavame budicek o piatej a uz ma z toho slaktrafa 🙄

luba142
7. júl 2011

@nikanika28 no vitaj stratena 😀 😀 my vecer chodime okolo deviatej spat a vstava okolo siedmej rano,ale vydrzi pri mne lezat do osmej a potom uz mna budi 😀 😀

borocka
7. júl 2011

@sssimi
@luba142 ja pri zaspavani tiez odcenim ticho, ale nmeusi byt uplne. a svetlo z telky mi nevadi. a ta rucka 🙄 ja som si parkrat zehlickou popalila ruky, bolo to neprijemne prvy den, a ked som na to pustila teplu vodu pri kupani. a sarka isto rychlo zabudne, v tomto su decka skvele 😉 urcite sa rychlo zahoji.

@nikanika28 pato najnovsie drichmava tak do 7:45, a potom este pol hodku sa hrame v posteli. ale vecer ide spat az o tej pol desiatej....

borocka
7. júl 2011

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8673357&tab=1
co poviete na tento kabatik? celkom sa mi zapacil, a ked uz idem do tej skoly, tak by som nemusela stale len teplaky s mikinou nosit 😝

sssimi
7. júl 2011

@luba142 ja som na tom z TV tak isto. Dokonca nezvládam ani to mini svetielko na veži. Našťastie som ju už dávno vysťahovala 😀

sssimi
7. júl 2011

@nikanika28 tak ten jej "klakoštýl" si viem teraz živo predstaviť 😀 😀 😀 Musí byť bombová 😀

luba142
7. júl 2011

@sssimi nastastie take minevadi,aj co mame radiobudik tak tam su take velke zelene cislice tak aj to musim pootocit a dala som ho na stranu kde spi mm a este mi aj cloni svojim telom 😀 😀

sssimi
7. júl 2011

@luba142 no ja som bola u kamošky a oni maju hodiny na jednej strane izby a svietia na opačnú stranu steny-tam vidíš číselne koľko je hodín-sú asi meter vysoké.... Och skoro ma trafilo 😀 Ja mám ten problém, že mám pri spánku mierne pootvorené oči (po tatovi) 😀

luba142
7. júl 2011

@sssimi to ja neviem ako mam oci,ale ked zaspavam mi vadi hluk a svetlo,aj ked ma mala soplik a tazko dycha aj vtedy nemozem zaspat

iinuska
7. júl 2011

@nikanika28 juuj, tak to vstavanie nezavidim. My tak okolo pol 8. Spat chodieva medzi 20.00- 20.30

nikanika28
7. júl 2011

@borocka @luba142 jaaaj, tisko zavidim ...ja som potom cele doobedie znicena, spat sa mi chce 😝 ..ona zaspava okolo pol deviatej, ale nechapem, preco zrazu zacala tak skoro vstavat..aj som ju zacala davat skor do postele na obed, aby sa skor budila...no uplne jedno, proste o piatej je hore 🙄
@sssimi no to teda je bombova 😀 ..vsetci naookola sa pochechtavaju, ona je taky chalanisko 😅 ..na smykalku nejde normalne po schodikoch, ako jej rovesnicky, ale ona sa vytrepe po takej doske a zachytava sa o retaz, s tym maju problemy starsi chlapci, co tam chodievaju a ona to v pohode vylezie ...no proste nezmar 😀
Baby, dnes som na Klarku nakricala, lebo vytrepala take gulicky farebne, co sa navliekaju na spagat po celej izbe...a ona sa tak na mna mudro pozrela a ze ....MAMIKA, TICHO ... 😕 😀 😀 😀 😀
@borocka inak kabatik krasny 😉

nikanika28
7. júl 2011

@iinuska a kolko ti spava Adamko na obed? Ja uz zacinam byt fakt zufala z tohto skoreho vstavania 🙄

iinuska
7. júl 2011

@nikanika28 tie 2 hodky potiahne. A Klarka?

hoogy
7. júl 2011

no kocky my sme skoro do dvoch rokov matkovych spali pri zapnutej lampe. potom mu to zacalo naststie vadit.ale do vtedy sme museli mat lampu zapnutu. a telku mame len obyvacke. maly rano pozeratak sa tu vyvali a pozera.
ja pouzivam stale kocik ked ideme napriklad na ihrisko,hlavne teda na odnos veci. matko bud ide pri mne alebo sa veze. nejak ho nepotrebujem nasilu vybyjat z energie potom je zase mrzuty ze je unaveny.
podla mna to zavisi aj od krajiny kde zijes.
v talinsku nosia aj 5-6 rocne deti v kocikoch a este o 10 11 vecer su s nimi vonku. podla mna je to chore im sa zase zdalo cudne ze ja som nechala maleho spat v izbe a zobrala som si babysitter. kazdy asi pozna svoje dieta a vie ako ho potrebuje unavit. a ked chodite uplne bez kocikov kde nosite vsetky hracky na piesok a ostatne potreby?

luba142
7. júl 2011

@nikanika28 no sak co ju hresis no 😀 😀 ...nasa mala stale dookola opakuje kita boa( krista boha) to zase som ja zahresila tak par krat a uz to je 😕 😕
a mne cez obed potiahne tiez 2 hodky a niekedy aj 3

nikanika28
7. júl 2011

@iinuska no aj ona tak, niekedy potiahne aj tri hodky ...dnes teda dve, po dlhom case...tak som zvedava, kedy ma zobudi rano jemnym hlaskom ..mamika vstaaaavaj 😝

nikanika28
7. júl 2011

@hoogy ja chodim s batohom 😀 ...natrepem hracky, pitie, nieco pod zub a este aj nakup tam nahadzem 😀 ..ale hraciek moc neberiem, pretoze ich byva na pieskovisku strasne vela ...tak si tam poziciavaju navzajom

hoogy
7. júl 2011

@nikanika28 toto aj matko taketo hlasky dava🙂 minule sa nieco hrali s muzov v detskej a kricim na nich nech sa tak nejasia a matko vykukol z poza rohu a hovori mama hraj tam :D vidim,ze nie len my mame take vtipne hlasky

hoogy
7. júl 2011

@luba142
@nikanika28 aj matko spi na obed tri hodiny. tak nie sme jediny🙂 presny ako hodinky o jednej sa vyberie a o 4 vstava. ale vecer chodime az o 9 do postele.

nikanika28
7. júl 2011

@luba142 no sak som si dovolila 😀 ...no pekne ju ucis 😀 😀 😀 😀 ...mne sa tak podarilo v Lidli povedat nieco na styl ..kokos, to je ale drahe ...a Klara zacala vykrikat na plnu hubu ...kokost, kokost, kokoooost 😅 ...az ked som sa jej opytala, kde je ananas, tak zacala vykrikat nananaaas ..nananas kokoost 😀

iinuska
7. júl 2011

@hoogy my chodievame s trojkolkou, tam si nalozi vsetko, co potrebuje, niekedy az tak, ze nam to cestou vypadava.
A inak, ako ste sa zabyvali ? V pohode ?

ladywitch26
7. júl 2011

@luba142 😀 stanka vie skoro dokonale povedat kiste pane

inak s tym svetlom, ja musim mat odmalicka nejake svetlo. doma sme mavali take tenucke zavesy a rovno pri okne neonku, tak sme mali len take polosero. tu v irsku zasa v starom dome ziadne zavesy a tiez nam svietilo trochu od lampy na ulici svetlo. no a teraz tu z vonku ziadne,tma ako v rohu vonku, ale zasa majitel tu nema normalne vypinace, ale vsetko dotykove obrazovky, cely dom riadeny pocitacom, a ta obrazovka mi svieti. to mi az tak ale nevadi, kedze to je na opacnom rohu ako postel. najhorsi je alarm. este aj v spalni ma ten snimac v rohu izby a ono zakazdym ked sa clovek pohne, tak zablika take male svetielko. a mna to teda nenormalne znervoznovalo, tak sme to hned po prvej noci prikryli vreckovkou a je klud 😀

luba142
7. júl 2011

@nikanika28 to je dobreeeee 😀 😀

ladywitch26
7. júl 2011

a este dalsia hlaska stankina, co pochytila od muza zasa, ked jej nieco poviem, tak mi nadrzovku povie "kus babo" 😠

hoogy
7. júl 2011

@iinuska zabyvali sme sa v pohode. velmi sa nam tu paci byvame v burgenlande a je naozaj strasne slnecny kraj a ludia su tu velmi prijemny. blizko mame neusiedler see kam sa snad aj konecne dostaneme:D len este mame vybavovacky s papiermi. my sme pred troma rokmi byvali pri linzi a tam neboli takyto v pohode ludia.ale je tu aj vela cudzincov tak nas aspon enberu ako exotov.
jaj tak aj my sem tam chodime ze nam vypadava,alebo este ideme na traktori a ten ma vlecku tak toho sa tam zmesti

nikanika28
7. júl 2011

@hoogy 😀 Klara dnes jedla maso a ked dojedla, tak zahlasila - ruka nema masko 😀 ... a velmi oblubene slovo je pakuj ...steklila som ju na nohu a ona mi zahlasi, mamika pakuj 😕 😀 ..to odchytila od nasich, mama tak po Vikine (kokrspaniel) vykrika, ked opruzuje pri jedle 😀 😀

luba142
7. júl 2011

idem ja spat...dobruuu

nikanika28
7. júl 2011

@luba142 aj ja ....za chvilu vstavam zas 😝 😀 ..dobruu

hoogy
7. júl 2011

vsetko tie deti počuju. my si taky pozor musime davat.
minule sme sa dohodavali,kedy pojdeme plavat a matko uz plavky doniesol,a pakoval sa🙂
ozaj vedia sa uz vase deti obliect? matko sa vie hlavne vyzliekat preto sa pytam.ale sandalky si obuje aj ked vzdy naopak :D

luba142
7. júl 2011

@nikanika28 nezavidim 😝 😝 papa