Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
24. aug 2011

@borocka no dobre, ved voda este znasobuje ucinky slnka...tak musi byt poriadne ponatierany
my chodime na jazera a tiez tam nie sme dlhsie ako tie dve hodky, to im celkom staci...aj ked sme u susedov na bazene a tam maju celkom teplu vodu, tak viac ako dve hodiny tam nevydrzia...

hoogy
24. aug 2011

@zuzkaprofant chod bez plienky mozno ta prijemne prekvapi.ja som tiez matka takto zobrala a jedny nahradne gate so sebou a isli sme. tam som ho dala do travy vycikat(ale tak ako dievcatka davaju🙂a dobre bolo. teraz to mas najlepsie je teplo.

@sirinka ja chodim s malym od pol 10 do tej pol 12 potom sa ideme domov vyspat a poobede sa vraciame okolo pol 5.ale vies tu je to aj ine tu je naj tym malym bazenikom kde sa on clupka taka plachta natiahnuta takze na neho ani tak neprazi.

@mystery7 a ty si myslis ze my sme tu vsetky modelky:D ty mas aspon slavka malinkeho ale ja som teraz tak pribrala ako som prestala brat antiku.totalne sa mi zblaznili hormony. takze pekne navliekni plavky a sup sup na kupko🙂

hoogy
24. aug 2011

@sirinka inak ani matko viac ako dve hodiny nevydrzi. ved ich natri 50 a opakovane. ja matka poctivo natieram,ale uz je taky cierny ako murin. ale hlane pri mori sa chytil

zuzkaprofant
24. aug 2011

a to sa vam deticky pytaju bo chrisko nie sa ho opytam a pon povie nein ani ja ho nemozem dat na nocnik sam si musi sadnut ona vreskoty ale skusame dnes cely den sme doma tak uvidime od rana upratujem tak som zvedava co to bude

zuzkaprofant
24. aug 2011

@borocka no nemame zahradku vlastnu a tu asi kazde decko ma plienku takze dako oducit ho nemozem ze pozri chlapcek nema plienku ked je v jeho veku ale uvidime snad pochopi mne kontroluje ci mam gate alebo plienocku a povie ze ja mam tiez plienocku no sranda je doma, vymysla si tak ze az🙂))

mystery7
24. aug 2011

@borocka nemam nejake velke obavy o Mirka, ked tam budu deti, ani si nevsimne, ze tam nie som. Skor sa bojim konfliktov s detmi, boj o hracky a ten jeho vreskot 🙄
Tiez sa mi minuli napady na zabavky a hry, dufam, ze sa posunie dalej. Najde kamaratov, osamostatni sa.

@zuzkaprofant naplanuj kratku prechadzku a neber nahradne oblecko. Ked sa pocura, pokaka, tak musi ist takto domov. Vysvetli mu, ze ked sa nepyta, ma smolu. Aj my sme tak chodili a potom sa uz pytal.

Dnes mame za sebou precistenie ocka na ocnom. Slavko sa riadne vyplakal, ale snad uz to bude ok. Zatial mu uz nic netecie. Bola som prekvapena ako malo ludi tam bolo a hned nas vzali. Sestricka ma prisne vypocuvala 🙄 uz som si myslela, ze nas poslu domov.

mystery7
24. aug 2011

@hoogy no, neviem ako vy, ale mne teraz ostala vysiet koza na bruchu a vyzera to otrasne 🙄 🙄 na nervy. O kilach ani nevravim 🙄

zuzkaprofant
24. aug 2011

@mystery7 daj si cele plafka a hotovo

saskarisko
24. aug 2011

ahojte,
@sssimi - tak oficialne sa nastupuje 5.9. aj u nas 😉
@zuzkaprofant - nabal troje slipky alebo trenky, popr. kratasy.inak u takeho maleho dietata sa znesu aj slipky pod trickom, keby uz zasoby dosli. a chodte von, sem-tam sa ho spytaj, ak sa ti zda, ze casovy usek od posledneho cikania je dlhy, tak ho daj sama. ak nechce, skus mu nieco slubit aby skusil, popr. nieco "polievajte". nase deti su uz vo veku, ze si daju vysvetlit
@borocka - no my sme kvoli tomu hicu vo vnutri, a aj do bazena pojdu deti neskor. a osobne si myslim, ze ty ako mama vies dietatu ponuknut aj nieco ine ako popisujes, su rozne hry a ulohy, ktore sa s detmi daju robit doma 😉

hoogy
24. aug 2011

@mystery7 :D a ja mam pod tou kozou este aj tuk :DDDrobim si srandu.daj si cele plavky tie ti to troska stiahnu. maly sa ti troska vyblazni

@zuzkaprofant no budes mu musiet stale vysvetlovat,ze ked sa nebude pytat tak dostane plienku a hotovo.

inak aj my sme dnes boli len chvilku vonku a potom vnutri. vcera nam dosla klima tak chladime lebo sme mali v byte uz 33 stupnov. poobede poslem asi muza s malym na kupko nech sa aspon troska oclapkaju🙂

zuzkaprofant
24. aug 2011

@hoogy no jemu asi o tom ide🙂 krici ze hamba a je uz pocurany dnes ani raz sa mu nepodarilo do nocnicka curkat vam poviem ze ja len sedim pri nom pozerame rozpravky a sa ho pytam vkuse ci chce cikat a on uteka predomnou hruza pocakm este zajtra a ked to nepodje bude plienka bo ja uz mam dost on asi etse nie je pripraveny alebo co ja viem

sssimi
24. aug 2011

Ahojte.
Ja mám zase trošku kľud. mm je s malou v bazéne. Šupli si tam veľký slnečník keďže čiapky kvôli potápaniu nechceli. Ja som trošku spratala a asi o 16tej pôjdem za nimi.

hoogy
24. aug 2011

@sssimi sa mas🙂 aspon si troska odychnes.

@zuzkaprofant zuzi trenuj ho stale aj ked mu das plienku stale ho pobadaj aby sa vycikal, deti v tomto veku su uz pripravene a vedia co robia.

zuzkaprofant
24. aug 2011

@hoogy ved jasne ze vedia ale nas je betar vie ze ma nazlosti tym no co skusame ale vam poviem ze sa neda nic porobit popritom vkuse chodim za nim🙂 a chodim po byte s handrou kde je mlacka

borocka
24. aug 2011

@sirinka
@hoogy pata natieram 50kou, opaleny je len slabunko, tak prijemne. a nezbadala som na nom ziadne vedlajsie ucinky a to sme takto chodii aj minuly rok. jemu tie dve hodiny nestacia. ale to uz som pisala ze je vodny zivel, dost rpekvapivo.

@mystery7 a teba poslali na chodbu kym to slavkovi preplachli? ako to zvladol? a ty? hlavne aby uz bolo lepsie. a na tie kila navyse ani kozu ovisnutu nemysli. ty si cerstvo po porode, mas narok!!! ved chod, a uvidis ake exemplare sa dokonca hore bez budu pretrcat 😲 fakt sa nemas za co hanbit!!!!!!!

@saskarisko su, to viem, ale zalezi velmi j od povahy dietata a pato vobec nie je na hracky! my neskladame lego, necitame knizky, nepozerame rozpravky,........on so mnou zameta, umyva a utiera riad, spolu vysavame, utierame prach, varime,.....on sa zaujima o dospelacke veci. a to ti poviem ,ze je sice zlate ale tak velmi to zdrziava a zervoznuje obcas. on by chcel byt len vonku, stale si hlada nejaku detsku spolocnost. a chce sa hrat tak,ako to my dospelaci uz nevieme......jemu bude medzi detmi najlepsie.
@hoogy inak aj u nas je brutal teplo, zatial sme vonku ani neboli, akurat co pato presiel ku starkej a tam sa na dvore zahral.inak sa aj on taha dnu, a ja som len do obchodu zbehla aj to som myslela ze sa rozteciem 🙄 je to na nevydrzania. zajtra bez kompromisu ideme na kupko

borocka
24. aug 2011

Ahojte, tak my uz spime 😕 😅 😅 a to som sa tak bala, doobedu vonku takmer nebol a poobede som ho vzala az o pol siedmej na 1,5hodiny ked sa prijemne schladilo. inak bolo neznesitelne, ani len pato sa vonku nepytal a to uz je co povedat. mne bolo na nic,takze sme sa ani neviem ako doma pretlkli cely den.
zajtra rano ideme do skolky vyplnit papiere a obzriet teren a poobede jednoznacne kupko 😝

ludmilabb
24. aug 2011

my sme mali dnes nervny den, najprv Sofia potom sa to prenieslo na mna, to bolo nieco neskutocne za ake kraviny sa vie vyhysakovat, uplne sa trasie, cervenobordova a este sa k tomu skriabe po tvari, hroooza a na slovo sama zacinam byt v niektorych situaciach alergicka 😠 ja uz niekedy fakt neviem ako sa mam spravat v tychto vyhrotenych situaciach ☹
a dnes mam este blby den lebo mam stichy v hube, cela horna pera napuchnuta z anestezy, straasne to boli este teraz a bude este dlho boliet, pijem len dzusy zo slamky ☹

borocka
24. aug 2011

@ludmilabb nevybavuje sa mi, co sa ti stalo s pusou?????

ludmilabb
24. aug 2011

@borocka nespominala som nic, udrela som si zuby o zuby, zapalilo sa mi dasno a vznikla mi hrca na dasne, ktora napuchla, odstranovali mi ju operativne 😔

dualcore
25. aug 2011

ahojte my sme vcerajsiu horucavu prezili na kupku a bolo naozaj fajn.dnes mu dam ale skor kludny rezim lebo nas caka dovolenka a nerada by som mu nieco pred nou uhnala.ozaj krpec je uz aj v noci uplne bez plienky zacal si ju sam davat dole a isiel na nocnik takze uplne sme bez starosti 🙂 🙂

borocka
25. aug 2011

@ludmilabb au 🤐

rano sme boli v skolke,vyplnit papiere. pato tam ist nechce!!!!!!!!!! tak som ho lanarila na deti a kopec hraciek. nakoniec sa dal ukecat a celkom fajn zvladol. nastupujeme 5.9. a platime 5eur plus stravne. takze sme super obisli.
teraz spi a potom ideme na kupko,inak sa to teplo vydrzat neda. zajtra ho beriem na kolotoce na jarmok a v sobotu ideme do tatier na sviste. takze mame celkom rusno. musime si vynahradit nanic leto 😝

ludmilabb
25. aug 2011

@borocka Sofia dnes bola prvykrat na 4 hodinky v jasliach...nuz a ja som platila 250 eur plus strava, zejo to mas super ze ti ho zobrali do normalnej skolky. Sofiu ukecavat nejako extra velmi netreba len nemam ruzove okuliare ratam aj s nechcenim

mystery7
25. aug 2011

ahojky
@borocka tak to ste super obisli
@ludmilabb chudatko, rychlo sa uzdrav. Aj u nas su hysaky na dennom poriadku a zacinaju doslova "z nicoho" 😖 vcera bol tiez taky super den

Dnes som sa bola dat cvaknut, silno mi padaju vlasy. Aj po prvom porode mi tak padali. dufam, ze sa daju coskoro dokopy.

kosska3003
25. aug 2011

caute ja sa hlasim z oravy je tu teplo aj ked momentalne burka tak sme chceli ist na kupko ale neda sa nevadi pojdeme zajtra aj v priehrade si nohy omocime a zajtra aj na lod tak mala sa tesi fakt ako pri mory pocasie a ja malu natieram 30tkou a je bleda svieti ako ziarovka

borocka
25. aug 2011

@ludmilabb a kolko ti preplati stat? rodicovsky ti ostava,ze?plus mas nejaky priplatok na jasle,ci ako to je?
@mystery7 a bayby, vam kolko vychadza stravne na den? ja ratam tak 1euro (je to obyc statna skolka, plus tam ani nebude cely den, len desiata a obed).
sestra dava dceru tiez do statnej, na cely den a plati 24eur vseho vsudy pri plnej dochadzke

borocka
25. aug 2011

@ludmilabb teraz som si pisala s jednou maminou od nas, ta ma dceru o tyzden starsiu od pata a od minulej jesene bola v jasliach. potom bola chora tak od jari je zasa doma. a teraz riesili situaciu, v jasliach si pytali 120eur plus stravne co je este vzdy eln polovica z toho co platis ty!!!!!!! ja chapem ze LC a BB je rozdiel, ale az taky????????????????????????????? 😲 to do akych jasli chodi sofca??????????????za co tam platis taku nehoraznu sumu????????

saskarisko
25. aug 2011

ahojte,
@borocka - tak super, ze Patka zobrali. no, ak ides pracovat tak, mas narok vybrat si rodicovsky prispevok alebo prispevok na dieta (ci ako sa to vola). prvy je klasicky do 3 rokov, co aj dostavas, druhy je na preplatenie nakladov na sukromnu skolku do veku 3 rokov. treba si kuk, co je pre teba vyhodnejsie. nasa skolka 40 eur + 1,70 eura den za stravu. je to sukromna skolka.

saskarisko
25. aug 2011

@borocka - u nas jasle stoja tiez tolko ako u ludmily

borocka
25. aug 2011

@saskarisko tak samozrejme je pre mna vyhodnejsie ostat na rodicovskom, ved keby mi mali preplacat skolku tak dostanem asi tak 20eur mesacne 😀 😀 a pracovat nejdem, idme si dokoncit skolu

ludmilabb
25. aug 2011

@borocka http://www.jasleharmonia.sk/ sukromne jasle, noooo tak preto, emode plati zhruba to iste v inych jasliach tu v BB este presne neviem koľko mi stat preplati, to zistim ked tam pojdem aj s potvrdenim ze Sofia navstevuje jasle