Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
12. sep 2011

@borocka Veru také niečo vie bruško pohladkať 😀

sirinka
12. sep 2011

@ladywitch26 http://www.sme.sk/c/2753918/formulare-zdravotne...
musis poziadat tvoju poistovnu v irsku o vystavenie formularu E106, s tym sa prides zaregistrovat do slovenskej poistovne a ficis....

ladywitch26
12. sep 2011

@sirinka ja tu kartu mam, len mi bolo povedane, ze to je len v pripade pohotovosti, ze taka bezna navsteva u lekara sa do toho nerata

sssimi
12. sep 2011

Baby pomoc.
Sarah má strašné hlúpe raple. Robí to pár dní. Akonáhle ju na niečo upozorním, nebodaj zvýšim hlas šlahne sa o zem a treskne si naročky čelo. Potom reve ako tur, že ju to bolí. Ja jej dookola vysvetlujem, že si to urobila sama a je to to zlé čo robí a bla bla. Nezaberá ani keď si ju po tom nevšímam a len hučí a hučí. Keď sa jej spýtam, kto ti urobil bo, tak normálne odpovie Sára, ale už neviem ako na ňu, aby s tým prestala. Na čele ma už nádhernú podliatinu. Dnes jej nejaký chlapec zobral v škôlke loptu, tak sa treskla hlavu rovno o asfalt. Ukľudnila sa a o 10 minút si ju zase druzgala na trávniku, lebo chcela ísť do domčeku a ja som jej povedala nech chvíľku počká, lebo je tam teraz veľa detí a udupú ju tam. Ja už neviem ako na ňu v tomto.

sirinka
12. sep 2011

@ladywitch26 ale rata...len sa to doktorom moc nepaci, lebo musia zvlast tlacivo vypisat...
ale to je taka karta ako klasicky preukaz poistenca, len ma vytlacene ze EU a speci cislo...to nie su tie tvrde europske preukazy....

jamaat
12. sep 2011

@sssimi Aj Emka to občas urobí, našťastie zatiaľ len doma. A vždy zostane taká prekvapená, že ju to zabolelo a že si to sama urobila. Tak načas zase prestane. Teraz rukou trieska alebo nohou o zem kope, keď sa zlostí.

ostrovanka
12. sep 2011

@sirinka
@ladywitch26 Ja som tu E106 mala, ale Nori mi to casom odobrali (ked sme chceli Alexa na nu pripisat) s vysvetlenim, ze uz mam v Norsku rodinu, dieta a rezidenciu. Do vtedy som sa normalne davala na E106 osetrovat aj u odbornikov, hoci je pravda, ze oni to moc nemusia, bo s tym maju kopec papierovaciek.

sssimi
12. sep 2011

@jamaat mne to nevadí, že to spraví aj vonku, ale to že si trieska tu malú tekvicu, ta ma strašne sere 😠A robí to teraz strááášne často.

jamaat
12. sep 2011

@sssimi Ja som tým nemyslela, že chvalabohu len doma, kde ju nikto nevidí. Ale doma nie je asfalt a dokonca niekde aj koberec, tak sa trepne menej. V tom je tá výhoda 😉

sssimi
12. sep 2011

@jamaat Sarah sa druzgne riadne aj doma. A keď si buchne málo tak ešte pár krát pridá, nech to má zaručene červené a pekne opuchnuté 😠 Jáj do "riťky by som ju za to nakopla". Aj teraz tu okolo mňa chodí a má až krvavé ďobky cez celé čelo 🙄

borocka
12. sep 2011

@sssimi
@jamaat simi, uprimne?? ja by som to ignorovala. asi by mi inak stiskalo ritku, mala by som stresy ale ak je to jej sposob ako uputat pozornost, tak teda dost nevyberany a najlepsie ked nim svoj ciel nedosiahne....mozno si este parkrat tresne ale ked uvidi ze nereagujes,tak ju to prejde. najde si zasa nieco ine a pri troche stastie aj normalnejsie.
pato tiez zvkykne dupat, alebo sa hodi o zem, alebo do necoho,pripadne do mna udrie. tak ho len upozornim ze ja danu vec viem tiez a nech sa ide ukludnit a vrati sa ked prestane plakat. a teda celkom to funguje, niekedy je do minuty ticho, niekedy ruci aj 10 minut a nakoniec aj tak spravi co som povodne chcela ja. on asi len nesmie citit ze tym svojim prejavom (uz nech je akykolvek) nado mnou ziskal moc, ze ho zacnem hned mojkat, ofukovat, spravim co chce len aby neplakal.

zuzkaprofant
12. sep 2011

@sssimi ignoruj moj maly vresti ked nie je ponom ja ignorujem a idem daleja on dnes celu prechadzku ma dzral za ruku prvy krat v zivote ma tak drzal lebo vedel ze pojdem prec bez neho a tolko vyhral , dedicky uz su vybite ako poistky ked nie je nieco po nich zle nedobre ale vie ze ja uz nepovolim potom pride a pusinkuje ma 😀 len pevne nervy

sirinka
12. sep 2011

@ostrovanka ja som tak fungovala v vyse dvoch rokov az do nastupu na rodicak...vtedy mi vlastne zrusili nemocenske poistenie v rakusku a musela som sa nanovo poistovat na sk....

hoogy
12. sep 2011

@sirinka vies ale rozdiel je ked ze ty mas zazemie aj celu rodinu na slovensku. ked je cela rodina v zahranici tak to nechcu robit. ani nam to nepovolili aj ked sme trvaly pobyt na slovensku nezrusili.

ostrovanka
12. sep 2011

@sirinka Hej, ja som tak fungovala, kym sa nam nenarodil maly. Potom mi to vzali.

sirinka
12. sep 2011

@ostrovanka
@hoogy tak ja neviem, ved tie zakony su tak salamunsky napisane, ze ako komu vyhovuje....uzasna EU....

hoogy
12. sep 2011

@sirinka no je to uplne psycho robia si co chcu.

sssimi
12. sep 2011

@borocka
@zuzkaprofant veď práve, že som už skúsila všetko-ignorujem, ľutujem, hnevám sa, odídem od nej a nič. Dnes pýtala odo mňa čaj, tak som jej ho išla spraviť. Ona si myslela, že asi odchádzam alebo čo a už som len počula hlavu zadunieť. Dovalila sa za mnou s veľkým plačom a revala si 15 minút v kuse až kým som jej flašu nevrzila do huby, lebo som už myslela, že ma urve. Ešte by som pochopila hádzanie sa o zem, dokonca aj kopanie či jačanie, ale prečo práve tu hlavu dubovú si musí trieskať.....

sssimi
12. sep 2011

@hoogy koľko si fungovala s malým, keď ti chodil muž do Rakúska a vy ste bývali tu? A ako často chodil domov? Mm dostal prácu v Rakúsku. Chodil by domov len v nedeľu a každí druhý víkend na nedeľu a pondelok. Neviem ako to bez neho prežijem. Ešte sme takto odlúčení neboli ak nerátam školu čo chodil do Blavy, ale to prišiel domov aj v týždni. Už je dosť dlho nezamestnaný, tak tu robotu potrebujeme ako soľ. Ja neviem, som rada, že niečo našiel, ale zároveň mi zviera žalúdok. 😢

sirinka
12. sep 2011

@sssimi to je tazke radit. ja som vselico u klarky skusala, ona tiez mala rada taketo divadielka a nakoniec najlepsie ucinkuje zobrat ju do narucia, postiskat a stale jej kludne vysvetlovat pri tom, ze ju sice velmi lubim, ale taketo spravanie nie je v poriadku. najprv ma samozrejme odtlacala, hnevala sa este viac a kricala, ale postupne to prijala a bez vyhrad sa nechala stiskat a tak aj postupne sme znizili pocet jej neprimeranych reakcii....
navyse ked ma teraz velku zmenu - skolku - snaz sa ju neignorovat, mohlo by to u nej vyvolat este vacsiu agresiu a chut uputat na seba pozornost....

jamaat
12. sep 2011

@sssimi
@zuzkaprofant
@borocka Podľa mňa toto nie je získavanie pozornosti. Robí to impulzívne a nestihne si ešte uvedomiť, že ju to bude bolieť. A kým to nebolí riadne, tak aj tú bolesť vníma ako niečo, čo jej robí napriek, tak si tú hlavu tresne ešte raz.
Ak chce Emka získať pozornosť, tak sa hodí síce na zem, ale nebuchne sa, len nasilu plače, zavýja, mravčí ako pokazený gramofon. Tak to mi pekne nervy žerie a vtedy ju posielam preč.

sirinka
12. sep 2011

@sssimi fuha no ja by som na vasom mieste asi riesila spolocne byvanie v rakusku, to je hrozne malo ☹

sssimi
12. sep 2011

@sirinka lenže ona keď to spravý, tak sa práveže pýta na ruky, aby som ju poľutovala. Robí to vlastne od vtedy čo sme začali chodiť na tu chvíľku do škôlky.
A je to strašne málo. Je to síce len nejaké 2 hodiny 15 minút od nás, ale pracovnu dobu bude mať od 9:30 do 18:30 v sobotu do 18tej, to znamená, že doma je o nejakej 20:30. Povedal, že by mohol prísť aspoň raz za týždeň-vlastne sa len vyspať, ale je to strašná bieda. A k tomu ako bonus ja zostanem bez auta a neviem komu nechám Sarah ak pôjdem na poradňu prípadne ako ju dostanem k lekárke keď bude chorá ona. Pediatričku mám na dedine a s autobusom je dosť problém.
On nie je tiež veľmi nadšený, aj posledný rok školy bude zase musieť prerušiť. Ja si zvyknem na všetko, ale je mi to strašne ľúto, kvôli malej. veď oni sú také cecky. Keď je Miro doma, tak sa od neho skoro nepohne.

kosska3003
12. sep 2011

@sirinka
@ladywitch26
@ostrovanka my mame cela rodina tieto EU karticky lebo mm robi v belgicku uz mam s toho aj niekedy nervy minule som nemala prefotenu karticku tak ma dr normalne neosetrila teda malu skoro ma vystrelo musela som prist na druhy den

@sssimi ako to je na dlho odlucenie to fakt ako mne robi mm 3 tyzdne v kuse ale zas je 3 tyzdne aj doma ale toto to je naprd fakt jedine ist do rakuska s nim

sssimi
12. sep 2011

@kosska3003 na to aby sme šli s ním nemáme €

kosska3003
12. sep 2011

@sssimi no ved to tie eura sproste ono by sa to dalo niaky ten rok dva vydrzat ale potom dost ako je to strasne malo keby aspon na cely vikend doma a sem tam dovolenka ale toto je moc ako mna to uz prestava bavit tiez uz chcem aby mm si nasiel pracu tu ale on este nechce ze tplko tu nazarobi a tak

sssimi
12. sep 2011

@kosska3003 No on sa tam aj tak bude musieť trošku okukať a keby som tam išla tak až po pôrode. Tu už mám vybavené všetko ohľadom starostlivosti okolo pôrodu. A zase potom by sa videlo. Pol roka by mal mať fixný plat a potom bude záležať aj od neho ako mu to pôjde. No ja to vidím teraz ešte strašne čierno. V sobotu bol na pohovore a dnes mu prišla zmluva a od pondelka nástup. Je to pre nás taká facka teraz.

zuzkaprofant
12. sep 2011

@sssimi neboj to prejde moj maly mal taku fazu tyzden ja som ho bravala na ruky a utesovala dako pochopil ze ked si bucha hlavu ho to boli tak prestal , dnes na ceste domov zase cirkus lebo nechcel ist domov tak trucoval valal sa po chodniku som mu povedala dobre ako chces ja idem domov a ma srdiecko boli ze si taky zly mamka bude plakat bude smutna a hned dobehol dal mi rucku a isli sme domov, neivem na kika plati ze placem a ze budem smutna vtedy chape ze je nieco zle len jasne nemozem byt za kazdu hlupost smutna potom uz vidi ze ho oblbujem a sa smeje, ale neivem treba sa snim iporozpravat v klude a oni to pochopia 😉

hoogy
12. sep 2011

@sssimi no asi rok chodil tak ze bol prec aj dva mesiace v kuse to bolo strasne. a potom asi pol roka predtym ako sme sa prestahovali chodil vo stvrtok v noci domov alebo v piatok poobede a v nedelu naspat. no bolo to dost narocne. som rada ze sme uz takto spolu.

sssimi
12. sep 2011

@hoogy Bože ja si to neviem ani predstaviť. Síce bude mať nejakú dovolenku a myslím, že aj cez sviatky bude mať voľno keďže v nedeľu je to zatvorené, ale aj tak je to extrémne málo. A hlavne keď sa pozriem na malu, tak len slzím a slzím 😢